[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: lollollol » 11 wrz 2017, 20:39

misio pisze:Dzień dobry!
Mam do Państwa pytanie i prośbę o radę. Zamierzam kupić mieszkanie na Słonecznym Stoku i zastanawiam się czy wybrać ogrzewanie gazowe czy miejskie. Może ktoś mógłby mi powiedzieć jaki jest koszt ogrzewania gazowego i w jakie mieszkanie Państwa zdaniem lepiej inwestować? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, będę bardzo wdzięczny.



To zależy, wszystko ma swoje plusy i minusy.
W ogrzewaniu gazowym to Ty decydujesz kiedy chcesz grzać, możesz sobie suszyć ciuchy na kaloryferach gdy na dworze jest 40 stopni... możesz grzać we wrześniu bo masz małe dziecko i chcesz je wykąpać. Ty decydujesz kiedy i jaką chcesz mieć temperaturę.
Do minusów no to piec zawsze się może zepsuć, jakby na to nie patrzeć masz w mieszkaniu i bloku gaz...

Jeśli chodzi o rachunki to mi idzie średnio na mieszkanie narożne 53m2 - 500m3 gazu rocznie (ogrzewanie, kuchenka, mycie (prysznic).
Według mnie jest to bardzo oszczędne bo nie płace więcej niż 2000 zł rocznie za wszystko.

Nie mam pieca kondensacyjnego a teraz to już chyba jest wymóg konieczny przy nowych inwestycjach więc będzie na pewno 20% mniej.
lollollol
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 11 gru 2016, 22:36

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 11 wrz 2017, 20:52

lollollol pisze:Jeśli chodzi o rachunki to mi idzie średnio na mieszkanie narożne 53m2 - 500m3 gazu rocznie (ogrzewanie, kuchenka, mycie (prysznic).
Według mnie jest to bardzo oszczędne bo nie płace więcej niż 2000 zł rocznie za wszystko.


Moim zdaniem wszystko wychodzi podobnie, przykład mieszkania 54m2 ogrzewanie miejskie - roczna opłata za ogrzewanie i podgrzanie wody to około 2200 zł (wiadomo wiele zależy od tego lokatorów, ilości osób itd). Przy czym w tym przypadku jak masz słabą zimę otrzymujesz zwrot, przeważnie kilkaset zł. Gaz to trochę przeżytek, gotowanie na gazie też jest dużo gorsze niż na indukcji (straty energii, ogrzewanie otoczenia itd). O zagrożeniu wybuchem nie wspomnę - chociaż przy dzisiejszej technologii to już mniej prawdopodobne.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2950
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: adek01 » 12 wrz 2017, 9:17

swiety pisze:
lollollol pisze:Jeśli chodzi o rachunki to mi idzie średnio na mieszkanie narożne 53m2 - 500m3 gazu rocznie (ogrzewanie, kuchenka, mycie (prysznic).
Według mnie jest to bardzo oszczędne bo nie płace więcej niż 2000 zł rocznie za wszystko.


Moim zdaniem wszystko wychodzi podobnie, przykład mieszkania 54m2 ogrzewanie miejskie - roczna opłata za ogrzewanie i podgrzanie wody to około 2200 zł (wiadomo wiele zależy od tego lokatorów, ilości osób itd). Przy czym w tym przypadku jak masz słabą zimę otrzymujesz zwrot, przeważnie kilkaset zł. Gaz to trochę przeżytek, gotowanie na gazie też jest dużo gorsze niż na indukcji (straty energii, ogrzewanie otoczenia itd). O zagrożeniu wybuchem nie wspomnę - chociaż przy dzisiejszej technologii to już mniej prawdopodobne.


Ogrzewanie miejskie zdecydowanie lepsze.... widzisz koszty te same ale odpada : -serwis pieca , wymiana pieca nie wiem raz na 5-8lat?
Zdecydowanie do mieszkania opłaca sie bardziej logotermy :)
adek01
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 166
Na forum od: 26 paź 2014, 20:36

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 12 wrz 2017, 9:59

adek01 pisze:
swiety pisze:
lollollol pisze:Jeśli chodzi o rachunki to mi idzie średnio na mieszkanie narożne 53m2 - 500m3 gazu rocznie (ogrzewanie, kuchenka, mycie (prysznic).
Według mnie jest to bardzo oszczędne bo nie płace więcej niż 2000 zł rocznie za wszystko.


Moim zdaniem wszystko wychodzi podobnie, przykład mieszkania 54m2 ogrzewanie miejskie - roczna opłata za ogrzewanie i podgrzanie wody to około 2200 zł (wiadomo wiele zależy od tego lokatorów, ilości osób itd). Przy czym w tym przypadku jak masz słabą zimę otrzymujesz zwrot, przeważnie kilkaset zł. Gaz to trochę przeżytek, gotowanie na gazie też jest dużo gorsze niż na indukcji (straty energii, ogrzewanie otoczenia itd). O zagrożeniu wybuchem nie wspomnę - chociaż przy dzisiejszej technologii to już mniej prawdopodobne.


Ogrzewanie miejskie zdecydowanie lepsze.... widzisz koszty te same ale odpada : -serwis pieca , wymiana pieca nie wiem raz na 5-8lat?
Zdecydowanie do mieszkania opłaca sie bardziej logotermy :)


Dziwię się wszystkim dlaczego ciągnie ich do piecy, mamy XXI wiek, a tu całe osiedle w takiej formie, czy nie lepiej by było jakby cały projektant miał ogrzewanie miejskie? rozumiem w domku, ale w bloku? ekspertem nie jestem, ale wydaje mi się, że ogrzewanie miejskie bardziej przemawia, w ogóle dziwna historia z tymi wszystkimi blokami, ktoś zna powód dlaczego od samego początku nie przyłączano ich do mpec ???
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: flyRZE » 12 wrz 2017, 10:09

Dawniej to była Przybyszówka, później rozszerzenie garnic i Projektant zaczął intensywnie tam inwestowac. Podejrzewam, że nie było podciągniętej sieci ciepłowniczej.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1331
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 12 wrz 2017, 15:49

flyRZE pisze:Dawniej to była Przybyszówka, później rozszerzenie garnic i Projektant zaczął intensywnie tam inwestowac. Podejrzewam, że nie było podciągniętej sieci ciepłowniczej.


Dawniej ok ...., ale przecież wszystkie bloki na lewo od ul. Odrzykońskiej to mogły być podpięte już pod mpec. Dla mnie dziwnie, ale może nie znam tutaj dokładnych realiów, uwarunkowań itp., ale na Drabiniance ten sam przypadek. Kompletnie to dziwne, bo nie kojarzy się z racjonalnym zachowaniem miasta. Miasto takie jak Rzeszów w przypadku rozbudowy osiedli na Przybyszówce, Drabianiance i innych powinno z automatu uzbrajać tereny. Śmiesznie to wygląda, że Rzeszów jest jeszcze w XX wieku i zatrzymał się lub wręcz uwstecznił się. Kompletnie mnie to zaskoczyło, że jest taka moda na gaz w Rzeszowie, gdzie w innych miastach idzie to w drugim kierunku. Nie chce nikogo urazić, więc może inni niech się wypowiedzą na ten temat.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Krecik070200 » 13 wrz 2017, 9:13

To nie do końca jest chyba takie proste.
Gaz jest w wielu miejscach bardziej dostępny i z tego względu na etapie projektowania bardziej popularny. Ciągnięcie nowej sieci dla jednego czy dwóch nowych bloków było często nieopłacalne, czasochłonne (a zobowiązać się podłączyć sieć do oddania budynku trzeba), a także własnościowo często utrudnione (nie można w drodze nawet pod parkingiem a przez prywatne działki ciężko). Teraz trochę się polityka MPECu zmieniła i tam gdzie zanosi się na większe skupisko bloków starają się podciągać sieci. Na Błogosławionej Karoliny podciągnięcie do budowanej szkoły pozwoliło myśleć przy kolejnych blokach o zasilaniu bloku w ciepło miejskie. Z tego co wiem to deweloperzy na takie idą ale Projektant cały czas chyba zostaje przy gazie.
Krecik070200
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 13 wrz 2017, 8:57

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: DanutaS » 13 wrz 2017, 9:17

Chcesz się zapoznać z Petycjami kierowanymi do Prezydenta Miasta Rzeszowa? to wejdź na stronę internetową http://bip.erzeszow.pl/urzad-i-jednostki-miasta/petycje Tam można zapoznać się jakie problemy są niezbędne do wykonania na Osiedlu przez Gminę miasto Rzeszów i można je zgłosić na spotkaniu z Prezydentem Rzeszowa, które odbędzie się 3.11.2017 godz.16:30 w Dom Kultury ul.Dębicka 170 Osiedle Przybyszówka albo
10.11.2017 godz. 16:30 w Zespół Szkół nr.7 ul.Błogosławionej Karoliny 21 osiedle Kotuli-Krakowska.
Zachęcam wszystkich do uczestnictwa. Jeżeli sami nic nie zrobimy to nie miejmy później pretensji że czegoś niema. Ja na pewno będę bo mi zależy na porządkach na Osiedlu.Im Nas będzie więcej tym szybciej Gmina Nam porobi to co potrzebne.
DanutaS
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 13 wrz 2017, 9:04

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: DanutaS » 13 wrz 2017, 9:30

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2018
Zachęcam do głosowania, które odbędzie się od 18 września do 6 października 2017r. Adres strony do głosowania elektronicznego to:
http://bip.erzeszow.pl/budzetobywatelski
Zadania z budżetu obywatelskiego dotyczące Naszego Osiedla to:
Kategoria II
10 - Montaż urządzeń zabawowych na placu zabaw (...) w rejonie ul.Krośnieńskiej i Nowosądeckiej w Rzeszowie.
18 - Uzupełnienie infrastruktury boiska przy ul. Rymanowskiej w Rzeszowie.
27 - Budowa miejsc parkingowych przy ulicy Leskiej w Rzeszowie na wysokości budynku Biecka 17.
31 - Siłownia zewnętrzna typu Street Workout na terenie rekreacyjnym pomiędzy ulicami :Odrzykońską, Biecką, Iwonicką i Nowosądecką.
Kategoria III
10 - Dzień dziecka na miejskim terenie rekreacyjnym przy zbiegu ul.Kotuli i Wiktora.
Proszę wszystkich Sąsiadów o głosowanie. Są pieniążki do wykorzystania to trzeba spróbować je wykorzystać.
DanutaS
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 13 wrz 2017, 9:04

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 13 wrz 2017, 12:44

Tylko że miasto w dość szybkim czasie "dostało" dużo nowych terenów ale infra za tym nie nadążyła i teraz są tego efekty. Zapewne z czasem i w tym blokach co już są będzie możliwość przełączenia się na ogrzewanie z sieci miejskiej.
To tak samo jak w wielu blokach ciepła woda też z piecyka ale systematycznie jest zastępowana przez te z sieci miejskiej.
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2328
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości