[ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto Etap 1,2 (Developres)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Macaroño » 23 maja 2018, 12:31

Zgadzam się że lepiej schodzi woda.
Ale czy kostka lepsza w utrzymaniu czystości? Ktoś tu chyba za bardzo popłynął z argumentacją:D
Nie znam się, więc nie będę się wypowiadał co do zasadności, nie znam też statystyk ile % parkingów ma beton przemysłowy, ale jest to na 100% pierwszy z kostki o jakim słyszę.
Macaroño
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 29 kwie 2018, 11:01

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 23 maja 2018, 13:28

Kostka jest np. w Apartamentach Zamkowych. Najlepszy parking jaki widziałem to w SkyResie :

Obrazek
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2942
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 23 maja 2018, 13:28

Podobno teraz zaczynają wchodzić z kostką garażowa. Może to kwestia oszczędności?
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Miśka » 23 maja 2018, 17:51

Postautor: swiety » 23 maja 2018, 12:28
Kostka jest np. w Apartamentach Zamkowych. Najlepszy parking jaki widziałem to w SkyResie :


tyle, że za taki parking trzeba zapłacić :)
Miśka
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 28 kwie 2017, 23:58

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Miśka » 23 maja 2018, 17:53

Postautor: elCzaporro » 23 maja 2018, 9:45
Zgadzam się z tym że na plus. Odprowadzanie wody jest dużo łatwiejsze przy kostce, i nie mówię tutaj o tym, że woda by stała jak w NG, ale nawet w ziemi jak się nawiezie na aucie śniegu, który po stopnieniu na posadzce przemysłowej zrobiłby kałużę, przy kostce sobie elegancko wsiąknie w grunt :)


z tym ze kostka będzie tez na jakiejś wylewce, wiec wsiąkać nie będzie, musi i tak być jakiś odpływ/odprowadzanie.... tak myśle :)
Miśka
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 28 kwie 2017, 23:58

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: elCzaporro » 23 maja 2018, 18:50

Jasne że tak ale nie będzie woda stała na posadzce (i czekała aż wyparuje) tylko poleci sobie elegancko w dół i dalej odpływem :)
elCzaporro
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 139
Na forum od: 03 lut 2017, 22:29

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kubaf » 23 maja 2018, 19:03

no nie byłbym taki pewny dobroci kostki. pod Skyres jest posadzka przemysłowa i po okresowym myciu (chyba 2 krotne w roku) wygląda jak świeżo nałożona. czy z kostki brukowej tak łatwo się uda zmyć plamy oleju i innych płynów z samochodu ? oby.
a jak spadki i kratki są prawidłowo wykonane to na wspomnianej posadzce woda również nigdzie nie stoi, nawet podczas zimy
kubaf
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 56
Na forum od: 05 wrz 2014, 12:20

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: elCzaporro » 24 maja 2018, 0:10

Generalnie to rozumiem zalety i wady kostki, na pewno będzie trudniejsza w utrzymaniu sterylnej czystości. Jednak dla mnie osobiście jest to tak mało znaczący temat, że w sumie zastanawiam się po co o tym pisałem :) W garażu będę spędzał jakieś 0,5% czasu w ciągu doby, i jeśli kostka będzie tam brudna z oleju, to jakoś to przeżyję. Dla mnie najistotniejszą rzeczą w garażu i komórce jest to żeby nie było tam wody i żeby była jak najmniejsza wilgoć. Czy jej nie będzie przy kostce, czy posadzce przemysłowej jest dla mnie drugorzędne.

P.S. Swoją wypowiedź wystosowałem po przemyśleniach "na chłopski rozum", i widząc zdjęcia z budowy NG trochę się zraziłem do posadzek przemysłowych.

Tyle moich wypocin odnośnie wyższości jednego rozwiązania nad drugim :D
elCzaporro
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 139
Na forum od: 03 lut 2017, 22:29

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jarek » 24 maja 2018, 7:15

Witam,
Czy wiadomo może coś na temat oddawania mieszkań wcześniej ma ktoś jakieś info??
Jarek
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 24 maja 2018, 7:13

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Archis » 24 maja 2018, 11:31

Bierzcie pod uwagę, że SkyRes to biurowiec, więc tam okresowe mycia garażu są po prostu wliczone w koszta. W blokach mieszkalnych jest to po prostu niewykonalne i nieopłacalne. Raz, że garaż jest użytkowany całą dobę, więc nie da się go zamknąć na czyszczenie, dwa jest to koszt, który byłby dodany do czynszu, a chyba mało kto chciałby za coś takiego dopłacać.

A kotkę? Kostkę można w każdej chwili wymienić. Za niewielkie pieniądze. Czego oczywiście nikt robić nie będzie, ale można.

W bloku na Kwiatkowskiego 46 mieliśmy taką sytuację właśnie, komuś coś pękło w silniku i wylał się cały olej. Administracja przyszła, wzięła parę kostek, zdjęła i wymieniła i czysto.

A co do spływu wody, to tak wylewka, na której leży kostka jest ukształtowana w spadku, a po środku pasa drogi jest korytko odprowadzające nadmiar wody do studzienki.

Decyzja dotycząca zamiany nawierzchni było ponadto nie tylko estetyczna. Każdy budynek z czasem osiada. Cześć parkingu jest pod blokiem, a część nad sobą ma tylko teren zielony, a więc parking może nierównomiernie osiadać, zwłaszcza, że wszędzie na stykach zaprojektowane są dylatacje. Nawierzchnia z betonu przemysłowego w tych miejscach by po prostu pękła, a kostkę się rozbierze, podsypie piaskiem i położy ponownie.

Mam nadzieję, że wyczerpałem temat.
Awatar użytkownika
Archis
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 21 gru 2015, 11:10

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości