[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: argaska » 11 maja 2018, 10:59

argaska pisze:Witam, będę mieć mieszkanie w bloku nr 15 (termin odbioru na październik br.). Właśnie dostałam tel. od kierownika z ADMY która jest wykonawcą mojego bloku, z pytaniem czy zgadzam się na zamianę tynków na jakieś szybciej schnące i lepsze (?) bo cyt."nie mają ekipy na wykonanie zwykłych tynków a tamte są lepsze" tylko musiałabym dopłacić 1700,00zł. Czy ktoś z Państwa miał taką sytuację? Ja powiem szczerze nie znam się kompletnie na takich rzeczach, ale dlaczego ja mam im dopłacać, czy to mój problem że nie mają ekipy? (przepraszam, że może chaotycznie napisałam ale nie znam się na takich tynkach). Czy ktoś mógłby mi doradzić?

Trzeba było dopytać dokładnie o jaką kategorie tynków chodzi.
Jeżeli się nie zgodzisz to docelowo pewnie zrobią Ci te pierwotne tynki ale zaraz przed oddaniem. Jeśli będziesz chciała w tym roku wykańczać to będą mokre i nie polecam tego.
Jeśli by to miały być rzeczywiście lepsze tynki to ja bym dopłacił bez zastanowienia, bo przy wykańczaniu będzie mniej roboty.



Panie Piotrze dziękuję za odpowiedź.
Tak, chcę w tym roku wykończyć mieszkanie. Jakie w związku z tym są te lepsze tynki? Jutro idę do tego kierownika to mamy porozmawiać.
argaska
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 12 kwie 2018, 13:17

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 11 maja 2018, 12:17

-- ciach -- Nie cytujemy posta po poście -- ciach--

Ogólnie, to jest dwa rodzaje tynków do wnętrz wykonywanych w metodzie tradycyjnej, mokrej: cementowo-wapienny i gipsowy. Oba kładzione są metodą maszynową. Koszt m2 robocizny i materiału jest podobny.
Także nie wiem skąd ta równica. Mogę się tylko domyślać, że to wybieg, bo tynkarze zażyczyli sobie podwyżkę.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 11 maja 2018, 12:20

Właśnie układają chodnik i drogę rowerową na przedłużeniu Karoliny do nowego rondka obok zaczętej galerii Admy. Ręce opadają, znowu kostka na drodze dla rowerów. Czy Ci urzędnicy całkiem potracili rozumy???
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: argaska » 11 maja 2018, 12:24

MaciekContii pisze:
argaska pisze:
argaska pisze:Witam, będę mieć mieszkanie w bloku nr 15 (termin odbioru na październik br.). Właśnie dostałam tel. od kierownika z ADMY która jest wykonawcą mojego bloku, z pytaniem czy zgadzam się na zamianę tynków na jakieś szybciej schnące i lepsze (?) bo cyt."nie mają ekipy na wykonanie zwykłych tynków a tamte są lepsze" tylko musiałabym dopłacić 1700,00zł. Czy ktoś z Państwa miał taką sytuację? Ja powiem szczerze nie znam się kompletnie na takich rzeczach, ale dlaczego ja mam im dopłacać, czy to mój problem że nie mają ekipy? (przepraszam, że może chaotycznie napisałam ale nie znam się na takich tynkach). Czy ktoś mógłby mi doradzić?

Trzeba było dopytać dokładnie o jaką kategorie tynków chodzi.
Jeżeli się nie zgodzisz to docelowo pewnie zrobią Ci te pierwotne tynki ale zaraz przed oddaniem. Jeśli będziesz chciała w tym roku wykańczać to będą mokre i nie polecam tego.
Jeśli by to miały być rzeczywiście lepsze tynki to ja bym dopłacił bez zastanowienia, bo przy wykańczaniu będzie mniej roboty.


Panie Piotrze dziękuję za odpowiedź.
Tak, chcę w tym roku wykończyć mieszkanie. Jakie w związku z tym są te lepsze tynki? Jutro idę do tego kierownika to mamy porozmawiać.

Ogólnie, to jest dwa rodzaje tynków do wnętrz wykonywanych w metodzie tradycyjnej, mokrej: cementowo-wapienny i gipsowy. Oba kładzione są metodą maszynową. Koszt m2 robocizny i materiału jest podobny.
Także nie wiem skąd ta równica. Mogę się tylko domyślać, że to wybieg, bo tynkarze zażyczyli sobie podwyżkę.



No właśnie przez tel. nie bardzo zrozumiałam co kierownik miał na myśli, mówił coś że "wie pani na rynku brakuje rąk do pracy" i obliczył mi 5zł za metr tych tynków. Jutro tam pojadę i się dowiem o co mu chodzi. Dziękuję za odpowiedzi.
argaska
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 12 kwie 2018, 13:17

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pan_Piotr » 11 maja 2018, 12:38

argaska pisze:

Panie Piotrze dziękuję za odpowiedź.
Tak, chcę w tym roku wykończyć mieszkanie. Jakie w związku z tym są te lepsze tynki? Jutro idę do tego kierownika to mamy porozmawiać.


Jeżeli się nie znasz, to weź ze sobą kogoś kto się zna, aby nie wciskali Ci kitu. Ja nie mogę Ci nic poradzić bo nie wiem jakie miały być a jakie Ci proponują. Niech kierownik dokładnie Ci powie i wtedy się zastanawiaj i popytaj.
Pan_Piotr
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 09 mar 2017, 17:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MK1 » 11 maja 2018, 21:25

anncha@vp.pl pisze:Dopytywałam o odbiór bloku numer 20, powiedziano mi, że będzie to początek czerwca, choć liczę na to, ze jeszcze uda nam sie z odbiorem załapać na maj :)


Może faktycznie uda się na maj ;) trzymajmy kciuki :D
MK1
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 30 paź 2017, 17:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Kris90 » 12 maja 2018, 22:24

Witam. Jestem nowym użytkownikiem i przyszłym mieszkańcem osiedla Projektant Południe. Na początek chciałbym się zapytać czy posiada ktoś z Was mapkę z naniesionym planem osiedla na mapę Rzeszowa np na geoportalu? Wiem tylko że osiedle ma powstać za nowo wybudowaną szkołą.
Kris90
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 12 maja 2018, 22:10

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nowy lokator26 » 14 maja 2018, 7:32

MK1 pisze:
anncha@vp.pl pisze:Dopytywałam o odbiór bloku numer 20, powiedziano mi, że będzie to początek czerwca, choć liczę na to, ze jeszcze uda nam sie z odbiorem załapać na maj :)


Może faktycznie uda się na maj ;) trzymajmy kciuki :D


A na kiedy był planowany odbiór według umowy? Pytam z ciekawości czy blok jest wcześniej gotowy niż było planowane :)
Nowy lokator26
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 01 mar 2018, 23:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: anncha@vp.pl » 15 maja 2018, 21:17

Nowy lokator26 pisze:
MK1 pisze:
anncha@vp.pl pisze:Dopytywałam o odbiór bloku numer 20, powiedziano mi, że będzie to początek czerwca, choć liczę na to, ze jeszcze uda nam sie z odbiorem załapać na maj :)


Może faktycznie uda się na maj ;) trzymajmy kciuki :D


A na kiedy był planowany odbiór według umowy? Pytam z ciekawości czy blok jest wcześniej gotowy niż było planowane :)


Oddanie dużo wcześniej niż umowa przewidywała, nie mam jej teraz pod reką,a dokładnej daty nie pamiętam świta mi coś, że miałbyć to wrzesien/październik? Jeśli mówie głupstwa, niech któryś z sąsiadów z 20stki mnie poprawi :)
anncha@vp.pl
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 07 maja 2017, 9:45

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: fokker » 15 maja 2018, 21:53

fokker pisze:
Chwilę się wahałem z podpisaniem protokołu. Jednak na początku podpisałem umowę ze spółdzielnią, w której zgodziłem się na odebranie lokalu w 30 dni od pozostawienia go do dyspozycji. Jest tam również punkt mówiący o tym, że i tak ponoszę koszty utrzymania lokalu, nawet kiedy odrzuciłbym odbiór. Wolałem mieć te formalne rzeczy wypełnione ze swojej strony. Liczę, że teraz wykonawca wykona swoją część. Swoją drogą, na lokal jest 3 lata gwarancji - gdyby coś jeszcze wyszło wykonawca jest zobowiązany to naprawić.

Poza tym, kierowałem się opiniami znajomych, którzy kupili mieszkanie na tym osiedlu (zarówno dopiero co jak i kilka lat temu) i nie mieli żadnych problemów. Mam nadzieję, że i w moim przypadku nie będzie problemów i wykonawca po prostu te rzeczy naprawi. Poinformuję jak się sprawa rozwinęła.

Może inni czytający to forum mieli podobną sytuację? Czy ktoś mógłby opisać jak to u niego wyglądało?
Zachęcam do dzielenia się doświadczeniami, tymi pozytywnymi i przykrymi również.


Miałem napisać jak się sprawa rozwinęła - wykonawca poprawił wpisane w protokół niedoróbki i wszystko jest już ok.
fokker
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 18 kwie 2018, 16:19

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: mykiell i 25 gości