[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: misio » 05 wrz 2018, 21:33

Wychodzi taniej wynajmowac niz kupic i placic jeszcze taki czynsz. 25000 na start i 50zł co miesiąc :x Nawet jak by zapłacić za garaz 20000 to i tak słabo wychodzi w porównaniu do wynajmu.
misio
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 11 wrz 2017, 12:13

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: LeszekB » 06 wrz 2018, 13:38

misio pisze:Wychodzi taniej wynajmowac niz kupic i placic jeszcze taki czynsz. 25000 na start i 50zł co miesiąc :x Nawet jak by zapłacić za garaz 20000 to i tak słabo wychodzi w porównaniu do wynajmu.


O ile nie bedzie za chwile tak, ze ktos kupi dwa miejsca a Ty nie bedziesz mial gdzie wynajac i codziennie bedziesz szukal miejsca parkingowego wieczorem.
LeszekB
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 232
Na forum od: 14 cze 2016, 9:59

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: lollollol » 07 wrz 2018, 0:14

misio pisze:Wychodzi taniej wynajmowac niz kupic i placic jeszcze taki czynsz. 25000 na start i 50zł co miesiąc :x Nawet jak by zapłacić za garaz 20000 to i tak słabo wychodzi w porównaniu do wynajmu.


Mieszkanie też średnio wychodzi w porównaniu do wynajmu a kupujesz dlaczego?
30 lat będziesz odrabiać tak jak i garaz nie opłaca sie :)
lollollol
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 11 gru 2016, 22:36

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 07 wrz 2018, 8:59

^^ Ale wynajem miejsca ma dwie zdecydowane przewagi:
1. nie musisz inwestować swojej kasy (brać pożyczki) - wartość miejsca jest wartością dobrego samochodu używanego
2. możesz wielokroć rezygnować i ponawiać wynajem (bez konsekwencji) - w przypadku zakupu z aktem notarialnym nie da się tego robić
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jareksen » 07 wrz 2018, 19:59

MaciekContii te dwie zalety są niezaprzeczalne pod warunkiem, że w pobliżu mieszkania lub w garażu podziemnym naszego bloku są wolne nie wykupione miejsca postojowe i są w ofercie najmu SMP.
CIekaw jestem też umowy na wynajem zawieranej z SMP. Nie jestem pewien, ale prawdopodobnie jest tam jakiś zapis, że w chwili gdy znajdzie się chętny na wykup danego miejsca, to SMP je sprzedaje. Ma wtedy z tego i wyłącznie korzyść (zarobek na sprzedaży i czynszu). Najemca możliwe, że w takim przypadku ma prawo pierwokupu i ew termin wypowiedzenia umowy. Zatem wynajem miejsca od SMP nie jest aż tak pewnym długoterminowo dealem.

Z drugiej strony jako właściciel danego miejsca, sam możesz je wynająć wtedy gdy nie jest Ci potrzebne, chętni możliwe że się znajdą. Jak liczyłem na moim przykładzie, zakupiłem miejsce za 18k. Chcąc je wynająć np za 150 zł miesięcznie, zwraca mi się ono po 14 latach ciągłego wynajmu. 14 lat - aż 14 lub tylko 14 lat. Zależy od punktu widzenia. Zawsze też można je sprzedać.
jareksen
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 06 lis 2017, 9:59

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 08 wrz 2018, 20:07

Ale dziś większość deweloperów wręcz oferuje "pakiet" mieszkanie + garaż co jest dobrym rozwiązaniem. I nawet że koszt początkowy zakupu jest spory to z czasem, zwłaszcza na nowych osiedlach gdy mieszkań przybywa i robi się problem z parkowaniem. Ma to zaletę
A że ktoś nie ma dziś auta ? to raczej mało prawdopodobne - a nawet jeśli to można póki co wynająć to miejsce i tyle. Aby potem nie parkować na trawniku :lol:
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2332
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 10 wrz 2018, 10:14

^^ Większość deweloperów nie może takiego rozwiązania oferować z prostego powodu (znam może jednego, dwóch, którzy sprzed z miejscem w garażu) ilość mieszkań przewyższa zazwyczaj znacznie ilość dostępnych garaży.
A propos - SMP, to z zakupem miejsc nie ma problemu, podobnie z wynajmem. Ale jest to konsekwencja niskiej zabudowy i sporej ilości miejsc obok bloków. Niestety Adma zaburzyła ten stan rzeczy.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 10 wrz 2018, 16:31

To dziwne bo jakoś w rozmowach z deweloperami jest "zachęta" do kupna miejsca :D I w nowych inwestycjach właśnie już garaże będa niemal dla wszystkich chętnych.
Jak to jeden powiedział - przymusu nie ma, ale wie pan osiedle się rozbuduje konkurencja coś postawi obok i będzie znów w mediach jazgot że nie ma gdzie parkować.
A 25tys to nie jest dużo i nie ma że trzeba od razu całość zapłacić - można na raty i tyle. Biorąc pod uwagę koszt całościowy warto
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2332
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 11 wrz 2018, 11:15

^^OK. ale co ci z tego, że masz miejsce za 25 tys jak w przeciętniej rodzinie jest więcej samochodów niż jeden. I co wówczas? Dwa miejsca to wydatek 40-60 tys + opłaty.
Po drugie, jeżeli ktoś kupuje mieszkanie na styk "finansowy", to rzadko decyduje się na garaż, bo kasy brak. To grupa docelowa. Stać mnie na 4300 zł/m2 i 50 m2 ale już więcej nie dam (abstrahuję od jakichś MDMów).

Deweloperzy są zobligowani budować garaże podziemne przepisami (są wyjątki), ale blok z poziomami podziemnymi podnosi koszt budowy o ok 20%. Stad to parcie aby inwestycja zamknęła się jak najszybciej i sprzedaż wiązana z garażami.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 11 wrz 2018, 15:25

Po pierwsze deweloper dopóki nie sprzeda wszystkich mieszkań nie sprzeda ci 2 miejsc parkingowych tylko 1 + rezerwacja jak zostanie.
Pokaż mi gdzie masz mieszkania po 4,3 chyba 5,5 to już prędzej, a MdM niestety już nie ma dopłat - niby to nie było dużo ale jednak.
I błędne koło jak stać mnie na 2 auta to i stać mnie na luksus garażu - a jak nie to potem szukaj na zewnątrz. Patrz na Zawiszy co się dzieje z parkowaniem,
I nie tyle przepisy ich obligują do garaży co cena ziemi, nikt nie pozwoli sobie na zmarnowanie poletka pod blok na parking żeby było taniej :lol:
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2332
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bonzo i 44 gości