[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: lolti007 » 18 sty 2019, 23:31

Ma ktoś infromację kiedy prognozowane jest ukonczenie inwestycji G11 przez firmę Arkada Mielec?
lolti007
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 07 sty 2019, 23:36

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pezet » 19 sty 2019, 0:11

Toczi pisze:Poinformowal cię ze cena może wzrosnąć na wszystkich blokach SMP czy tak jak pisali wyżej 44 i 45?

Przed podpisaniem umowy dopytywałem sie co do mojego mieszkania w bloku 44 i tylko w tym zakresie dostałem odpowiedź. Wydaje mi się jednak, że to może dotyczyć każdego bloku z zadania H. Wszystko pewnie bedzie zależało od głównego wykonawcy danych bloków. Karpat-but dostał pod swoje zarządzanie w sprzedaży bloki 37-39 więc może ceny w 40-41 nie ulegnał zmianie. Jak bedzie z Adma-bis i Arkadą to zobaczymy.
pezet
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 31
Na forum od: 02 sie 2014, 7:00

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 19 sty 2019, 11:02

@jashsk
ad - czekam zatem na potwierdzenie, że dweloperzy rzeszowscy coś zaplanowali przestrzennie w tkance miejskiej w porozumieniu z UM na 4-5 lat do przodu. I mam nadzieję, że nie mylisz planowania przestrzennego miast z projektem deweloperskim upchanym na zakupionej działeczce. Bo byś mnie ze wszech miar zawiódł.
ad - o tych przedmieściach, to jeszcze zapraszam do poszerzenia horyzontów, a najlepszą lekturą dla ciebie będzie może przyglądnięcie się największemu przedmieściu w Polsce" warszawskiej Białołęce. Wskaż, gdzie tam buduje się wieżowce. Wskaż jaka od lat obowiązuje tam zabudowa. A jest tam deweloperów bez liku.
ad - ceny działek, masz stare dane, co najmniej sprzed 7-5 lat. Odśwież sobie. Ceny były i są inne.
ad - ceny PUM-u, taaak, i dlatego SMP przez 20 lat budowało bez względu na ten wskaźnik. Dopiero słońce deweloperskie oświeciło tumanów, którzy budowali niżej. Coś ci powiem w zaufaniu..., ceny gruntów na przedmieściach w nikłym stopniu wpływają na rentowność przedsięwzięcia budowlanego. Co innego w centrum. Zachęcam do sięgnięcia do kwartalnych raportów z zakresu budownictwa, np. NBP. Dowiesz się co tak na prawdę stanowi składowe i na jakim poziomie kosztów inwestycji. Bo to, że deweloperzy opowiadają bajki, że im się coraz mniej opłaca budować bo coraz droższe działki, to już nikt w to nie wierzy...
ad - co do budowania dróg w Rzeszowie za wyłącznie publiczne pieniądze, znowu mijasz się z prawdą i nie czytasz z uwagą argumentów. A z Zodiakiem znowu pudło, Po pierwsze zodiak nie buduje wieżowców, a po drugie na Staromieściu charakter zabudowy Zodiaka zostaje nadal utrzymany póki co. Także kiepski i nietrafiony przykład.
ad - wywłaszczeni przez SMP? Dobre. Tak, rzeczywiście SMP zastosowała specustawę, aby powstała Żmigrodzka. Chyba ci się pomyliło z działaniami UM przy okazji innych inwestycji.
ad - (...) niby tyle "wychodziliście" tych dróg w mieście a nie potraficie głównego dojazdu wychodzić. Może po prostu SMP zależy tylko na zrobieniu infrastruktury pod swoje inwestycje a potem mieszkańcy niech sobie sami radzą(...). Wybacz, moje predyspozycje intelektualne nie nadążają za twoimi skomplikowanymi pytaniami z tezą. Także nie jestem w stanie odpowiedzieć na tak karkołomnie postawioną tezę.
ad - I rodzynek na koniec: "Od kiedy budownictwo wielorodzinne jest zabudową podmiejską?" odpowiem: od zawsze. Polecam sięgnąć do analiz urbanistycznych, czy z zakresu socjologii miasta i wsi...na początek.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jashsk » 19 sty 2019, 13:22

1. Deweloperzy mają zaplanowane budowy na 4-5 lat w przód. Co do planowania przestrzennego to pozostawia wiele do życzenia. Tylko w poprzednim Twoim poście nie pisałeś o planowaniu przestrzennym a planowaniu budowy.

2. Co do przedmieść to "pojeździłem" za pomocą googlemaps po Białołęce - polecam np. ul. Światowida - typowa niska zabudowa nie więcej jak 10 pięter :D

3. Obecnie mam ceny z zeszłego roku od właścicieli, którzy nie sprzedali SMP. Niektórzy nawet na piśmie dostali oferty. Wystarczy w urzędzie zawnioskować o indeks cen (rzeczoznawca ma łatwiej). Mogę Ci powiedzieć, że ceny na "Projektancie" za działkę bez WZ nie przekraczają 28000zł/ar. SMP w 2018r propozycje zaczynało od 15000zł/ar. Powiem Ci w przeciągu 2 tygodni ile teraz dają bo właśnie rozwalam SMP koncepcję kolejnego osiedla i czekam aż się odezwą z propozycją ;)

4. Akurat każda składowa ma wpływ na cenę finalną. Dlaczego SMP podnosi ceny na inwestycjach? Przy okazji innego tematu pisałem, że obecnie budowa bloku to koszt ok. 3800-4000zł/m2 netto stanu deweloperskiego. Działka + projektowanie + koszty sprzedaży i zarządu trzeba doliczyć 700-1000zł/m2. Nawet na "przedmieściach" cena gruntu ma duży wpływ na koszt inwestycji. A co do rodzimych deweloperów to dopiero się uczą, że wysoka cena za ar wcale nie musi oznaczać niższej rentowności.

5. Zodiak nie buduje wieżowców ale dookoła powstaną budynki do 8 kondygnacji. Nawet ostatnio sprzedali działkę deweloperowi (widziałem komunikat o sprzedaży). Cały tamtejszy rejon (okolice Krogulskiego) jest już przejęty przez deweloperów. Spółdzielnia nie robi problemów mimo, że to ona doprowadziła do dozbrojenia terenu i wywalczyła budowę dróg. Co do charakteru zabudowy to w sumie tylko ADMA się wyłamała i to za zgodą SMP - wz i pozwolenie było robione jak jeszcze się obie firmy lubiły

6. Wywłaszczeni nie przez SMP a Miasto. Miasto wykupywało działki od właścicieli. Część działek została przejęta ZRIDem część była wykupiona. Może SMP przeznaczył jakieś działki pod drogi ale na pewno nie za darmo

7. Na to tylko SMP potrafi odpowiedzieć ale cały czas mnie zastanawia dlaczego go nie cisniecie jako mieszkańcy?

8. Tutaj to możemy się kłócić i przerzucać argumentami a co opracowanie to inna definicja.
jashsk
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 13 cze 2018, 17:17

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Toczi » 19 sty 2019, 15:36

pezet pisze:
Toczi pisze:Poinformowal cię ze cena może wzrosnąć na wszystkich blokach SMP czy tak jak pisali wyżej 44 i 45?

Przed podpisaniem umowy dopytywałem sie co do mojego mieszkania w bloku 44 i tylko w tym zakresie dostałem odpowiedź. Wydaje mi się jednak, że to może dotyczyć każdego bloku z zadania H. Wszystko pewnie bedzie zależało od głównego wykonawcy danych bloków. Karpat-but dostał pod swoje zarządzanie w sprzedaży bloki 37-39 więc może ceny w 40-41 nie ulegnał zmianie. Jak bedzie z Adma-bis i Arkadą to zobaczymy.


Ja juz podpisałem umowę w sprawie bloku 41 i w umowie nie ma nic o podniesieniu cen tylko odnosi sie zapis do kwoty tej co była na stronie SMP
Toczi
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 52
Na forum od: 08 lip 2018, 8:07

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 19 sty 2019, 16:26

Czyli co deweloperzy mają budować się za osiedlem a tereny Dynowska i okolice zostawić na niskie budynki spółdzielni ? choć jak widać po najnowszej propozycji będa już to bloki 8 piętrowe budowane przez te właśnie spółdzielnie.
I dalej nie wiem jakie to niby inne zadania ma spółdzielnia że tak ich bronisz. Swego czasu mieszkałem w bloku zarządzanym przez jedną ze spółdzielni i wiecznie był problem i "niedasizm". Teraz w bloku (innym) jest wspólnota i da się więc ...
Spółdzielnia wiele lat miała monopol na osiedlu, teraz to się skończyło. I trzeba się z tym pogodzić
Miasto jak na tak młode osiedle naprawę sporo zrobiło w kwestii infry
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pezet » 19 sty 2019, 19:11

Toczi pisze:
Ja juz podpisałem umowę w sprawie bloku 41 i w umowie nie ma nic o podniesieniu cen tylko odnosi sie zapis do kwoty tej co była na stronie SMP

To dziwne, ja mam w umowie zawarte w paragrafie 3 podpunkt 3 ze zaliczka na wkład budowlany może ulec zmianie w przypadku wzrostu kosztów budowy (materiały, robocizna).
pezet
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 31
Na forum od: 02 sie 2014, 7:00

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 19 sty 2019, 19:56

Ja też mam planowane mieszkanie w 44 i nie mam takiego zapisu w umowie. Sprawdzone 10 sekund temu. Ale ja umowę podpisywalem końcem września, nie wiem jak sytuacja wygląda u Ciebie. W razie czego PW.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 458
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pezet » 19 sty 2019, 21:16

Podpisywałem umowe w Grudniu. Widocznie spółdzielnia powprowadzała zmiany dla tych kilku osób co rezerwowały mieszkania po czyjejś rezygnacji. Czy ktoś z przyszłych właścicieli mieszkań w zadaniu H ma w umowie zawarte podobne podpunkty?
pezet
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 31
Na forum od: 02 sie 2014, 7:00

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 20 sty 2019, 11:49

jashsk pisze:1. Deweloperzy mają zaplanowane budowy na 4-5 lat w przód. Co do planowania przestrzennego to pozostawia wiele do życzenia. Tylko w poprzednim Twoim poście nie pisałeś o planowaniu przestrzennym a planowaniu budowy.
Nie pisałem o żadnym planowaniu budowy na 4-5 lat do przodu, nie wciskaj mi. To ty teraz wycofujesz sie rakiem z czegoś co chlapnąłeś. Ja pisaem o charakterze zabudowy osiedli i o wkładzie deweloperów w pieprzenie tej harmonii. Bo wiadomo, że żaden deweloper nie ma komórki planistycznej czy urbanistycznej.

2. Co do przedmieść to "pojeździłem" za pomocą googlemaps po Białołęce - polecam np. ul. Światowida - typowa niska zabudowa nie więcej jak 10 pięter :D
I dlatego Białołęka wygląda ogólnie tak jak na poniższym obrazku. Ewidentnie widać, że Nowa Białołęka ma niską zabudowę i nikt nie wstawia w środku 5 pietrowych bloków 10 kondygnacji. Zresztą Tarchomińska Światowida ma starszą zabudoę. Niektóre bloki mają 30 lat. Ale jak tak bardzo sie upierasz to mogę cię zarzucić przykładami nowych osiedli czy kwartałów o sensownej, niskiej zabudowie.

3. Obecnie mam ceny z zeszłego roku od właścicieli, którzy nie sprzedali SMP. Niektórzy nawet na piśmie dostali oferty. Wystarczy w urzędzie zawnioskować o indeks cen (rzeczoznawca ma łatwiej). Mogę Ci powiedzieć, że ceny na "Projektancie" za działkę bez WZ nie przekraczają 28000zł/ar. SMP w 2018r propozycje zaczynało od 15000zł/ar. Powiem Ci w przeciągu 2 tygodni ile teraz dają bo właśnie rozwalam SMP koncepcję kolejnego osiedla i czekam aż się odezwą z propozycją ;)
No zaraz, bo pisałeś że SMP za działki płacił śmieszne pieniądze. To jak to jest. To jak znasz tak bardzo dobrze ceny SMP, to powiedz ile SMP proponowało za działki na zachód od Żmigrodzkiej w 2016r?

4. Akurat każda składowa ma wpływ na cenę finalną. Dlaczego SMP podnosi ceny na inwestycjach? Przy okazji innego tematu pisałem, że obecnie budowa bloku to koszt ok. 3800-4000zł/m2 netto stanu deweloperskiego. Działka + projektowanie + koszty sprzedaży i zarządu trzeba doliczyć 700-1000zł/m2. Nawet na "przedmieściach" cena gruntu ma duży wpływ na koszt inwestycji. A co do rodzimych deweloperów to dopiero się uczą, że wysoka cena za ar wcale nie musi oznaczać niższej rentowności.
Nie przeinaczaj. Ja pisaem że cena gruntu nie jest główną składową generującą koszt budowy obiektu.Właściwie w niektórych przypadkach sie ją pomija w symulacjach statystycznych nawet. Czyli co? Na końcu przyznałeś mi rację.


5. Zodiak nie buduje wieżowców ale dookoła powstaną budynki do 8 kondygnacji. Nawet ostatnio sprzedali działkę deweloperowi (widziałem komunikat o sprzedaży). Cały tamtejszy rejon (okolice Krogulskiego) jest już przejęty przez deweloperów. Spółdzielnia nie robi problemów mimo, że to ona doprowadziła do dozbrojenia terenu i wywalczyła budowę dróg. Co do charakteru zabudowy to w sumie tylko ADMA się wyłamała i to za zgodą SMP - wz i pozwolenie było robione jak jeszcze się obie firmy lubiły

A propos-tych 8 pieter w okolicach Zodiaka, to pożyjemy zobaczymy. Na razie wygląda to nieźle i oby tak dalej. Jest harmonia.
Co do Admy to także byli na musiku bo oddawali Solińską 2 i 3 a nie mieli podłacza ciepłociogowego. Musieli ostro lobbować.

6. Wywłaszczeni nie przez SMP a Miasto. Miasto wykupywało działki od właścicieli. Część działek została przejęta ZRIDem część była wykupiona. Może SMP przeznaczył jakieś działki pod drogi ale na pewno nie za darmo
Miasto nikogo nie wywłaszczało pod budowę bloków deweloperów czy SMP. Bo nie mogło. Nawet z Pańską i Pustkami nie potrafi sobie poradzić. Co do zakupu działek przez SMP to zerknij na geoportal, spisz sobie numery i powiedz ile SMP oddało działek pod drogi miastu.


7. Na to tylko SMP potrafi odpowiedzieć ale cały czas mnie zastanawia dlaczego go nie cisniecie jako mieszkańcy?
Ale o co chodzi, bo nadal nie wiem???


8. Tutaj to możemy się kłócić i przerzucać argumentami a co opracowanie to inna definicja.

Tu nie ma żadnych wątpliwości, polecam jakień studia przypadku czy analizy powstawania dużych miast, studia miejskie itp, itp
[/quote]
Załączniki
Białołeka.jpg
Białołeka.jpg (206.6 KiB) Przeglądany 4098 razy
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: peter i 30 gości