[ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Dodo123 » 11 gru 2018, 20:02

Również uważam, że deweloper powinien zorganizować spotkanie wyjaśniające zaistniałą sytuację, a nie wzywa do stawienia się w kancelarii (w określonym terminie parę dni przed, który nie każdemu pasuje) w celu podpisania aneksu :/
A odnośnie budowy to moim zdaniem walka z deweloperem nic nie da, bo warto się zastanowić czy lepiej stracić odsetki, czy wartość całości mieszkania, bo jeśli najprawdopodobniej tego nie podpiszemy to mieszkania doczekamy się niewiadomo kiedy, jeśli się w ogóle doczekamy.
Dodo123
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 11 gru 2018, 19:53

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Joannajoanna » 11 gru 2018, 20:41

Dodo123 ale dla dewelopera zaprzestanie budowy to jeszcze wiekszy koszt niż wypłacenie nam odsetek. Przecież po określonym terminie można zerwać umowę z winy dewelopera i wtedy on zwraca Ci wszytsko.
Odsetki jakie nam się teraz naliczają to nie są małe kwoty, dlaczego mam odpuszczać to co mi się należy? Ja się wywiązałam z umowy, oczekuje tego samego. A strasznie, że ekipy zejdą z budynku jest conajmniej nie ma miejscu.
Joannajoanna
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 14 paź 2017, 17:28

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: nowa123 » 11 gru 2018, 21:48

Nie wiem czy jest ktoś kto myśli, że jak deweloper w ogóle nie ukończy inwestycji i się wypowie umowę to coś się od niego dostanie z powrotem, chyba kartkę od komornika, że sorry ale nie w tej dekadzie. Dużo pieniędzy jest już wpakowane w budowę nawet nie wiadomo ile zostało na rachunkach powierniczych i od kiedy dokładnie mu wstrzymują finansowanie. Jestem bardziej za tym aby nic nie podpisywać, taki trochę va banque i niech będzie co ma być. (30 lat i zwrot z powierniczego 40k). Pozdrawiam.
nowa123
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 23 paź 2018, 18:10

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Dodo123 » 11 gru 2018, 21:58

Joannajoanna owszem zwróci Ci wszystko, jeśli będzie miał z czego.
Rozumiem Ciebie odnośnie odsetek, bo też mi się one należą, ale jeżeli zaczniemy z nim walczyć to on może ogłosić upadłość i wtedy czeka nas wiele lat na odzyskanie swoich pieniędzy.
Dlatego też napisałam wcześniej, że deweloper powinien się z nami spotkać, wszystko wytłumaczyć i ewentualnie pójść na jakieś ustępstwa ze swojej strony, jeśli my tez poszlibyśmy mu na rękę
Dodo123
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 11 gru 2018, 19:53

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Joannajoanna » 11 gru 2018, 22:01

Nie wiem czemu ludzie w tym kraju boją się walczyc o swoje i nie znają swoich praw.
Może jeżeli deweloper przeczyta że tyle osób chce spotkania to je zorganizuje zamiast od razu bez słów wyjaśnienia umawiać nas do notariusza
Joannajoanna
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 14 paź 2017, 17:28

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: monika24 » 11 gru 2018, 22:43

Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest spotkanie z Deweloperem, bo te czarne scenariusze niestety nie uspokajają nikogo z nas...
Każdy ma ileś racji i każdego z nas już ta sytuacja dużo kosztuje - może spróbujmy wynegocjować z Deweloperem inny termin oddania mieszkań np. do 1.03.19 i wtedy podpiszmy te aneksy...wierząc, że w końcu termin zostanie dotrzymany.
monika24
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 10 paź 2017, 17:52

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Joannajoanna » 11 gru 2018, 23:00

Pozostaje nam czekać, aż deweloper wyjdzie z propozycją spotkania
Joannajoanna
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 14 paź 2017, 17:28

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Malas » 11 gru 2018, 23:49

monika24 pisze:Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest spotkanie z Deweloperem, bo te czarne scenariusze niestety nie uspokajają nikogo z nas...
Każdy ma ileś racji i każdego z nas już ta sytuacja dużo kosztuje - może spróbujmy wynegocjować z Deweloperem inny termin oddania mieszkań np. do 1.03.19 i wtedy podpiszmy te aneksy...wierząc, że w końcu termin zostanie dotrzymany.


Ale czemu ja mam negocjować coś, co nie jest w moim interesie, tylko dewelopera?
Ja wywiązałem się ze swojej części umowy. W terminie zapłaciłem pierwszą wplate, transzę kredytu były wypłacane zgodnie z harmonogramem, tak długo jak ten był realizowany przez dewelopera.
Czemu mam się zrzekać pieniędzy, które należą mi się zgodnie z umową podpisaną przez obie strony?
Czy jeżeli mi by brakło kasy na kredyt, to mógłbym pojsc do dewelopera i powiedzieć aby mi dał trochę pieniędzy?
Ludzie, bądźmy poważni.
Deweloper nas straszy tym, że mu ludzie pójdą z budowy, wzywa nas za 5 dni do podpisania jakiegoś aneksu, ani raz nie przeprasza za opóźnienia, czy nie prosi abyśmy mu poszli na rękę, tylko ciągle wymaga albo grozi palcem.
A pomysł, aby to przyszli mieszkańcy organizowali jakieś spotkanie uważam za komiczny.
inicjatywa powinna wyjść z korony, nie od nas. To nie my zawaliliśmy, to nie my mamy interes, to nam jest nie na rękę.
Malas
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 19 paź 2017, 21:56

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: NABYWCA MIESZKANIA » 12 gru 2018, 9:22

Dzień dobry wszystkim w ten "piękny" poranek.
Widzę że rozpętała się "burza" na forum w ostatnich 24 godzinach. I słusznie. Wszyscy jesteśmy przecież wściekli na postępowanie dewelopera i całą tą sytuację. Ja też. Postępowanie dewelopera - Pana Bartosza jest delikatnie mówiąc niestosowne. To on jest wszystkiemu winien - to on nie dopilnował sprawy przeniesienia kabli z nad bloku - i stąd te wszystkie problemy i opóźnienia. A to jest przyczyną nie wypłacenia transz kredytu z rachunków. Rozumiem że może czasami nie można przeskoczyć "biurokracji" w instytucjach i czasami to wszystko trwa miesiącami - nie mniej jednak nie zwalnia to dewelopera z odpowiedzialności za swoje czyny - albo raczej ich braku. Dlatego też nie zrozumiałe jest dla mnie postępowanie Pana Bartosza. Nawet nie przeprosi za zaistniałą sytuację, nie wytłumaczy się ze swojego postępowania a wręcz nawet zachowuje się bezczelnie - "wzywa". Co to ma być? - Panie Bartoszu - nie jest Pan żadną instytucją wymiaru sprawiedliwości czy finansowego (bo tylko oni mogą wzywać) - Pan co najwyżej może zaproponować spotkanie !!! Chciałbym przypomnieć że Pana rola to tylko wybudowanie nam mieszkań za nasze pieniądze !!! i niech Pan nie zapomina że Pan mimo wszystko powinien się nam spowiadać z całej sytuacji na budowie oraz z sytuacji finansowej Pana (czy Pana mamy) spółki.
Natomiast co się tyczy samego pisma które Pan wysłał do klientów / osób kupujących mieszkania.
Jeżeli pisze Pan że instytucja finansowa odmawia wypłaty naszych pieniędzy to rozumiem że dysponuje Pan stosownymi pismami / dokumentami i na nasze żądanie Pan je nam udostępni - no bo przecież mamy takie prawo. Wydaje się Panu po za tym to bank jest przecież "panem" całej sytuacji i to on rozdaje karty !... otóż nie.
Panie deweloperze - zaproponowane przez Pana wyjście z sytuacji (w sumie nie zaproponowane tylko wymuszone) nie jest jedynym wyjściem - chciałbym przypomnieć że bank dysponuje naszymi pieniędzmi i to my możemy także zdecydować co się z nimi stanie. Nieprawdaż że za zgodą wszystkich nabywców mieszkań i na naszą odpowiedzialność bank warunkowo może wypłacić część środków z rachunku?

Odrębną kwestią (Pana kłamstwem) jest, że ponoć bank może wypłacić zgromadzone środki dopiero po zrównaniu stanu obu budynków. Otóż nie. Wystarczy wykonać kolejny etap budowy na budynku D tak aby zrównał się ze stanem na budynku E - wtedy bank bez problemu wypłaci transze środków właśnie za ten etap. Jest to wyraźnie zapisane w umowach deweloperskich. Więc skąd w Pana piśmie informacja że musi być zrównany poziom zaawansowania budowy? i po co tutaj przenoszenie terminu wydania kluczy do mieszkań? . I tak wiemy że już jest opóźnienie. Dlatego Pana próba ugrania na tym karnych odsetek do których mamy już prawo jest co najmniej żałosna !!!
Państwa też obowiązuje umowa deweloperska którą Państwo podpisali przed notariuszem i żałosne jest to że w taki sposób próbują Państwo zmienić jej zapisy tak aby były korzystne tylko dla Państwa.

Jak już napisałem - jest kilka wyjść z tej sytuacji. Można "zmusić" bank do wypłaty części kwot (za określone etapy budowy) albo można - owszem - zmienić termin wydania lokali mieszkalnych ale nie zmieniać pozostałych zapisów obowiązujących umów - zwłaszcza tych o Pana odpowiedzialności finansowej za opóźnienia!!! . No Panie Bartoszu - za swoje błędy należy ponosić odpowiedzialność ...
i może w końcu zacznie Pan myśleć o tych osobach które w mieszkaniach ulokowały całe swoje oszczędności albo zaciągnęły kredyty na ten cel !!!
dziękuję wszystkim za uwagę.
NABYWCA MIESZKANIA
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 37
Na forum od: 22 wrz 2018, 8:43

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: AGULLA » 12 gru 2018, 10:39

Haha
Dobre! To wszystko pomylenie z poplataniem!
AGULLA
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 58
Na forum od: 20 wrz 2017, 10:11

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bocian2000, Kolejorz i 29 gości