[ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pawel_188 » 20 paź 2017, 14:56

post przeniesiony
Ostatnio zmieniony 17 lut 2018, 9:05 przez pawel_188, łącznie zmieniany 1 raz
pawel_188
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Na forum od: 23 cze 2016, 19:58

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: peter » 20 paź 2017, 18:19

Wykop faktycznie powstaje potwierdzam, lecz wykop powstaje pod przechodzaxa linia elektryczna tak jakby pod bud D?
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1305
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: WkSopt » 20 paź 2017, 20:11

Aurelia pisze:Koparka działa owszem ale zauważcie ze wywodzi ziemię pod parking dla nas bo za miesiąc mamy mieć przekazanie własności a tu mieszkania wszystkie nie oddane i ciężko widzę ze zagospodaruja teren do tego czasu . Najpierw musi się wyrobić z budynkami b i c żeby euszyl z waszymi. Kontakt z nim ciężki. Dodzwonić się trudno. Osiedle wydawało się fajne bo kameralne ale jakość wykończenia daje wiele do zastanowienia. Niby materiały ok ale tu płytki krzywo tu schody krzywo i tak na każdym kroku coś jest niedorobione. Jak dla mnie on wogole nie panuje nad pracownikami a oni robią co chcą. Do tego ten gburowaty przemadrzaly kierownik budowy( mowie o tym starszym ) nawet nie sprawdza co odbiera i odbiera każdy bubel Jeżeli się mu powie ze coś jest źle to i tak wmawia ze jest dobrze i udaje głupiego. Zobaczymy jak się będzie tam mieszkac i co wyjdzie po wprowadzeniu bo do tego mam straszne obawy....najwyżej się sprzeda jak nie będzie wyjścia


Tak sobie czytam i czytam i czasami aż mnie w ... oku kręci.
Inwestuję w parę nieruchomości w Rzeszowie i na tym osiedlu też zawitam. Ale jak czytam czasami komentarze to osłabia.
Po pierwsze w drodze wyjaśnienia Deweloper nie odpowiada za pracowników innej firmy w tym przypadku odpowiada cyt."gburowaty przemadrzaly kierownik budowy" a wiec to on panuje nad swoimi robotnikami i wynika to z tablicy informacyjnej budowy na której doczytałem iż wykonawcą jest inna firma niż Dewelopera.
Kierownik budowy nic nie odbiera, Deweloper, i organy odpowiedzialne odbierają budynek na końcowym odbiorze i wtedy niezgodności z planem odchylenia od normy są poprawiane/ reklamowane. ( Lub w czasie trwania zaplanowanych prac Dew sprawdza czy wszystko wykonane jest zgodnie z projektem i akceptuje etapy)

Osiedle jest naprawdę fajne choć nie najlepsze pod względem działek ulokowanych na terenie miasta / gminy Rzeszów.
Proszę nie odebrać tego jako jakikolwiek atak ale mam kontakt z innymi Deweloperami z Polski i ten wcale nie odstaje poziomem.
Pamiętajmy także o normach i odchyleniach akceptowalnych. Ale to już inny temat.
W gruncie rzeczy osiedle nie wygląda źle, mi udało się załatwić wszystko od dechy do dechy, choć było parę obsuw czasowych, teraz czekam tylko na początek budowy.
Ps. zawsze można zrezygnować z kupna mieszkania. :)
WkSopt
 

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Emil » 20 paź 2017, 21:07

peter pisze:Wykop faktycznie powstaje potwierdzam, lecz wykop powstaje pod przechodzaxa linia elektryczna tak jakby pod bud D?

Widziałem jak koparka pracowała w miejscu gdzie ma stanąć budynek E tj na wysokości przerwy pomiędzy budynkami B i C, być może pracę się trochę przesunęły. Może ktoś się orientuje co to są za pracę? Ja niestety stałem za daleko żeby to ogarnąć:) i drugie pytanie, czy developer może w ogóle rozpocząć jakies pracę jeżeli ma pozwolenie ale nie jest ono prawomocne ?
Emil
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 56
Na forum od: 20 paź 2017, 16:39

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: WkSopt » 20 paź 2017, 23:55

Aurelia pisze:WkSpot co cie kręci i gdzie naprawdę mnie nie interesuje ale coś widzę ze za bardzo bronisz tego osiedla i ciekawe kim jesteś? ktos ma pomysł? :) Ja nie mówię że osiedle jest zle tylko ze nie ma tam żadnej organizacji. Oczywiście są dużo gorsze inwestycje i to fakt. A kto odbiera kto zarządza mało istotne ale ten kierownik od czegoś tam jest i każda wykonana prace nawet przez firmy zewnętrzne pasowało by sprawdzić nie uważasz? p trzeciej chodzi o pieniądze ludzi. A co powiesz na to ze ktoś ma jakąś śmieszna skrzynkę w łazience na której nawet płytek się nie da położyć i każdy z tych panów rozkłada ręce bo tak wyszło? ??? Ja rozumiem ze masz coś wspólnego z ta inwestycja ale wydaje mi się ze każdy kto szanuje swoje pieniądze jest tego samego zdania co ja . Place - wymagam i ma być zrobione dobrze. A odnośnie mankamentów mieszczacnych się w normach trochę się znam i parę tam jest takich co się nie mieszczą:)owszem można zrezygnować ale nie po to się kupuje mieszkanie żeby z niego rezygnować i szukać dalej.


Nie masz pojęcia co piszesz i tylko próbujesz się wymądrzać radze troszkę się zaznajomić z tematem mieszkań skoro już jesteś nabywcą to po pierwsze. Po drugie jestem kimś do kogo troszkę w wiedzy bud i dew troszkę a nawet bardzo Ci brakuje. ( To tak wstępem). Skoro pisząc cyt. " kto odbiera kto zarządza mało istotne" to życzę powodzenia przez rz. Trzeba dopilnować sobie własnego m ja jestem w etapie niewidocznego mieszkania wiec dopilnuje sobie po wybudowaniu. Nie widziałem śmiesznej skrzynki nigdy żadna się do mnie nie uśmiechała ale jeśli tak się znasz to czemu nie napiszesz dokładnie wiedza techniczną co jest z nią nie tak. Podejrzewam że jak w każdej ściance tył nie jest zabudowany i chodzi o skrzynkę od CO bo tylko to może w łazience się znajdować. ( Siatka mp75 lekki i każda płytka będzie na lata).
WkSopt
 

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: peter » 21 paź 2017, 9:40

Aurelia bardzo dobre podejście niema sensu na dyskutowanie z użytkownik Wksopt dziwnie broni inwestycji wypowiada się tylko w tym temacie 9/9 postów to w dziale Osiedle Korona proponuje tego użytkownika nie traktować jako osobę która coś wnosi aby nam mieszkańcom podnieść komfort na tym osiedlu. Niby zapewnia ze nie jest związany z deweloperem ale jeżeli mieszkańcy miedzy sobą dyskutują na temat nie doskonałości to od razu stara się przekierować jak to jest jeszcze gorzej gdzie indziej. :lol: Kto jak nie właściciele lokali będą wiedzieć gdzie pojawiają się problemy na pewno nie osoby z zewnątrz. Jeżeli chodzi o postępy prac to faktycznie w ostatnich 2 miesiącach jakość jakby wszystko zwolniło zagospodarowanie terenu idzie jak krew z nosa. Natomiast garaże nabierają kształtów i ceny podobno cena z 32tyś już skoczyła na 35tyś, kiedyś opisywałem stan ich wykonania co się okazuje oprócz braku elektrycznej bramy, odpływów kanalizacyjnych, garaże nie będą ocieplane tylko pustak na to siatka, tynk i kolorek lub stryktura mineralna.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2017, 10:03 przez peter, łącznie zmieniany 1 raz
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1305
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pawel_188 » 21 paź 2017, 17:36

post przeniesiony
Ostatnio zmieniony 17 lut 2018, 9:05 przez pawel_188, łącznie zmieniany 1 raz
pawel_188
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Na forum od: 23 cze 2016, 19:58

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: AGULLA » 21 paź 2017, 19:09

Myślę, że te prace nie są związane z zaczęciem budowy budynku D i E tylko przygotowują teren pod linie energetyczne, na które dostali zgodę prawdopodobnie.
Budynek E jest najdalej według planu, więc jeśli udało im się uzyskać pozwolenie na podział dwoch budynków to powinni od niego zacząć.
AGULLA
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 58
Na forum od: 20 wrz 2017, 10:11

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: peter » 21 paź 2017, 20:46

Ten wykop ktory powstaje wyglada jak pod budynek zreszta 1/3 gleby juz wybrana :) czy ktos z mieszkancow juz wie czy teren na przeciw B i C w kierunku torow nalezy juz do dewelopera?:) bo z tego co wiem dzialka byla kogo innego ale na tej dzialce widze ze deweloper zrobil sobie sklad roznych rzeczy elementy zbrojenia, wyciete drzewa.
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1305
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Katherine » 22 paź 2017, 9:23

Mam pytanie do osób już mieszkających na osiedlu. Jak jest z izolacją ścian? Słychać sąsiadów? Zastanawiamy się z mężem nad kupnem mieszkania na tym osiedlu, bo jest to dla nas bardzo atrakcyjna lokalizacja, ale czytając to forum zaczynam mieć wątpliwości... Byliśmy na budowie, rozmawialiśmy z deweloperem, ale wiadomo, że on nam powie to co jemu pasuje, a chciałabym poznać opinię mieszkańców. Jest tu ktoś mieszkający na II piętrze, kto może coś powiedzieć na ten temat?
Katherine
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 22 paź 2017, 9:14

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

cron