[ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Cichociemny » 12 gru 2018, 11:07

Witam.
Wiadomość od Pana Bartosza poruszyła nas wszystkich. Musimy podjąć pewne kroki, zapewne nikt nie podpisze tych aneksów do umowy ponieważ są jednym słowem śmieszne. Czy myśli ktoś o zorganizowaniu prywatnego spotkania mieszkańców w celu ustalenia kolejnych kroków jakie będziemy musieli podjąć?
Dodatkowo mam pytanie, czy udało się rozdzielić inwestycje? Kilka miesięcy temu brakowało raptem kilkunastu podpisów.
Cichociemny
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 12 gru 2018, 10:59

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Joannajoanna » 12 gru 2018, 12:56

Nie udało się rozdzielić inwestycji.
Ja uważam że spotkanie powinno wyjść ze strony p. Bartosza a nie naszej.
Joannajoanna
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 14 paź 2017, 17:28

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Malas » 12 gru 2018, 13:10

skoro wszyscy wiemy, że biuro bądź deweloper czytają to forum, to może najwyższy czas aby ktoś się tutaj wypowiedział z ramienia korony, czy brak na to odwagi?
Malas
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 19 paź 2017, 21:56

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Krzychu » 12 gru 2018, 16:39

Nie wiem już sam jak rozumieć te maile. Czy ten ostatni na temat podpisania aneksów tyczy się wszystkich nabywców czy tylko bud. D ?
Ponieważ po z przed tygodnia wszystko wydawało się jakoś we właściwą stronę cytuje:
"Od przyszłego tygodnia będziemy starać się oddawać pierwsze mieszkania z budynku E (mieszkania 10, 11, 12, 13, 14, 15) na 2 piętrze wykonywane będą sufity z płyt G-K więc oddanie mieszkań ok 1-2 tygodnie później. Uwagi bądź reklamacje co do wykonania można składać przy odbiorze a nie na forum. Ponadto wszystkich odwiedzających budowę i robiących zdjęcia zapraszamy do biura po informacje nt. budowy, jeżeli tylko jest otwarte."

Ogólnie nie zamierzam niczego podpisywać
Krzychu
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 91
Na forum od: 13 lip 2017, 22:45

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Cichociemny » 12 gru 2018, 17:34

Pan Bartosz nie zorganizuje według mnie spotkania żadnego. Napisał maila w trybie rozkazującym i tyle.
Poszedłem dziś do banku i dowiedziałem się, że wypłacony jest za 3 etap budowy z 7'miu. Bank oczywiście nic nie wiedział na temat maila i oni czekają aż Korona poinformuje ich kiedy będzie kolejny etap zakończony aby mogli sprawdzić to i wypłacić mu pieniądze na kolejny etap.
Odnośnie rozdzielenia inwestycji 19 mieszkań nie podpisało zezwolenia na 35.
Przez to według mnie jest największy problem, część ludzi to olała.
Cichociemny
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 12 gru 2018, 10:59

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: NABYWCA MIESZKANIA » 12 gru 2018, 18:43

To oczywiste że 19 - tu nabywców nie podpisało - to przecież 18 - tu z bloku D ... i proszę nie pisać że olało ! ... my walczymy o swoje pieniądze i mieszkania. Wy szanowni nabywcy z bloku E jesteście spokojniejsi bo już prawie możecie odbierać swoje mieszkania -w przeciwieństwie do nas z bloku D - ich po prostu jeszcze nie ma !!!
NABYWCA MIESZKANIA
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 37
Na forum od: 22 wrz 2018, 8:43

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Cichociemny » 12 gru 2018, 20:09

Chodzi o to, że deweloper za swoje pieniądze budował i chyba mu się kończą. Chciał podgonić budowę bo gdyby stanął z nią na tym samym etapie co budynek D do niedawna to oba budynki byłyby oddane rok później. Jakby była rozdzielność to by miał kasę i dalej kontynuował obie inwestycje za nasze pieniądze. Nie podpisując rozdzielności zablokowana została praktycznie cała inwestycja.
Cichociemny
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 12 gru 2018, 10:59

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Joannajoanna » 12 gru 2018, 20:29

Pieniądze za 4 etap zostaną wypłacone jak tylko zostanie zrobiony dach na bud D a z tego co było pisane w mailach to ma to nastąpić do końca roku więc nie wiem w czym problem. Automatycznie spłyną pieniądze z bloki d i e
Joannajoanna
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 14 paź 2017, 17:28

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Malas » 12 gru 2018, 20:45

Cichociemny pisze:Chodzi o to, że deweloper za swoje pieniądze budował i chyba mu się kończą. Chciał podgonić budowę bo gdyby stanął z nią na tym samym etapie co budynek D do niedawna to oba budynki byłyby oddane rok później. Jakby była rozdzielność to by miał kasę i dalej kontynuował obie inwestycje za nasze pieniądze. Nie podpisując rozdzielności zablokowana została praktycznie cała inwestycja.

Przy rozdzieleniu obu inwestycji problem stanowiły osoby, ktore fizycznie nie były w stanie podpisać aneksu do umów, więc pomysł upadł.
Tłumaczenia o brak środków przez dewelopera można włożyć między bajki, mnie one specjalnie nie interesują, ale to głównie dlatego, że ja nie lubię być straszony, szantażowany i okłamywany :)
Malas
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 19 paź 2017, 21:56

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Emil » 13 gru 2018, 18:30

Jedyna opcja, żebym coś takiego podpisał, to przelanie przez developera kasy z góry za odsetki wyliczone do określonego czasu . Przy odbiorze mieszkania oddaje resztę odsetek i tyle. Wszystko oczywiście spisane na umowie. W ogóle śmieszna sprawa, bo ponoć mam lada chwila odbierać mieszkanie, a papier mam podpisać z terminem końca kwietnia :D
Emil
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 56
Na forum od: 20 paź 2017, 16:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości