[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rafullo » 06 kwie 2018, 15:40

Steeler pisze:
Steeler pisze:Co do z powyższego postu: Z tego co mi wiadomo, procedura jest następująca: złożenie wniosku o przydział mieszkania ---> papiery ze spółdzielni ---> wpłata 30% kwoty (w całości lub część swoja z promesą bankową) ---> podpisanie umowy ze spółdzielnią ---> płacenie pozostałych transz / uruchomienie kredytu hipotecznego.


Z tego co mi wiadomo, tak w skrócie wygląda procedura. Ponadto radzę poczytać ten wątek od ok. 200 strony, w tym zakresie padało już sporo informacji na temat zadania H.



Wiem jak w teorii wygląda procedura i w praktyce również gdyż już kiedyś kupowałem mieszkanie w projektancie. Tylko w moim przypadku od rezerwacji mieszkania do podpisania umowy o budowę i umowy kredytu w banku minął może miesiąc. Ale to było na innych warunkach, tzn blok już się budował a ktoś zrezygnował i wszystko było na szybko.
Po prostu mam zamiar zarezerwować mieszkanie i chcę wiedzieć czy te 7000 (bo opłata członkowska chyba odpada bo już jestem członkiem spółdzielni) muszę zapłacić od razu czy może później.
Rafullo
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 43
Na forum od: 05 kwie 2018, 7:47

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 06 kwie 2018, 21:06

No właśnie już nie ma tych 7 tysięcy - i to jest informacja uzyskana wprost od pracownika SM. Z tego co wiem, opłaty członkowskiej na początku też nie ma, a przynajmniej nie w takiej formie jak była dotychczas (choć Ciebie i tak to nie dotyczy, jak wyżej wspomniałeś). Teraz od rezerwacji (która następuje z chwilą złożenia wniosku o przydział mieszkania), kiedy już spółdzielnia przygotuje dokumenty do umowy, trzeba wpłacić tylko (i aż) równowartość 30% wartości mieszkania.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Zyrtec » 08 kwie 2018, 19:52

Bardzo dobra wiadomość dla młodych małżeństw spodziewających się dziecka:
http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzeszow/a/2-nowe-zlobki-i-2-nowe-przedszkola-powstana-w-rzeszowie-na-osiedlach-budziwoj-i-przybyszowka,12991502/
Czy ktoś wie w którym dokładnie miejscu jest spodziewana lokalizacja?
Zyrtec
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 58
Na forum od: 29 cze 2014, 16:13

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 09 kwie 2018, 7:51

A propos - opłaty członkowskiej..., to nie ma znaczenia czy masz drugie czy piąte mieszkanie, zawsze płacisz taką opłatę, jest tylko pomniejszona o 200 zł, czyli było 700 zł, to wpłacasz 500 zł.
Jeszcze jedna ciekawostka, płacisz za każdym razem za następne mieszkania tę opłatę, jednak siła twojego głosu się nie zwiększa, zawsze =1.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MaciekContii » 09 kwie 2018, 7:53

Zyrtec pisze:Bardzo dobra wiadomość dla młodych małżeństw spodziewających się dziecka:
http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzeszow/a/2-nowe-zlobki-i-2-nowe-przedszkola-powstana-w-rzeszowie-na-osiedlach-budziwoj-i-przybyszowka,12991502/
Czy ktoś wie w którym dokładnie miejscu jest spodziewana lokalizacja?


Było już o tym.
Działka jest zarezerwowana przy Iwonickiej.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: madlen » 11 kwie 2018, 6:31

Bloki z D11 :11,12,13,14 już oddają gdyby ktoś jeszcze nie wiedział. Ponoć od tamtego tyg już odbiory są.
madlen
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 64
Na forum od: 18 sie 2016, 18:41

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: keram » 11 kwie 2018, 10:45

madlen pisze:Bloki z D11 :11,12,13,14 już oddają gdyby ktoś jeszcze nie wiedział. Ponoć od tamtego tyg już odbiory są.


Proszę o kontakt do osoby, z którą można ustalić termin odbioru mieszkania.

Dziękuje.
keram
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 16 cze 2016, 13:06

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: madlen » 11 kwie 2018, 12:10

Proszę o kontakt do osoby, z którą można ustalić termin odbioru mieszkania.

p.Majchrowicz tel 509603441
madlen
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 64
Na forum od: 18 sie 2016, 18:41

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: black_lapwing » 11 kwie 2018, 15:20

Czy ktoś się orientuje ile trwa taki odbiór mieszkania i jak mniej więcej to wygląda?
black_lapwing
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 11 kwie 2018, 15:14

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pan_Piotr » 11 kwie 2018, 17:52

black_lapwing pisze:Czy ktoś się orientuje ile trwa taki odbiór mieszkania i jak mniej więcej to wygląda?


Spotykasz się z wykonawcą, inspektorami oraz przedstawicielem spółdzielni. Oglądasz mieszkanie i zgłaszasz ewentualne usterki, które wykonawca musi poprawić w określonym czasie. Dostajesz klucze do mieszkania i komplet niezbędnych dokumentów. Podpisujesz niezbędne protokoły. Formalności trwają ok. 15 min + czas twój na sprawdzenie.

Po wszystkim pijecie szampana firmowego, a dobrym zwyczajem jest to że odbierający przynosi coś na ząb.
Pan_Piotr
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 09 mar 2017, 17:19

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości