[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 18 gru 2018, 9:33

To tylko pokazuje jak "tragicznym" miejscem robi się Rzeszów. Za "x" lat będzie tylko beton, beton i nic więcej. I co to za rozplanowanie? porobili tysiące uliczek, a wszystkie i tak prowadzą do jednej ulicy, bo innej po prostu nie ma i długo długo nie będzie. Twój komentarz, jak i mój pokazuje jakie to wszystko jest wokół nas smutne, a będzie tylko gorzej, bo ciągle się buduje.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 18 gru 2018, 11:04

^^ Bartek86, mogę cię tylko pocieszyć, że nie będzie się ciągle budowało w Rzeszowie w takim tempie. Większość wskaźników sygnalizuje rychłą zapaść na rynku budowlanym. Chociaż deweloperzy nie chcą tego widzieć a co dopiero pośrednicy.
Tak więc, Słoneczny Stok prawdopodobnie nie przeskoczy za Pańską do S-19 (chociaż jest tam sporo działek już wykupionych), a na południe podejście pod Pustki zajmie całe lata z powodu rysującej się słabej koniunktury na nowe mieszkania.
Chyba, że Ukraińcy zaczną rozszerzać swoją enklawę i zasilać kapitałem Rzeszów. Ale..., ten kapitał wcale nie jest duży, a i sprzedawanie swoim rodakom mieszkań (tak jak to jest w przypadku Melnika i Capital Towers), ma krótkie nogi.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rafullo » 18 gru 2018, 11:21

O "rychłej zapaści" słyszę już od dwóch lat i jakoś w tym czasie ceny mieszkań wzrosły bardziej niż w poprzednich dwóch latach. Także może to być za rok albo np za cztery lata. A jakoś mieszkania po 6-7 a nawet 8 tyś za metr się jednak sprzedają. co nie powiem moim zdaniem jest jednak "chore" ale skoro jest popyt to co się dziwić.
Rafullo
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 43
Na forum od: 05 kwie 2018, 7:47

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jashsk » 18 gru 2018, 13:34

bartek86 pisze: Do ku... co jest nie tak z tym osiedlem, że trzeba jechać po chleb 2km do sklepu bo na osiedlu w nowej części nie ma ani jednego sklepu !!!!!! przecież my mieszkamy na pustyni, a nie osiedlu, beton-beton-beton i beton !!!! jak doliczymy do osiedla starą cześć, czyli wszystko na prawo od odrzykońskiej do 1 ronda - chyba strzyżowska (boje się policzyć ile stoi budynków) to wyjdzie, że na całe gigantyczne osiedle mamy .... biedronkę, społem, 2 budki czynne w lato, sklepy chyba przy blokach przy baligrodzkiej na parterze i chyba tyle ..... to co się wyprawia w Rzeszowie to jest kryminał i jest to winna SMP i Miasta.

A co ma miasto i spółdzielnia do tego, że nikt nie chce więcej sklepó otwierać w okolicy? Może mają jakiś dekret wydać i przymusić prywatne podmioty do inwestowania? Na dziań dzisiejszy widocznie nie ma potrzeby robienia większej ilości sklepów. Zresztą 2 km po chleb to chyba do B1 Pan jeździ.

bartek86 pisze: trzymajcie mnie .... drogi !!!! kto pozwala i wydaje zezwolenie na budowę nowych budynków jeśli osiedle nie ma dróg - poszerzenie bł. karoliny (oczywiście kłamstwo), bo poszerzenia i za 10 lat nie będzie - po co robili remonty chodników i wysepek autobusowych, skoro mieli poszerzać. Dwa ... po co wybudowali 200m drogi ślepej z pętlą skoro pewnie w ciągu najbliższych 5lat nie mają kasy na połączenie z ul. pańską i dębicką. Trzy ... co z poszerzeniem ul. pańskiej, a raczej kiedy to nastąpi? Cztery .... czy z osiedla w przyszłości przewidziano inne wyjazdy? bo chyba 20k ludzi nie będzie jechało jedną drogą do pracy?

W sumie to racja, ale:
1. łącznik do Pańskiej - w połowie ma być rondo i droga dojazdowa łącząca Wywrockiego i Dębicką (ponoć 4 pasy),
2. osiedle i tak się zablokuje, bo ulice wewnętrzne są za wąskie, a niektórzy mieszkańcy parkują bezpośrednio przy drodze

bartek86 pisze: Pięć ... czy powstanie łącznik bł. karoliny np z staroniwską

Mam nadzieję, że nigdy nie powstanie. Staroniwska się powoli korkuje a puszczenie drogi z projektanta całkowicie ją zablokuje.
jashsk
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 13 cze 2018, 17:17

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jashsk » 18 gru 2018, 13:44

JanzRzeszowa pisze:Co do cen za ar także zła diagnoza. SMP dawała znacznie więcej. Co nie znaczy, że nie przespała 2-3 lata wstecz spraw rozwojowych. To sie mści w tej chwili.


Akurat to nie była diagnoza. SMP podnosi cenę zakupu dopiero jak pojawia się inny deweloper tak to proponują po 14-15tys zł/ar max.
jashsk
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 13 cze 2018, 17:17

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kabulekSG » 18 gru 2018, 14:36

Ja też patrzę z niedowierzaniem, że nikogo nie interesuje otworzenie jakiegoś konkretniejszego sklepu w tym rejonie. Może to wina tej galerii, która to miała powstać i zapewnić dostęp do wszystkiego, no ale JanzRzeszowa pisał, że jakoś natłoku chętnych na wynajem powierzchni nie było... Zamiast budować 4 kondygnacyjnego molocha:

Obrazek

może trzeba było zaprojektować coś mniejszego i tańszego w utrzymaniu? Wygląda na to, że Adma buduje albo grubo, konkretne kloce z betonu, albo wcale. Patrząc na to jak radzą sobie z blokami 5 i 6, to ta galeria nie powstanie przed 2020, nawet jeśli wynajęliby wszystko...
kabulekSG
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 27 lut 2018, 13:02

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Duszek » 18 gru 2018, 15:49

Na Odrzykońskiej otworzyła chyba w tym roku sklep firma sprzedająca wędliny i z tego co słyszałem już zamknęła - a wędliny dobre :). Powstaje więc pytanie - dlaczego tak krótko funkcjonował ?
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 551
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ania1 » 18 gru 2018, 16:28

Dlatego Duszku,że jak przyjechałam w poniedziałek po mięso,to pani mi kazała przyjechać na następny dzień,bo w chłodni pusto i dostawy nie miała.Jak innym razem kupiłam wędlinę,to była śmierdząca.Odpakowałam i zobaczyłam dopiero w domu,a że obecnie nie mieszkam jeszcze na Słonecznym Stoku,tylko jestem przejazdem,to z 30 dkg szynki nie będę jechać żeby zwrócić.I tak podejrzewam dużo ludzi się sparzyło i po wszystkim.

Z drugiej strony płaczecie,że nie ma sklepu w pobliżu.No weźmy taki wędliniak pod uwagę.Dlaczego mięso było tylko w określone dni a wędlina nieświeża? Proste.Nie było na to klienta,który robił zakupy niestety gdzie indziej.
Dlaczego Społem obok jest słabo zaopatrzone i o 8 rano już nie ma pieczywa? Bo nie ma na to klienta.I nie wierzę w to jak ktoś tu kiedyś napisał,że kierowniczka ma w nosie i nie zamawia towaru.

Reasumując,widocznie nie ma takiego ciśnienia i potrzeby aby powstał w tym miejscu jakiś mały konkretny spożywczak.Ludzie wracając z pracy zahaczają o hiper i supermarkety,robią zakupy na parę dni i po wszystkim.Dziś małe sklepy nie mają szans na dłuższe przetrwanie.
Uwierzcie,wiem co mówię ;)
Ania1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 08 lis 2018, 19:24

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 18 gru 2018, 16:49

Sklepy powstają tam gdzie jest klient i potencjał na zarobek, inna kwestia czy jest miejsce na zbudowanie wolno stojącego sklepu ? Jakoś nie kojarzę aby powstawały bloki z użytkowym parterem po usługi, tylko pojedyncze lokale tu czy tam.
Drogi to problem każdego osiedla, nigdy nie da się zbudować od razu szerokich arterii a dwa kwestia właśności ziemi pod budowę/ rozbudowę drogi.
Łączniki do innych powstaną wczesniej czy później ale na wszystko trzeba czasu i pieniędzy.
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2333
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 18 gru 2018, 18:13

O sklepie na odrzykonskiej piszecie głupoty. Ktoś coś usłyszy i powiela. Sklep był potrzebny, miał dobre wędliny, ale towaru brakowało, a później sprzedawali stare bo sklep miał problemy z zamawianiem nowego towaru. Nie dlatego że nie było klientów a dlatego że wpadł w kłopoty przez to nie było dostaw, nie było świeżego mięsa i wędlin i to odbiło się na ludziach. Taka oto tajemnica. Jakby sklep nie miał kłopotów to do dziś pewnie pekałby w szwach. Pech taki, że od samego początku mieli problemy. Cała tajemnica sklepu, a nie głupoty że się nie utrzymał na osiedlu.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ETernit, Majestic-12 [Bot] i 80 gości