[ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Sąsiadka » 25 wrz 2018, 11:20

Oczywiście, że nabywcy mieszkań w bud E podpiszą teraz i cyrograf, byle tylko mieć szansę na szybkie odebranie mieszkań. A Ci z D będą się martwić, czy deweloper będzie miał za co skończyć ich mieszkania. Moim zdaniem oczywiste jest, że w taki sposób tych oświadczeń podpisać nie można. Jak już teraz wymyśla, to można się spodziewać wszystkiego.
Sąsiadka
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 28
Na forum od: 19 wrz 2016, 12:52

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: NABYWCA MIESZKANIA » 25 wrz 2018, 11:35

"Krzychu" oraz "Joanna Joanna". Rozumiem że Wam teraz przeszkadza sprzeciw mieszkańców bloku D? Nie zapominajcie jednak że jak podpisywaliście umowy deweloperskie to podpisywaliście jako udział w inwestycji BUDOWA DWÓCH BLOKÓW D i E - nie naszą winą (mieszkańców bloku D) jest to całe opóźnienie. Ja gdybym nawet chciał już raczej nie podpiszę - mój bank (na czele z ich prawnikami) który udzielił mi kredytu, nie wyraża zgody na podpisanie oświadczenie w takiej formie - jest za bardzo ogólna i może nieść za sobą zbyt wiele niedomówień. Jak widać mój bank jednak dba o moje interesy a nie dewelopera ... pozdrawiam
NABYWCA MIESZKANIA
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 37
Na forum od: 22 wrz 2018, 8:43

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Joannajoanna » 25 wrz 2018, 11:54

Nabywco mieszkania, my z mężem kupiliśmy mieszkanie właśnie w budynku D i też konsultowaliśmy podpisanie tego oświadczenia z bankiem który udzielił nam kredytu i nie widzi on przeciwskazan do podpisania oświadczenia :)
Joannajoanna
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 14 paź 2017, 17:28

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Krzychu » 25 wrz 2018, 12:10

Przecież nie mogą zabrać pieniędzy z bud. D na bud E. Bank na to nie pozwoli. Widzę że niektórzy nawet nie byli w banku o to zapytać.
Krzychu
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 91
Na forum od: 13 lip 2017, 22:45

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: matii » 26 wrz 2018, 9:54

Drodzy przyszli Sąsiedzi.
Byłem dzisiaj w banku, w którym nasz deweloper posada rachunek powierniczy. Zapytałem o całą sprawę i przedstawia się ona następująco. Podpisanie oświadczenia wyłącznie przez WSZYSTKICH nabywców bud. D i E pozwoli na wypłatę kolejnych środków za etap IV, V i VI niezależnie na każdy budynek, odpowiednio z postępem prac. Na podstawie poniższego oświadczenia i tego co się dowiedziałem w banku wynika, że środki za poszczególne etapy będą wypłacane ze środków zgromadzonych z danego budynku, a nie jak wcześniej stwierdzono z wszystkich - przykładowo pieniądze na IV etap bud. E pochodzą od nabywców bud E a nie D. Oczywiście to w jaki sposób deweloper gospodaruje pieniędzmi nie zależy od banku. Bank jedynie weryfikuje czy może przyznać kolejną środki po ukończeniu danego etapu. Po zakończeniu etapu VI w bud D i E, deweloper otrzyma środki na etap VII, ponieważ odbiór całej inwestycji musi być wspólny zgodnie z umową deweloperską, chyba że będzie chciał zrobić to osobno. Jednakże nie wydaje mi się by tak uczynił, ponieważ wiąże się to z dodatkowymi kosztami u notariusza. Swoją drogą bardzo się dziwię, że Pan deweloper nie zrobił żadnego spotkania (nawet w banku się dziwili), by wyjaśnić całą sprawę w jaki sposób to będzie realizowane.
Załączniki
oswiadczenie.jpg
oswiadczenie.jpg (77.72 KiB) Przeglądany 2893 razy
matii
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 12 mar 2018, 9:19

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: monika24 » 26 wrz 2018, 10:23

Wszystko się zgadza tylko dlaczego skoro oświadczenie dotyczy '' rozdzielenia terminów odbiorów technicznych'' to te terminy nie są podane ?
Odbiór techniczny budynku D nastąpi w takim wypadku kiedy ? Jak wyglądają prace przy zdjęciu linii ? Był ktoś z Was może w ostatnim tygodniu na budowie ?
monika24
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 10 paź 2017, 17:52

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: AGULLA » 26 wrz 2018, 11:50

Tak zgadzam się z tobą matii, również otrzymałam taka informacje w banku, a odbiór techniczny pozostaje bez zmian na obu budynkach czyli listopad 2018 , chyba że deweloper przedstawi aneksy o przesunięciu terminu dla budynku D, jak wiadomo wszystko może się przesunąć o 30 dni według aktów notarialnych! Czytajcie ludzie akty i interesujące się swoimi inwestycjami i czerpcie informacje z banków i od dewelopera lub zadajcie wyjaśnień pisemnych jeśli terminy nie będą dotrzymane! A widzę że co poniektorzy tylko śledzą forum a nie chcą nawet do banku się wybrać...itd...czy do radców prawnych...
AGULLA
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 58
Na forum od: 20 wrz 2017, 10:11

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Lily » 26 wrz 2018, 12:31

AGULLA pisze:Tak zgadzam się z tobą matii, również otrzymałam taka informacje w banku, a odbiór techniczny pozostaje bez zmian na obu budynkach czyli listopad 2018 , chyba że deweloper przedstawi aneksy o przesunięciu terminu dla budynku D, jak wiadomo wszystko może się przesunąć o 30 dni według aktów notarialnych! Czytajcie ludzie akty i interesujące się swoimi inwestycjami i czerpcie informacje z banków i od dewelopera lub zadajcie wyjaśnień pisemnych jeśli terminy nie będą dotrzymane! A widzę że co poniektorzy tylko śledzą forum a nie chcą nawet do banku się wybrać...itd...czy do radców prawnych...

Brednie! Ja nie wiem, co Pani ma w swoim akcie notarialnym, ale u mnie nie ma żadnej informacji o tym, że deweloper może sporządzić jakiś aneks do umowy o przesunięciu terminu oddania lokalu. Więc obowiązuje ostateczny termin 30 listopad 2018, od tego czasu po nie wydaniu lokalu naliczane są odsetki ustawowe.
Więc przestrzegam wszystkich, którzy mają zakupione mieszkania w budynku D oraz E, by nie godzili się na podpisywanie żadnych aneksów do umowy deweloperskiej, bo to będzie strzał w kolano. W umowie są jasno podane terminy, więc nie dajcie się zwieść głupimi gadkami, że niby deweloper może zażądać podpisania aneksu o przesunięciu terminu.
Proszę uważnie przeczytać akt notarialny od pkt. 8 Wydanie lokalu do pkt.11 Odsetki - włącznie. Tam nie ma takich informacji!!!
Lily
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Na forum od: 16 wrz 2018, 18:54

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: NABYWCA MIESZKANIA » 26 wrz 2018, 16:36

No właśnie czytajcie ludzie akty notarialne ze zrozumieniem ... NIE MA W NIM MOWY o aneksowaniu aktu notarialnego z tytułu przeniesienia terminu oddania mieszkania !!! ... ludzie ... w akcie jest wyraźnie napisane że ostateczny termin oddania mieszkania to 30 listopad 2018 !!! a przeniesienia własności kwiecień 2019 !!! ... a tylko w przypadku stwierdzenia wad lub usterek w mieszkaniu i ich uznania przez dewelopera daje się deweloperowi dodatkowy krótki czas na ich naprawienie (30 dni) - w sytuacji oczywiście jeżeli mieszkanie byłoby oddane w terminie do 30 listopada - a jak wiemy do tego już nie dojdzie !!! NIE MOŻNA od tak sobie aneksować terminu oddania mieszkania bo tak chciałby "Pan/Pani deweloper"... umowa to umowa i obowiązuje obie strony !!!
NABYWCA MIESZKANIA
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 37
Na forum od: 22 wrz 2018, 8:43

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Krzychu » 27 wrz 2018, 7:15

Wiec tak, pomimo tego że bud. E będzie na wykończeniu to przez takie podejście i tak osoby mające w nim mieszkania będą czekać "x" czasu na bud. D.

Bo znajdzie się kilka osób, które nie podpiszą upoważnienia.
Wg mnie oraz porad, które otrzymałem nie ma się co obawiać tylko rozdzielać inwestycje.
Nie dość że deweloper ewidentnie dał ciała z inwestycją i jeszcze sami sobie bd robić na złość..

Sąsiedztwo zacznie się bardzo "owocnie".

Ja osobiście podpisałem.
Krzychu
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 91
Na forum od: 13 lip 2017, 22:45

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Kolejorz, mykiell i 24 gości