[ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PawełzRzeszowa » 22 lis 2018, 0:22

Zdjęcia z osiedla.
Załączniki
IMG_20181115_123609.jpg
IMG_20181115_123609.jpg (419.96 KiB) Przeglądany 954 razy
IMG_20181115_123847.jpg
IMG_20181115_123847.jpg (396.77 KiB) Przeglądany 954 razy
IMG_20181115_124137.jpg
IMG_20181115_124137.jpg (428 KiB) Przeglądany 954 razy
PawełzRzeszowa
Bywalec
Bywalec

Na forum od: 21 paź 2017, 23:29

Postautor: PawełzRzeszowa » 22 lis 2018, 0:24

Wnętrze
Załączniki
IMG_20181115_124017.jpg
IMG_20181115_124017.jpg (446.54 KiB) Przeglądany 954 razy
IMG_20181115_124041.jpg
IMG_20181115_124041.jpg (380.02 KiB) Przeglądany 954 razy
IMG_20181115_123547.jpg
IMG_20181115_123547.jpg (420.69 KiB) Przeglądany 954 razy
PawełzRzeszowa
Bywalec
Bywalec

Na forum od: 21 paź 2017, 23:29

Postautor: Katarzyna » 04 gru 2018, 17:12

Jakieś nowinki w sprawie mieszkań? Kiedy przewidywany jest termin oddania kluczy?
Może jest też ktoś na forum kto już kupił bądź mieszka w zielonych tarasach i może wyrazić swoją opinie? :)
Katarzyna
Świeżak

Na forum od: 04 gru 2018, 16:59

Postautor: zrz » 06 gru 2018, 17:02

Tab pisze:Kontakt z deweloperem? Był do momentu sprzedaży mieszkania przez dewelopera. Później wikana zlewa cię na każdym kroku. Większość mieszkańców zgłasza reklamacje popekanych ścian na które wikana nie odpowiada. Po lekkich opadach w garażach stoi woda do kostek ponieważ źle zostały zaprojektowane Odplywy. W komórkach lokatorskich zaplesnialo wszystko co tam było schowane. Wikana zrzuca winę na wykonawcę, wykonawca na architekta... Pan Łukasz H. Jak i pani Kasia są mili, do czasu... Później możecie sobie chodzić i załatwiać co chcecie nawet po sto razy a nic nie załatwicie. Zanim kupicie tu mieszkanie to porozmawiajcie z mieszkańcami, większość żałuje że kupili tu mieszkanie.

Administracja tbs nasz dom to druga spółka wikany więc jak będą problemy to oni wam nie pomogą w walce z wikana. Administratora maja z Krosna który jak jest problem to przyjedzie jak będzie mu się chciało :)

Potwierdzam. Znam historię tych bloków od niemal początku (od numerów 39 i 41 poprzez 39 ABC i 41 ABCD)
Deweloper to porażka, wykonanie bloków dno, kontakt tak jak kolega pisze wyżej. Łukasz Hasiec (bo to nie jest tajamnica - jest na stronie internetowej) zawsze ma odpowiedź na zadany problem. Nigdy to nie jest ich wina. Przez ilość zgłoszeń jaką otrzymuje to już nic go nie zaskoczy. Pracowałem tam w zakresie podłączenia internetu. Wykonanie i internet prowider to taka sama porażka jak i WIKANA - ISP dostał zielone światło od WIKANY na fuszerkę więc chętnie skorzystał. Znam wielu mieszkańców i 100% ma przykre przygody i żałują swojej decyzji o zamieszkaniu w tym miejscu.
zrz
Świeżak

Na forum od: 06 lip 2018, 10:15

Postautor: Mieszkaniec. » 10 gru 2018, 17:56

Czy wiadomo jakie firmy, operatorzy telekomunikacyjni są lub będą na budynkach? Chodzi o R,S,P, O.
Pozdrawiam
Mieszkaniec.
Świeżak

Na forum od: 10 gru 2018, 17:52

Postautor: kryspin » 10 gru 2018, 20:48

Witam,
Jestem na bieżąco w kontakcie z deweloperem, jeśli można powiedzieć ,,na bieżąco'' bo kontakt niestety wygląda tak jak niektóre osoby opisały powyżej.
Z najświeższych informacji które mam to rzekomo bloki C, D, R i S są w końcowym etapie sprawdzeń technicznych ,,przedodbiorowych'' a bloki O i P mają być sprawdzone do końca roku 2018. Sprawdzenia podobno odbywają się przy udziale kupującego dane mieszkanie i przedstawiciela dewelopera, po sprawdzeniu sporządzany jest protokół z wylistowanymi usterkami, które maja być usunięte do 30 dni od podpisania protokołu. Po usunięciu usterek ma odbyć się już finalne sprawdzenie odbiorowe ,,odbiór'' mieszkania i przekazanie kluczy właścicielowi. Deweloper deklaruje przeprowadzenie odbiorów wszystkich mieszkań i podpisanie aktu przeniesienia własności wszystkich mieszkań do końca Stycznia 2019...
Odwiedzam to osiedle dość często i zaglądam do środka z deweloperem i wg mnie te zapewnienia to abstrakcja...

Ale zapytam o samo sprawdzenie techniczne ,,przedodbiorowe'' które podobno już się odbywa, być może mamy tutaj na forum osoby które już taki odbiór odbyły?
Deweloper poinformował mnie że odbiorowi podlega jedynie mieszkanie i komórka lokatorska, a część wspólna będzie odbierana w terminie późniejszym przez zawiązaną już wspólnotę mieszkaniową??? I tutaj prosiłbym o podpowiedź kogoś kto sie na tym bardziej znać bo dla mnie jest to jakieś kuriozum lub może tak to się odbywa? Osobiście do części wspólnej miałbym masę uwag począwszy od niewłaściwego zabezpieczenia położonych płytek kończąc na porysowanych barierkach itp, klatki schodowe wyglądają tragicznie a po zmyciu ton bota i cementu z płytek pozostaną niesamowite rysy które już widać gołym okiem...
Nie chciałbym aby deweloper się z tego wyślizgał dlatego pytam o poradę.

Nie będę już wspominał o technologi kładzenia płytek na klatkach schodowych które to klejone są na świeżutką wylewkę i inne tym podobne działania bo wiele osób może zacząć boleć głowa... :)

Gdyby ktoś również potrzebował informacji ode mnie, chętnie udzielę odpowiedzi na pytania.

pozdrawiam
kryspin
Rozkręca się
Rozkręca się

Na forum od: 29 lis 2016, 11:30

Postautor: malachit » 11 gru 2018, 12:04

Niedawno miałem przegląd techniczny, czyli jak ktoś wcześniej wspomniał "przedodbiorowy" w budynku D. Miałem wiele zastrzeżeń odnośnie wykonania, ale jak to mówił "Pan Inżynier", wszystko jest zgodne z normami.Jednak wszystkie moje spostrzeżenia zostały zapsiane. Szczególnie niepokoi mnie barierka na balkonie, która praktycznie nie jest zamocowana i buja się na wszystkie strony (na co "Pan Inżynier powiedział z wyrzutem- zobaczymy co powie nadzór"). Wnioskuje, że deweloper nie planuje tego poprawiać, ewentualnie jeśli nadzór zwróci na to uwagę.Dodatkowo odległość szkła balustrady od płytek jest tak duża, że małe dziecko może tam wpaść bezproblemowo. Nie wspomnę o milionie zarysowań na barierkach. Podzielam zdanie poprzedników odnośnie kontaktu z deweloperem przed zakupem mieszkania, wszystko było wspaniale do czasu. Po wpłaceniu kasy jest tylko totalna zlewka. Z wiadomości uzyskanych od dewelopera na dniach ma odbyć się odbiór nadzoru budowlanego ?!?!
malachit
Świeżak

Na forum od: 11 gru 2018, 11:44

Postautor: zrz » 12 gru 2018, 9:49

Osobiście do części wspólnej miałbym masę uwag począwszy od niewłaściwego zabezpieczenia położonych płytek kończąc na porysowanych barierkach itp, klatki schodowe wyglądają tragicznie a po zmyciu ton bota i cementu z płytek pozostaną niesamowite rysy które już widać gołym okiem...
Płytki kupują na styk i jeśli już położą i odbierze to ktoś to nie masz co liczyć na to że podeślą Ci jedną-dwie żeby wymienić.

Szczególnie niepokoi mnie barierka na balkonie, która praktycznie nie jest zamocowana i buja się na wszystkie strony (na co "Pan Inżynier powiedział z wyrzutem- zobaczymy co powie nadzór"). Wnioskuje, że deweloper nie planuje tego poprawiać, ewentualnie jeśli nadzór zwróci na to uwagę.

Znałem co najmniej 2 osoby które toczyły przepychankę, a później proces sądowy o te barierki na innych blokach. Niestety nie znam zakończenia tych spraw ale z przebiegu na którym się zatrzymałem to wiem że było ciężko. Były to dość zamożne osoby które po prostu się wkurzyły i nie chciały odpuścić.

Czy wiadomo jakie firmy, operatorzy telekomunikacyjni są lub będą na budynkach? Chodzi o R,S,P, O.

Na 39, 41, 39 ABC jest SL-NET na wyłączność (stanowczo odradzam - poczytajcie opinie!). Na 41 ABCD jest SL-NET i trochę OST (ost w formie figuranta - garstka klientów). Na tych najnowszych miał być SL-NET (możliwe że jako spółka SL-RES - Ci sami ludzie więc to samo, a może gorsze), OST i Orange.
zrz
Świeżak

Postautor: kryspin » 12 gru 2018, 10:08

Czytając te wszystkie opinie na temat internetu światłowodowego w szczególności w obrębie Słociny, dochodzę do wniosku że jednym z lepszych rozwiązań będzie internet przez SIM na kartę i router do utworzenia WiFi w mieszkaniu. Niestety nie załatwia to problemu telewizji.
kryspin
Rozkręca się
Rozkręca się

Na forum od: 29 lis 2016, 11:30

Postautor: zrz » 12 gru 2018, 12:33

To zależy która strona szeroko rozumianej słociny co nie zmienia faktu, że jakoś usług jest tam raczej niska. OST tyczyn ma raczej neutralną - w stronę dobrej opinii. SL-NET to kiepska firma. RES.pl to samo. SL-RES to połączenie tych dwóch. Orange gdzieś tam się czai ale na razie z tego co wiem to chyba nie robią domów tylko mieszkania.
zrz
Świeżak

Poprzednia

Wróć do Budowa