[ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PawełzRzeszowa » 22 lis 2018, 0:22

Zdjęcia z osiedla.
Załączniki
IMG_20181115_123609.jpg
IMG_20181115_123609.jpg (419.96 KiB) Przeglądany 5300 razy
IMG_20181115_123847.jpg
IMG_20181115_123847.jpg (396.77 KiB) Przeglądany 5300 razy
IMG_20181115_124137.jpg
IMG_20181115_124137.jpg (428 KiB) Przeglądany 5300 razy
PawełzRzeszowa
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 71
Na forum od: 21 paź 2017, 23:29

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PawełzRzeszowa » 22 lis 2018, 0:24

Wnętrze
Załączniki
IMG_20181115_124017.jpg
IMG_20181115_124017.jpg (446.54 KiB) Przeglądany 5300 razy
IMG_20181115_124041.jpg
IMG_20181115_124041.jpg (380.02 KiB) Przeglądany 5300 razy
IMG_20181115_123547.jpg
IMG_20181115_123547.jpg (420.69 KiB) Przeglądany 5300 razy
PawełzRzeszowa
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 71
Na forum od: 21 paź 2017, 23:29

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Katarzyna » 04 gru 2018, 17:12

Jakieś nowinki w sprawie mieszkań? Kiedy przewidywany jest termin oddania kluczy?
Może jest też ktoś na forum kto już kupił bądź mieszka w zielonych tarasach i może wyrazić swoją opinie? :)
Katarzyna
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 04 gru 2018, 16:59

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mieszkaniec. » 10 gru 2018, 17:56

Czy wiadomo jakie firmy, operatorzy telekomunikacyjni są lub będą na budynkach? Chodzi o R,S,P, O.
Pozdrawiam
Mieszkaniec.
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 10 gru 2018, 17:52

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kryspin » 10 gru 2018, 20:48

Witam,
Jestem na bieżąco w kontakcie z deweloperem, jeśli można powiedzieć ,,na bieżąco'' bo kontakt niestety wygląda tak jak niektóre osoby opisały powyżej.
Z najświeższych informacji które mam to rzekomo bloki C, D, R i S są w końcowym etapie sprawdzeń technicznych ,,przedodbiorowych'' a bloki O i P mają być sprawdzone do końca roku 2018. Sprawdzenia podobno odbywają się przy udziale kupującego dane mieszkanie i przedstawiciela dewelopera, po sprawdzeniu sporządzany jest protokół z wylistowanymi usterkami, które maja być usunięte do 30 dni od podpisania protokołu. Po usunięciu usterek ma odbyć się już finalne sprawdzenie odbiorowe ,,odbiór'' mieszkania i przekazanie kluczy właścicielowi. Deweloper deklaruje przeprowadzenie odbiorów wszystkich mieszkań i podpisanie aktu przeniesienia własności wszystkich mieszkań do końca Stycznia 2019...
Odwiedzam to osiedle dość często i zaglądam do środka z deweloperem i wg mnie te zapewnienia to abstrakcja...

Ale zapytam o samo sprawdzenie techniczne ,,przedodbiorowe'' które podobno już się odbywa, być może mamy tutaj na forum osoby które już taki odbiór odbyły?
Deweloper poinformował mnie że odbiorowi podlega jedynie mieszkanie i komórka lokatorska, a część wspólna będzie odbierana w terminie późniejszym przez zawiązaną już wspólnotę mieszkaniową??? I tutaj prosiłbym o podpowiedź kogoś kto sie na tym bardziej znać bo dla mnie jest to jakieś kuriozum lub może tak to się odbywa? Osobiście do części wspólnej miałbym masę uwag począwszy od niewłaściwego zabezpieczenia położonych płytek kończąc na porysowanych barierkach itp, klatki schodowe wyglądają tragicznie a po zmyciu ton bota i cementu z płytek pozostaną niesamowite rysy które już widać gołym okiem...
Nie chciałbym aby deweloper się z tego wyślizgał dlatego pytam o poradę.

Nie będę już wspominał o technologi kładzenia płytek na klatkach schodowych które to klejone są na świeżutką wylewkę i inne tym podobne działania bo wiele osób może zacząć boleć głowa... :)

Gdyby ktoś również potrzebował informacji ode mnie, chętnie udzielę odpowiedzi na pytania.

pozdrawiam
kryspin
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 26
Na forum od: 29 lis 2016, 11:30

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: malachit » 11 gru 2018, 12:04

Niedawno miałem przegląd techniczny, czyli jak ktoś wcześniej wspomniał "przedodbiorowy" w budynku D. Miałem wiele zastrzeżeń odnośnie wykonania, ale jak to mówił "Pan Inżynier", wszystko jest zgodne z normami.Jednak wszystkie moje spostrzeżenia zostały zapsiane. Szczególnie niepokoi mnie barierka na balkonie, która praktycznie nie jest zamocowana i buja się na wszystkie strony (na co "Pan Inżynier powiedział z wyrzutem- zobaczymy co powie nadzór"). Wnioskuje, że deweloper nie planuje tego poprawiać, ewentualnie jeśli nadzór zwróci na to uwagę.Dodatkowo odległość szkła balustrady od płytek jest tak duża, że małe dziecko może tam wpaść bezproblemowo. Nie wspomnę o milionie zarysowań na barierkach. Podzielam zdanie poprzedników odnośnie kontaktu z deweloperem przed zakupem mieszkania, wszystko było wspaniale do czasu. Po wpłaceniu kasy jest tylko totalna zlewka. Z wiadomości uzyskanych od dewelopera na dniach ma odbyć się odbiór nadzoru budowlanego ?!?!
malachit
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 11 gru 2018, 11:44

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kryspin » 12 gru 2018, 10:08

Czytając te wszystkie opinie na temat internetu światłowodowego w szczególności w obrębie Słociny, dochodzę do wniosku że jednym z lepszych rozwiązań będzie internet przez SIM na kartę i router do utworzenia WiFi w mieszkaniu. Niestety nie załatwia to problemu telewizji.
kryspin
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 26
Na forum od: 29 lis 2016, 11:30

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Katarzyna » 17 gru 2018, 16:30

Czytając opinie dochodzę do wniosku,że lepiej pomyśleć o internecie i tv sat na własną rękę niż zdawać się na te światłowody.
Co do samych mieszkań podpytywaliśmy z mężem ostatnio osoby mieszkające na tym osiedlu (trafiliśmy na mieszkańców pierwszego piętra i parteru) i co dziwne patrząc tu na komentarze,chwaliły sobie mieszkanie w zielonych tarasach a jedynie skarżyły się na obecny tam teraz plac budowy i małą ilość miejsc parkingowych.
Może znajdzie się i wypowie ktoś jeszcze kto tam mieszka (?) :) My nie dopytaliśmy niestety m.in. o akustykę ścian więc chętnie poznam opinie np. na ten temat :)
Katarzyna
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 04 gru 2018, 16:59

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arrival » 17 gru 2018, 19:22

Zazwyczaj w sieci wypowiadają się osoby niezadowolone z czegoś. Jak komuś się dobrze mieszka i nic mu nie przeszkadza to nie szuka for na których może wyrazić swoją radość ;).
Nie twierdzę, że problemów tam nie ma, ale zawsze trzeba brać poprawkę na to, że w necie wypowiada się mały procent mieszkańców i może to zaburzać prawdziwy obraz sytuacji.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kryspin » 18 gru 2018, 10:17

Witam,
Wybierając mieszkanie na tym osiedlu kierowałem się lokalizacją, strukturą zabudowy, estetyką oraz ogólną opinią mieszkańców na temat dewelopera. Tutaj te parametry były dla mnie akceptowalne. Jest prawdą, że ilość negatywnych opinii jest znikoma w porównaniu do innych nowo-budowanych osiedli w Rzeszowie, jednak trzeba wziąć pod uwagę fakt że mamy tutaj do czynienia też z jednym z mniejszych inwestycji. Tak czy inaczej jest do dużym plusem!
Cały czas trzymam kciuki że budynki zostaną dokończone z należytą starannością a odbiory w końcu nastąpią. Co prawda inwestycja jest już spóźniona jednak Ustawa Deweloperska daje deweloperowi ,,gratis'' dodatkowy kwartał od daty końcowej na załatwienie finalnego przeniesienia własności na kupujących.
Niemniej często odwiedzam osiedle ponieważ mając doświadczenie z branży mogę dostrzec technologię pracy wykonawcy budynków. Podstawowe zasady są zachowane niestety sposób prac wykończeniowych jest już dyskusyjny a wynika to tylko i wyłącznie z konczącego się czasu.
Mam jednak nadzieję że wszystkie te niedoskonałości nie będą dla wszystkich przyszłych mieszkańców bolączką a ewentualne usterki zostaną usuniętę z tytułu gwarancji.
kryspin
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 26
Na forum od: 29 lis 2016, 11:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości