[ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto Etap 1,2 (Developres)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 03 kwie 2018, 19:28

Miśka pisze:Pogodynko, czy możesz powiedzieć ile kosztują mieszkania w NG? np. za metr?

Od 4700. Pewnie im większe tym tańsze. Z tego co się zorientowałam te z ogrodkami sa niewiele drozsze a wielkosc ogródka to ok 60m2 i nikt z ulicy nie będzie zaglądał bo są wysoko nad ziemią. Mieszkania mają salony z wystawą poludniowo zachodnia a komórki odbijają do 6m.
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Miśka » 03 kwie 2018, 19:30

elCzaporro pisze:W Rzeszowie trzeba się spodziewać studentów w każdym bloku ;)



Z doświadczenia wiem, że ze studentami łatwiej się można dogadać/poradzić sobie niż z nowobogackimi chamowatymi sąsiadami, którzy "kupili i będą robić co chcą".
Miśka
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 28 kwie 2017, 23:58

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Miśka » 03 kwie 2018, 19:35

pogodynka pisze:Od 4700. Pewnie im większe tym tańsze. Z tego co się zorientowałam te z ogrodkami sa niewiele drozsze a wielkosc ogródka to ok 60m2 i nikt z ulicy nie będzie zaglądał bo są wysoko nad ziemią. Mieszkania mają salony z wystawą poludniowo zachodnia a komórki odbijają do 6m.



Dziękuję :) Podobają mi się te mieszkania. Ja kupiłam na Zacisznej, ale namawiam rodzinę na kupno w NG.
Co do Zacisznej to zdarzają się komórki całkiem zadowalające. Ja mam 5,5m, wiec nie narzekam.
Miśka
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 28 kwie 2017, 23:58

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 03 kwie 2018, 19:40

Miśka pisze:
pogodynka pisze:Od 4700. Pewnie im większe tym tańsze. Z tego co się zorientowałam te z ogrodkami sa niewiele drozsze a wielkosc ogródka to ok 60m2 i nikt z ulicy nie będzie zaglądał bo są wysoko nad ziemią. Mieszkania mają salony z wystawą poludniowo zachodnia a komórki odbijają do 6m.



Dziękuję :) Podobają mi się te mieszkania. Ja kupiłam na Zacisznej, ale namawiam rodzinę na kupno w NG.
Co do Zacisznej to zdarzają się komórki całkiem zadowalające. Ja mam 5,5m, wiec nie narzekam.


No to masz super :) mi zaproponowali coś ok 1.30m i dlatego zrezygnowałam :)
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Miśka » 03 kwie 2018, 19:51

pogodynka pisze:
No to masz super :) mi zaproponowali coś ok 1.30m i dlatego zrezygnowałam :)

to rzeczywiście słabo. Niestety Developres nie pozwalał na wybranie sobie komórki i miejsca parkingowego. Były już sztywno przypisane do mieszkania, a przecież za dopłatą mogliby pozwalać wybrać sobie. Akurat moje mieszkanie miało fajną komórkę i miejsce ok.

czy ta cena 4700 w NG zawiera miejsce parkingowe? Chyba nie...
Miśka
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 28 kwie 2017, 23:58

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 03 kwie 2018, 19:57

Miśka pisze:
pogodynka pisze:
No to masz super :) mi zaproponowali coś ok 1.30m i dlatego zrezygnowałam :)

to rzeczywiście słabo. Niestety Developres nie pozwalał na wybranie sobie komórki i miejsca parkingowego. Były już sztywno przypisane do mieszkania, a przecież za dopłatą mogliby pozwalać wybrać sobie. Akurat moje mieszkanie miało fajną komórkę i miejsce ok.

czy ta cena 4700 w NG zawiera miejsce parkingowe? Chyba nie...


No niestety nie. Miejsca w cenie i komórki były tylko na Uroczym NM. Chyba ciężko będzie jeszcze kiedykolwiek znaleźć drugą taka promocję ;) jedynym pocieszeniem jest fakt, ze od tego roku zmieniły się przepisy i miejsca muszą być szersze i mieć 2.5m i takie też są na NG.
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: elCzaporro » 03 kwie 2018, 20:22

@Miśka Fakt nowobogackie paniusie i panicze są gorsze od studentów :) A co do komórki to mi też się dostało lekko ponad 5 m, podejrzewam że większe mieszkania mają przypisane większe komórki.

Co do parkingów to nawet jak mają 2,2 (bo w sumie nie wiem jakie są w UNM, bo Developres kupił projekt osiedla i robił zmiany w projekcie sam w zakresie podziemi, więc może już wg nowych przepisów) to dobre i pewne 2,2 m niż krążenie i szukanie pod chmurką miejsca :D
elCzaporro
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 139
Na forum od: 03 lut 2017, 22:29

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Miśka » 03 kwie 2018, 21:12

elCzaporro pisze:@Miśka Fakt nowobogackie paniusie i panicze są gorsze od studentów :) A co do komórki to mi też się dostało lekko ponad 5 m, podejrzewam że większe mieszkania mają przypisane większe komórki.

Co do parkingów to nawet jak mają 2,2 (bo w sumie nie wiem jakie są w UNM, bo Developres kupił projekt osiedla i robił zmiany w projekcie sam w zakresie podziemi, więc może już wg nowych przepisów) to dobre i pewne 2,2 m niż krążenie i szukanie pod chmurką miejsca :D


Moje mieszkanie jest z tych średnich, a komórki chyba jednak były przydzielane wg "widzi mi się" albo wg nieznanego mi kryterium.
Teraz mam parking 2,2 i jest ok. Radze sobie :) łatwiej jest gdy z choć jednej strony jest słup, bo to wymusza większą przestrzeń przynajmniej od jednej strony. Miejsce w parkingu podziemnym jest nie do przecenienia! Nie potrafiłabym już z tego zrezygnować.
Mam nadzieje ze Developres namaluje linie, bo niektórzy rozpychają się na cudze miejsce, a linia jednak dyscyplinuje.
Rzeczywiście były zmiany w przestrzeni podziemia. Na początku moja komórka lok. była mniejsza, a po przeliczeniach dostałam jeszcze 0,5 m :)
Byle wody nie było!! :)
Miśka
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 28 kwie 2017, 23:58

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 07 kwie 2018, 18:32

Od mojego ostatniego focenia pojawił się drugi zjazd do parkingu podziemnego i dwa małe budynki. Nie znam przeznaczenia, chyba miejsce koszy na śmieci?


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8565
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Archis » 13 kwie 2018, 18:10

Z tym przejęciem projektu przez Developres to akurat ciekawa sprawa była. Wcześniej zlecającym nam ten temat była spółka z Krakowa i projekt nie przewidywał podpiwniczenia (cięcie kosztów). Uzyskaliśmy dla inwestora pozwolenie na budowę, a ten wycofał się z budowy i temat sprzedał Developresowi. No i zabawa się zaczęła, zmiana pozwolenia na budowę, nowy projekt z garażem podziemnym. Finalnie jak widać udało się temat zamknąć z powodzeniem.

Co do miejsc postojowych warunki są następujące. Do końca bieżącego roku można projektować miejsca o szerokości 2,3 m przy szerokości drogi 5,7 m. Przepis traktujący o tym, że miejsca postojowe mają mieć 2,5 m (droga szerokości 5m) wszedł w życie w styczniu bieżącego roku ale moc prawną osiągnie dopiero pod koniec roku. Do tej pory wymiary 2,5 i 2,3 m były jak najbardziej prawidłowe ale od tego roku 2,5 m stało się koniecznym minimum.

W przypadku Zacisznej parking pod budynkiem B i C ma miejsca po 2,3, a pod budynkiem A 2,5 m.
Awatar użytkownika
Archis
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 21 gru 2015, 11:10

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości