[ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: wiktoria » 06 sty 2019, 19:51

Witam wszystkich nowych sąsiadów!
na początku chciałabym wszystkim gorąco podziękować za zdjęcia z budowy i za wszystkie wiadomości w temacie naszego nowego osiedla. Z uwagi, iż nie mieszkam obecnie w Rzeszowie, to właśnie dzięki Wam miałam okazję na bieżąco śledzić postępy. Niestety dopiero niedawno dowiedziałam się, że mam w swoim otoczeniu kogoś kto pracuje w biurze u miejscowego dewelopera. W związku z opóźnieniami w oddaniu mieszkania pozwoliłam sobie przesłać swoją umowę notarialną. Niestety bardzo żałuje, że wcześniej przesłany prospekt umowy nie dałam do przejrzenia komuś kto ma w tym rozeznanie. Jak człowiek pierwszy raz kupuje coś od dewelopera to musi zapłacić frycowe.
Poniżej przesyłam do Waszej wiadomości odpowiedz:


Przeczytałam umowę deweloperską i szczerze powiem, że nie wygląda to zbyt wesoło. Nie są nigdzie przewidziane kary za opóźnienia. czy w zakresie planowanego terminu zakończenia robót. czy terminu wydania lokalu.
W umowie oraz prospekcie nie jest wyraźnie wskazana data wydania mieszkania, czyli data odbioru mieszkania. Deweloper mówi tylko o planowanym terminie zakończenia prac budowlanych (30.10.2018) co nie jest równoznaczne z terminem odbioru mieszkania. Termin odbioru mieszkania jest określony nie konkretną datą a jedynie opisowo - na 60 dni licząc od dnia uzyskania ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę.
Moim zdaniem zatem deweloper w żadnym wypadku nie pozostaje w zwłoce wobec Pani z wydaniem mieszkania. Nie uzyskał on jeszcze prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. A jeśli nawet uzyskał to nie minęło 60 dni od dnia uprawomocnienia się tej decyzji
Jedynym terminem, który praktycznie wiąże dewelopera jest data zawarcia aktu notarialnego czyli 28.02.2019. Jeśli deweloper nie dotrzyma tego terminu będzie Pani mogła od umowy odstąpić, ale najpierw będzie Pani musiała wyznaczyć deweloperowi dodatkowy termin 120 dniowy na zawarcie tego aktu. Jeżeli ten dodatkowy termin również upłynie bezskutecznie to wtedy może Pani odstąpić od umowy i zażądać od dewelopera zwrotu wpłaconych kwot oraz dodatkowo kary umownej w wysokości 10 tys. PLN.
Dodatkowo jest jeszcze jedna rzecz, na która trzeba zwrócić uwagę. W paragrafie 1 umowy deweloperskiej Deweloper oświadcza, że jest właścicielem działek o numerach 1131/2 i 1137/8. Natomiast w paragrafie 4 umowy jest mowa o tym, że sprzedawany będzie Pani lokal wraz z udziałem w gruncie stanowiącym działkę numer 1978/2. Jak widać jest to zupełnie inny numer działki. Jest to pewnie związane z podziałem geodezyjnym działek, które planował deweloper. Trzeba by się zorientować czy ten podział jest już w zrobiony, na jakiej konkretnie działce (numer działki) będzie stał budynek, w którym znajduje się pani mieszkanie i jaki jest numer księgi wieczystej założonej dla tej działki.
Na co jeszcze musi Pani zwrócić uwagę - każdy budynek (i tym samym lokale w nim sie znajdujące) musi mieć dostęp do drogi publicznej. Jest to zapewnianie w dwojaki sposób - albo budynek stoi bezpośrednio przy drodze publicznej, albo z drogą publiczną łączy go jakaś droga wewnętrzna. Aby móc korzystać z tej drogi wewnętrznej to albo musi być Pani właścicielem określonego udziału w tej drodze wewnętrznej (jest on wtedy sprzedawany łącznie z mieszkaniem) albo musi być ustanowiona na tej drodze wewnętrznej służebność na Pani rzecz, która pozwoli Pani korzystać z tej drogi w celu dostania się do drogi publicznej.
W Pani umowie deweloperskiej jest wpisane, że może być albo jedno albo drugie rozwiązanie. Trzeba się zorientować jak będzie w rzeczywistości - bo to jest naprawdę bardzo ważna rzecz.
I jeszcze jedna rzecz. Po odbiorze mieszkania proszę dokładnie przemierzyć jego powierzchnię. Normę budowlaną na podstawie, której ustalona będzie powierzchnia deweloper wskazał w prospekcie informacyjnym. Umowa nie przewiduje wprawdzie rozliczenia miedzy stronami, gdy powierzchnia rzeczywista będzie się różnić od powierzchni planowanej. Wydaje mi się, że może to być jednak klauzula niedozwolona. Jeżeli rzeczywista powierzchnia będzie większa od planowanej i deweloper nie będzie chciał dopłaty, to nie ma co kopii kruszyć,ale jeśli będzie mniejsza to można by spróbować zażądać od dewelopera zwrotu nienależnej ceny (trzeba tylko ustalić o jaką kwotę może chodzić i czy gra jest warta zachodu)

Jak dla mnie sprawa ostatecznego pomiaru jest niepotrzebna. W umowie deweloper podał grubość ścianek działowych 12 cm w nawiasie 8 cm, co daje mu możliwość wykonania cieńszych ścianek ( dla nas niekorzystnych pod względem akustycznym ) i tak też wykonał u mnie. Teraz z perspektywy rzeczywistego wykonania rozumiem już uśmiech, kiedy spytałam o ostateczny pomiar powierzchni i komentarz osób odpowiedzialnych za projekt w Akro dom. Podsumowali to jednym zdaniem - będzie Pani mile zaskoczona.
W sprawie odbioru technicznego mojego mieszkania mam nadzieję, że pomoże mi moje doświadczenie techniczne oraz obecna praca w sektorze usług i nie popełnię takiego błędu. jak przy podpisywaniu umowy.
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i trzymam za każdego kciuki :lol: :lol: :lol:
wiktoria
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 06 sty 2019, 19:08

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: magda » 06 sty 2019, 20:13

Właśnie sprawdzam umowę notarialna i mamy ten sam numer działki w paragrafie 1 jak i 4. Numer dzialki 1131/5, 1137/9.
magda
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 85
Na forum od: 07 lis 2017, 9:58

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: 101 » 09 sty 2019, 19:43

Nawet spoko wyglądają te klatki i reszta , warto było czekać dłużej , w innych blokach ten standard jest dużo gorszy
101
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 74
Na forum od: 11 lut 2018, 17:38

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mieszkaniec19 » 11 sty 2019, 17:14

"W innych blokach ten standard jest duzo gorszy"- dobre. Wykonanie tego bloku pozostawia wiele do zyczenia a szczegolnie mozna bylo to zauwazyc mieszkajac tam i widzac jak go buduja w pospiechu. Jak nadejdzie wiosna i zaswieci slonce proponuje spojrzec na elewacje budynku jak fachowo zostala wykonana :)
mieszkaniec19
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 12 gru 2016, 10:40

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: magda » 11 sty 2019, 18:48

Mamy połowę stycznia więc jak możesz stwierdzić, że blok był budowany w pośpiechu skoro mieszkania mieliśmy dostawać w listopadzie. Poza tym każdy jeden deweloper ma niedociągnięcia. Jeden ma lepszych wykonawców od dachu a drugi do tynków. Będąc kilka razy w środku podczas budowy nie zauważyłem jakiś drastycznych niedociągnięć. Fakt to było rozejrzenie się na "oko", ale widząc jak budują się bloki w innych lokalizacjach to nie mamy co narzekać.
magda
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 85
Na forum od: 07 lis 2017, 9:58

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: 101 » 11 sty 2019, 19:47

We wszystkich blokach ta elewacja jest kiepska patrząc pod słońce
101
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 74
Na forum od: 11 lut 2018, 17:38

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Prokop184 » 13 sty 2019, 20:02

luk_m pisze:Może ktoś kto ma doświadczenie napisałby jak przygotować się do odbioru mieszkania?
Na co zwracać uwagę?
Co może być podstawą do odmowy odebrania mieszkania?



My zdecydowaliśmy się skorzystać z usług wyspecjalizowanej firmy mającej doświadczenie w przekazaniu mieszkań.
Ich inżynier sprawdzać będzie pod kątem Polskich Norm, norm budowlanych i ogólnej „usterkowości” m.in.:

1. Tynki - zawilgocenia, odchylenia od płaszczyzny, ubytki
2. Wylewki - zawilgocenia, odchylenia od płaszczyzny, ubytki
3. Okna i parapety - umocowania, poziomy, uszkodzenia mechaniczne, regulacje, uszczelki
4. Balkony - obróbki blacharskie, spadki, mocowanie i stan balustrady, pobliską elewację
5. Metraż - czy metraż pomieszczeń i przynależności zgadza się z rzutem (metraż weryfikujemy na życzenie klienta)
6. Drzwi - pod względem regulacji, uszkodzeń, uszczelek
7. Instalacje - rozmieszczenie, zgodność z umową, napięcie
Załączniki
pewny lokal.jpg
pewny lokal.jpg (53.66 KiB) Przeglądany 3905 razy
Prokop184
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 46
Na forum od: 30 cze 2017, 17:27

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: master860 » 15 sty 2019, 12:31

witam
Takie pytanko czy ktos kto odbiera mieszkanie 28 stycznia po południu moze sie ze mna zamienic ja mam na 12 ale bardzo mi nie pasuje . pozdrawiam
master860
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 33
Na forum od: 07 sty 2018, 22:43

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ita61 » 16 sty 2019, 22:30

Witam
Czy możecie mi powiedzieć jaka jest wysokość mieszkań w naszym bloku ?
Ita61
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 16 sty 2019, 22:22

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: master860 » 17 sty 2019, 21:26

tez o to pytalem . Ponoc 258cm
master860
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 33
Na forum od: 07 sty 2018, 22:43

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości