[ul.Panoramiczna,Plenerowa] Wzgórza Staroniwskie(Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul.Panoramiczna,Plenerowa] Wzgórza Staroniwskie(Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: terminator » 14 gru 2018, 17:38

Witam,
Ja rezerwowalem mieszkanie na ul.krajobrazowej. Podniesiono mi cenę prawie 700 zl za metr,czekam na oficjalne pismo i rezygnuje. Nie bede nawet tego komentował. Wpłaciłem spora zaliczkę,pewnie nie tylko ja. Mam pismo,w którym jest podany lokal i cena inwestycji na podstawie tego wplacalem pieniądze. Ciekawi mnie ile ludzi juz poprzelewalo 20 czy 30%.
terminator
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 20
Na forum od: 02 cze 2017, 17:43

Re: [ul.Panoramiczna,Plenerowa] Wzgórza Staroniwskie(Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 14 gru 2018, 18:25

Możecie napisać o jakich kwotach za m2 mowa? Przed podwyżką i po niej? Projektant jest z tego znany, że jest najtańszy ale podwyżka o 700 zł/m2 to bardzo dużo.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Panoramiczna,Plenerowa] Wzgórza Staroniwskie(Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: terminator » 14 gru 2018, 19:09

Wchodzac na stronę projektanta wybierz inwestycje na krajobrazowej i szewskiej podziel ceny na metry.
W moim przypadku cena chaty to bylo ok 4300 za metr, dostałem pismo wlasnie z ta kwota za metr z prosba( nr lokalu,miejcsce,całkowitą cena) zeby wpłacić 30%, po jakimś czasie dowiaduje sie ze cena wzrośnie do ok 5100 za metr,szok. Czekam na oficjalne pismo,podobno juz powysylali. Prawie 1,5 roku czekałem na rozpoczęcie budowy wplacajac na etapie samej koncepcji ok 7 kola a potem kiedy ustalono te ok 4300 za moje konkretne mieszkanie( ceny różnią sie nieznacznie w zależności od pietra) przelałem spora sumę,ktora cały czas maja. Zacząłem tez załatwiać kredyt na resztę czekając na umowę z projektantem- oni tak działają,po przelaniu 30% sporzadzaja dopiero umowę,sa spółdzielnia. Dowiaduje sie teraz ze moja chata bedzie o ok 50 tys drozsza,czujesz? Rozumiem ze podwykonawca podniósł cenę za robociznę ale az ok 700 zl za metr???? Podrozala ziemia???? Materiały budowlane???? Wszystko naraz po ok 17 %???? Za te kasę ok 5100 to ja mam do wyboru teraz cały Rzeszow u deweloperki. Dobrze ludziom z h na błogosławionej nie podniesli chociaż ta koncepcja pojawiła sie dużo pozniej niż krajobrazowa czy szewska.
terminator
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 20
Na forum od: 02 cze 2017, 17:43

Re: [ul.Panoramiczna,Plenerowa] Wzgórza Staroniwskie(Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 14 gru 2018, 19:13

Jest to spora podwyżka ale cena 5k za metr to nic nadzwyczajnego, wiem że nastawienie było po 4,3k ale koszty wszystkiego idą do góry. Jesli dopiero teraz oficjalnie podpisują umowę to mają prawo do zmiany ceny.
Wg. tego co piszesz czekałeś 1,5 roku czyli w budowlance spoooro czasu, inwestor jakim jest spółdzielnia nie będzie dokładać tylko przeliczyła wszystko na nowo i ta dam - mamy wynik

Ale może się myle
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul.Panoramiczna,Plenerowa] Wzgórza Staroniwskie(Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: terminator » 14 gru 2018, 19:32

Wiem Kolego dlatego nie zamierzam się włóczyć po sadach, chociaż w piśmie, w którym poproszono mnie o zaplate 30% padla cena:) i konkretny lokal. Na podstawie tego pisma wplacilem kasę. Ta cena wisiała u nich na stronie kilka miesięcy. Pokaże to znajomemu prawnikowi z czystej ciekawości. Tak czy siak masz racje ok 5k za metr to standard w Rz a teraz mieszkan jest do wyboru do koloru w budowie, dlatego oferta SMP nie jest dla mnie atrakcyjna. Na te chwile na szybko liczac ponad setka ludzi dowiedziala sie, ze ich chaty sa drozsze ok 700 m kw za metr:)))) co zrobia? Jestem ciekawy.


Do tej pory z projektantem moja wspolpraca przebiegala ok ( mam juz jedno mieszkanie kupione u nich).

Poczytajcie jak znajdziecie chwile co to sa spoldzielnie i jak dzialaja.
terminator
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 20
Na forum od: 02 cze 2017, 17:43

Re: [ul.Panoramiczna,Plenerowa] Wzgórza Staroniwskie(Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 14 gru 2018, 20:02

To prawda... mieszkania te były atrakcyjne ze względu na cenę. Lokalizacja w której buduje projektant jest tańsza od np. drabinianki czy slociny a cena z którą teraz wyskoczyli nie jest już teraz żadnym wabikiem. W takiej można znaleźć w Rz mieszkanie prawie w każdej dzielnicy.
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul.Panoramiczna,Plenerowa] Wzgórza Staroniwskie(Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tommek » 15 gru 2018, 12:22

To czy cena jest atrakcyjna czy nie okaze sie po tym ile osob zrezygnowalo z zakupu mieszkania..
tommek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 94
Na forum od: 27 maja 2016, 18:52

Re: [ul.Panoramiczna,Plenerowa] Wzgórza Staroniwskie(Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tommek » 15 gru 2018, 12:23

Dodatkowym fajtem jest, ze deweloperzy dzialaja szybciej. W SMP cykl budowy to grubo ponad dwa lata..
tommek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 94
Na forum od: 27 maja 2016, 18:52

Re: [ul.Panoramiczna,Plenerowa] Wzgórza Staroniwskie(Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: lucap01 » 16 gru 2018, 0:17

Na stronie Projektanta ceny zostały zaktualizowane wychodzi od 5.3k do 5.7k /m2 plus dodatkowe opłaty przyłączeniowe. Nie wiem jak teraz wygląda kwestia opłaty za infrastrukture ale kiedyś członkowie spółdzielni musieli jeszcze dopłacić kilkanaście tyś. Podsumowując - prestiżowe ceny.
lucap01
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 27 gru 2017, 14:25

Re: [ul.Panoramiczna,Plenerowa] Wzgórza Staroniwskie(Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 16 gru 2018, 5:23

Prawda jest taka, że te mieszkania mają znacznie lepszą lokalizację, niż np. Słoneczny Stok. Już nie mówię o przereklamowanej Drabiniance. Jak powstanie nieopodal ResTowers, to m2 nie będzie po 5 tys, ale po 7 tys. O cenie zakupu w SMP za 4300/m2 to już można było zapomnieć w poprzednim roku. Wiadomo było, że SMP nie jest w stanie utrzymać takich cen. Tylko szeregówki i domki u małych deweloperów się bronią, no ale to inna bajka
Fakt, SMP obowiązuje prawo o Spółdzielniach, a nie deweloperskie i stąd inne procedury, no ale coś za coś zawsze.
Myślę, że nie będzie dużo rezygnacji.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości