[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jareksen » 18 lut 2018, 21:48

Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś sprawdzone informacje co do planów zagospodarowania terenu zaznaczonego na czerwono?
Załączniki
img.jpg
img.jpg (366.27 KiB) Przeglądany 6487 razy
jareksen
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 06 lis 2017, 9:59

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jareksen » 18 lut 2018, 21:56

Stabilizator pisze:Witam,
A może by tak stworzyć forum dotyczące Wspólnoty mieszkańców bloków SM Projektant?
To dość częste nawet przy małych osiedlach. Szybszy obieg informacji dla zainteresowanych, brak tematu "śmietnika" w którym trzeba "przewertować" ponad sto stron w poszukiwaniu ważnych dla siebie informacji:)
Chyba że coś takiego już istnieje ?



Podpinam się pod pytanie. Jeżeli takiego forum jeszcze nie ma to mogę się podjąć założenia forum, zorganizowania domeny oraz hostingu.
Jak coś zapraszam do kontaktu w wiadomości prywatnej
jareksen
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 06 lis 2017, 9:59

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Fredthered » 22 lut 2018, 11:48

Witam,

czy ktoś z Forumowiczów będzie przyszłym mieszkańcem bloku nr 30 w zadaniu G11? Chciałbym zapytać o parę technicznych spraw, póki jeszcze blok dopiero wyrasta z ziemi i możliwe są małe zmiany koncepcji ;) Jeśli tak, to proszę o info na priv.

Pozdrawiam!
Fredthered
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 03 gru 2017, 20:54

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 24 lut 2018, 20:38

Cześć wszystkim!

Nadszedł czas by rozglądnąć się za swoim "M3" i moja uwaga padła m.in. na Projektanta - a konkretnie zadanie H (Projektant Południe).

Po przeczytaniu 206 stron wątku mam jeszcze kilka pytań:

1) Zaliczka na wkład budowlany. No własnie, zaliczka, a nie cena. Kiedy skontaktowałem się z SM, pan po drugiej stronie odpowiedział mi, że co do zasady ta kwota się nie zmienia, ewentualny odczuwalny wzrost wynikałby ze zdarzeń nieprzewidzianych (zmiany legislacyjne, gwałtowny wzrost cen materiałów budowlanych, itp). Pytanie do wszystkich, którzy są już szczęśliwymi właścicielami mieszkania: czy ta kwota rzeczywiście utrzymała się na tym poziomie? (nie mówię teraz o opłacie przyłączeniowej czy tych sławnych 10 tysiącach na infrastrukturę, których - ponoć - w nowych inwestycjach już nie ma, bo zostały wliczone w całościową zaliczkę).

2) Doczytałem, że finansowanie zakupu mieszkania odbywa się na zasadzie wpłaty 30% wysokości zaliczki na wkład budowlany, a pozostała część jest rozłożona na 6-7 rat, płaconych adekwatnie do postępów na budowie. Jak to zgrywa się z kredytem hipotecznym - bank wpłaci SM całą kwotę, czy również będzie się stosował do powyższych transz? I czy ma to jakiekolwiek odbicie na wysokości rat kredytobiorcy?

2a) W statucie SM doczytałem, że czynni członkowie spółdzielni, będący osobami fizycznymi, wnoszą - oprócz wpisowego, udziału członkowskiego i funduszu samorządowego - I ratę zaliczki na wkład budowlany lub mieszkaniowy w wysokości 7 000 zł. Czy dobrze rozumiem, że kwota ta trafia już na poczet przyszłego mieszkania (przykład: zaliczka na wkład budowlany wynosi 270 000 zł, więc po tej racie zostaje nam dopłacić 263 000 zł)?

3) Biały montaż. Zdecydowana większość forumowiczów z niego rezygnowała, chciałbym więc zapytać co Wami głównie kierowało? Estetyka mijająca się z oczekiwaniami, marna jakość, czy może jedno i drugie? I jeszcze odnośnie miski ustępowej - czy dotyczy to zabudowy podtynkowej WC? Jeżeli takowa jest instalowana (co chyba jest już standardem w dzisiejszym budownictwie), to rezygnacja z miski dotyczy tylko jej samej, a "geberit" zostaje?

4) Czy wiecie, na jakiej zasadzie działa rezerwacja mieszkania? Chodzi mi, czy jest ona odpłatna i jeżeli tak - to w jakiej kwocie, a także jak długo obowiązuje.

Z góry dziękuję, jeżeli ktokolwiek rozjaśni mnie - i być może innym, potencjalnym kupcom - te zagadnienia!
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pan_Piotr » 24 lut 2018, 21:32

Steeler pisze:Cześć wszystkim!

Nadszedł czas by rozglądnąć się za swoim "M3" i moja uwaga padła m.in. na Projektanta - a konkretnie zadanie H (Projektant Południe).

Po przeczytaniu 206 stron wątku mam jeszcze kilka pytań:

1) Zaliczka na wkład budowlany. No własnie, zaliczka, a nie cena. Kiedy skontaktowałem się z SM, pan po drugiej stronie odpowiedział mi, że co do zasady ta kwota się nie zmienia, ewentualny odczuwalny wzrost wynikałby ze zdarzeń nieprzewidzianych (zmiany legislacyjne, gwałtowny wzrost cen materiałów budowlanych, itp). Pytanie do wszystkich, którzy są już szczęśliwymi właścicielami mieszkania: czy ta kwota rzeczywiście utrzymała się na tym poziomie? (nie mówię teraz o opłacie przyłączeniowej czy tych sławnych 10 tysiącach na infrastrukturę, których - ponoć - w nowych inwestycjach już nie ma, bo zostały wliczone w całościową zaliczkę).


Raczej się nie zmienia.
Te 10k już nie ma.

Steeler pisze:2) Doczytałem, że finansowanie zakupu mieszkania odbywa się na zasadzie wpłaty 30% wysokości zaliczki na wkład budowlany, a pozostała część jest rozłożona na 6-7 rat, płaconych adekwatnie do postępów na budowie. Jak to zgrywa się z kredytem hipotecznym - bank wpłaci SM całą kwotę, czy również będzie się stosował do powyższych transz? I czy ma to jakiekolwiek odbicie na wysokości rat kredytobiorcy?


Gdy podpiszesz umowę to załatwiasz kredyt. W umowie, jest jasno napisane kiedy wpłacasz transze. Przed wpłatą kolejnej transzy udajesz się do spółdzielni po zaświadczenie, że budowa idzie zgodnie z planem. Z takim zaświadczeniem idziesz do banku i uruchamiasz przelew kolejnej transzy.

Steeler pisze:2a) W statucie SM doczytałem, że czynni członkowie spółdzielni, będący osobami fizycznymi, wnoszą - oprócz wpisowego, udziału członkowskiego i funduszu samorządowego - I ratę zaliczki na wkład budowlany lub mieszkaniowy w wysokości 7 000 zł. Czy dobrze rozumiem, że kwota ta trafia już na poczet przyszłego mieszkania (przykład: zaliczka na wkład budowlany wynosi 270 000 zł, więc po tej racie zostaje nam dopłacić 263 000 zł)?


Tak.

Steeler pisze:3) Biały montaż. Zdecydowana większość forumowiczów z niego rezygnowała, chciałbym więc zapytać co Wami głównie kierowało? Estetyka mijająca się z oczekiwaniami, marna jakość, czy może jedno i drugie? I jeszcze odnośnie miski ustępowej - czy dotyczy to zabudowy podtynkowej WC? Jeżeli takowa jest instalowana (co chyba jest już standardem w dzisiejszym budownictwie), to rezygnacja z miski dotyczy tylko jej samej, a "geberit" zostaje?


To indywidualna sprawa bo każdy ma inny gust, ale gdy kierownicy odradzają to chyba coś jest na rzeczy. Miska to zwykły model - podstawowy.

Steeler pisze:4) Czy wiecie, na jakiej zasadzie działa rezerwacja mieszkania? Chodzi mi, czy jest ona odpłatna i jeżeli tak - to w jakiej kwocie, a także jak długo obowiązuje.


Idziesz to spółdzielni i rezerwujesz i masz kilka dni na przystąpienie do spółdzielni. Nie jest ona płatna.

Generalnie wiele rzeczy może na początku przerazić, bo czytając umowę itp. to mamy wrażenie że interesy tylko jednej strony są zabezpieczone. Spójrz na osiedle, ile bloków, mieszkań oddali. To nie jest jakaś spółka szwagrów, którzy chcą się pobawić w Developerkę. Mimo wszystko to solidny developer.
Pan_Piotr
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 09 mar 2017, 17:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kabulekSG » 27 lut 2018, 13:22

jareksen pisze:Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś sprawdzone informacje co do planów zagospodarowania terenu zaznaczonego na czerwono?


Pytałem jakieś dwa tygodnie temu o tę działkę, ale nikt nie jest w stanie udzielić pewnych informacji. Z tego co mi powiedział kierownik biura inwestycji w tej chwili ta działka nie jest na sprzedaż, ale będą starali się ją odkupić jeśli będzie taka możliwość. Na pytanie czy właścicielem działki jest Adma, która obok buduje wieżowce nie potrafił odpowiedzieć lub nie chciał odpowiedzieć.

A tak już od siebie: byłem tam i oglądałem ten pasek ziemi i wydaje mi się, że pomiędzy budową bloków 25/26/27 a ulicą Żmigrodzką jest jeszcze dodatkowo przedzielony dość zdewastowanym ogrodzeniem (zostały same przekrzywione słupki). Zresztą dobrze to widać na zdjęciu - część jest zarośnięta gęstymi krzakami i małymi drzewkami, a druga część jest rozjeżdżona i dość mocno zryta (przedzieliłem to zieloną linią). Gdzieś w internetach wyczytałem, że część tego terenu należy do spółdzielni jako część drogi (czyżby ta rozjeżdżona?), ale są to tylko domysły.

Obrazek


Mam nadzieję, że Adma tam nie wciśnie kolejnego 8-piętrowca bo ta działka się dość mocno zwęża i nie widzę tam miejsca na żadną małą architekturę, że o wjeździe do garażu nie wspomnę. I tak już zakłócili tym kolosem u dołu zdjęcia regularny przebieg drogi, aż dziwne, że dostali na to zgodę, bo zamiast normalnego skrzyżowania będą jakieś esy-floresy. Podobno deweloper ma lekki dołek z kasą i budowa pawilonu handlowego za wieżowcami przy Solińskiej 1 się opóźnia, a wybudowanie tego pawiloniku było warunkiem na zgodę na kolejne budynki. Trzeba czekać i wypytywać. Gdzieś na forach widziałem decyzję sądu cofającą decyzję o warunkach zabudowy na tych działkach (o ilę się nie mylę, nie czytałem całych dokumentów). Na tej konkretnej działce jest niby przewidziany zwykły budynek z garażem podziemnym, natomiast po drugiej stronie ulicy od północnej strony budynek z usługami (tak, na tej jeszcze węższej działce). No, ale póki co papierka nie mają klepniętego.
kabulekSG
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 27 lut 2018, 13:02

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: marcinw » 27 lut 2018, 19:53

Przypomniało mi się, że ktoś gdzieś kiedyś pisał w tym temacie na temat tej działki i udało mi się to odnaleźć :)

JanzRzeszowa pisze:Żadna tam skarpa. To sławetna działka pani dziennikarki, która chce ją sprzedać drożej (na zdjęciu).

Tutaj więcej:
http://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=17&t=41&start=1620

Nie znam sprawy i nie wiem o co dokładnie chodzi, ani czy jest to pewne info, po prostu pamiętałem, że była o tym mowa kiedyś.
marcinw
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 20 kwie 2017, 19:03

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kabulekSG » 28 lut 2018, 13:29

Co by tam nie powstało faktem jest, że dobra opinia tego osiedla wypracowana przez lata przez Spółdzielnię została zszargana przez dewelopera, który za nic ma wygodę i spokój mieszkańców a liczy tylko zyski ze sprzedaży mieszkań w wysokiej zabudowie. I nic z tym się nie da zrobić, szczególnie jak mają plecy u Ferenca. Smutne to trochę.

A tak z innej beczki, może ktoś wrzucić jak wyglądają prace przy tym pawilonie handlowym/galerii Admy? Podobno termin oddania dla najemców to II kwartał 2018?
kabulekSG
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 27 lut 2018, 13:02

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: keram » 28 lut 2018, 13:44

ponowie proszę o informację na temat terminu oddania bloku nr 6 (ul. Korczyńska, nr inwestycyjny 13), ktoś, coś?
keram
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 16 cze 2016, 13:06

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 28 lut 2018, 16:04

kabulekSG pisze:A tak z innej beczki, może ktoś wrzucić jak wyglądają prace przy tym pawilonie handlowym/galerii Admy? Podobno termin oddania dla najemców to II kwartał 2018?


Od chyba maja 2017 nie trwają tam żadne prace. Galeria z tego co wiem to nie ruszy prędko, bo nie ma drogi (powstaje dopiero). Słyszałem też o III kwartele 2018, ale słyszałem także o końcu roku 2021 :) wydaje mi się, że nie prędko powstanie. Musi być droga z Dębicka (nawet nie ruszyła i nie wiadomo kiedy ruszy), dodatkowo ruszą kolejne inwestycje dewelopera ADMA - musieliby mieć bardzo dużo ludzi żeby to wszystko ogarnąć. Ja sądzę, że w tym roku nawet tego nie dotkną, a może na początku 2019 zaczną się do tego przymierzać. Jakby to miał być III kwartał 2018 to już by nie zdążyli, pozostaje czekać :) zdjęć nie ma co wysyłać, bo nie ma tam co fotografować.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości