[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tensor.fasciae.latae » 22 gru 2016, 12:08

Witam. Czy ktoś coś wie odnośnie zwrotu za infrastrukturę?
tensor.fasciae.latae
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 10 lip 2016, 19:32

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: brumar » 22 gru 2016, 12:28

tensor.fasciae.latae pisze:Witam. Czy ktoś coś wie odnośnie zwrotu za infrastrukturę?

Za infrastrukturę nie ma zwrotów. Rozliczenie obejmuje wyłącznie wkład budowlany.
brumar
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 01 gru 2015, 23:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tensor.fasciae.latae » 22 gru 2016, 12:48

A zatem wkład budowlany?
tensor.fasciae.latae
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 10 lip 2016, 19:32

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bart87 » 22 gru 2016, 19:46

Seta pisze:Witam,

Na początku chciałem przywitać wszystkie sąsiadki i sąsiadów z osiedla.
Jestem nowym lokatorem przy ul. Korczyńskiej.

Proszę Was o informacje odnośnie średniego zużycia gazu dla nowego mieszkania.
Przez pierwsze dwa miesiące zużycie gazu wyniosło około 250 m3/ miesięcznie. Jestem świadomy że ściany wyziębione, a lokatorów dookoła mało. Mimo wszystko nie jest to mała sumka, a tak naprawdę zima przed nami.
Proszę podzielcie się Waszymi doświadczeniami. Czy z początku trzeba się pogodzić z rachunkami tego rzędu? Czy może jednak osiągnięte przez mój licznik wartości są nie do przyjęcia?

Ustawienia termostatu:
temp. dzienna 21,
nocna 19.
Program standardowy: pon - pt temp dzienna ustawiona w godzinach 5:00 - 8:00 oraz 15:00 - 23:00. sob - nd temp dzienna 9:00 - 23:00.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc w temacie.


Pierwsza zima najgorsza, ale nic się nie przejmuj :) Wprowadzałem się na przełomie grudnia/stycznia prawie rok temu i moje najwyższe zużycie wtedy to 220m3 (styczeń). Grzało wtedy kilka mieszkań w bloku, częste wietrzenie bo zamykałem nawiewniki żeby się tak szybko nie wyziębiało, wszystko ma swój skutek.Temperatura w mieszkaniu w dzień 21, w nocy 19 z kawałkiem. Obecnie widzę dużą zmianę. Temperaturę podniosłem o stopień, a rachunki spadły prawie o połowę. No i doszedł sterownik. Nawet instalatorzy pieca wspominali żeby się nie zdziwić rachunkami w pierwszym roku.
bart87
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 39
Na forum od: 07 sie 2016, 14:27

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: grande1970 » 23 gru 2016, 14:39

a jak u was jest z ogrzewaniem klatek ?
grande1970
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 136
Na forum od: 17 sie 2016, 17:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bart87 » 23 gru 2016, 21:45

grande1970 pisze:a jak u was jest z ogrzewaniem klatek ?


klatki ogrzewane są tym co ucieknie przez otwarte drzwi mieszkań lokatorów :)
bart87
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 39
Na forum od: 07 sie 2016, 14:27

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Vube » 24 gru 2016, 13:48

wesołych świąt prosto z budynku inwestycyjnego nr 12 :D
Obrazek
Vube
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 70
Na forum od: 17 mar 2016, 7:40

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Seta » 24 gru 2016, 14:43

Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi.

W ramach uzupełnienia: mieszkanie 68m2, drugie piętro, narożne, tylko jedna ściana wspólna z lokatorami, którzy się jeszcze nie wprowadzili.

Idąc za Waszą radą, w tym miesiącu zmniejszę różnicę temperatur między nocną a dzienną do 1 st. Jeże zużycie dalej będzie takie wysokie to zwrócę się do jakiejś firmy instalacji cieplnych bo może coś jest nie tak.
Piec myślę że działa poprawnie, bo kaloryfery są gorące. Chyba że problem jest ze spalaniem i za dużo pobiera gazu.

Wesołych Świąt dla wszystkich.
Seta
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 20 gru 2016, 22:56

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: BartekA » 25 gru 2016, 12:56

Seta pisze:Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi.

W ramach uzupełnienia: mieszkanie 68m2, drugie piętro, narożne, tylko jedna ściana wspólna z lokatorami, którzy się jeszcze nie wprowadzili.

Idąc za Waszą radą, w tym miesiącu zmniejszę różnicę temperatur między nocną a dzienną do 1 st. Jeże zużycie dalej będzie takie wysokie to zwrócę się do jakiejś firmy instalacji cieplnych bo może coś jest nie tak.
Piec myślę że działa poprawnie, bo kaloryfery są gorące. Chyba że problem jest ze spalaniem i za dużo pobiera gazu.

Wesołych Świąt dla wszystkich.


Posiadamy 60m2, ostatnie piętro, narożne, dodatkowo sąsiadka piętro niżej bardzo słabo grzeje, więc lokalizacja pod kątem strat ciepła - kiepska.
Po oddaniu mieszkania, w pierwszym tygodniu poszło prawie 100m3 bo grzejniki poszły na żywioł i brak sterownika - chyba normalne zjawisko.

Obecnie (rok później) poza godzinami pracy, na sterowniku mamy cały czas 20 C, natomiast w nocy nie grzejemy (temperatura do rana spada do min. 18 C w takie dni jak teraz mamy). Osobiście nie widzę sensu trzymać na siłę tylko 1 stopień różnicy dzień/noc - bilans ciepła powinien być taki sam, a nawet na korzyść mojej tezy, ale badań nie przeprowadzałem :)
ps. Wywietrzniki w oknach potrafią dużo ciepła wyprowadzić - trzeba na nie uważać :)

Zużycie gazu w grudniu tego roku wyjdzie nam ok. 130 m3 ~ 290 zł.

Wesołych Świąt :)
BartekA
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 03 gru 2015, 13:33

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 29 gru 2016, 15:22

Witam. Jechałem dziś koło budowy ADMY i w sumie nic nowego. Dziwi mnie tylko dlaczego od 2 tyg. nie montuja okien? ktoś zna powód??? temperatura ciągle koło 0 a postępów brak, lada moment przyjdą mrozy i będzie po filipku. Nie znam się ale wydaje mi się, że w te 2 tyg. można było spokojnie 2 piętra okien zamontować.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości