[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Tomek1991 » 18 gru 2018, 18:56

Ania1 pisze:Reasumując,widocznie nie ma takiego ciśnienia i potrzeby aby powstał w tym miejscu jakiś mały konkretny spożywczak.Ludzie wracając z pracy zahaczają o hiper i supermarkety,robią zakupy na parę dni i po wszystkim.Dziś małe sklepy nie mają szans na dłuższe przetrwanie.
Uwierzcie,wiem co mówię ;)

Tlumy w Biedronce mówią co innego :)
Ja się bardziej dziwię, że powstają sklepy typu "nieźle ziolko" w Galerii Trend. Ciekawe ile się utrzymają :)

W powstających inwestycjach Apklanu maja byc lokale uslugowe na parterze. Mam nadzieję, że nie zostaną wypelnione w całości salonami fryzjerskimi.
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ania1 » 19 gru 2018, 0:33

bartek86 pisze:O sklepie na odrzykonskiej piszecie głupoty. Ktoś coś usłyszy i powiela. Sklep był potrzebny, miał dobre wędliny, ale towaru brakowało, a później sprzedawali stare bo sklep miał problemy z zamawianiem nowego towaru. Nie dlatego że nie było klientów a dlatego że wpadł w kłopoty przez to nie było dostaw, nie było świeżego mięsa i wędlin i to odbiło się na ludziach.


Sklep miał problemy z zamawianiem nowego towaru,więc sprzedawali stary? Ok,ale te stare wędliny były w nowej dostawie przywożone czy zestarzały się ''na półce'',bo nie rozumiem...
Podejrzewam,że raczej to drugie,bo właśnie brakowało klientów.Jeszcze raz dla jasności.Jak już dostali świeży towar,to on i tak ''na półce'' leżał na tyle długo,że zdążył się zaśmierdzieć,bo nie było na niego niestety klienta...
Piszesz,że od samego początku mieli problemy.Ale klient tego nie wiedział.Wszedł do środka,zobaczył,że nie ma nic i wyszedł.Jeśli mieli kłopoty finansowe już na starcie,to bez sensu było otwierać i czekać na z góry skazane bankructwo.Mogli zamawiać od początku mało ale często i powoli rozkręcać i zachęcać klienta,a nie odstraszać go od progu i wierzyć,że wróci.Po nitce do kłębka.



bartek86 pisze:O sklepie na odrzykonskiej piszecie głupoty. Ktoś coś usłyszy i powiela.

Sama byłam taką klientką i nic nie usłyszałam,nie powieliłam,tylko przekonałam się na własnej skórze.


Tomek1991 pisze:
Ania1 pisze:Reasumując,widocznie nie ma takiego ciśnienia i potrzeby aby powstał w tym miejscu jakiś mały konkretny spożywczak.Ludzie wracając z pracy zahaczają o hiper i supermarkety,robią zakupy na parę dni i po wszystkim.Dziś małe sklepy nie mają szans na dłuższe przetrwanie.
Uwierzcie,wiem co mówię ;)

Tlumy w Biedronce mówią co innego :)


No przecież napisałam :) Biedronka to właśnie jeden z tych supermarketów,który pęka w szwach,a mowa tu o małych,osiedlowych sklepikach.

Czytajmy Panowie ze zrozumieniem ;) ;)
Ania1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 08 lis 2018, 19:24

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 19 gru 2018, 1:11

Ania1 to był chyba sklep Nieścior i ogłosił on upadłość jakiś czas temu. W skrócie problem był taki, że jak już byli na odrzykońskiej to już wtedy upadali i jak była dostawa to i tak półki świeciły pustkami. Jakby to był sklep typu Frac, delikatesy to raczej by nie upadło, ale fakt faktem co by nie pisać sklepu już nie ma, czy to dobrze, czy źle nie mnie to oceniać. Ja nie twierdzę, że SMP, czy miasto jest winne braku sklepów na osiedlu, bo fakt to inni powinni zabiegać o otwarcie swoich sklepów, ale ... ale czy nie można było przewiedzieć jakiegoś terenu, pasu wzdłuż ulicy poświęconego na handel? i nie mówcie, że jedna biedronka na całe osiedle jest wystarczająca, bo jak się do niej wchodzi to czasami mam ochotę od razu wyjść. Sklep wielkości Delikatesy w 2-óch miejscach na osiedlu byłby ok plus w nowych budynkach spółdzielni lub admy jakby były na parterze usługi ... fryzjer, może jakiś mały warzywniak, itp. byłoby wystarczające. Nie wymagam budowania mega galerii, bo nie jest to potrzebne na środku osiedla, ale dwa niewielkie sklepy w nowej części by się chyba utrzymały, oczywiście nie może to być sklep anonimowy typu "sklep u rysia" bo raczej się nie utrzyma, my rodacy lubimy znane i sprawdzone. Dodam, że to była tylko moja własna opinia i oczywiście każdy może mieć inne zdanie.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 19 gru 2018, 9:31

Jakby Adma dotrzymała słowa, to ta galeria rozwiązałaby sprawę.
No, ale wówczas, bartek86, miałbyś hałasujące wentylatory.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 19 gru 2018, 11:18

Otóż to :) ale lepsza galeria niż kościół.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ania1 » 20 gru 2018, 12:11

W miejscu gdzie był ten mięsny,oczami wyobraźni widzę taką Żabkę np.

A warzywniaczki z tego co wiem,to są dwa,ale czynne tylko sezonowo.Jeden na Leskiej a drugi na rogu Żmigrodzkiej (?)-taka mała,biała budka.
Ten na Leskiej teraz w okresie zimowym otwiera się od czasu do czasu i coś tam sprzedaje.
I znowu na powyższych przykładach widać,że jeśli byłoby zapotrzebowanie na takie małe,osiedlowe sklepiki to te warzywniaczki też czynne by były codziennie.No chyba,że ze względu na pogodę nie funkcjonują teraz bo jest za zimno,a to są zwykłe budki bez ogrzewania.

I tym samym sposobem,dalej potwierdza się teza,że ludzie jednak robią zapasy w hipermarketach,a do osiedlowych sklepów przychodzą jedynie po sól,której nagle zabrakło.I jak ma taki sklepik przetrwać?
I jeszcze jedno...
Nie ważne czy to ""Sklep u Rysia"" czy delikatesy Centrum,Frac czy inne.Jak nie ma klienta to jeden pieron bez względu na nazwę.
U znajomej na osiedlu zamknęli Fraca,bo towar na półkach zalegał i pustki w środku.

A wczoraj byłam w Leclercu.O matko moja jedyna!!! Człowiek na człowieku.Ja rozumiem,że taniej,że promocje (bo sama skorzystałam) ale jak zobaczyłam co ludzie wyprawiają to uśmiałam się na całego.Ale to już temat na inny wątek niestety :lol:
Ania1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 08 lis 2018, 19:24

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Tomek1991 » 20 gru 2018, 12:20

Aniu, warzywniaczek na Leskiej nie ma warunków do całorocznego funkcjonowania. W sezonie zimowym raz na 1-2 tygodnie przyjeżdża właściciel i wyprzedaje cały towar w kilka godzin, dużo z tego po wcześniejszej rezerwacji ;)

Tegoroczna jesień była łagodna i warzywniaczek dlugo funkcjonował.
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ania1 » 20 gru 2018, 12:29

No tak jak właśnie myślałam-otwarcie niestety uzależnione od pogody.
Ania1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 08 lis 2018, 19:24

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 22 gru 2018, 10:46

Czy ktoś może coś wie na temat odwołania SMP w sprawie działki 3617/3 przy Żmigrodzkiej. Na wczoraj był chyba termin graniczny.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jashsk » 22 gru 2018, 14:18

Z tego co wiem to Mgroup i SMP się dogadali. Poza tym SMP przy Iwonickiej trochę nagiął prawo budowlane - jeden blok stoi na służebności. Jakby się ktoś uparł to moze im trochę życie utrudnić.
jashsk
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 13 cze 2018, 17:17

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: lekki i 26 gości