[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rolf » 01 cze 2017, 8:26

JanzRzeszowa pisze:Tal parkują miszcze na naszym osiedlu. Ulica Żmigrodzka. Co najmniej 4 przepisy złamane. A parking po drugiej stronie bloków pusty.
Znaki zakazu stoją już od tygodnia na tej ulicy i na Brzozowskiej, ale jak widać takie zachowania nadal górą...


hahaha no nie mógł wybrać lepszego miejsca :D patrzcie jak idealnie zaparkował - co do centymetra zmieścił się na pasach :D
Może wracał z imprezy i myślał że te pasy to obrys miejsca do parkowania...
Mam nadzieje że nie przeszło mu to bez kary i zapłacił spory mandat, który nauczy go że swoim zachowaniem może zaszkodzić innym.
Rolf
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 56
Na forum od: 25 maja 2016, 12:45

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 01 cze 2017, 8:37

JanzRzeszowa pisze:Tal parkują miszcze na naszym osiedlu. Ulica Żmigrodzka. Co najmniej 4 przepisy złamane. A parking po drugiej stronie bloków pusty.
Znaki zakazu stoją już od tygodnia na tej ulicy i na Brzozowskiej, ale jak widać takie zachowania nadal górą...


Już o tym jakiś czas temu pisałem. Dla mnie to zwykłe "buractwo", ale akurat na tym zdjęciu jest tylko dwa auta. Normalnie na codzień jest cały rządek aut (od Odrzykońskiej aż do ADMY). Szkoda komentować, najlepiej raz, czy dwa razy dać mandat po 2000zł i może zrozumie. Najlepiej to jakby ludzie mogli tymi swoimi samochodami wjeżdżać w klatki schodowe albo do swoich mieszkań.

Odnośnie budowy ADMY:
- budynek B3 ma ściągnięte z 3 stron rusztowanie (w sensie jest pomalowany i skończony), na parterze domalowali paseczek w kolorze (na razie z 2 stron), obecnie układają rusztowanie przy murkach wokół budynku (wcześniej zalali wszystkie brakujące murki), do B3 nawiercili też dziurkę chyba pod rurę MPEC, które obecnie znajduje się w odległości 3-5m od dziury w B3. Wylano też jakiś czas temu pierwsze elementy pod przyszłe schody do klatek schodowych (na razie jest to boczna ściana schodów)
- budynek B2 od strony przyszłych B5,B6 chyba jest już pomalowany w kolor (elewacja) lub była to pierwsza warstwa podkładowa, ciężko powiedzieć, bo patrzyło się pod słońce, na pewno jest coś tam pomalowane na elewacji.

Ostatnio też jeździła wywrotka z ziemią od pętli autobusowej przez całą budowę do ... prawdopodobnie dziury pomiędzy B2 i B3, ale nie jestem w stanie tego potwierdzić na 100%.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 01 cze 2017, 9:49

bartek86 pisze:
Ostatnio też jeździła wywrotka z ziemią od pętli autobusowej przez całą budowę do ... prawdopodobnie dziury pomiędzy B2 i B3, ale nie jestem w stanie tego potwierdzić na 100%.


Te wywrotki tam jeżdżą drugi tydzień zwożąc ziemię z b5 i b6. Od mojej strony osiągnęli już chyba poziom docelowy, a prace wciąż trwają. Poziom wykopu ( -2 w b5 i b6) będzie chyba poziomem -2 w b2 i b3. A więc sporo jeszcze.

Wiem jedno, hałas i pył niemiłosierny, a tłukli się nawet do 21 w sobotę...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 01 cze 2017, 9:55

JanzRzeszowa pisze:
bartek86 pisze:
Ostatnio też jeździła wywrotka z ziemią od pętli autobusowej przez całą budowę do ... prawdopodobnie dziury pomiędzy B2 i B3, ale nie jestem w stanie tego potwierdzić na 100%.


Te wywrotki tam jeżdżą drugi tydzień zwożąc ziemię z b5 i b6. Od mojej strony osiągnęli już chyba poziom docelowy, a prace wciąż trwają. Poziom wykopu ( -2 w b5 i b6) będzie chyba poziomem -2 w b2 i b3. A więc sporo jeszcze.

Wiem jedno, hałas i pył niemiłosierny, a tłukli się nawet do 21 w sobotę...


Byłem świadkiem jak brali ziemie z pętli i jechali z tą ziemią w stronę B5,B6, więc to chyba co innego??? z pętli powinna wracać pusta, a nie pełna :> jestem pewny, że koparka na górce ładowała ciężarówki koło pętli i one jechały obok B2, B3 i gdzieś tą ziemię wysypywały ....

Aaaaaa i czy nie zmieni się wjazd na budowę B5 i B6? na początku parkingu rozkopana jest skarpa i zdjęte ogrodzenie, może tam będzie nowy wjazd na plac budowy?

Obrazek
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 01 cze 2017, 14:09

bartek86 pisze:
JanzRzeszowa pisze:
bartek86 pisze:
Ostatnio też jeździła wywrotka z ziemią od pętli autobusowej przez całą budowę do ... prawdopodobnie dziury pomiędzy B2 i B3, ale nie jestem w stanie tego potwierdzić na 100%.


Te wywrotki tam jeżdżą drugi tydzień zwożąc ziemię z b5 i b6. Od mojej strony osiągnęli już chyba poziom docelowy, a prace wciąż trwają. Poziom wykopu ( -2 w b5 i b6) będzie chyba poziomem -2 w b2 i b3. A więc sporo jeszcze.

Wiem jedno, hałas i pył niemiłosierny, a tłukli się nawet do 21 w sobotę...


Byłem świadkiem jak brali ziemie z pętli i jechali z tą ziemią w stronę B5,B6, więc to chyba co innego??? z pętli powinna wracać pusta, a nie pełna :> jestem pewny, że koparka na górce ładowała ciężarówki koło pętli i one jechały obok B2, B3 i gdzieś tą ziemię wysypywały ....

Aaaaaa i czy nie zmieni się wjazd na budowę B5 i B6? na początku parkingu rozkopana jest skarpa i zdjęte ogrodzenie, może tam będzie nowy wjazd na plac budowy?

Obrazek


Oby, nie! Poza tym jest tam 3,5T. Oprócz tego rura gazowa.
Myślę, że raczej usuwają ziemię i grodzą.
Zastanawia mnie inna sprawa. Dosyć mocno poszli w głąb gruntu z wykopem. Czyżby zmienili projekt ( a są tam skarpy przecież) i obniżyli posadowienie? To byłaby dobra wiadomość.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 01 cze 2017, 14:29

JanzRzeszowa pisze:Zastanawia mnie inna sprawa. Dosyć mocno poszli w głąb gruntu z wykopem. Czyżby zmienili projekt ( a są tam skarpy przecież) i obniżyli posadowienie? To byłaby dobra wiadomość.


A mnie to zastanawia kiedy oni to wykonają? budowa B2 i B3 miała być na koniec maja, może uda się koniec lipca, do października odbiór, a do 31.12 akt notarialny, a bloki B5 i B6 mają wpisane chyba przekazania aktu na koniec października. W tamtym roku na początku czerwca B2 i B3 miały już wylaną płytę i część zbrojenia, w połowie czerwca postawili pierwsze ściany betonowe. Tutaj jak rozumiem chcą skończyć wcześniej jak w maju 2018 skoro tak prędko dają akt notarialny? Wg mnie jeżeli znów pojawi się zima to oni to oddadzą w maju ale 2019. Ciekawe jak to będzie .... a co galerii to ona też chyba będzie czekać na okrągłą datę 2020, bo nie zanosi się, żeby w tym roku miała być chociaż zrobiona na stan surowy. W tym rejonie to do 2020 będzie ciągle budowa jak nie dłużej ;/
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 02 cze 2017, 8:47

A propos- rozwoju osiedla i kwestii żłobków i przedszkoli...
http://rzeszow-news.pl/osiedlu-kotuli-l ... zedszkole/
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: terminator » 02 cze 2017, 17:48

Jan, masz może jakieś info na temat koncepcji F 11 ( 3 bloków)? Na stronie P jest napisane, że bloki od 11 do 24 maja być budowane w tradycyjny sposób a te od 25 ?????? Z tego co wiem to budowa ma ruszyć na jesień, nie maja jeszcze pozwolenia w tej chwili.
terminator
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 20
Na forum od: 02 cze 2017, 17:43

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: terminator » 02 cze 2017, 18:00

od bloku 31 -G11 do 26 F11- na zdjciu,wizualizacjiu, ktore wisi w spoldzielni widac długi jakby metalowy pas, co to jest? kawalek drogi?

kto bedzie budowal F11?

w zal. foto, z gory dzieki za odpowiedzi
terminator
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 20
Na forum od: 02 cze 2017, 17:43

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: terminator » 02 cze 2017, 18:11

:)
Załączniki
1.jpg
1.jpg (42.66 KiB) Przeglądany 4427 razy
terminator
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 20
Na forum od: 02 cze 2017, 17:43

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: anders20, Google [Bot] i 142 gości