[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: grunia54 » 12 wrz 2018, 0:34

Hej czy ktos wie jaki jest termin oddania do uzytku mieszkan z zadania H ?????
grunia54
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 18 lip 2018, 21:51

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 12 wrz 2018, 8:02

Nikoś pisze:Po pierwsze deweloper dopóki nie sprzeda wszystkich mieszkań nie sprzeda ci 2 miejsc parkingowych tylko 1 + rezerwacja jak zostanie.
Pokaż mi gdzie masz mieszkania po 4,3 chyba 5,5 to już prędzej, a MdM niestety już nie ma dopłat - niby to nie było dużo ale jednak.
I błędne koło jak stać mnie na 2 auta to i stać mnie na luksus garażu - a jak nie to potem szukaj na zewnątrz. Patrz na Zawiszy co się dzieje z parkowaniem,
I nie tyle przepisy ich obligują do garaży co cena ziemi, nikt nie pozwoli sobie na zmarnowanie poletka pod blok na parking żeby było taniej :lol:


To piszesz o deweloperach czy o spółdzielniach? Bo, to różnica.
Każdy wie, że SMP buduje od lat za 4300 zł/m2. Inwestycja H ma także w tej cenie jeszcze mieszkania. No, ale jeśli chodzi ci o deweloperów, to proszę: Apartamenty Zachód, Os.Karoliny, Przy Makuszyńskiego, Os Korona, Os.Olbrachta, Os.Wieniawskiego, to śr ok 4300 a nawet niżej, za 4400 masz już Ogrody Hiszpańskie czy Admę.
Po drugie-dwa używane samochody dla rodziny kosztują już ok 10 tys. Przy cenie zakupu miejsc rzędu 40-60 tys traci to zupełnie sens. Miejsce jest droższe od samochodu nawet 3x-4x. A przypominam, że sredni wiek sam osobowego w Polsce to 13 lat.
Po trzecie-jest sporo deweloperów, którzy w początkowej fazie sprzedaży lokali sprzedają ile chcesz miejsc parkingowych(podobnie z komórkami lokatorskimi), bo zależy im na szybkim zwrocie z inwestycji, a nie jak piszesz, na komforcie mieszkańców (służę przykładami)
Po czwarte-zazwyczaj jest tak że deweloperzy kupują działki jednostkowo i dopasowują do niej swoją inwestycję. I aby zapewnić wskaźnik miejsc 1,3 muszą, powtarzam muszą iść w ziemię z parkingiem bo placu brak.
Po piąte - inaczej jest (było) w SMP. Tam kupowano działki zazwyczaj w kompleksie co pozwalało projektować drogi z pasami parkingowymi (które przechodziły zresztą pod zarząd miasta). Stąd dużo mniejsze problemy z parkowaniem i dostępnością miejsc w garażach.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: headspace » 12 wrz 2018, 11:52

MaciekContii pisze:
Nikoś pisze:Po pierwsze deweloper dopóki nie sprzeda wszystkich mieszkań nie sprzeda ci 2 miejsc parkingowych tylko 1 + rezerwacja jak zostanie.
Pokaż mi gdzie masz mieszkania po 4,3 chyba 5,5 to już prędzej, a MdM niestety już nie ma dopłat - niby to nie było dużo ale jednak.
I błędne koło jak stać mnie na 2 auta to i stać mnie na luksus garażu - a jak nie to potem szukaj na zewnątrz. Patrz na Zawiszy co się dzieje z parkowaniem,
I nie tyle przepisy ich obligują do garaży co cena ziemi, nikt nie pozwoli sobie na zmarnowanie poletka pod blok na parking żeby było taniej :lol:


To piszesz o deweloperach czy o spółdzielniach? Bo, to różnica.
Każdy wie, że SMP buduje od lat za 4300 zł/m2. Inwestycja H ma także w tej cenie jeszcze mieszkania. No, ale jeśli chodzi ci o deweloperów, to proszę: Apartamenty Zachód, Os.Karoliny, Przy Makuszyńskiego, Os Korona, Os.Olbrachta, Os.Wieniawskiego, to śr ok 4300 a nawet niżej, za 4400 masz już Ogrody Hiszpańskie czy Admę.
Po drugie-dwa używane samochody dla rodziny kosztują już ok 10 tys. Przy cenie zakupu miejsc rzędu 40-60 tys traci to zupełnie sens. Miejsce jest droższe od samochodu nawet 3x-4x. A przypominam, że sredni wiek sam osobowego w Polsce to 13 lat.
Po trzecie-jest sporo deweloperów, którzy w początkowej fazie sprzedaży lokali sprzedają ile chcesz miejsc parkingowych(podobnie z komórkami lokatorskimi), bo zależy im na szybkim zwrocie z inwestycji, a nie jak piszesz, na komforcie mieszkańców (służę przykładami)
Po czwarte-zazwyczaj jest tak że deweloperzy kupują działki jednostkowo i dopasowują do niej swoją inwestycję. I aby zapewnić wskaźnik miejsc 1,3 muszą, powtarzam muszą iść w ziemię z parkingiem bo placu brak.
Po piąte - inaczej jest (było) w SMP. Tam kupowano działki zazwyczaj w kompleksie co pozwalało projektować drogi z pasami parkingowymi (które przechodziły zresztą pod zarząd miasta). Stąd dużo mniejsze problemy z parkowaniem i dostępnością miejsc w garażach.


Skad Ty te ceny wziąłes :shock: :shock: :shock: :shock: ? w Admie i Apklanie obok wychodzi po MINIMUM 5000 za metr jak podliczyc wszystkie koszty
headspace
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 18 sie 2018, 8:06

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 12 wrz 2018, 14:08

MaciekContii pisze:
To piszesz o deweloperach czy o spółdzielniach? Bo, to różnica.
ale i tu i tu trzeba zapłacić i prawie się to niczym nie różni. Chodzi o zasadę
MaciekContii pisze:Każdy wie, że SMP buduje od lat za 4300 zł/m2. Inwestycja H ma także w tej cenie jeszcze mieszkania., ale jeśli chodzi ci o deweloperów, to proszę: Apartamenty Zachód, Os.Karoliny, Przy Makuszyńskiego, Os Korona, Os.Olbrachta, Os.Wieniawskiego, to śr ok 4300 a nawet niżej, za 4400 masz już Ogrody Hiszpańskie czy Admę.
Kiedy pytałeś o cene u nich, bo z tego co wiem to poniżej 5k za metr to nie ma co szukać, na Olbrachta to które osiedle ?
MaciekContii pisze:Po drugie-dwa używane samochody dla rodziny kosztują już ok 10 tys. Przy cenie zakupu miejsc rzędu 40-60 tys traci to zupełnie sens. Miejsce jest droższe od samochodu nawet 3x-4x. A przypominam, że sredni wiek sam osobowego w Polsce to 13 lat.
to stawiaj pod płotem ale potem nie narzekaj że nie masz gdzie parkować,
MaciekContii pisze:Po trzecie-jest sporo deweloperów, którzy w początkowej fazie sprzedaży lokali sprzedają ile chcesz miejsc parkingowych(podobnie z komórkami lokatorskimi), bo zależy im na szybkim zwrocie z inwestycji, a nie jak piszesz, na komforcie mieszkańców (służę przykładami)
to chyba gdzie indziej sięgasz po info, niż u źródła
MaciekContii pisze:Po czwarte-zazwyczaj jest tak że deweloperzy kupują działki jednostkowo i dopasowują do niej swoją inwestycję. I aby zapewnić wskaźnik miejsc 1,3 muszą, powtarzam muszą iść w ziemię z parkingiem bo placu brak.
czyli to co pisałem nikt nie będzie inwestował kasy w plac parkingowy bo garaż to ekstrawagancja.
MaciekContii pisze:Po piąte - inaczej jest (było) w SMP. Tam kupowano działki zazwyczaj w kompleksie co pozwalało projektować drogi z pasami parkingowymi (które przechodziły zresztą pod zarząd miasta). Stąd dużo mniejsze problemy z parkowaniem i dostępnością miejsc w garażach.
Kiedyś bloki 4 piętrowe były bez windy, dziś nowe bloki już z windami. Po co ? to też luksus wliczony w cene mieszkania :lol:
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2326
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 12 wrz 2018, 14:42

headspace pisze:
Skad Ty te ceny wziąłes :shock: :shock: :shock: :shock: ? w Admie i Apklanie obok wychodzi po MINIMUM 5000 za metr jak podliczyc wszystkie koszty


Z ogólnie dostępnych źródeł i podawałem ceny transakcyjne z rynku pierwotnego dla danego dewelopera. Bez dodawania cen komórek, piwnic czy garaży.
Ty podajesz z ceną garażu i to inwestycji Admy etap III (I i II nie miały obowiązkowych garaży)
Co do Apklanu to przecież nawet ich reklama opiewa na 4450 zł/m2, a nie mówię że jak kupisz duże mieszkanie u pośrednika to dostaniesz spokojnie 4350 zł/m2. Fakt, że bez garażu oczywiście.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 12 wrz 2018, 14:45

Aurelia pisze:Na Koronie z tego co mi wiadomo to mi jedni Państwo mówili to 4600 płacili do tego dopłatą za komórkę lokatorska za drzwi antywlamaniowe i za coś tam jeszcze musieli dopłacać ale to tak jak mówię wiem od kogoś :)

Przykładowe ceny z Korony. Oficjalne, nie transakcyjne(fragment).
D M-1 Parter 39.14 2 Sprzedane 172.172 Zobacz
D M-2 Parter 34.36 2 Sprzedane 154.800 Zobacz
D M-3 Parter 52.37 3 Sprzedane 221.382 Zobacz
D M-10 Parter 52.37 3 Sprzedane 221.382 Zobacz
D M-11 Parter 34.36 2 Sprzedane 154.800 Zobacz
D M-12 Parter 39.14 2 Sprzedane 172.172 Zobacz
D M-4 Piętro I 51.8 3 Sprzedane 230.472 Zobacz
D M-5 Piętro I 34.12 2 Sprzedane 153.495 Zobacz
D M-6 Piętro I 52.24 3 Sprzedane 221.382 Zobacz
D M-13 Piętro I 52.24 3 Sprzedane 221.382 Zobacz
D M-14 Piętro I 34.12 2 Sprzedane 153.495 Zobacz
D M-15 Piętro I 51.8 3 Sprzedane 230.472 Zobacz
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 12 wrz 2018, 14:48

I przypominam po raz wtóry...średnia cena transakcyjna m2 mieszkania na rynku pierwotnym to dla Rzeszowa w tej chwili 4900 zł/m2. A mediana tych cen jest zbliżona. Tak więc, nie można opowiadać bajek że w Rz średnio płaci się za m2 ponad 5500 zł.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 12 wrz 2018, 14:50

Nikoś, zanim zaczniesz mi coś odpisywać to przygotuj się merytorycznie i podawaj fakty.
Czekam, zatem.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: lollollol » 12 wrz 2018, 16:53

Nikos skąd Ty te ceny bierzesz? Poniżej 5 tys nic w Rzeszowie nie kupisz. Przykłady które podałeś są nieprawdziwe Hiszpan, Apklan, Zodiak wychodzi 5000.
lollollol
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 11 gru 2016, 22:36

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: adek01 » 13 wrz 2018, 6:47

MaciekContii pisze:
Nikoś pisze:Po pierwsze deweloper dopóki nie sprzeda wszystkich mieszkań nie sprzeda ci 2 miejsc parkingowych tylko 1 + rezerwacja jak zostanie.
Pokaż mi gdzie masz mieszkania po 4,3 chyba 5,5 to już prędzej, a MdM niestety już nie ma dopłat - niby to nie było dużo ale jednak.
I błędne koło jak stać mnie na 2 auta to i stać mnie na luksus garażu - a jak nie to potem szukaj na zewnątrz. Patrz na Zawiszy co się dzieje z parkowaniem,
I nie tyle przepisy ich obligują do garaży co cena ziemi, nikt nie pozwoli sobie na zmarnowanie poletka pod blok na parking żeby było taniej :lol:


To piszesz o deweloperach czy o spółdzielniach? Bo, to różnica.
Każdy wie, że SMP buduje od lat za 4300 zł/m2. Inwestycja H ma także w tej cenie jeszcze mieszkania. No, ale jeśli chodzi ci o deweloperów, to proszę: Apartamenty Zachód, Os.Karoliny, Przy Makuszyńskiego, Os Korona, Os.Olbrachta, Os.Wieniawskiego, to śr ok 4300 a nawet niżej, za 4400 masz już Ogrody Hiszpańskie czy Admę.
Po drugie-dwa używane samochody dla rodziny kosztują już ok 10 tys. Przy cenie zakupu miejsc rzędu 40-60 tys traci to zupełnie sens. Miejsce jest droższe od samochodu nawet 3x-4x. A przypominam, że sredni wiek sam osobowego w Polsce to 13 lat.
Po trzecie-jest sporo deweloperów, którzy w początkowej fazie sprzedaży lokali sprzedają ile chcesz miejsc parkingowych(podobnie z komórkami lokatorskimi), bo zależy im na szybkim zwrocie z inwestycji, a nie jak piszesz, na komforcie mieszkańców (służę przykładami)
Po czwarte-zazwyczaj jest tak że deweloperzy kupują działki jednostkowo i dopasowują do niej swoją inwestycję. I aby zapewnić wskaźnik miejsc 1,3 muszą, powtarzam muszą iść w ziemię z parkingiem bo placu brak.
Po piąte - inaczej jest (było) w SMP. Tam kupowano działki zazwyczaj w kompleksie co pozwalało projektować drogi z pasami parkingowymi (które przechodziły zresztą pod zarząd miasta). Stąd dużo mniejsze problemy z parkowaniem i dostępnością miejsc w garażach.


PILEś!? NIE pisz! :)
adek01
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 166
Na forum od: 26 paź 2014, 20:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości