[ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: grande1970 » 05 kwie 2018, 18:09

tam juz nie ma miejsca na sensowne rozwiązanie kwestii komunikacji a bloków przybywa w całej okolicy
grande1970
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 136
Na forum od: 17 sie 2016, 17:19

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: makson » 30 kwie 2018, 16:11

Kolejny film od Wikany, Opublikowany 6 kwi 2018:
makson
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 19 lis 2016, 15:48

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kryspin » 07 maja 2018, 19:58

Witam,
Pytam jako laik w tych sprawach, gdyż jestem zainteresowany i szukam mieszkania na tym osiedlu, moze osoby posiadające już mieszkania tutaj bądź CI którzy mają większe do czynienia z developerami będą mogli udzielić mi wskazówek.

Pytanie dotyczy aktu notarialnego umowy developerskiej dla tego osiedla jak również innych. Czy developer przesyłając wzór umowy dopuszcza wprowadzanie zmian przez Klienta? Nie twierdzę że chciałbym jakiekolwiek zmiany wprowadzać ale zastanawiam się czy jest to ostateczna wersja niezmienna czy Klient ma prawo wprowadzenia zmian i czy jest to praktykowane na tym osiedlu bądź innych w Rzeszowie?

Jeśli ktoś miałby informacje w tej sprawie byłbym wdzięczny za pomoc i wyjaśnieniu praktyk i procedur w świecie Developerów.

pozdrawiam
kryspin
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 26
Na forum od: 29 lis 2016, 11:30

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 07 maja 2018, 20:40

-- ciach -- nie cytujemy posta bezpośrednio po nim -- ciach --

Jasne, że możesz wnosić poprawki zarówno do umowy rezerwacyjnej jak i deweloperskiej. To nie jest tak, że obowiązuje stały wzór i nic nie można tam ruszyć. Jeśli deweloper będzie robił problemy to zawsze możesz mu podziękować za współpracę a przy takiej ilości budujących się osiedli na pewno znajdzie się taki, który będzie elastyczny. Z mojego doświadczenia wynika, że można się dogadać, choć nie wiem jak to wygląda u Wikany
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kryspin » 09 maja 2018, 11:24

Dzięki za informacje.
Mam dodatkową prośbę o poradę do czytelników w zakresie analizy umowy deweloperskiej od strony prawnej.
Czy może ktoś korzystał z takiej usługi w Rzeszowie i może polecić konkretnego doradcę który zajmuje się takimi analizami, możne przy okazji orientacyjną cenę usługi?

Chciałbym sprawdzić umowę przed jej podpisaniem z tego względu ze część paragrafów i zapisów jest dla mnie nie do końca jasna.

Będę wdzięczny za każdą informację.

pozdrawiam
kryspin
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 26
Na forum od: 29 lis 2016, 11:30

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ozzymir » 09 maja 2018, 18:03

Każdy prawnik Ci sprawdzi umowę, stawki mają różne, ale przeważnie około 100zł za godzinną konsultację.
Ja dałem do sprawdzenia i skończyło się na tym, że przesłałem umowę zmienioną w 3/4, a deweloper podpisał bez problemu.
Gdyby nie podpisał to by zapaliła mi się lampka ostrzegawcza, jeżeli jest uczciwy to zgodzi się na zapisy chroniące kupującego - takie jak kary za zwłokę.
Na pewno nie podpisywałbym czegoś czego nie rozumiem.
ozzymir
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 167
Na forum od: 04 sie 2014, 14:46

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kryspin » 09 maja 2018, 18:25

Ozzymir, dzięki za info. Mógłbyś podać namiary na radcę który analizował Twoją umowę, może skorzystałbym również z jego usług...
kryspin
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 26
Na forum od: 29 lis 2016, 11:30

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ozzymir » 10 maja 2018, 0:41

kryspin pisze:Ozzymir, dzięki za info. Mógłbyś podać namiary na radcę który analizował Twoją umowę, może skorzystałbym również z jego usług...


Wysłałem PM, nie chcę robić reklamy. W każdym razie przy koszcie mieszkania uważam, że warto się konsultować z prawnikiem. Nawet umowy rezerwacyjne warto konsultować.
ozzymir
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 167
Na forum od: 04 sie 2014, 14:46

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kryspin » 20 wrz 2018, 10:28

Witam,
Jeśli ktoś z osób które zakupiły mieszkania w nowobudowanych budynkach C,D,O,P,R,S śledzi to forum to prośba o informację czy jest w kontakcie z developerem. Z moich informacji i częstych odwiedzin osiedla wynika że niestety nie ma praktycznie żadnych możliwości na dotrzymanie terminów umownych przez Wikanę. Mówię tutaj o planowanym przekazaniu kluczy do mieszkań budynków CDOPRS w bieżącym roku do końca Grudnia.

Prośba o kontakt na priv lub bezpośrednio na forum, być możne ktoś z Państwa posiada lepsze, świeższe, bardziej wiarygodne informacje w tym temacie.

pozdrawiam
kryspin
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 26
Na forum od: 29 lis 2016, 11:30

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Tab » 21 lis 2018, 20:00

Kontakt z deweloperem? Był do momentu sprzedaży mieszkania przez dewelopera. Później wikana zlewa cię na każdym kroku. Większość mieszkańców zgłasza reklamacje popekanych ścian na które wikana nie odpowiada. Po lekkich opadach w garażach stoi woda do kostek ponieważ źle zostały zaprojektowane Odplywy. W komórkach lokatorskich zaplesnialo wszystko co tam było schowane. Wikana zrzuca winę na wykonawcę, wykonawca na architekta... Pan Łukasz H. Jak i pani Kasia są mili, do czasu... Później możecie sobie chodzić i załatwiać co chcecie nawet po sto razy a nic nie załatwicie. Zanim kupicie tu mieszkanie to porozmawiajcie z mieszkańcami, większość żałuje że kupili tu mieszkanie.

Administracja tbs nasz dom to druga spółka wikany więc jak będą problemy to oni wam nie pomogą w walce z wikana. Administratora maja z Krosna który jak jest problem to przyjedzie jak będzie mu się chciało :)

Plus osiedla to spokój.

Co do opłat za mieszkania to może już wikana nie kłamie i mówi prawdę, ale za mieszkanie ok. 60m2 płacić będziecie ok. 500zl + prąd. Za wykupione miejsce w garażu podziemnym wynosi ok. 80 zł.
Tab
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 21 lis 2018, 19:37

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości