[ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto Etap 1,2 (Developres)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Archis » 01 lut 2018, 1:31

Buka wydaje mi się, że przesadzasz. Po to są MPZP i WZetki żeby nie projektować czegokolwiek, byle gdzie. Wytyczne z Urzędu były jasne, linia zabudowy określona, wysokość budynków też, więc pretensje powinny lecieć do architekta, czy urzędnika? A co do kolorków, takie było życzenie inwestora, nic nie mieliśmy do gadania i to jeszcze poprzedniego właściciela projektu przed Developresem, a i tak w mojej opinii wyszło całkiem nieźle. (taka anegdotka - pierwotna nazwa osiedla miała być "tęczowa...") Nasz klient nasz Pan. :)
Awatar użytkownika
Archis
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 21 gru 2015, 11:10

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 04 lut 2018, 15:17

Wiem że na niektórych ciut zazdrosnych(?) forumowiczy kolory działają jak płachta na byka ale dziś w scenerii zimowej gdy dominuje szarzyzna i świat w kolorach jedynie dopuszczalnych- biało/czarnych...

... kolorowe osiedle już z daleka ładnie się prezentuje ;)


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8537
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ania83 » 04 lut 2018, 21:25

Interesowalam sie tam mieszkaniem ze wzgledu na rozkład mieszkania,cene, miejsce bo fajne i nie zawraca lam sobie jakos głowe jak wyglada z zewnątrz ale prawda jest ze jak z wielkiej płyty po ociepleniu i po malowaniu kolorem, chyba ze na zywo lepiej, nie mowie to z jakiejs złości,dla mnie to nie było wazne ale trochę racji jest z tym wyglądem budynku
Ania83
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 42
Na forum od: 17 lis 2017, 18:50

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: elCzaporro » 04 lut 2018, 23:18

My się zdecydowaliśmy na zakup, i wiem że to nie jest perła architektoniczna, ale skusiłem się na cenę, rozkład mieszkania i miejsce właśnie. O gustach się podobno nie dyskutuje, ale dla mnie mało logiczne jest płacić 500 zł/m2 więcej i mieszkać na (podobno) najładniejszym osiedlu w Rzeszowie, które leży 300 m na północ. Dzięki chłodnej kalkulacji zaoszczędziłem sporo kasy, chociaż NG mi się bardzo podoba, to jestem zaodowolony z wyboru.
elCzaporro
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 139
Na forum od: 03 lut 2017, 22:29

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Buka » 05 lut 2018, 7:34

Sam wychowałem się na Nowym Mieście i stąd moje skojarzenia z majtkowym różem, seledynem i innymi tego "uroczymi" kolorami. Bloki stojące tam posiadają identyczne kolory i zawsze były dla mnie przykładem tandety, ale z drugiej strony mówimy tu o wielkiej płycie, z którą niewiele da się zrobić w kwestii estetyki. Stąd moje zdziwienie, że jakiś "współczesny" deweloper raczy ludzi podobnym rozwiązaniem à la bloki socjalne/odremontowane bloki robotnicze. Oczywiście nie zmienia to faktu, że osiedle może być w przyszłości tanie, funkcjonalne i wygodne. Ale ale - rozejrzyjcie się wszyscy co jest obok. Tak jak już pisałem, na każdej swieżo zabudowanej działce w tej okolicy deweloper robi coś, co zupełnie gryzie się ze stonowanymi w kwestii kolorów szeregówkami i domami wolnostojącymi. Ani ze mnie architekt, ani człowiek sztuki, ale to po prostu w oczy kole, takie to brzydkie i nieprzemyślane. Ot wybudujmy na jak najmniejszej działce coś maksymalizującego zyski a o resztę się nie martwmy.
A ty Pisul bronisz absolutnie wszystkiego. Z tego co pamiętam w NG, które krytykowałem, a gdzie mieszkam też niespecjalnie widziałeś jakieś problemy. Ale może to ja jestem jakimś malkontentem.
Buka
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 29 maja 2016, 17:43

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: adek01 » 05 lut 2018, 7:43

elCzaporro pisze:My się zdecydowaliśmy na zakup, i wiem że to nie jest perła architektoniczna, ale skusiłem się na cenę, rozkład mieszkania i miejsce właśnie. O gustach się podobno nie dyskutuje, ale dla mnie mało logiczne jest płacić 500 zł/m2 więcej i mieszkać na (podobno) najładniejszym osiedlu w Rzeszowie, które leży 300 m na północ. Dzięki chłodnej kalkulacji zaoszczędziłem sporo kasy, chociaż NG mi się bardzo podoba, to jestem zaodowolony z wyboru.


Czy dla Ciebie 25-40k różnicy w cenie mieszkania to aż tak dużo?
adek01
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 166
Na forum od: 26 paź 2014, 20:36

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: grizli » 05 lut 2018, 8:19

Ja również na etapie kupna mieszkania interesowałem się tym osiedlem mimo pstrokatej i brzydkiej elewacji. Wybór ostatecznie padł na osiedle Nasz Gaj w pobliżu, a ja miałem nadzieję, że finalnie deweloper zastosuje kolory, które będą wyglądały lepiej niż na wizualizacji. Tymczasem stało się odwrotnie, bo zielony, żółty i pomarańczowy na tych ścianach są tak jaskrawe, że już chyba bardziej być nie mogły. Gdy popatrzy się na Drabiniankę z wyższych pięter Naszego Gaju, to oprócz Uroczego Nowego Miasta można zauważyć tylko jeden obiekt tak samo bijący po oczach - Biedronkę przy ul. Strażackiej. I po prostu szkoda, że te bloki nie są ładniejsze, choć mogłyby, bo jest trochę przykładów starych bloków po termoizolacji, które wyglądają o wiele lepiej.
grizli
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 150
Na forum od: 14 maja 2016, 12:48

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: GregInv » 05 lut 2018, 10:03

adek01 pisze:
elCzaporro pisze:My się zdecydowaliśmy na zakup, i wiem że to nie jest perła architektoniczna, ale skusiłem się na cenę, rozkład mieszkania i miejsce właśnie. O gustach się podobno nie dyskutuje, ale dla mnie mało logiczne jest płacić 500 zł/m2 więcej i mieszkać na (podobno) najładniejszym osiedlu w Rzeszowie, które leży 300 m na północ. Dzięki chłodnej kalkulacji zaoszczędziłem sporo kasy, chociaż NG mi się bardzo podoba, to jestem zaodowolony z wyboru.


Czy dla Ciebie 25-40k różnicy w cenie mieszkania to aż tak dużo?


Jak zaczniesz kiedyś samodzielnie zarabiać i utrzymywać rodzinę to sam się przekonasz czy to dużo czy mało.
GregInv
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 184
Na forum od: 03 sty 2018, 15:22

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Archis » 05 lut 2018, 10:21

Już kilkanaście stron wcześniej tłumaczyłem dlaczego tak, a nie inaczej ten budynek został przez nas zaprojektowany. Musicie pamiętać, że rola architekta w obecnych czasach często (acz nie zawsze) sprowadza się do bycia bardziej urzędnikiem, który załatwi pozwolenie na budowę. Spółka przed Developresem dała nam jasne wytyczne, czyli jak największa powierzchnia użytkowa, za jak najmniejsze pieniądze. I powtórzę to co mówiłem te kilka stron dawniej, to CENA miała być potężną konkurencją. Co jak się okazuje sprawdziło się, ponieważ mieszkań wolnych już praktycznie nie ma. Developresowi najpewniej zależało na jak najszybszej sprzedaży, więc nie robiliśmy tego tematu od początku. Są gusta i guściki nie ma co się oszukiwać. Bloki może nie zachwycają kolorystyką (choć się wyróżniają a to już jakiś sukces jest), aczkolwiek mieszkania udało się rozwiązać bardzo optymalnie, a samo założenie w wewnętrzną przestrzenią pozbawioną ruchu kołowego jest sporym atutem.

Ten sam problem jest w przypadku bloków na Kwiatkowskiego (te za Żwirownią). Jedyna nowoczesność na mój gust leży w szarym kolorze. A jednak mieszkania się sprzedały i to bez jakiejś większej reklamy w sieci. Lokalizacja widokowa zrobiła swoje i tutaj jest podobnie.

Niestety jakość i estetyka dużo kosztują, a tak jak pisze adek01... 40k to dla niejednej osoby całkowity koszt wykończenia mieszkania, więc tak to ogromna różnica, a jednak w mojej opinii wciąż lepiej jest zainwestować więcej kasy w wystrój wnętrza na poziomie, niż mieszkać na "bardziej wybajerowanym" osiedlu i przepłacać bo ładniej wygląda.

Ale nie martwcie się, kolejne osiedle jest już na naszych deskach kreślarskich i w końcu mamy znacznie większe pole do manewru, więc będzie zdecydowanie lepiej. :)
Awatar użytkownika
Archis
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 21 gru 2015, 11:10

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: gragar » 05 lut 2018, 12:17

Archis , PYTANKO,,, to osiedle ,które masz na deskach :P to planowane jest gdzieś niedaleko; Uroczego;?.A co do kolorków to zobaczycie ,za 2-3 lata spełzną i będą tworzyć spokojną, energetyczną plamę w wszech-dominującej szarości. Widać po domkach jednorodzinnych jak po latach ich ostry kolor wtapia się w krajobraz i to nie dlatego ,że przywykliśmy do otoczenia.I jeszcze jedno zapytanie ,czy ma ktoś wiedzę jak ,kto i co planuje wybudować na tych działkach za Energetykiem i Uroczą 10, od strony Zacisznej? ,,,,,pozdrawiam
gaga
gragar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 16 lut 2016, 20:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości