[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kabulekSG » 01 paź 2018, 21:37

Dziękuję za informację. Wiem, że już gdzieś widziałem mapki z wrysowanymi budynkami na tych działkach, ale nie jestem pewny czy to były tylko koncepcje, czy jakieś konkretniejsze dokumenty. Rozumiem, że pozwolenie na budowę zostało wydane lekką ręką i od tych decyzji odwołuje się SMP? Czy żadnych decyzji nie było i wszystko jest na etapie koncepcji? Przecież ta działka jest tak wąska, że tam się normalny blok nie zmieści, a ta nieogrodzona część od drogi stanowi część pasa drogowego jak rozumiem. Jeszcze pomiędzy blokami 25/26 i 27 wcisnęli drogę, której krawężniki są prawie progiem do wejścia do klatek. Po co tam droga? Czy naprawdę te auta muszą jeździć 2 metry od okna?
Miało być piękne przemyślane osiedle, a mamy zagęszczenie wysokiej zabudowy jak w centrum Warszawy...
kabulekSG
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 27 lut 2018, 13:02

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Myanger » 01 paź 2018, 23:16

A któż to taki Jurij Fedorow i spółka Szmaragd z koncepcją budowy dwóch bloków 6-8p. ? Czy gdzieś są plany budowy? Miejsca jest mało ale w dzisiejszych czasach kto wie co tam wymyślą.
Myanger
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 05 mar 2018, 19:59

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kabulekSG » 02 paź 2018, 7:13

No patrząc na wieżowce Admy spodziewam się najgorszego, aczkolwiek ta działka dość znacznie zwęża się w kierunku północnym i o ile sam budynek na pewno udałoby się wcisnąć, to jakoś trzeba wejść, dojechać, itp. Myślę, że bez porozumienia ze spółdzielnią odnośnie użytkowania drugiej części tego paska zieleni nic nie ruszy. Pytanie tylko jakie jest oficjalne stanowisko spółdzielni w tym temacie. Oczywiście większość ludzi jest przyzwyczajona do tak gęstej zabudowy, sam przez długi czas mieszkałem w Krakowie na o wiele bardziej zabudowanym obszarze, jednak tutaj chyba największą bolączką byłyby problemy komunikacyjne. Kolejne bloki na tak niewielkim obszarze spowodują poranny paraliż tej części osiedla.

Tak z innej beczki: w niedzielę zrobiłem sobie z żoną spacer przez osiedle Projektanta od ulicy Strzyżowskiej do Żmigrodzkiej i refleksja jest dość smutna. Tereny w starej części bardzo zielone, z masą zakamarków i ukrytych podwórek wewnątrz zabudowy, natomiast nowe tereny na wschód od Odrzykońskiej to betonowa pustynia, poszatkowana w kwadraty. Taka typowa współczesna sypialnia, bez wychodzenia z domu najlepiej. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to wszystko niedawno powstało i z czasem MOŻE coś tam się pojawi (jakieś skarłowaciałe drzewka czy krzaczki), ale generalnie odnosi się wrażenie, że im nowsze budownictwo, tym więcej betonu i kostki, a zieleni zupełnie brak. Dobrze, że chociaż ten park jest i może z czasem przemieni się w jakąś bujniejszą zieloną oazę.

I jeszcze jedno pytanie, bo w temacie Admy coś cisza: pamiętam, że ta planowana galeryjka przy wieżowcach miała określone jakieś terminy realizacji. Czy "nasz wspaniały osiedlowy deweloper" ma jakieś stanowisko w tym temacie? Czy cały lud boży z 50-60 bloków ma walić do tej jedynej Biedronki, ewentualnie Bi1?
kabulekSG
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 27 lut 2018, 13:02

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 02 paź 2018, 7:23

Robi się niebezpiecznie na Karoliny ..., co było do przewidzenia
http://rzeszow-news.pl/poranny-wypadek- ... o-chlopca/

o Odrzykońskiej i tzw. przewężeniu także już pisałem.

Miasto nie robi nic, mieszkańców przybywa, samochodów przybywa, ruch jest bardzo duży a wszędzie wąsko. Do tego dochodzi niebezpieczny ruch samochodów budowlanych.

Jak słyszę Chlodnickiego, i pie...nie o parku wodnym w tym miejscu, to nóż mi się otwiera w kieszeni. Banda nieudaczników, bez koncepcji, bez wizji, bez wyczucia... .
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 02 paź 2018, 10:11

Na facebook'owym profilu SM Projektant kilka zdjęć z budowy bloków 42 i 43: https://www.facebook.com/smprojektant/p ... =3&theater
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mariusz19 » 03 paź 2018, 11:37

Witam,
odwołania spółdzielni są na stronie http://www.projektant.rzeszow.pl/ w zakładce aktualności.
Mariusz19
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 23 lut 2017, 13:57

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Myanger » 03 paź 2018, 19:39

Ale to odwołanie dotyczy bloków już właściwie wybudowanych. Działka o której mówimy to 3617/3. Nic na temat tej działki w odwołaniu SM nie ma
Myanger
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 05 mar 2018, 19:59

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tommek » 03 paź 2018, 23:13

Czy ktos podpisal ju umowe na mieszkania z blokow 40-41, czyli pierwszych wystajacych ponad ziemie za szkola?
Interesuje mnie np. jakie sa konsekwencje zerwania takiej umowy? Wiadomo ze mieszkania rozchodza sie jak cieple bulki, ale czy oczekiwanie ponad 2 lat na oddanie mieszkan troche przypomina sztuczny ruch na rynku lub zapowiedz jakiegos kryzysu..
Czy rzeczywiscie nie ma w rzeszowie mieszkan gotowych powiedzmy do oddania na przestrzeni 3-5 miesiecy??
tommek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 94
Na forum od: 27 maja 2016, 18:52

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 04 paź 2018, 8:00

^^ Oczywiście, że są takie mieszkania, ale nieco droższe i w innej części miasta. Budynki już stoją, czyli nie są dziurą w ziemi. Jak interesuje cię coś to pisz na priv.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nowy lokator26 » 04 paź 2018, 8:57

Nowy lokator26
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 01 mar 2018, 23:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości