[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 09 sty 2019, 9:38

Hehe dobry żart ? myślisz, że nawet jak zrobimy petycje na 5000 osób to coś ruszy? stary ... to jest "układ". Przykład Hartbex to idealnie obrazuje. Aż normalnie chciałoby się coś z tym zrobić. Jakbyś był deweloperem to ok, w innym wypadku nie ma szans na nic. Jak widzisz każdy deweloper nawet jak buduje "w lesie" to dostanie pomoc od miasta -drogę. przykład - DROM-u.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jashsk » 09 sty 2019, 11:39

W sumie SMP to tez deweloper. Trzeba wpłynąć na zarząd spółdzielni lub radę osiedla. Inaczej nic nie ruszy i kasa zamiast na Bł. Karoliny pójdzie na jakąś inną drogę. A jakby mieszkańcy zebrali 5000 podpisów i poszli z tym do prezydenta, najlepiej w asyście dziennikarzy, to myślę, że by ruszyło.
jashsk
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 13 cze 2018, 17:17

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: GregInv » 09 sty 2019, 11:48

bartek86 jest moim kandydatem na radnego tudzież prezydenta RZ. Taka wiedza, przenikliwość sądów i zaangażowanie nie mogą się zmarnować. 8-)
GregInv
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 184
Na forum od: 03 sty 2018, 15:22

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 09 sty 2019, 12:09

Hehehe :) a nie mam racji ??? Oczywiście ciesze się, że kolejne drogi powstały, bo zawsze to kolejne drogi, ale jednak pozostaje wiele pytań bez odpowiedzi. Radnym, a tym bardziej prezydentem na pewno nie będę, są o wiele wiele lepsi, zresztą nie interesuje mnie to. Nie będę się spierał i kłócił, pracuje w takiej branży, że przechodzi wiele ciekawych informacji i swoje wiem :) Także żeby nie zmieniać tematu wątku kończę swoje wywody.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ania1 » 10 sty 2019, 11:41

Myanger pisze:Witam, trochę zmienię temat. Jak widać za oknem mamy sporo stopni na minusie i pytanie do Was ile zużywacie gazu. Mieszkam w tych nowych blokach z piecem dwufunkcyjnym i zużycie za ostatni miesiąc to ok 150m3 a za ostatnie dni dobowo ok 6-7 m3 przy nastawie 21.4 stopnia w dzień i pół stopnia mniej w nocy. Mieszkanie zaledwie 50 m2. W moim odczuciu trochę dużo, a jakie jest Wasze zdanie i ewentualnie jak optymalnie ustawić sterowanie centralne i temp. Grzania aby również było ekonomicznie i komfortowo.



Bardzo dużo :o
U mnie ostatnie zużycie to 66m3 wg licznika.Piec też dwufunkcyjny,temperaturę mam ustawioną na 22 stopnie i metraż mieszkania podobny.
Możliwe,że takie zużycie gazu u Ciebie wiąże się z tym,że ogólnie mieszkanie jest jeszcze nowe,ściany niedogrzane,mieszkanie narożne,brak sąsiadów ogrzewających swoje mieszkania za ścianą itp.
Ja tak właśnie miałam zaraz po wprowadzce.Piec hulał dzień i noc.
Ania1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 08 lis 2018, 19:24

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 10 sty 2019, 12:09

Wątek ma 3 lata. Niektórzy są tu od paru tygodni i ferują wyroki, że nie było lobbowania w UM za poszerzeniem Karoliny.
Było i to niejednokrotnie. Chodziłem z sąsiadami na spotkania z prezydentem. Sam, osobiście, poruszałem problem poszerzenia w pytaniach do Tadeusza Ferenca. Dwa razy, może trzy na spotkaniach z nim (mam to w swoim żelaznym repertuarze) pytałem go o poszerzenie. TF mnie poznaje i wie, że będę go pytał do skutku. Zresztą obiecałem mu to. Pisałem już o ty kilka razy, odpowiadał mi, że nie będzie poszerzenia Karoliny, bo dojazd jest bardzo szybki i dogodny do centrum bo jechał na spotkanie i było wszystko OK.
Zawsze, powtarzam- zawsze moje pytanie do prezydenta o poszerzenie było ze wstępem i krótkim opisem sytuacji oraz z sygnalizacją prognostyczną tej części Rzeszowa (a trochę się na tym znam).
Na przedostatnim spotkaniu z TF i moim upierdliwym pytaniu o poszerzenie Karoliny, cytuję TF: "(...) Przepraszam, niech się pan nie gniewa, ale nie będzie poszerzenia Karoliny".

Także, niech niektórzy nie piszą bzdur, że nie był temat poruszany z władzami UM i prezydentem. Zresztą nie tylko ten temat. Tadeusz Ferenc dobrze wie, że problem istnieje.

Ale..., aby nie było tak prosto..., UM dobrze wie, że tzw, siła argumentu zależy od ewentualnego efektu skali w wyborach i niech przemówią liczby
Obwód wyborczy nr 54 (nasz)

ulice: Baligrodzka, Biecka, Bł. Karoliny (numery nieparzyste od 13 do końca i numery parzyste od 12 do końca), Brzozowska, Franciszka Kotuli (numery parzyste od 2 do 10), Iwonicka, Korczyńska, Krośnieńska (numery nieparzyste od 21 do końca i numery parzyste od 42 do końca), leska, Odrzykońska, Solińska, Wołyńska, Żmigrodzka

Liczba mieszkańców 2450
Liczba wyborców 1585

a teraz 3 obwody Przybyszówki "wsi":

Liczba mieszkańców 3574
Liczba wyborców 2763

Liczba mieszkańców 2093
Liczba wyborców 1660

Liczba mieszkańców 1739
Liczba wyborców 1364

a wiec potencjał 5787 wyborców vs. 1585 "naszych" . Mamy tylko 1/4 siły argumentów w stosunku do reszty osiedla Przybyszówki.
Spyta ktoś dlaczego osiedle, które liczy ponad 60 bloków ma tak małą siłę "przekonywania" TF? Ano dlatego, że zdecydowana większość na tym naszym nowym osiedlu nie odprowadza podatków w Rz (tylko zakupy i ew transakcje) bo nie jest zameldowana w Rz. Nie generuje proporcjonalnie budżetu miasta. ( I tu się akurat z TF zgadzam)

UM i TF o tym bardzo dobrze wie. Dlatego podatnik rzeszowski będzie bulił na ulice i chodniki, na szkoły katolickie na wsiach, bo tam TF ma żelazny elektorat.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2019, 12:22 przez JanzRzeszowa, łącznie zmieniany 1 raz
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 10 sty 2019, 12:19

Myanger pisze:Witam, trochę zmienię temat. Jak widać za oknem mamy sporo stopni na minusie i pytanie do Was ile zużywacie gazu. Mieszkam w tych nowych blokach z piecem dwufunkcyjnym i zużycie za ostatni miesiąc to ok 150m3 a za ostatnie dni dobowo ok 6-7 m3 przy nastawie 21.4 stopnia w dzień i pół stopnia mniej w nocy. Mieszkanie zaledwie 50 m2. W moim odczuciu trochę dużo, a jakie jest Wasze zdanie i ewentualnie jak optymalnie ustawić sterowanie centralne i temp. Grzania aby również było ekonomicznie i komfortowo.


Sięgnij do archiwum tego wątku, a propos - gazu i piecy dwufunkcyjnych, temat wałkowany wielokrotnie, zużycie gazu, rachunki, krzywe histerezy, temeratury optymalne, porównania, no i oczywiście ostre dyskusje....etc, etc....
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jashsk » 10 sty 2019, 12:41

JanzRzeszowa pisze:Wątek ma 3 lata. Niektórzy są tu od paru tygodni i ferują wyroki, że nie było lobbowania w UM za poszerzeniem Karoliny.
Pytałem o to w MZD i wyraźnie powiedzieli, że ktoś od czasu do czasu zapyta ale jakoś specjalnej presji na to nie ma. Mieli duży nacisk na naprawę Staroniwskiej i prawdopodobnie to będzie najpierw zrobione a nie drogi na "Projektancie"


JanzRzeszowa pisze:Ale..., aby nie było tak prosto..., UM dobrze wie, że tzw, siła argumentu zależy od ewentualnego efektu skali w wyborach i niech przemówią liczby
Obwód wyborczy nr 54 (nasz)

ulice: Baligrodzka, Biecka, Bł. Karoliny (numery nieparzyste od 13 do końca i numery parzyste od 12 do końca), Brzozowska, Franciszka Kotuli (numery parzyste od 2 do 10), Iwonicka, Korczyńska, Krośnieńska (numery nieparzyste od 21 do końca i numery parzyste od 42 do końca), leska, Odrzykońska, Solińska, Wołyńska, Żmigrodzka

Liczba mieszkańców 2450
Liczba wyborców 1585

a teraz 3 obwody Przybyszówki "wsi":

Liczba mieszkańców 3574
Liczba wyborców 2763

Liczba mieszkańców 2093
Liczba wyborców 1660

Liczba mieszkańców 1739
Liczba wyborców 1364

a wiec potencjał 5787 wyborców vs. 1585 "naszych" . Mamy tylko 1/4 siły argumentów w stosunku do reszty osiedla Przybyszówki.
Spyta ktoś dlaczego osiedle, które liczy ponad 60 bloków ma tak małą siłę "przekonywania" TF? Ano dlatego, że zdecydowana większość na tym naszym nowym osiedlu nie odprowadza podatków w Rz (tylko zakupy i ew transakcje) bo nie jest zameldowana w Rz. Nie generuje proporcjonalnie budżetu miasta. ( I tu się akurat z TF zgadzam)

UM i TF o tym bardzo dobrze wie. Dlatego podatnik rzeszowski będzie bulił na ulice i chodniki, na szkoły katolickie na wsiach, bo tam TF ma żelazny elektorat.


I chyba ten argument zamyka dyskusję dlaczego nie ma siły przebicia. Bloki na SMP to po prostu akademik. Patrząc na te liczby to w sumie żadne inwestycje miejskie nie powinny być tam robione, bo są dużo większe osiedla z większymi potrzebami.
jashsk
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 13 cze 2018, 17:17

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Toya » 10 sty 2019, 16:18

No to się okazało, że osiedle SMP również jest akademikiem :lol: Pytanie więc, które z nowych osiedli/ bloków nim nie jest.
Szafuje się tym pojęciem na prawo i lewo, a prawda jest taka, że w każdej nowej inwestycji znajdą się i studenci, i młode rodziny, i również ludzie starsi. Co niektórzy na tym forum próbują tym określeniem zdyskredytować niektóre inwestycje, choć nie pojmuję jaki mogą mieć w tym cel.
Toya
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 267
Na forum od: 07 maja 2017, 4:54

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jashsk » 10 sty 2019, 18:12

Niestety jest to problem większości miast - tzw. "słoiki". SMP jest stosunkowo młodym osiedlem i sporo osób zamelduje się tam w przeciągu najbliższego roku. To jest widoczne na każdym nowym osiedlu. Dziwi mnie tylko, że tak mało osób jest do tej pory zameldowanych.
jashsk
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 13 cze 2018, 17:17

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Jaskobrot i 32 gości