[ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Joannajoanna » 28 sie 2018, 14:17

Dzwoniłam dziś do biura to Pani mi powiedziała że mieli dziś zacząć kopać i ona nie wie dlaczego nie zaczęli że pewnie jutro zaczną i ma to dwa tygodnie potrwać. Będę dzownic pod koniec tygodnia co z tym tematem.
Joannajoanna
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 14 paź 2017, 17:28

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: monika24 » 28 sie 2018, 14:32

Dziękuje za informację, mam nadzieję że jutro coś ruszy chociaż powiem szczerze, że ciężko w to uwierzyć - wypowiedź Pani z biura też mało profesjonalna '' nie wiem dlaczego nie zaczęli kopać'' - to kto ma wiedzieć ?
Jeśli coś by ruszyło jutro dajcie znać na forum :)
monika24
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 10 paź 2017, 17:52

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Katherine » 28 sie 2018, 14:59

Bardzo bym chciała, żeby już zaczęli, bo mieli już zaczynać 20go i 22go, dziś jest 28 i nic... Oby tak było jak mówią ;)
Katherine
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 22 paź 2017, 9:14

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KrzysztofFilc » 29 sie 2018, 9:07

Co ma deweloper do odsetek z banku ? :roll: Sprawa finansowania jest po stronie kupujących. Można się starać o karne odsetki, jeżeli termin przeniesienia własności zostanie przekroczony. CZYTAJCIE umowy deweloperskie !!!
KrzysztofFilc
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 134
Na forum od: 14 gru 2017, 14:10

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: EDYDAR » 29 sie 2018, 9:32

Zgodzę się z KrzysztofFilc - ale nie do końca ... owszem umowę deweloperską należy przeczytać i to dokładnie ... ale nie do końca jest jak piszesz... należy oddzielić tutaj dwie kwestie: wydanie mieszkań i przeniesienie własności. Odsetki ustawowe przysługują już gdy Deweloper spóźnia się z wydaniem lokalu... jeżeli np termin wydania lokalu jest ustalony na 30 listopada (a pewnie tak mamy wszyscy) to od 1 grudnia przysługują odsetki ustawowe za nie wydanie mieszkania. Kwestia o której piszesz dotyczy przeniesienia praw własności i ten przypuszczam większość albo wszyscy mamy na 30 kwiecień 2019 r. Tutaj nie przysługują odsetki za nie przepisanie aktów w terminie - tutaj masz prawo odstąpienia od umowy - przy czym i tak musisz najpierw wyznaczyć nowy dodatkowy 120 dniowy termin przeniesienia własności... a dopiero wtedy jeżeli deweloper nie wykona tego w tym terminie - przysługuje Ci zwrot całej kasy plus roszczenia z tytułu kary umownej (2% wartości mieszkania) - ale tylko w przypadku gdy odstąpisz od umowy z winy dewelopera ....samo nie przepisanie umowy w terminie nie będzie winą Dewelopera z pewnością, jeżeli wyda nam wcześniej klucze do mieszkań ... jak napisałem jedynie od grudnia możemy spokojnie czekać i liczyć dni opóźnienia a potem wysłać Deweloperowi wezwania do zapłaty odsetek za nieterminowe wydanie mieszkań ...
a do odsetek od kredytu z banku deweloper oczywiście nie ma nic... to my kupujący sami ponosimy te koszty i deweloper nic do nich nie ma... no chyba że ktoś z sąsiadów bardzo mocno i dobitnie udowodni że oddanie mieszkań i przeniesienie własności bardzo negatywnie wpłynęło na jego życie (bo np został zmuszony mieszkać w hotelu, pod mostem itp) to wtedy zostaje spór na drodze sądowej z powództwa cywilnego o zwrot kosztów które poniósł w związku z tym negatywnym życiem - ale to już inna bajka ...
EDYDAR
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 06 kwie 2018, 16:32

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Katherine » 29 sie 2018, 9:41

Właśnie też mi to nie pasuje... Z tego co wiem, to w tym momencie nie (przynajmniej my) nie płacimy odsetek, tylko ubezpieczenie kredytu za mieszkanie, którego nie ma. Po każdej wypłaconej transzy to ubezpieczenie rośnie, bo rośnie kwota wpłacona przez bank na rachunek powierniczy, a fizycznie mieszkanie jeszcze nie istnieje. To są pieniądze zainwestowane i stracone w sumie, ewentualnie jakoś może to wyrównać kara którą hipotetycznie zapłaci deweloper jeśli nie dotrzyma terminów.

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.
Katherine
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 22 paź 2017, 9:14

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: EDYDAR » 29 sie 2018, 9:48

to zależy jak kto finansuje zakup mieszkania. niektórzy z pewnością mają kredyty i to w przeróżnych bankach na przeróżnych zasadach. Niektórzy tak jak Katherine płacą tylko ubezpieczenie inni natomiast tylko odsetki od wypłaconych transz kredytu. A cały kredyt dopiero wtedy jak minie okres karencji od kredytu z reguły trwający około roku. gdyby deweloper nie dotrzymał warunków umowy (nie przeniesienie umów własności) to ta kara umowna - 2 % wartości mieszkania może (ale nie koniecznie) wystarczyć na pokrycie tych odsetek które zostały już bankom zapłacone ... w sumie pieniądze jest się wstanie odzyskać ale czasu nie ...
EDYDAR
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 06 kwie 2018, 16:32

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: EDYDAR » 29 sie 2018, 10:44

ależ Pani Aurelio ... przecież to napisałem ... zgodnie z umową deweloperską nabywcy mieszkania przysługują odsetki ustawowe za nieoddanie mieszkania w terminie ,,, potem ewentualnie odstąpienie od umowy jeżeli deweloper nie przepisze aktów własności w terminie (dodatkowym) łącznie z karą umowną i dopiero wtedy - a nie ma tego w umowie - na podstawie przepisów kodeksu cywilnego jeżeli dobrze to udowodnimy to walka w sądzie o zwrot pozostałych poniesionych kosztów ...w tym odsetek bankowych, kosztów wynajmu innego mieszkania itp ... ale póki co jeżeli tylko deweloper odda nam klucze (nawet z opóźnieniem) ale odda i przepisze akty własności, to odsetek bankowych nie odda ...
EDYDAR
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 06 kwie 2018, 16:32

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Katherine » 29 sie 2018, 14:41

Dlatego też myślę, żeby nie zaczynać wykańczania przed przepisaniem własności. Łatwiej się później z tego wycofać, jeśli nie zaangażujemy żadnych środków. Po upłynięciu terminów będzie podstawa do roszczeń i dalszych kroków. Mam jeszcze nadzieję, że nie będę zmuszona żeby te kroki podjąć, ale to już inna kwestia.

Był ktoś dzisiaj na budowie? Zaczęli coś działać z tą linią?
Katherine
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 22 paź 2017, 9:14

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: peter » 29 sie 2018, 15:17

Gdyby ktoś planował rezygnacje z tych mniejszych mieszkań około 35m proszę o kontakt priv
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1304
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Jimik i 34 gości