[ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Joannajoanna » 24 sie 2018, 13:50

Ja nawet nie liczę już na to że dostaniemy klucze w terminie :)
Joannajoanna
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 14 paź 2017, 17:28

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Katherine » 24 sie 2018, 16:13

Klucze to jedno, ale co z MDMem jeśli nie skończą budowy w tym roku?
Katherine
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 22 paź 2017, 9:14

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Joannajoanna » 24 sie 2018, 22:16

Wtedy idziesz do banku i tworzysz taki rachunek na który wypłacają mdm i na nim pieniądze czekają aż skończą inwestycje
Joannajoanna
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 14 paź 2017, 17:28

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: krn20 » 25 sie 2018, 8:34

Nie łudźcie się, że coś się zmieni przy waszych inwestycjach, bo tu jest cyrk na kółkach. Ja bym na waszym miejscu poczekał do 30 listopada, po czym wyznaczył deweloperowi (czy jego mamie, bo nie wiadomo kto będzie prezesem po zakończeniu budowy) 120 dni na przepisaniu aktów własnościowych, jeżeli po upływie czasu nie będziecie właścicielami nieruchomości wypowiedzcie mu umowę. Fakt będziecie w plecy z czasem, który przeznaczyliście na tą nieszczęsną budowę, ale nie stracicie ani jednej złotówki, jedynie zyskacie karę umowną jak chyba jest 2% od wartości mieszkania.
Obecnie jak tak patrzę to przy inwestycjach pracuje może z 3 budowlańców (jeżeli można ich tak nazwać)mega ekipa jak na dwie inwestycje oraz jakaś firma zewnętrzna co wstawia okna. Sami widzicie, jaki jest kontakt z deweloperem lub biurem zero odzewu na telefony, jak i na emalie - pełen profesjonalizm. Oni wymagają, żebyście płacili, ale jak już coś wymagacie i zadajecie pytania to nabierają wody w usta.
I uwaga, ponoć nasze inwestycje B i C są już odebrane, ale czy jest tak jak w akcie notarialnym deweloper zobowiązał się, że będzie? No chyba nie! Ile jest miejsc parkingowych? W jakim stanie są drogi dojazdowe do miejsc parkingowych, chodniki oraz elementy małej architektury tj.: tereny zielone, trawy, krzewy, oświetlenie zewnętrzne i śmietniki, gdzie jest ogrodzenie wokół budynków, gdzie jest zielona trawa przed balkonami, plac zabaw, oświetlenia na parkingu? Czemu brama wjazdowa nie jest naprawiona (rzekomo osiedle zamknięte ma być).
I co mamy podpisać akty własności? Jak myślicie?
krn20
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 146
Na forum od: 04 paź 2016, 18:54

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Katherine » 28 sie 2018, 10:19

@krn20 masz rację. Powinniśmy się uczyć na Waszych błędach. To wszystko wygląda coraz gorzej, więc warto mieć już przygotowany plan B. Mimo, że to mieszkanie jest dokładnie takie jakie chciałam i dokładnie tam, gdzie nam pasuje to nie zgodzę się na trzymanie nas nie wiadomo jak długo w zawieszeniu. Jesteśmy mądrzejsi o Wasze doświadczenia, pytanie tylko ilu z nas z tego skorzysta.
Katherine
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 22 paź 2017, 9:14

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: krn20 » 28 sie 2018, 10:47

Osobiście bym zrezygnował z tej inwestycji, ale błędem było to, że zabrałem się za wykańczanie mieszkania, a trzeba było poczekać do 30 listopada 2017 i podziękować za tą szopkę. Dużo osób z budynków B i C zrobiłoby to samo. Decyzja należy do was. Ja wyraża tylko swoje zdanie.

Wykańczajcie swoje mieszkania po odbiorze budynków, a co lepiej to po ukończonej całej inwestycji, jaką wam przedstawił w projekcie.
krn20
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 146
Na forum od: 04 paź 2016, 18:54

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Katherine » 28 sie 2018, 11:19

Stąd moje pytanie do innych właścicieli mieszkań w budynkach D i E: myślicie nad wycofaniem się z zakupu jeśli terminy nie zostaną dotrzymane?
Katherine
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 22 paź 2017, 9:14

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Krzychu » 28 sie 2018, 11:34

Szczerze to już sam nie wiem co mam robić, wszystko się przeciąga i na 100% termin oddania mocno się oddali.

W moim przypadku jest tez problem, że spłacam odsetki z kredytu. Więc już trochę kasy w to zainwestowałem.. nie chce szukać nic innego ale w nieskończoność też czekać nie można.
Narazie czekam do konca dat podanych przez dewelopera. Później będę się zastanawiał.

Ktoś wie co z linią wysokiego napięcia ?
Ostatnio byłem tam 22.08 i wisiała nadal.
Krzychu
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 91
Na forum od: 13 lip 2017, 22:45

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Katherine » 28 sie 2018, 11:43

Chyba wszyscy kupili to mieszkanie na kredyt i płacą w tym momencie za coś czego nie ma i nie wiadomo kiedy będzie...

Linia jak wisiała tak wisi. O której bym tam nie była to na budowie nic się nie dzieje. Do zakończenia zostało 3 miesiące. Nawet licząc z tymi dodatkowymi 120 dniami trudno wierzyć, że się wyrobią i że osiedle będzie wyglądać w momencie podpisania aktów tak jak powinno...
Katherine
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 22 paź 2017, 9:14

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: monika24 » 28 sie 2018, 11:48

Zgadzam się, tam się nic nie dzieje też ostatnio byłam i wszystko stoi. - większość z nas ma kredyty i wycofanie się nie będzie takie proste.
Miał ktoś z Was jakiś kontakt z Panem Bartoszem ? są podane jakieś terminy oprócz 22.08 ?
monika24
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 10 paź 2017, 17:52

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: pisul i 19 gości