[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: maciejczek » 12 sty 2017, 20:24

bart87 pisze:PS. maciejczek może by tak udać się po nowy akumulator?

Z góry dziękuję za troskę. Mój nie pierwszej młodości diesel z nowym akumulatorem niestety w tęgie mrozy nie zawsze sobie radzi. Ale nie róbmy z tego zagadnienia.
maciejczek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Na forum od: 03 gru 2015, 20:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Paulo89 » 13 sty 2017, 0:49

Przy Żmigrodzkiej 16 i 18 (Te bloki obok budowy Admy) co prawda jest duży parking od strony pętli autobusowej ale połowa miejsc tam jest wyłączona z możliwości zaparkowania. Jest tam dużo, za dużo miejsc dla niepełnosprawnych. Jedno miejsce dla niepełnosprawnego = dwa normalne miejsca postojowe pod tamtymi blokami. Mało tego, ktoś mądrze wybudował pergolę na śmieci przy miejscami postojowymi przez co jak spółdzielnia się kapnęła, że miejsca parkingowe zagradzają dojazd do pergoli to zabrali kolejne 2 miejsca aby śmieciarka mogła zabrać śmieci. Wcześniej można było zaparkować dosłownie przy drzwiach do pergoli.

Najlepiej jest na Bligrodzkiej. Tam ludzie na chama wciskają się między linie, tak że nie raz wychodzą przez drzwi pasażera, albo zmuszając innego aby do auta wchodził przez miejsce pasażera. Sam widziałem jak ktoś zastawił kobietę w ciąży która z brzuchem musiała wchodzić przez drzwi pasażera aby odjechać. A śmieszne jest to tym bardziej, że 20 metrów dalej, przy Odrzykońskiej jest w połowie pusty parking... ale nie, byleby tylko zaparkować jak najbliżej :D
Załączniki
13453309_1116986985024341_522283796_o.jpg
13453309_1116986985024341_522283796_o.jpg (92.1 KiB) Przeglądany 4317 razy
Paulo89
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 20
Na forum od: 05 mar 2016, 13:33

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mireneusz » 15 sty 2017, 14:22

brumar pisze:
tensor.fasciae.latae pisze:Witam. Czy ktoś coś wie odnośnie zwrotu za infrastrukturę?

Za infrastrukturę nie ma zwrotów. Rozliczenie obejmuje wyłącznie wkład budowlany.


Witam. Też mnie ta kwestia zastanawia. Zgodnie z umową budowy lokalu wkład na infrastrukturę stanowi część wkładu budowlanego, który zostanie rozliczony. Pytanie, kiedy zostanie rozliczony ? Czy macie jakieś informacje na ten temat ?
Mireneusz
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 26
Na forum od: 30 lis 2015, 19:49

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: filemon » 15 sty 2017, 21:49

Mireneusz pisze:
brumar pisze:
tensor.fasciae.latae pisze:Witam. Czy ktoś coś wie odnośnie zwrotu za infrastrukturę?

Za infrastrukturę nie ma zwrotów. Rozliczenie obejmuje wyłącznie wkład budowlany.


Witam. Też mnie ta kwestia zastanawia. Zgodnie z umową budowy lokalu wkład na infrastrukturę stanowi część wkładu budowlanego, który zostanie rozliczony. Pytanie, kiedy zostanie rozliczony ? Czy macie jakieś informacje na ten temat ?


hehehe, a liczysz na jakiś zwrot? :):)
Rozliczenie wkładu wyglądało tak:
wpłaciłeś x
miałeś wpłacić y
y-x =... rozliczone.
filemon
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 25 kwie 2016, 21:44

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Paulo89 » 16 sty 2017, 1:50

czy Wasze telewizory odbierają nowe kanały telewizji naziemnej? Chodzi mi o Metro TV, Nowa TV, WP i Zoom TV
Paulo89
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 20
Na forum od: 05 mar 2016, 13:33

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 16 sty 2017, 8:16

Paulo89 pisze:czy Wasze telewizory odbierają nowe kanały telewizji naziemnej? Chodzi mi o Metro TV, Nowa TV, WP i Zoom TV


Nie odbierają, ponieważ spółdzielnia prawdopodobnie nie rozbudowała instalacji o MUX-a 8.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Person » 16 sty 2017, 18:52

Multipleks ósmy jest obecnie na drugim etapie wdrażania. Pokrycie 95% ma zostać uzyskane najpóźniej w połowie 2017 roku. Na nowym multipleksie nadawane będą 3 kanały TVP w jakości SD (lub jeden HD i jeden SD) oraz 4 kanały SD innych nadawców.

http://www.naziemna.eu/index.php/kanaly
Person
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 142
Na forum od: 02 lip 2014, 15:08
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: maciejczek » 16 sty 2017, 19:34

Dostał ktoś pismo (ankietę) ze spółdzielni w sprawie możliwości montażu grzejnika elektrycznego na klatce schodowej? Co o tym myślicie, czy jeden grzejnik będzie w stanie dogrzać choć trochę cała klatkę schodową?
maciejczek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Na forum od: 03 gru 2015, 20:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Paulo89 » 16 sty 2017, 23:54

maciejczek pisze:Dostał ktoś pismo (ankietę) ze spółdzielni w sprawie możliwości montażu grzejnika elektrycznego na klatce schodowej? Co o tym myślicie, czy jeden grzejnik będzie w stanie dogrzać choć trochę cała klatkę schodową?


Jeśli to będzie za darmo to grzejnik może być a jeśli będą chcieli podnieść opłaty za energię elektryczną wspólną to niech się pocałują bo płacę 22zł miesięcznie za to a co 3 miesiące przepalają się żarówki na klatce w moim bloku. Po zgłoszeniu że kilka lamp na klatce nie świeci, panuje ciemność przez 2 tygodnie. Tak - po zgłoszeniu że lampy nie świecą trzeba czekać nie raz tak długo! Sam też nie wiem dlaczego lampy na klatce tak często siadają...
Paulo89
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 20
Na forum od: 05 mar 2016, 13:33

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: john1200 » 17 sty 2017, 1:28

Widzę, że ktoś podjął temat mroźnych klatek, więc chciałbym dorzucić swoje trzy grosze. Ktoś kto projektował te budynki niestety nie popisał się wyobraźnią (chociaż zawsze myślałem, że takie rzeczy się zwyczajnie oblicza). Najpierw powiem jak wygląda moja sytuacja. Mam mieszkanie narożne w bloku nr 9 na Żmigrodzkiej. Z trzech stron otacza mnie mroźna atmosfera, ale co ciekawe, pokój styczny z klatką schodową jest najzimniejszy! Mam trzy termometry w mieszkaniu i z tego co pokazują (oraz z tego co da się zwyczajnie odczuć) jasno wynika, że temperatura w sypialni sąsiadującej z klatką schodową potrafi być o 3 stopnie niższa niż w przedpokoju! To istna masakra. Ściana od klatki jest bardzo zimna ponieważ jest nieocieplona, a temperatura na klatce wiadomo jaka jest... Jak to możliwe, że na klatkach nie ma żadnego grzejnika? Pytałem o to kierownika budowy jeszcze przed oddaniem budynku. Mówił, że wszystkie budynki na Projektancie tak są budowane - no i jak się okazało miał rację (dodam, że znajomy ma nowe mieszkanie w spółdzielni Energetyk i ma jeden grzejnik na klatce). W założeniu projektantów z Projektanta mieszkania mają ogrzewać klatkę. Może się to i sprawdza na wcześniej wybudowanych budynkach (inny znajomy mieszka na nowosądeckiej i w klatce jest dość ciepło), tylko że we wcześniejszych blokach nie ma wind i schody na klatce są dużo węższe. Jeśli popatrzeć na kubaturę naszej klatki schodowej (wraz z szybem na windę) to jest ogromna w stosunku do wcześniej wybudowanych budynków, tudzież projektanci z Projektanta zwyczajnie nie wzięli pod uwagę tego faktu. Na dokładkę zamontowano dwustronne skrzynki na listy, przez które beztrosko hula wiatr. To wszystko sprawia, że na klatce jest zimno prawie jak na zewnątrz! No i co z tym zrobić? Ja chyba kupię styropian i ocieplę ścianę od strony klatki schodowej, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy. Żeby ogrzać taką wielką klatkę to na każdym piętrze trzeba by zamontować grzejnik - tak jak na starych osiedlach...
john1200
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 18 mar 2016, 9:17

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Reequss i 25 gości