[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Tomek1991 » 05 sty 2019, 14:01

Bez przesady z tym oprotestowaniem przedszkola/żłobka jako przyczyną tego, że nie powstaną.
Kilku emerytów marudziło na łamach prasy lokalnej, to wszystko.
Nie tłumaczmy wszystkiego rzekomymi protestami.
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 05 sty 2019, 14:11

Nikoś: komunikacja miejska? Ok to pokolei, wstaje i wychodzę na autobus z dwoma dzieciakami, jedno jak się uda to zostawię na osiedlu, drugie mam pod millenium hall, a później do pracy. Kończę o 16- pora korków, jadę po jedno dziecko pod millenium, później drugie odbieram. Przedszkola i żłobki do 17 trzymają. Muszę codziennie zap... żeby zdążyć. Dodam, że w pracy muszę mieć auto, bo ciągle po budowach jeżdzę albo do klientów. Komunikacja miejska nie jest dla każdego. Student, ludzie bez dzieci, samotni ok :) pytasz co ma miasto do dróg i przedszkoli? Wszystko ma, płacimy podatki, miasto wydaje zezwolenia na budowy to chyba umie liczyć ilość nowych bloków i mieszkańców na osiedlu. Żałosne tlumaczenie po fakcie. Wiesz jakie na naszym osiedlu jest zapotrzebowanie na dzieci w żłobkach, przedszkolach ? Dwa to za mało na tą chwilę. Ja do niedawna wozilem dziecko na Sikorskiego i placiłem x3 prywatnie !!!! To w UM pracują nie odpowiedzialni ludzie (nie będę ostrzej ich nazywał) i taka prawda. Tak jak Ferenc obiecują, a na 1000 obietnic jedna zrealizowana. Jak miasto widziało od ponad 10 lat boom na osiedlu to mogło zaplanować miejsca na szkoly, żłobki, przedszkola itp. Miasto widziało bo przecież wydawało zezwolenia na budowy to czemu nie planowalo dróg? To się nazywa niekompetencja. Teraz to albo trzeba drogo odkupić albo zabierać kawałki działek prywatnych pod budynki i drogi. Jeszcze 3 lata temu wychwalalem Rzeszów pod niebiosa. Teraz wiem, że wszystko ładnie w rankingach wygląda ,:) a rzeczywistość jest odwrotna. To obowiązkiem miasta jest zaplanowanie i budowa oświaty i dróg, bo po to płacimy podatki i wydajemy kasę w Rzeszowie żeby móc normalnie funkcjonować. Kropka.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 05 sty 2019, 14:57

Jak byś przeczytał dokladnie, to byś wiedział. Wiem że KM to dla wytrwałych bo sam korzystam z auta na codzień wygodnie i praktycznie jest. Ale teraz taka moda na eko itd. więc stąd hasło o KM :D
Tylko nie sztuka nabudować przedszkoli i żłobków ale potem to utrzymać i wykorzystać to raz, a dwa są też inne osiedla gdzie infra szkolna jest potrzebna. Na Kwiatkowskiego ma być nowa szkoła, na Lwowskiej mimo że powstaje katolicka szkoła, dalej jest potrzeba na państwową. Staromieście też za chwilę będzie nowej potrzebować, itd. itd. Dziś osiedle jest młode za parę lat tendencja się zmieni i co wtedy ?
I Rzeszów to nie tylko jedno osiedle, bo są i inne a każde z nich ma swoje potrzeby.
Wiadomo każdy patrzy przez pryzmat tego gdzie mieszka, ale są i inni tez
A jeszcze jest coś takiego jak czynnik ludziki, mimo że nieraz może miasto i by chciało ale nie bo protesty itd. a to też wszystko odsuwa w czasie inwestycję. Mimo że tego nie widać wiele się dzieje
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2334
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Tomek1991 » 05 sty 2019, 15:14

Jak nie powstaną przedszkola na tym osiedlu, rodzice będą zawozić gdzie indziej, do przedszkoli, które również nie są z gumy i nie są w stanie przyjąć wszystkich.
Nie dość, że utrudni to życie rodzicom to dodatkowo wygeneruje większe korki w mieście, co odczujemy wszyscy.

Te rzekome protesty są tylko na rękę UM, dlatego chwytają się ich jak tylko mogą i tłumaczą wszelkie niepowodzenia ;)
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jashsk » 05 sty 2019, 16:11

Nie było żadnych protestów co do przedszkola na Iwonickiej. Miasto wycofało inwestycję celu publicznego bo za drogo wychodziły działki natomiast SMP miał przygotowane działki, które miał przeznaczyć na przedszkole i żłobek (tzn odsprzedać miastu). ale wolał je zabudować blokami.
Na takim osiedlu muszą być żłobki i przedszkola. To, że kiedyś osiedle się zestarzeje to żaden argument. Mieszkałem na Pobitnym - osiedle już dawno się zestarzało ale są też młodzi. Jedni umierają/wyprowadzają się a inni kupują ich mieszkania. Jak osiedle ma dobrą infrastrukturę to nigdy się nie zestarzeje. Młodzi będą chcieli tam mieszkać przez wygodę - wszystko pod ręką. Wystarczy spojrzeć na Nowe Miasto - wszystko pod ręką.

Co do poszerzenia Bł. Karoliny to był robiony na to ZRID w 2017 roku. Widziałem koncepcję drogi prawie na całej długości. Problem był na odcinku pomiędzy Kotuli i Strzyżowską. Co się z tym dzieje to nie wiem. Będę chyba we wtorek w MZD to zapytam (jak nie zapomnę ;)).

Komunikacja miejska w naszym mieście niestety pozostawia wiele do życzenia.
jashsk
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 13 cze 2018, 17:17

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 05 sty 2019, 19:48

Nie było żadnych protestów dotyczących nowego żłobka czy przedszkola. Coś się chyba myli niektórym z protestem mieszkańców dwóch bloczków przy Iwonickiej mieszkanie SMP 50+. Chodziło o zrobienie w lokalach na parterze przedszkola. Ferenc w tej sprawie zwrócił się oficjalnie do SMP. Głosowaliśmy za tym/przeciwko na walnym SMP z tego co pamiętam. Nie po to się buduje na odludziu "spokojne" mieszkania w założeniu aby na starość słuchać wrzasków dzieci w małych przepełnionych salkach. Od tego są inne obiekty. Może Ferenc założy przedszkole w domu spokojnej starości?
Ferenc chciał zamieść problem pod dywan... jak zwykle.
A już o pomstę woła argument typu: wybudują przedszkola i żłobki i kto to będzie potem utrzymywał... tak, w obliczu wydawania kilkudziesięciu milionów na zbytki przez Ferenca w każdym roku, rzeczywiście nie ma pieniędzy na to. Nie ma!

A propos - poszerzenia Karoliny, to nie ma żadnego, powtarzam, żadnego problemu. Jakoś z Sikorskiego TF sobie poradził.

Powtarzam to do znudzenia. Jeżeli Rzeszów się rozrastał, w sensie powstawania nowych osiedli, to tylko na zachodzie ( Baranówka I, II, III i IV w latach 70-80 tych /zresztą najlepiej zaprojektowana mieszkaniówka w Rzeszowie do tej pory/) i teraz Projektant. Nie komunikując należycie Projektanta Ferenc z resztą swoich radnych nie dopełnia swoich obowiązków. Zresztą co można się spodziewać po człowieku, który przykleił 5 cm styropianu na elewacji szaf z pastelozą na paskudnym Nowym Mieście.
A najlepsze co mu się przydarzyło w wieloletniej kadencji to Wyzwolenia i most Mazowieckiego. Zresztą wypieprzył dyrektora, który mu to wybudował.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: sunrise » 06 sty 2019, 0:00

Witam, czy ktoś ma informacje co będzie z budynkiem nr 45 w zadaniu H ?
sunrise
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 09 sty 2018, 12:16

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tommek » 06 sty 2019, 21:17

A ja to mam pytanie odnosnie inwestycji zatytulowanej "Krosnienska-Sanocka" na stronie SMP.
Nie ukrywam ze lokalizacja bardzo mi odpowiada, z wielu powodow. Problem jest taki, ze zanim w ogole pojawila sie informacja na stronie spoldzielni o planach budowy blokow w tym rejonie, to mieszkania te zostaly juz "sprzedane".
Czy ktos mi napisze, jak wyglad proces zakupu mieszkan w SM, i dlaczego statusy podawane w internecie nie sa aktualne.. nawet jesli data aktualizacji mowi o dniu wczorajszym?
tommek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 94
Na forum od: 27 maja 2016, 18:52

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tomimiot » 06 sty 2019, 23:18

Zapraszam do wątku inwestycji: viewtopic.php?f=16&t=905
Co do dostępności to faktycznie, zaraz po pojawieniu się na stronie projektanta, mieszkania bardzo szybko się rozeszły. Sam dokonałem rezerwacji, wygląda to w ten sposób, że przychodzi się do spółdzielni i wypełnia się wniosek o zakup mieszkania. Wszystko jest na ich stronie: http://www.projektant.rzeszow.pl/index.php?gr=0&id=9
tomimiot
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 31
Na forum od: 05 wrz 2018, 10:23

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tommek » 07 sty 2019, 1:34

Zgadza sie, tylko co jesli dwa dni od ukazania sie, lub tuz po ukazaniu sie inwestycji, te najciekawsze mieszkania sa juz zarezerwowane..
Czyzby ktos wiedzial wczesniej?
tommek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 94
Na forum od: 27 maja 2016, 18:52

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości