[ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Katherine » 27 wrz 2018, 9:34

Niestety, nie u każdego podpisanie tego oświadczenia jest takie proste. Mój bank cały czas analizuje jego treść i bez och zgody nic nie zrobię. A mój prawnik odradza podpisywanie czegokolwiek bez zgody banku.

Brak pieniędzy u dewelopera nie jest naszą winą i zrzucanie odpowiedzialności teraz na nabywców jest słabe. Końcem czerwca wystosowali pismo, że na pewno dotrzymają terminów - można było zamiast mydlić nam oczy już wtedy podjąć jakieś działania. Trzy miesiące później wszyscy jesteśmy w czarnej d..., ale NIE JEST TO WINA NABYWCÓW ani z budynku D ani E. Każdy ma inną sytuację zwłaszcza w banku i oczekiwanie od wszystkich, że na hura podpiszą wszystko co im się podsunie jest mocno nie w porządku moim zdaniem.
Katherine
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 22 paź 2017, 9:14

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Lily » 27 wrz 2018, 10:20

Krzychu pisze:Wiec tak, pomimo tego że bud. E będzie na wykończeniu to przez takie podejście i tak osoby mające w nim mieszkania będą czekać "x" czasu na bud. D.

Bo znajdzie się kilka osób, które nie podpiszą upoważnienia.
Wg mnie oraz porad, które otrzymałem nie ma się co obawiać tylko rozdzielać inwestycje.
Nie dość że deweloper ewidentnie dał ciała z inwestycją i jeszcze sami sobie bd robić na złość..

Sąsiedztwo zacznie się bardzo "owocnie".

Ja osobiście podpisałem.


Zrzucanie winny za opóźnienia w odbiorach itp. na nabywców mieszkań w budynku D za nie podpisanie tego oświadczenia to dosłownie jakaś parodia. To deweloper jest w 100 % winny, a to że nabywcy mieszkań w budynku D nie chcą podpisać tego oświadczenia to nie jest robienie nikomu na złość tylko ochrona własnego interesu oraz pieniędzy. Zapewne jakby Pan był nabywcą mieszkania w budynku D to śpiewał by Pan inaczej.

A więc proszę Pana skoro Pan podpisał to Pana sprawa, tylko czy przeczytał Pan ze zrozumieniem to oświadczenie to już inna kwestia.
Krótko mówiąc deweloperowi brakuje środków, bo już zainwestował środki w budynek E, które przez opóźnienia całej inwestycji są zamrożone. Teraz zapewne nie ma środków na wykańczanie budynku D, czyli te pieniądze które chce uzyskać będą szły na budynek D, bo bank odbiera tylko zrealizowane etapy budowy, a nie wypłaca środków na etapy, które mają być dopiero realizowane.
Kolejna sprawa podpisał Pan oświadczenie, w którym nie ma Pan żadnej gwarancji, że mieszkanie zostanie Panu przekazane w terminie. Ponieważ w tym oświadczeniu jest mowa o rozdzieleniu tylko etapów budowy IV. V, VI. A etap VII całej inwestycji, czyli budynku D i E ma zostać oddany w tym samym terminie tj. 30 listopad 2018.
Więc na logikę, niby jak deweloper chce się wyrobić z oddaniem budynku D i E w tym samym czasie? Chyba nie trzeba nic więcej dopowiadać.
Lily
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Na forum od: 16 wrz 2018, 18:54

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: NABYWCA MIESZKANIA » 27 wrz 2018, 10:24

Pytanie do "Krzychu" .... czy gdyby miał Pan mieszkanie w budynku D też tak ochoczo podpisałby Pan jakieś oświadczenie które tak naprawdę jest tylko nic nieznaczącym prawnie świstkiem papieru (według mnie i mojego prawnika) ? czy też tak by się Pan oburzał ? rozumiem że przez mój między innymi sprzeciw bank nie wypłaci deweloperowi kasy za wykonane prace na budynku E ale to nie ja tu zawiniłem... !!! i nie pozwolę przerzucać winy na mnie !!! Tutaj popieram Katherine ... gdzie był deweloper na przełomie roku jak zaczynali budowę bloku D a linia jeszcze wisiała? dlaczego wtedy tego nie dopilnował? gdzie był jak zablokowali budowę bloku D? , gdzie był deweloper w czerwcu gdy już wtedy zamydlał o wykonaniu budowy w terminie? co wtedy zrobił? - dlaczego już wtedy nie działał tak jak należy? - ja mam podpisaną umowę deweloperską w formie aktu notarialnego i dla mnie w tej chwili to jest najważniejszy dokument !!! i na nim będę się opierał w jakichkolwiek czynnościach dotyczących budowy i dewelopera !!! a nie jakiś świstek papieru ... trzeba ponosić konsekwencje swoich czynów lub ich braku - nie zamierzam iść deweloperowi na rękę - gdzie on nawet w tej sprawie nie wystosował żadnego pisma, komunikatu, informacji !!! Pozdrawiam
NABYWCA MIESZKANIA
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 37
Na forum od: 22 wrz 2018, 8:43

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Krzychu » 27 wrz 2018, 11:14

Odpiszę ogólnie na powyższe zarzuty.
TAK - jeśli miałbym lokal w budynku D także podpisałbym oświadczenie, ponieważ zależy mi na tym aby pchnąć to do przodu w taki bądź inny sposób..

Aa i nie zrzucam tutaj na nikogo winy, a tym bardziej na lokatorów bo jedyną osobą, która tutaj zawiniła to deweloper.
Wszyscy razem siedzimy w tym bagnie, jak bym wiedział że tak to się będzie rozwijać nigdy nie kupiłbym tam mieszkania..
Krzychu
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 91
Na forum od: 13 lip 2017, 22:45

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Krzychu » 27 wrz 2018, 16:54

Nie wiem czy wszyscy odczytali, mail z dzisiaj na temat spotkania.

Dzień dobry,





Celem uzyskania informacji dotyczących budowy oraz wyjaśnienia kwestii pisma dotyczącego rozdzielenia inwestycji

zapraszamy Państwa do biura dnia 02.10.2018 na godzinę 17.00.

Prosimy o potwierdzenie przybycia lub nieobecności w dowolnej formie (e-mail, sms, telefon).



Pozdrawiam

Agnieszka Wyżykowska-Sitek

------------------

Osiedle Korona

ul. Załęska 9A

35-322 Rzeszów

tel. 537 870 746
Krzychu
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 91
Na forum od: 13 lip 2017, 22:45

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: AGULLA » 27 wrz 2018, 18:41

Tak zapewne większość otrzymała maila z tematem spotkania. Moim zdaniem nikt z nas nie ma gwarancji na co deweloper przeznaczy pieniądze, ponieważ tak jak kobieta z banku twierdzi że wypłacone są tylko transzy za poszczególne etapy i z tego co widzimy budynek E jest dużo do przodu i bank może wypłacić mu kolejne transze które może użyć dla budynku E a może również użyć dla budynku D ponieważ etap końcowy i tak jest etapem dla obu budynków. I inspektor weryfikuje tylko poszczególne zakończone etapy i puki co dla obu budynków jest wypłaconych etap III ponieważ bazuje my na całości inwestycji czyli dwóch budynkach i nawet jeśli był by budynek E dużo do przodu to i tak nie dostanie pieniędzy za kolejne etapy dlatego jest potrzeba rozdzielenia tego by bank ma przelał pieniądze by kontynuowal dalej. JAK twierdzi deweloper, jeśli to nie nastąpi budynek E nie będzie kontynuowany a Budynek D będzie się starał dokończyć ale w tej chwili mu brak funduszy na to więc, trzeba się zastanowić w takiej sytuacji co dalej! Czy utrudniać mu to czy podpisać papierek który nie ma aż takiego znaczenia ponieważ pieniądze na co on przeznaczy i tak nie będą weryfikowane a ma mieć przelewa netto na tylko ukończone etapy a budynek E można powiedzieć że ma już etap IV i V więc te pieniądze chce odebrać za wykonaną pracę a nie może....
AGULLA
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 58
Na forum od: 20 wrz 2017, 10:11

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: AGULLA » 27 wrz 2018, 18:43

Sorry za mój słownik....
Dowiemy się i tak wszystkiego na spotkaniu...jaki ma plan deweloper.
Dozovaczenia
AGULLA
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 58
Na forum od: 20 wrz 2017, 10:11

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradb » 29 wrz 2018, 15:45

Kilka zdjęć z dzisiaj tj. 29.09.2018

https://www.dropbox.com/sh/gb8nlb1o9tga ... -9gLa?dl=0
konradb
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 32
Na forum od: 11 wrz 2017, 10:07

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Sąsiadka » 29 wrz 2018, 22:55

Cóż.... Dobrze to nie wygląda. W ogóle nie wygląda.
Sąsiadka
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 28
Na forum od: 19 wrz 2016, 12:52

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Emil » 01 paź 2018, 13:03

Orientował się ktoś może jak wygląda sprawa dofinansowania z mdm w przypadku, gdy nie bedzie zakończenia inwestycji w tym roku?
Emil
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 56
Na forum od: 20 paź 2017, 16:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: mykiell i 32 gości