[ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto Etap 1,2 (Developres)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: arowan » 13 kwie 2018, 18:44

jak ja się cieszę że wybrałem budynek A .... :-)
Savings Master - www.savingsmaster.pl
arowan
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 23
Na forum od: 03 sie 2015, 19:27
Lokalizacja: Cała Polska

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Martinn » 13 kwie 2018, 19:12

Z tymi parkingami to deweloperzy będą mieć zagłostkę. Ceny działek są wysokie a potencjalnie ciekawych terenów co raz mniej. Zaprojektować fajne i użyteczne osiedle to jedno, ale zmieścić przy tym wymaganą ilość miejsc to drugie - a nie jest to proste. W odległości mniejszej niż 7 m od budynku (poprawcie mnie jak się myle) może być max 10 miejsc postojowych. Pozostała część parkingu wymaga stosunkowo dużej powierzchni, która zazwyczaj nie jest płatna (pomijając miejsce w parkingu podziemnym).

Dodając fakt, że zwiększa się wymagana szerokość miejsca i zapewne w przeciągu kilku najbliższych lat wzrośnie przelicznik m. parkingowych na mieszkanie z 1,60 do np. 1,8/2,0 to naprawdę trzeba się będzie nagłowić, żeby sensownie to upchać. Bo koniec końców za wszystkie "bajery" typu platforma na 2 pojazdy płaci klient bo deweloper ze swojego zysku raczej ucinał nie będzie.
www.NieruchomosciWRzeszowie.pl - Prowadzę portal o rzeszowskich inwestycjach!
Awatar użytkownika
Martinn
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 10 mar 2018, 16:12
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Archis » 14 kwie 2018, 14:10

Kilka zdjęć z wczoraj z budowy.

Obrazek

Każdy śmietnik kolorystycznie przyporządkowany jest do konkretnego budynku.

Obrazek

Widok z ostatniego piętra klatki schodowej w budynku B.

Obrazek

Jak widać zaczynają nawozić już ziemię i układać kostkę. Z informacji od pracowników budowy wynika, że za około 2 tygodnie teren wokół budynków będzie ogarnięty, położona będzie kostka, splantowana będzie ziemia, itd.

arowan pisze:jak ja się cieszę że wybrałem budynek A .... :-)


Nie ciesz się za bardzo, bo drogę masz węższą. :P
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2018, 18:04 przez Archis, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Archis
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 21 gru 2015, 11:10

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pieczarkowy » 14 kwie 2018, 14:38

O nie. To Wy jesteście sprawcami tej pastelozy, która za parę lat nie będzie się różniła zbytnio od pozostałych bloków na Drabiniance. :?
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 958
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Archis » 14 kwie 2018, 15:02

Pieczarkowy pisze:O nie. To Wy jesteście sprawcami tej pastelozy, która za parę lat nie będzie się różniła zbytnio od pozostałych bloków na Drabiniance. :?


Kilka/kilkanaście postów temu tłumaczyłem skąd te kolorki i dlaczego nie zostały one zmienione na wszechobecne szarości. Poszukaj, bo nie chcę się kolejny raz powtarzać. Wspomnę tylko, że pierwszy deweloper chciał mieć "tęczowe osiedle". To już samo nasuwa skąd się wzięły takie barwy.

A jakże intrygujący jest fakt, że każdego szokują kolorki (notabene dzięki temu osiedle zyskało większą reklamę), a mało kto zwraca uwagę na układy i funkcjonalność mieszkań, wewnętrzny ciąg pieszy odizolowany od ruchu kołowego, fakt, że nie wcisnęliśmy miejsc postojowych wszędzie gdzie się da, itd. Po to żeby ludzie żyjący na tym osiedlu mieli pewną, wysoką jakość życia w relatywnie (jak na dzisiejsze warunki) niskiej cenie. Podziwiam Was, że przez kilkanaście stron potraficie się rozwodzić nad kolorkami, co do których i tak nie mieliśmy prawa głosu, a które w przypadku tego projektu i jego założeń (baaardzo niska cena) były kwestią wręcz marginalną.

A sam projekt realizowaliśmy w ścisłej współpracy z Pracownią Artplan.
Awatar użytkownika
Archis
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 21 gru 2015, 11:10

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: flyRZE » 14 kwie 2018, 15:27

Jeżeli pracownia twierdzi, że kolory na elewacji nie mają znaczenia i się dziwicie, że na to zwracamy uwagę to nie mam więcej pytań i nieszczegolnie czekam na inne projekty i realizacje tej pracowni.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1331
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Archis » 14 kwie 2018, 15:35

A czy ja napisałem, że w każdym wypadku nie mają znaczenie?

W tym wypadku nie miały, bo klient przyszedł już z wybranymi, na takie się uparł i tyle było tematu.
Awatar użytkownika
Archis
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 21 gru 2015, 11:10

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pieczarkowy » 14 kwie 2018, 16:03

Archis pisze:
Pieczarkowy pisze:O nie. To Wy jesteście sprawcami tej pastelozy, która za parę lat nie będzie się różniła zbytnio od pozostałych bloków na Drabiniance. :?

A jakże intrygujący jest fakt, że każdego szokują kolorki (notabene dzięki temu osiedle zyskało większą reklamę), a mało kto zwraca uwagę na układy i funkcjonalność mieszkań, wewnętrzny ciąg pieszy odizolowany od ruchu kołowego, fakt, że nie wcisnęliśmy miejsc postojowych wszędzie gdzie się da, itd. Po to żeby ludzie żyjący na tym osiedlu mieli pewną, wysoką jakość życia w relatywnie (jak na dzisiejsze warunki) niskiej cenie. Podziwiam Was, że przez kilkanaście stron potraficie się rozwodzić nad kolorkami, co do których i tak nie mieliśmy prawa głosu, a które w przypadku tego projektu i jego założeń (baaardzo niska cena) były kwestią wręcz marginalną.


Ja nie patrzę teraz na to z perspektywy przyszłego mieszkańca czy osoby zainteresowanej zakupem, dlatego zwracam uwagę wyłącznie na to jak to osiedle się prezentuje i będzie prezentowało. Nie kwestionuje tego, nie neguje, nie hejtuje Waszej lub Twojej firmy. Intryguje mnie po prostu ten fakt, bo myślałem, że raczej odchodzi się już od pastelowych bloków. Wystarczy spojrzeć jak wygląda Nowe Miasto czy Drabinianka obecnie, kiedy te kolory już nie są tymi jak świeżo po malowaniu. Dramat.

Rozumiem jednak kwestię = klient się uparł na coś, więc chcąc zrobić dane zlecenie trzeba się na to zgodzić pomimo własnych odczuć. Pominąłem prawdopodobnie ten post, więc teraz już to rozumiem. ;) Nie neguje również innych Waszych projektów, ale życzę mniej pastelowych projektów, bo imo wystarczy już tej pastelozy w polskim budownictwie.
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 958
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Miśka » 14 kwie 2018, 16:04

arowan pisze:
jak ja się cieszę że wybrałem budynek A .... :-)



Nie ciesz się za bardzo, bo drogę masz węższą. :P


a ja się ciesze, bo na takiej drodze bardzo sporadycznie spotyka się inne samochody, a zaparkować na szerszym miejscu łatwiej.
Dzięki za zdjęcia :)
Czekamy na możliwość zobaczenia swojego mieszkania.
Miśka
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 28 kwie 2017, 23:58

Re: [ul. Zaciszna] Urocze Nowe Miasto (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Miśka » 14 kwie 2018, 16:12

Pieczarkowy pisze:
Archis pisze:
Pieczarkowy pisze:O nie. To Wy jesteście sprawcami tej pastelozy, która za parę lat nie będzie się różniła zbytnio od pozostałych bloków na Drabiniance. :?

ale życzę mniej pastelowych projektów, bo imo wystarczy już tej pastelozy w polskim budownictwie.


To nie są pastelowe kolorki!! przeczytajcie sobie definicję pastelowych barw w słowniku. Te kolory są zaprzeczeniem pastelowych. Zapewne chcieliście błysnąć znajomością barw, bo podobno rozróżniacie trzy kolory (czarny, biały i.... kolorowy).

Się uparli!
Miśka
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 28 kwie 2017, 23:58

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości