[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektant

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Vube » 22 maja 2017, 16:54

JanzRzeszowa pisze:
Dobrze, że znalazła się następna osoba (jak mniemam przemyślałeś pewne rzeczy), która utożsamia się z problemami tego osiedla. Poruszasz 3 kwestie., które już sygnalizowałem.
1. poszerzenie Karoliny - tu niestety przegrywamy sprawę ze względu na nikłą siłę przebicia i brak zainteresowania mieszkańców czy potencjalnych mieszkańców...


Myślę że najlepsza formą była by petycja z którą można przejść się po blokach kilka razy w tygodniu. Forma, moim zdaniem, najbardziej dostępna dla ludzi którzy nie muszą z domu wychodzić (co jak sygnalizujesz widać na zgromadzeniach SM).
Aczkolwiek pamiętam, ze kiedyś już o jakichś petycjach tu na forum czytałem i nie wiem czy odniosły jakikolwiek skutek.
Vube
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 70
Na forum od: 17 mar 2016, 7:40

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mariusz19 » 24 maja 2017, 18:34

UWAGA APEL OBYWATELSKI
szczególnie to :
- wybudował dodatkowo na osiedlu Żłobek i Przedszkole – proponuję lokalizację przy ulicy Iwonickiej bo brakuje miejsc, a mieszkańcy Osiedla muszą wozić dzieci po całym mieście w godzinach szczytu;
-wykonał drogę od ulicy Odżykońskiej do ulicy Dębickiej tj. przedłużył ulicę Bł.Karoliny do ulicy Dębickiej, aby po wybudowaniu przez Dewelopera Pawilonu handlowego nie jeżdżono nam ulicami osiedlowymi pod oknami;
-wybudował 2-gi pas ulicy Bł.Karoliny od ulicy Strzyżowskiej ( Ronda) do ulicy Odrzykońskiej, powinno to przecież zlikwidować korki, szczególnie te poranne;
Wszyscy mieszkańcy Osiedla powinni pisać emaile w tych sprawach do:
1)Prezydent Miasta Rzeszowa umrz@erzeszow.pl
2)Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Dec andrzej.dec.rzeszow@gmail.com
Albo brm@erzeszow.pl , głowny email Rady Miasta Rzeszowa
3)Miejskie Zarząd Dróg sekretariat@mzd.erzeszow.pl
Im więcej napiszemy emaily tym szybciej to Nam zrobią. Naprawdę to działa. Zapchajmy im skrzynki email wiadomościami, a zobaczycie że się zaraz znajdą na to pieniądze i szybko zrobią przetargi.
Płacimy podatki w mieście więc niech Nam miasto zrobi drogi.
Wielka Prośba do wszystkich Mieszkańców, podejmijcie taką inicjatywę, zacznijcie pisać albo zacznijcie dzwonić. Razem możemy więcej.

Szanowni Sąsiedzi, bliżsi i dalsi,
Mam najnowsze info. Dzwoniłem już do Inwestycji Spółdzielni i w dowiedziałem się, że zrobiono już wszystko co można, aby te inwestycje znalazły się w budżecie miasta. Nie odkryłem wprawdzie nic nowego, ale Okazuje się, że teraz to już tylko jest zależne od Prezydenta i Rady Miasta i tylko Oni mogą spowodować aby te inwestycje zostały zrealizowane.
Inwestycja została już praktycznie przygotowana do budowyi, teraz pozostał ostatni etap czyli wykonanie. Miasto przygotowało dokumentację, wykupiło teren, wydano pozwolenie na budowę i teraz pozostało tylko, aby te inwestycje muszą się znaleźć w planie budżetu Gminy.
Chcecie sprawdzić zadzwońcie na tel. 17 8580482, tam gdzie i ja dzwoniłem.
Mobilizujmy się występując do Prezydenta i Rady Miasta, a wspólnie działając doprowadzimy do efektów. Nie trzeba dużo, wystarczą krótkie emaile z prośbą do Prezydenta i Rady Miasta.
Jak przychodzi Wam do głowy jakąś argumentacja to piszcie, jak nie to wystarczy sama prośbą albo „Chciałem zwrócić Pana Prezydenta / Rady Miasta uwagę na problemy i ich rozwiązania. Zróbcie Nam drogi” i cos w tym stylu. Zapchajmy im email wiadomościami, niech czytają nawet 1569 wiadomość w tej sprawie
Przecież idą wybory !!! teraz jest czas żeby działać. Podejdźcie do tego z optymizmem, na pewno Nam się uda!!! Próbujmy!!!
Ja im wysyłam co chwila, co kilka dni prawie te same wiadomości. Będę ich nękał aż zrobią. 
Mariusz19
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 23 lut 2017, 13:57

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Vube » 24 maja 2017, 19:08

wysłane.
Vube
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 70
Na forum od: 17 mar 2016, 7:40

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 25 maja 2017, 7:39

UWAGA!!!
Adma, najprawdopodobniej, chce zrobić dojazd do swojej budowy nowych wieżowców (grodzą teren wzdłuż Żmigrodzkiej) od strony zamieszkałych bloków, a więc Odrzykońską przez Brzozowską na Żmigrodzką. Tam nie ma znaków ograniczenia do 3,5 tony. Specjalnie o to zadbali. Trzeba w tej sprawie interweniować, ponieważ przez najbliższe dwa lata zrobią nam piekło pod oknami. Nie muszę mówić z czym się to wiąże.
- wzmożony ruch ciężkich składów (ciężarówki, betoniarki, tiry dostawcze)
- dewastacja (tak ciężko wywalczonej) drogi i chodników
- mniejsze bezpieczeństwo
- hałas i brud
- zakorkowane ulice, utrudniony dojazd, dewastacja istniejącej zieleni
- brak możliwości albo spore utrudnienia parkowania dla mieszkańców (już dzisiaj widziałem o 6 30 rano kilka obcych pojazdów, a co będzie jak robotnicy masowo zaczną się zjeżdżać na tę budowę)

Adma ma spory teren od strony zachodniej i niech tam sobie wybuduje dojazd, a nie korzysta z istniejącej infrastruktury za friko. Nie przyczyniła się do wybudowania ani metra drogi i chodników, ale bezczelnie wykorzystuje pieniądze podatników do robienia swojego interesu.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pan_Piotr » 25 maja 2017, 10:23

JanzRzeszowa pisze:UWAGA!!!
Adma, najprawdopodobniej, chce zrobić dojazd do swojej budowy nowych wieżowców (grodzą teren wzdłuż Żmigrodzkiej) od strony zamieszkałych bloków, a więc Odrzykońską przez Brzozowską na Żmigrodzką. Tam nie ma znaków ograniczenia do 3,5 tony. Specjalnie o to zadbali. Trzeba w tej sprawie interweniować, ponieważ przez najbliższe dwa lata zrobią nam piekło pod oknami. Nie muszę mówić z czym się to wiąże.
- wzmożony ruch ciężkich składów (ciężarówki, betoniarki, tiry dostawcze)
- dewastacja (tak ciężko wywalczonej) drogi i chodników
- mniejsze bezpieczeństwo
- hałas i brud
- zakorkowane ulice, utrudniony dojazd, dewastacja istniejącej zieleni
- brak możliwości albo spore utrudnienia parkowania dla mieszkańców (już dzisiaj widziałem o 6 30 rano kilka obcych pojazdów, a co będzie jak robotnicy masowo zaczną się zjeżdżać na tę budowę)

Adma ma spory teren od strony zachodniej i niech tam sobie wybuduje dojazd, a nie korzysta z istniejącej infrastruktury za friko. Nie przyczyniła się do wybudowania ani metra drogi i chodników, ale bezczelnie wykorzystuje pieniądze podatników do robienia swojego interesu.


Co proponujesz? Jak można pomóc, temu zapobiec?

PS.
Możecie polecić jakąś firmę wykonującą kuchnie na wymiar? Nie chodzi mi o najtańszą firmę, ale o meble dobrej jakości w miarę rozsądnej cenie.
Pan_Piotr
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 09 mar 2017, 17:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 25 maja 2017, 11:36

Pan_Piotr pisze:
JanzRzeszowa pisze:UWAGA!!!
Adma, najprawdopodobniej, chce zrobić dojazd do swojej budowy nowych wieżowców (grodzą teren wzdłuż Żmigrodzkiej) od strony zamieszkałych bloków, a więc Odrzykońską przez Brzozowską na Żmigrodzką. Tam nie ma znaków ograniczenia do 3,5 tony. Specjalnie o to zadbali. Trzeba w tej sprawie interweniować, ponieważ przez najbliższe dwa lata zrobią nam piekło pod oknami. Nie muszę mówić z czym się to wiąże.
- wzmożony ruch ciężkich składów (ciężarówki, betoniarki, tiry dostawcze)
- dewastacja (tak ciężko wywalczonej) drogi i chodników
- mniejsze bezpieczeństwo
- hałas i brud
- zakorkowane ulice, utrudniony dojazd, dewastacja istniejącej zieleni
- brak możliwości albo spore utrudnienia parkowania dla mieszkańców (już dzisiaj widziałem o 6 30 rano kilka obcych pojazdów, a co będzie jak robotnicy masowo zaczną się zjeżdżać na tę budowę)

Adma ma spory teren od strony zachodniej i niech tam sobie wybuduje dojazd, a nie korzysta z istniejącej infrastruktury za friko. Nie przyczyniła się do wybudowania ani metra drogi i chodników, ale bezczelnie wykorzystuje pieniądze podatników do robienia swojego interesu.

Co proponujesz? Jak można pomóc, temu zapobiec?


Na razie czekam na jutrzejsze zebranie SM Projektant i posłucham co w tej sprawie bedzie miał do powiedzenia Prezes (choć teren oczywiście nie należy do SM, a podlega Miastu).Poza tym mam dwa pomysły, ale napisze jak sie upewnię.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mariusz19 » 25 maja 2017, 16:07

Witam Szanownych Sąsiadów,
można by napisać do Miejskiego Zarządu Dróg żeby nie wyrazili zgody na przejazd do placu budowy bo to oni wyrażają zgodę. Jak kolega budował sobie garaż to betoniarka musiała mieć zgodę na przejazd z Miejskiego Zarządu Dróg bo inaczej mandat.
Pozdrawiam
Mariusz19
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 23 lut 2017, 13:57

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 25 maja 2017, 16:09

Ewidentnie szykują tu bramę wjazdową, Widać metalowe słupki zalane betonem do bramy.
Załączniki
20170525_154812.jpg
20170525_154812.jpg (471.41 KiB) Przeglądany 3613 razy
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 25 maja 2017, 16:15

Widać, że mają dojazd do swojej inwestycji od zachodu.
Załączniki
20170525_161043.jpg
20170525_161043.jpg (385.01 KiB) Przeglądany 3611 razy
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 25 maja 2017, 16:17

Stan na teraz b2 i b3
Załączniki
20170525_154820.jpg
20170525_154820.jpg (349.18 KiB) Przeglądany 4204 razy
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Rze-NM i 31 gości