[ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Malas » 11 gru 2018, 13:12

Konsultowałem się w tym temacie z prawnikiem, który przestrzegł mnie przed podpisywaniem jakiegokolwiek aneksu do umowy, chyba, że deweloper wypłaci wcześniej wszystkie prognozowane odsetki.
Deweloper grozi nam zatrzymaniem budowy z powodu braku środków, ale czy kolejna transza(etap 4) nie zostanie mu wypłacona jak tylko nie przykryje dachem bloku D? A deweloper zastrzegał przez telefon, że przykrycie dachem jest kwestią czasu.
I zgadzam się z Wami wszystkimi, zastraszanie ludzi, którzy i tak już mają nadwyrężone nerwy, jest co najmniej żałosne.
Malas
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 19 paź 2017, 21:56

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Lily » 11 gru 2018, 13:17

Dosłownie rzecz ujmując biuro dewelopera ma Nas kupujących za jakichś ciemniaków, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem i myślą, że mogą Nam podstawiać pod nos jakieś pisma, aneksy i my będziemy wszystko podpisywać. Ani mi się śni, że cokolwiek podpiszę, co jest ewidentnie na moją niekorzyść.
Jeśli chodzi o finansowanie zewnętrzne jak to ujął deweloper, to co ma piernik do wiatraka, jeżeli deweloper wziął kredyt to na pewno nie ma obowiązku spowiadania się z etapów budowy do tego banku. Jeżeli chodzi o tą budowę to tylko i wyłącznie bank prowadzący nasze rachunki powiernicze ma obowiązek sprawdzać ukończone etapy przed wypłatą kolejnych transz.
Więc szanowny Panie deweloperze, takie głupoty pisać to, aż WSTYD!
Lily
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Na forum od: 16 wrz 2018, 18:54

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Joannajoanna » 11 gru 2018, 18:58

Sąsiedzi, czy ktoś z Państwa ma MDM na mieszkanie? Bo nie wiem czy dobrze rozumiem ale ja w umowie mam napisane że najpóźniej do dnia 15 mają 2019 muszę mieć przeniesiona własność. Czy ktoś też ma taki zapis?
Joannajoanna
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 14 paź 2017, 17:28

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: nowa123 » 11 gru 2018, 19:09

Z tego co rozumiem Deweloper chce tylko zmienić termin oddania mieszkań do 30 kwietnia.A nie tyczy się to przeniesienia własności.Ponadto jak nie podpiszemy tego aktu to z naszych pieniędzy nie będzie finansowana budowa mieszań.I mieszkań nie doczekamy się nigdy. Bank wstrzymał finansowanie bo jest zapis ze termin oddania mieszkania to 30 listopad.I tym zapisem blokuje bank deweloperowi finansowanie. :P :x
nowa123
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 23 paź 2018, 18:10

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: nowa123 » 11 gru 2018, 19:09

Z tego co rozumiem Deweloper chce tylko zmienić termin oddania mieszkań do 30 kwietnia.A nie tyczy się to przeniesienia własności.Ponadto jak nie podpiszemy tego aktu to z naszych pieniędzy nie będzie finansowana budowa mieszań.I mieszkań nie doczekamy się nigdy. Bank wstrzymał finansowanie bo jest zapis ze termin oddania mieszkania to 30 listopad.I tym zapisem blokuje bank deweloperowi finansowanie. :P :x
nowa123
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 23 paź 2018, 18:10

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: monika24 » 11 gru 2018, 19:34

Myślę, że każdy z nas miałby inne podejście gdybyśmy realnie wiedzieli kiedy otrzymamy klucze do swoich mieszkań.
Dlaczego nie podpisujemy aneksu z datą do 28.02.19 ? ! tylko aż 30.04 !
Może zróbmy jakieś spotkanie ? wyjaśniające tą sytuacje ?
monika24
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 10 paź 2017, 17:52

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: nowa123 » 11 gru 2018, 19:39

Ja jestem za i słuszne stwierdzenie:)
nowa123
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 23 paź 2018, 18:10

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Joannajoanna » 11 gru 2018, 19:44

Nowa123 ale jak podpiszesz ten aneks to automatycznie przepadają Ci przysługujące odsetki, ktore już się naliczają. My jako nabywcy nie mam obowiązku pomagać deweloperowi finansowo. My swoje wykonaliśmy, transze poszły, to deweloper się nie wywiązał w umowy i chcę jeszcze wymigać się od wypłaty umownych odsetek.
Uważam że spotkanie i wyjaśnienie tego wszystkiego byłoby jak najbardziej na miejscu, tak jak to było ostatnio.
Joannajoanna
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 14 paź 2017, 17:28

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Joannajoanna » 11 gru 2018, 19:46

A i oddanie mieszkania a przenoszenie własności to dwie różne rzeczy a w umowie mdm wyraźnie jest napisane że ma być przenośna własność i wpis w księdze wieczystej
Joannajoanna
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 14 paź 2017, 17:28

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: monika24 » 11 gru 2018, 19:53

Po ostatniej wizycie w biurze rozmawiając z Deweloperem i ustalając wstępnie klucze jako REALNY TERMIN to był luty/marzec '' bo luty zimno i pewnie będzie wilgotno więc nic nie zrobię w środku itd...zrozumiałe ''.... więc ja na spokojnie połowa marca umówiłam wstępnie ekipę do wykończenia mieszkania i teraz będę po raz kolejny zmieniać przez powyższą sytuacje na kwiecień albo maj albo czerwiec !!!
monika24
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 10 paź 2017, 17:52

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 27 gości