[ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: elCzaporro » 27 sty 2018, 18:25

Dzięki za zdjęcia pisul. Już się nie mogę doczekać, mam nadzieję że łagodna zima wpłynie pozytywnie na harmonogram i nie trzeba będzie czekać do umówionego grudnia :)

A filmik mógłby być, ale na zdjęciach widać co i jak, film nie za dużo wniesie w temacie pokazania budowy.
elCzaporro
Bywalec+
Bywalec+

Na forum od: 03 lut 2017, 22:29

Postautor: Buka » 29 sty 2018, 12:17

To osiedle dobitnie ilustruje problem z brakiem planu zagospodarowania w Rzeszowie. Osiedle nie pasuje kolorystycznie ani do bloków na Zacisznej, ani niskiej zabudowy tuż obok. A jeśli idziemy ze strony Sikorskiego to jest jeszcze gorzej. Każdy buduje gdzie chce i jak chce. Każdy deweloper buduje "coś" na skrawku swojej ziemi, nie licząc się z tym co jest tuż obok. Jedyny plus, to to, że osiedle nie jest wysokie.
Buka
Bywalec+
Bywalec+

Na forum od: 29 maja 2016, 17:43

Postautor: Archis » 01 lut 2018, 1:31

Buka wydaje mi się, że przesadzasz. Po to są MPZP i WZetki żeby nie projektować czegokolwiek, byle gdzie. Wytyczne z Urzędu były jasne, linia zabudowy określona, wysokość budynków też, więc pretensje powinny lecieć do architekta, czy urzędnika? A co do kolorków, takie było życzenie inwestora, nic nie mieliśmy do gadania i to jeszcze poprzedniego właściciela projektu przed Developresem, a i tak w mojej opinii wyszło całkiem nieźle. (taka anegdotka - pierwotna nazwa osiedla miała być "tęczowa...") Nasz klient nasz Pan. :)
Obrazek

Pracownia Projektowo Graficzna Archis

www.pracowniaarchis.pl
Awatar użytkownika
Archis
Bywalec
Bywalec

Na forum od: 21 gru 2015, 11:10

Postautor: pisul » 04 lut 2018, 15:17

Wiem że na niektórych ciut zazdrosnych(?) forumowiczy kolory działają jak płachta na byka ale dziś w scenerii zimowej gdy dominuje szarzyzna i świat w kolorach jedynie dopuszczalnych- biało/czarnych...

... kolorowe osiedle już z daleka ładnie się prezentuje ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
Moderator
Moderator

Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Postautor: Ania83 » 04 lut 2018, 21:25

Interesowalam sie tam mieszkaniem ze wzgledu na rozkład mieszkania,cene, miejsce bo fajne i nie zawraca lam sobie jakos głowe jak wyglada z zewnątrz ale prawda jest ze jak z wielkiej płyty po ociepleniu i po malowaniu kolorem, chyba ze na zywo lepiej, nie mowie to z jakiejs złości,dla mnie to nie było wazne ale trochę racji jest z tym wyglądem budynku
Ania83
Rozkręca się
Rozkręca się

Na forum od: 17 lis 2017, 18:50

Postautor: elCzaporro » 04 lut 2018, 23:18

My się zdecydowaliśmy na zakup, i wiem że to nie jest perła architektoniczna, ale skusiłem się na cenę, rozkład mieszkania i miejsce właśnie. O gustach się podobno nie dyskutuje, ale dla mnie mało logiczne jest płacić 500 zł/m2 więcej i mieszkać na (podobno) najładniejszym osiedlu w Rzeszowie, które leży 300 m na północ. Dzięki chłodnej kalkulacji zaoszczędziłem sporo kasy, chociaż NG mi się bardzo podoba, to jestem zaodowolony z wyboru.
elCzaporro
Bywalec+
Bywalec+

Na forum od: 03 lut 2017, 22:29

Postautor: Buka » 05 lut 2018, 7:34

Sam wychowałem się na Nowym Mieście i stąd moje skojarzenia z majtkowym różem, seledynem i innymi tego "uroczymi" kolorami. Bloki stojące tam posiadają identyczne kolory i zawsze były dla mnie przykładem tandety, ale z drugiej strony mówimy tu o wielkiej płycie, z którą niewiele da się zrobić w kwestii estetyki. Stąd moje zdziwienie, że jakiś "współczesny" deweloper raczy ludzi podobnym rozwiązaniem à la bloki socjalne/odremontowane bloki robotnicze. Oczywiście nie zmienia to faktu, że osiedle może być w przyszłości tanie, funkcjonalne i wygodne. Ale ale - rozejrzyjcie się wszyscy co jest obok. Tak jak już pisałem, na każdej swieżo zabudowanej działce w tej okolicy deweloper robi coś, co zupełnie gryzie się ze stonowanymi w kwestii kolorów szeregówkami i domami wolnostojącymi. Ani ze mnie architekt, ani człowiek sztuki, ale to po prostu w oczy kole, takie to brzydkie i nieprzemyślane. Ot wybudujmy na jak najmniejszej działce coś maksymalizującego zyski a o resztę się nie martwmy.
A ty Pisul bronisz absolutnie wszystkiego. Z tego co pamiętam w NG, które krytykowałem, a gdzie mieszkam też niespecjalnie widziałeś jakieś problemy. Ale może to ja jestem jakimś malkontentem.
Buka
Bywalec+
Bywalec+

Na forum od: 29 maja 2016, 17:43

Postautor: adek01 » 05 lut 2018, 7:43

elCzaporro pisze:My się zdecydowaliśmy na zakup, i wiem że to nie jest perła architektoniczna, ale skusiłem się na cenę, rozkład mieszkania i miejsce właśnie. O gustach się podobno nie dyskutuje, ale dla mnie mało logiczne jest płacić 500 zł/m2 więcej i mieszkać na (podobno) najładniejszym osiedlu w Rzeszowie, które leży 300 m na północ. Dzięki chłodnej kalkulacji zaoszczędziłem sporo kasy, chociaż NG mi się bardzo podoba, to jestem zaodowolony z wyboru.

Czy dla Ciebie 25-40k różnicy w cenie mieszkania to aż tak dużo?
adek01
Bywalec+
Bywalec+

Na forum od: 26 paź 2014, 20:36

Postautor: grizli » 05 lut 2018, 8:19

Ja również na etapie kupna mieszkania interesowałem się tym osiedlem mimo pstrokatej i brzydkiej elewacji. Wybór ostatecznie padł na osiedle Nasz Gaj w pobliżu, a ja miałem nadzieję, że finalnie deweloper zastosuje kolory, które będą wyglądały lepiej niż na wizualizacji. Tymczasem stało się odwrotnie, bo zielony, żółty i pomarańczowy na tych ścianach są tak jaskrawe, że już chyba bardziej być nie mogły. Gdy popatrzy się na Drabiniankę z wyższych pięter Naszego Gaju, to oprócz Uroczego Nowego Miasta można zauważyć tylko jeden obiekt tak samo bijący po oczach - Biedronkę przy ul. Strażackiej. I po prostu szkoda, że te bloki nie są ładniejsze, choć mogłyby, bo jest trochę przykładów starych bloków po termoizolacji, które wyglądają o wiele lepiej.
grizli
Bywalec+
Bywalec+

Na forum od: 14 maja 2016, 12:48

Postautor: GregInv » 05 lut 2018, 10:03

adek01 pisze:
elCzaporro pisze:My się zdecydowaliśmy na zakup, i wiem że to nie jest perła architektoniczna, ale skusiłem się na cenę, rozkład mieszkania i miejsce właśnie. O gustach się podobno nie dyskutuje, ale dla mnie mało logiczne jest płacić 500 zł/m2 więcej i mieszkać na (podobno) najładniejszym osiedlu w Rzeszowie, które leży 300 m na północ. Dzięki chłodnej kalkulacji zaoszczędziłem sporo kasy, chociaż NG mi się bardzo podoba, to jestem zaodowolony z wyboru.

Czy dla Ciebie 25-40k różnicy w cenie mieszkania to aż tak dużo?

Jak zaczniesz kiedyś samodzielnie zarabiać i utrzymywać rodzinę to sam się przekonasz czy to dużo czy mało.
GregInv
Bywalec+
Bywalec+

Na forum od: 03 sty 2018, 15:22

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa