[ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Krzychu » 03 paź 2017, 13:17

Kiedy podpisywałem umowę rezerwacyjną, gdzieś koło połowy lipca, dostałem info ze do końca sierpnia bd umowy deweloperskie. Później, że do polowy września.. ponieważ nie ma pozwolenia na bodowe. Teraz brak informacji.

Nadal nie ma pozwolenia na budowę ? Jakiś śmiech się zaczyna robić...
juz sam się zastanawiam nad rezygnacją, bo jakichkolwiek dokładnych informacji brak.
Krzychu
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 91
Na forum od: 13 lip 2017, 22:45

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Sąsiadka » 03 paź 2017, 17:02

Cóż, ja zastanawiałam się nad kawalerką pod wynajem. Deweloper średnio dla mnie przekonywujący, jeszcze problemy z dokumentacją jak teraz piszecie + utrudniony kontakt. A to dopiero początek. To norma, że w naszym krajowym budownictwie terminy ulegają przedłużeniu, ale to na koniec, a nie na sam początek.
Raczej już teraz spasuje nie szarpiąc sobie nerwów.
Sąsiadka
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 28
Na forum od: 19 wrz 2016, 12:52

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: chizqijjah » 06 paź 2017, 9:55

Dowiedzialem sie ze przyczyna opoznienia jest to ze deweloper dostal pozwolenie na puszczenie przewodow elektrycznych pod ziemia, ale potem zmienili zdanie i w koncu doszli do tego ze rozbija pozwolenie osobno na budynek D i osobno na budynek E, poniewaz problem dotyczy budynku E. W zwiazku z tym pozwolenie na E bedzie w polowie tego miesiaca a D bedeie mial miesiac opoznienia. Dzis lub na poczatku przyszlego tygodnia deweloper ma wyslac umowy deweloperskie i akty notarialne zebysmy mogli sobie je sprawdzic.
chizqijjah
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 02 paź 2017, 15:33

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Emilka » 06 paź 2017, 16:53

Yyyy D czy E ma opóźnienie? Również taka informację dostałam. Budynek D bedzie miał opóźnienie, a E ruszy planowo.
Emilka
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 68
Na forum od: 10 sie 2017, 21:42

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: peter » 06 paź 2017, 16:57

Faktycznie coś z tymi słupami będą robić bo już da się dostrzec obecność przygotowanych na sąsiednich działkach
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1308
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: monika24 » 11 paź 2017, 18:44

Witam
Czy otrzymaliście jakąś informację odnośnie pozwolenia na budowę budynku D ? Miał ktoś kontakt z developerem ? Kiedy będą dokumenty ???
monika24
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 10 paź 2017, 17:52

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: AGULLA » 12 paź 2017, 10:01

Witam

A CZY MA ON POZWOLENIE NA ROZPOCZĘCIE BUDOWY BUDYNKU E??
z tego co mówił deweloper budowa budynku D ruszy z opóźnieniem ale o ile tego nie wiem, zapewniał tylko ze za 2 tygodnie rusza z budynkiem E więc mija tydzień kiedy się z nim widziałam ....także poczekam jeszcze tydzień i będę chciała widziec pozwolenie na budowe i wszystkie dokumenty. U innych deweloperów nie ma problemów a tu?? pieniądze za zarezerwowane mieszkanie się bierze a dokumentów załatwionych nie ma....
AGULLA
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 58
Na forum od: 20 wrz 2017, 10:11

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradb » 12 paź 2017, 10:39

W przykładowym konspekcie, który otrzymałem od dewelopera była taka informacja: "Pierwszy z budynków Osiedla Korona, oznaczony nr 9a przy ul. Załęskiej w Rzeszowie wybudowany został przez IB APARTAMENT Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Rzeszowie, obecnie spółka buduje budynki jednorodzinne. Od 2016r prawa do kontynuacji budowy Osiedla Korona posiada ASTARTA-BUD Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. 3 etap budowy Osiedla Korona w związku ze zmianami w profilach działalności poprzednich spółek kontynuować będzie spółka Korona Village Sp. z o.o. – w identycznym składzie osobowym co jej poprzedniczki."

Sprawdziłem wyszukiwarkę Rejestru Wniosków, Decyzji i Zgłoszeń w sprawach budowlanych i niestety nie widać tam wniosku dotyczącego: Korona Village Sp. z o.o. a z tego co wiem to ta spółka miała zajmować się budynkami D i E.

http://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/wyniki/ ... ESC&page=1
konradb
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 32
Na forum od: 11 wrz 2017, 10:07

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: waldi0804 » 13 paź 2017, 16:39

ciekawe dlaczego tak jest zmieniane hmmm rzeczywiscie w sumie działają 2 strony osiedla osiedlekorona.pl i koronavillage
waldi0804
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 37
Na forum od: 05 paź 2016, 16:03

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Joannajoanna » 14 paź 2017, 17:35

Czy ktoś z osób, które zarezerwowały mieszkanie na zaleskiej myśli o tym aby żądać zwrotu pieniędzy i wycofać się z kupna mieszkania? Pytam bo mocno się nad tym zastanawiam, gdyż termin podpisania umowy deweloperskiej już dawno minął, deweloper się nie odzywa, nie wyjaśnia sprawy. Gdybym sama do niego nie zadzwoniła to wciąż nic bym nie wiedziała. Zastanawia mnie czy jak już na samym początku deweloper nie wywiązuje się z umowy to czy później nie będzie gorzej?
Joannajoanna
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 14 paź 2017, 17:28

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości