[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pma » 28 paź 2017, 17:18

Cześć, uzyskałem informację, że miejsce parkingowe w 25 i 26 będą przekazywane w formie służebności parkowania pojazdu. Może ktoś wytłumaczyć o co z tym chodzi i jakie są plusy i minusy takiej formy?
Dziękuje :)
pma
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 09 paź 2017, 18:23

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: marcinw » 28 paź 2017, 20:12

pma pisze:Cześć, uzyskałem informację, że miejsce parkingowe w 25 i 26 będą przekazywane w formie służebności parkowania pojazdu. Może ktoś wytłumaczyć o co z tym chodzi i jakie są plusy i minusy takiej formy?
Dziękuje :)


Nie słyszałem o tym wcześniej, ale znalazłem w necie takie ogólne info na ten temat :) :
"Miejsce postojowe jako służebność

Prawo do miejsca postojowego można zapewnić poprzez ustanowienie służebności parkowania pojazdu na wyznaczonym miejscu postojowym wewnątrz budynku. Garaż wielostanowiskowy pozostanie wówczas częścią nieruchomości wspólnej jednak obciążoną na rzecz właścicieli konkretnych lokali służebnością parkowania na takich miejscach postojowych z wyłączeniem innych osób. To bardzo interesujące rozwiązanie, bo taka służebność przechodzi zawsze na kolejnego właściciela danego lokalu i umożliwia przypisanie konkretnego miejsca postojowego do danego mieszkania. Uniemożliwia sprzedaż samego miejsca postojowego bez równoczesnej sprzedaży mieszkania, a garaż jest częścią nieruchomości wspólnej, to znaczy nie zostaje wyodrębniony jako samodzielny lokal, więc wspólnota mieszkaniowa ma prawo podejmować decyzje odnośnie do zarządu tym garażem. Mimo tych niewątpliwych zalet instytucja miejsca postojowego w formie służebności jest rzadko stosowanym rozwiązaniem."
marcinw
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 20 kwie 2017, 19:03

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pma » 28 paź 2017, 21:56

marcinw pisze:...Mimo tych niewątpliwych zalet instytucja miejsca postojowego w formie służebności jest rzadko stosowanym rozwiązaniem."

Projektant widać lubi niekonwencjonalne rozwiązania :lol:
pma
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 09 paź 2017, 18:23

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rafał » 29 paź 2017, 9:21

julkow7 pisze:Witam, gdy rezygnuje się z białego montażu(SM Projektant) dają bon do wykorzystania w trzech sklepach. Jeden to Bokaro, drugi jest koło media marktu. Moje pytanie to jak się nazywa i gdzie jest trzeci? Pozdrawiam


Ostatnio byłem u kierownika budowy w celu rezygnacji z białego montażu ( swoją droga nie miałem pojęcia że jeszcze coś takiego montują ...) dowiedziałem się że dają bon przy odbiorze mieszkania, a ten trzeci market to jak się nie mylę Majster na przemysłowej
Rafał
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 26 mar 2017, 12:58

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Santinel » 29 paź 2017, 9:36

Ma ktoś jakieś wstępne info kiedy odbiór bloków 13 i 14 oraz bloków 22 i 23?
Santinel
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 90
Na forum od: 14 maja 2016, 19:45

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Vube » 29 paź 2017, 22:17

Rafał pisze:
julkow7 pisze:Witam, gdy rezygnuje się z białego montażu(SM Projektant) dają bon do wykorzystania w trzech sklepach. Jeden to Bokaro, drugi jest koło media marktu. Moje pytanie to jak się nazywa i gdzie jest trzeci? Pozdrawiam


Ostatnio byłem u kierownika budowy w celu rezygnacji z białego montażu ( swoją droga nie miałem pojęcia że jeszcze coś takiego montują ...) dowiedziałem się że dają bon przy odbiorze mieszkania, a ten trzeci market to jak się nie mylę Majster na przemysłowej


Mi dali do BOZu
Vube
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 70
Na forum od: 17 mar 2016, 7:40

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MK1 » 30 paź 2017, 17:31

Witam!

Czy wiadomo, kiedy będą oddawać blok nr 20? I kiedy planują robić elewację zewnętrzna budynku?
MK1
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 30 paź 2017, 17:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pma » 30 paź 2017, 22:59

Czy ktoś może napisać, jaka jest obecnie miesięczna opłata za wykupione miejsce postojowe w garażu podziemnym?
pma
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 09 paź 2017, 18:23

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Vube » 31 paź 2017, 0:00

pma pisze:Czy ktoś może napisać, jaka jest obecnie miesięczna opłata za wykupione miejsce postojowe w garażu podziemnym?


ja mam 55zł
Vube
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 70
Na forum od: 17 mar 2016, 7:40

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: anncha@vp.pl » 31 paź 2017, 19:55

MK1 pisze:Witam!

Czy wiadomo, kiedy będą oddawać blok nr 20? I kiedy planują robić elewację zewnętrzna budynku?


Z elewacja już zaczeli jakiś czas temu. na razie jest kawalek kolorku z tylu budynku. nam kierownik mowil, ze z duzym prawdopodobienstwem 20 bedzie oddana na przelomie kwiecien/maj. na razie wyslali pismo do spoldzielni, ze sa w stanie oddac budynek wczesniej, niz jest napisane na umowie.
anncha@vp.pl
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 07 maja 2017, 9:45

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości