[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 19 mar 2017, 20:39

madlen pisze:Wynika więc, że wszystkie biura sprzedaży podawały błędne informacje dotyczące tych mieszkań. Jedne pokazywały zdjęcia z 1 etapu, a drugie całkiem inne wizualizacje. Ciekawe, czy teraz po pokazaniu wizek ruszy sprzedaż ???



a czytasz ze zrozumieniem poprzednie posty?
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: janek » 20 mar 2017, 13:14

madlen pisze:
bartek86 pisze:Tak, staną przed blokami z C-11.

no to im współczuje. wieżowce zasłonią je ..


No niestety nas zasłonią. Ale przyszli mieszkańcy bloków D-11 też muszą się przygotować na podobną historię. Tylko kwestia czasu kiedy skarpa zamieni się w 8 piętrowe bydle...
janek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 23 lut 2016, 13:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: lucatoni » 20 mar 2017, 18:34

Witam wszystkich!

Bardzo proszę o informację jak wygląda sytuacja z akustyką w blokach na osiedlu Projektant? Głownie chodzi mi o bloki z najnowszych inwestycji. Czy ściany są w jakiś sposób wyciszone? Słychać sąsiadów przy normalnych czynnościach życiowych? Czy windę słychać w mieszkaniu? Zamykanie drzwi, chodzenie po schodach itp.

Dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam
lucatoni
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 20 mar 2017, 18:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Vube » 20 mar 2017, 23:12

lucatoni pisze:Witam wszystkich!

Bardzo proszę o informację jak wygląda sytuacja z akustyką w blokach na osiedlu Projektant? Głownie chodzi mi o bloki z najnowszych inwestycji. Czy ściany są w jakiś sposób wyciszone? Słychać sąsiadów przy normalnych czynnościach życiowych? Czy windę słychać w mieszkaniu? Zamykanie drzwi, chodzenie po schodach itp.

Dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam


blok oddany w październiku więc raczej najnowsza oddana inwestycja:
sąsiadów słychać głównie przez otwory wentylacyjne, czyli jeden pion w kuchni, drugi w łazience.
windy nie słychać. drzwi trochę słychać jeśli ktoś ich nie zamyka trzymając za klamkę, ponieważ są ciężkie i się rozpędzają przy zamknięciu. Ale nawet jeśli, to nie jest to jakiś uciążliwy dźwięk bo uszczelki to trochę tłumią. chodzenia po schodach nie słyszałem.
Vube
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 70
Na forum od: 17 mar 2016, 7:40

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: lucatoni » 20 mar 2017, 23:56

Vube pisze:blok oddany w październiku więc raczej najnowsza oddana inwestycja:sąsiadów słychać głównie przez otwory wentylacyjne, czyli jeden pion w kuchni, drugi w łazience.windy nie słychać. drzwi trochę słychać jeśli ktoś ich nie zamyka trzymając za klamkę, ponieważ są ciężkie i się rozpędzają przy zamknięciu. Ale nawet jeśli, to nie jest to jakiś uciążliwy dźwięk bo uszczelki to trochę tłumią. chodzenia po schodach nie słyszałem.


Dzięki za odpowiedź

janek pisze:
madlen pisze:
bartek86 pisze:Tak, staną przed blokami z C-11.

no to im współczuje. wieżowce zasłonią je ..


No niestety nas zasłonią. Ale przyszli mieszkańcy bloków D-11 też muszą się przygotować na podobną historię. Tylko kwestia czasu kiedy skarpa zamieni się w 8 piętrowe bydle...


Czy to jest potwierdzona informacja, że tereny który są oznaczone jako skarpa przy inwestycjach D11 i E11, należą do Admy i sukcesywnie w tym pasie będą budowane bloki, czy to tylko przesłanka?
lucatoni
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 20 mar 2017, 18:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 21 mar 2017, 8:47

lucatoni pisze:Witam wszystkich!

Bardzo proszę o informację jak wygląda sytuacja z akustyką w blokach na osiedlu Projektant? Głownie chodzi mi o bloki z najnowszych inwestycji. Czy ściany są w jakiś sposób wyciszone? Słychać sąsiadów przy normalnych czynnościach życiowych? Czy windę słychać w mieszkaniu? Zamykanie drzwi, chodzenie po schodach itp.

Dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam


Słychać dosłownie wszystko. Taka technologia. Żelbetowe konstrukcje nie tylko przenoszą drgania akustyczne, ale je nawet wzmacniają i przyśpieszają. Także, można zapomnieć o cichym mieszkanku. Ale tak jest wszędzie.
Co do zastosowań specjalnych materiałów (warunki techniczne i normy ochrony akustycznej), to np. pustaki stosowane w klatkach schodowych są podobno w profilach i parametrach zapewniających izolacyjność akustyczną na odpowiednim poziomie. Ale jak patrzyłem na zdjęcia przed tynkowaniem, to nie widzę tam specjalnych pustaków. Fakt, ja np nie słyszę windy, ale sąsiada jak chodzi boso pode mną słyszę wyraźnie, już nie mówiąc o czynnościach w kuchni czy łazience. On, zapewne ma takie same doznania:-)
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mkk » 21 mar 2017, 8:55

Vube pisze:
lucatoni pisze:Witam wszystkich!

Bardzo proszę o informację jak wygląda sytuacja z akustyką w blokach na osiedlu Projektant? Głownie chodzi mi o bloki z najnowszych inwestycji. Czy ściany są w jakiś sposób wyciszone? Słychać sąsiadów przy normalnych czynnościach życiowych? Czy windę słychać w mieszkaniu? Zamykanie drzwi, chodzenie po schodach itp.

Dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam


blok oddany w październiku więc raczej najnowsza oddana inwestycja:
sąsiadów słychać głównie przez otwory wentylacyjne, czyli jeden pion w kuchni, drugi w łazience.
windy nie słychać. drzwi trochę słychać jeśli ktoś ich nie zamyka trzymając za klamkę, ponieważ są ciężkie i się rozpędzają przy zamknięciu. Ale nawet jeśli, to nie jest to jakiś uciążliwy dźwięk bo uszczelki to trochę tłumią. chodzenia po schodach nie słyszałem.


To gratuluje, bo u mnie słychać zarówno windę jak i ludzi, którzy chodzą po schodach.
mkk
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 30 lis 2015, 14:18

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: janek » 21 mar 2017, 11:19

U mnie też słychać wszystko, przede wszystkim przez kanały wentylacyjne, ale przez strop i ściany też. Zawsze wiem czy sąsiadka z góry założyła dzisiaj szpilki czy inne buty:) Windy nie słychać, ale u nas szyb jest na środku więc nie ma możliwości żeby ją było słychać. Za to jak ktoś idzie po schodach to wydaje mi się, że zaraz do pokoju wejdzie.
Jan z Rzeszowa ma rację, że żelbet świetnie przenosi falę akustyczną. Jest jednorodnym ośrodkiem i to sztywnym. Świetna struktura do przenoszenia drgań. Na początku wydawało mi się, że warstwa styropianu, która jest pomiędzy stropem, a końcową wylewką (bo wydaje mi się, że powinna być na poziomie gdzie rury CO biegną do kaloryferów) trochę stłumi dźwięki (ośrodek o innej gęstości i ze stojącym powietrzem), ale nic takiego się nie stało.
janek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 23 lut 2016, 13:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: janek » 21 mar 2017, 11:33

lucatoni pisze:
janek pisze:No niestety nas zasłonią. Ale przyszli mieszkańcy bloków D-11 też muszą się przygotować na podobną historię. Tylko kwestia czasu kiedy skarpa zamieni się w 8 piętrowe bydle...

Czy to jest potwierdzona informacja, że tereny który są oznaczone jako skarpa przy inwestycjach D11 i E11, należą do Admy i sukcesywnie w tym pasie będą budowane bloki, czy to tylko przesłanka?

Działki ponoć nie należą do żadnego dewelopera, no ale ile tak będą samotnie tkwić pomiędzy gęstą zabudową. Licytacja już pewnie trwa od dawna...
janek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 23 lut 2016, 13:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Vube » 21 mar 2017, 11:34

może ja mam cichych sąsiadów albo już głuchne na starość :D
Vube
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 70
Na forum od: 17 mar 2016, 7:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

cron