[ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: peter » 29 mar 2017, 11:41

finalnie po podliczeniu wszystkiego co jest do zapłaty wychodzi: 5,50
na samym rachunku mamy kilka pozycji
-UTRZYMANIE NIERUCHOMOŚCI WSPÓLNEJ
-FUNDUSZE CELOWE
-ŚWIADCZENIA NA RZECZ LOKALU
-GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

dochodzą opłaty np. za dzierżawę monitoringu, przeglądy gazowe i stan techniczny pieców gazowych (za pierwsze odpalenie i sprawdzenie i tak trzeba było zapłacić ponieważ deweloper stwierdził że to "zwyczajowo"), serwis domofonów i bram (to chyba powinno być wliczone w fundusz remontowy),fundusz licznikowy,eksploatacja i bieżąca konserwacja itp.
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1305
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: WkSopt » 30 mar 2017, 14:30

Witam, tak czytam czytam i nie wierze że większość ludzi nadal nie ma pojęcia co i jak wchodzi w opłaty.
Może wyjaśnię czarno na białym na przykładzie jednego bloku w Rzeszowie gdzie ludzie też myśleli że maja za drogie czynsze.
A więc tak zazwyczaj jest to wynagrodzenie zarządcy, usługi sprzątania, ubezpieczenie OC, techniczna obsługa nieruchomości, energia w bloku czyli klatki parkingi, woda jeśli jest dostęp w klatkach lub poza nią do np podlewania ogródka, jeśli w bloku jest gaz według przepisów budowlanych czyszczenie kominów spalinowych, przegląd kominów spal + went, serwis domofonów, bram jeśli są. + dodatkowo opłata na fundusz remontowy. Z tym że jeśli chcecie przyoszczędzić sobie kosztem nieruchomości ok zróbmy tak zrezygnujmy z funduszy remontowego ( po gwarancji deweloperskiej wszystkie naprawy pokrywacie we własnym zakresie dlatego warto zbierać na konto, za zlecenia w trakcie gwarancji dew. np malowania klatki bo ktoś ją ubrudził albo zarysował płacicie z własnej kieszeni). Wszelkiego rodzaju serwisy bram drzwi urządzeń na klatkach typu światła oprawy, anteny itp możecie zrezygnować z opłat i naprawiać poprzez firmę we własnym zakresie płacąc gotówką i tylko wtedy kiedy zleceniobiorcą jest firma ( faktura vat na Wspólnotę). Jeśli płacicie za dodatki typu monitoring oświetlenie parkingu itp możecie zrezygnować zamontować to we własnym zakresie płacić sami za prąd oraz serwis.
Reasumując można zrezygnować z wszystkich dodatkowych opłat i jako Wspólnota ponosić koszty we własnym zakresie. Tak jak to zrobiła jedna Wspólnota w Rzeszowie i po 2 miesiącach wróciła do administracji z sporymi kosztami. Sam mieszkam w bloku i orientuje się czym jest Administracja jednym słowem robią wszystko aby nikt z przedstawicieli nie musiał załatwiać wszystkiego we własnym zakresie, monitorują naprawy, usterki, przeglądy. A i tak PS. zaliczka na wodę kwestia najważniejsza bo często pomijana. Sami zgłaszacie w administracji ile przykładowo będziecie zużywać i z tego tytułu możecie zwiekszyć (mieć zwrot na koniec roku lub przyoszczędzić i na koniec roku dopłacać). To nie jest dom jednorodzinny tylko budynek wielorodzinny mieszkalny gdzie wszystkim zajmuje się Zarząd bądź Administracja. I zdradzając iż na moim osiedlu w granicach KRN chciałbym mieć takie opłaty jak wy wyliczacie. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2017, 15:53 przez WkSopt, łącznie zmieniany 1 raz
WkSopt
 

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: peter » 30 mar 2017, 16:38

Widzę że ktoś z administracji się odezwał proszę nie porównywać starego budownictwa do trendów które teraz panują na rynku u deweloperów bo to nie ta epoka. Po prostu porównując czynsz który jest liczony na Koronie do innych inwestycji w mieście to tam wychodzi drogo.
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1305
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: WkSopt » 30 mar 2017, 16:49

peter pisze:Widzę że ktoś z administracji się odezwał proszę nie porównywać starego budownictwa do trendów które teraz panują na rynku u deweloperów bo to nie ta epoka. Po prostu porównując czynsz który jest liczony na Koronie do innych inwestycji w mieście to tam wychodzi drogo.


Blisko ale nie z administracji tylko z Wspólnoty mieszkaniowej, szczęśliwie trochę bliżej niż ulica Załęska. I biorę pod uwagę tylko nowe. Nie wiem z czym porównujesz ale za niecałe 50 m2 w nowym budownictwie czynsz 400 + dodatkowe opłaty za parking itp. Bez funduszu.
PS. Proszę czytać ze zrozumieniem nie porównuje tutaj starego budownictwa do nowego tylko bazuje na nowym budownictwie, jak wyglądają opłaty. Nie widzę w swoim poście żadnego porównania.
WkSopt
 

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: peter » 30 mar 2017, 22:19

Prosze przeczytaj swoje oba posty ktore tutaj dodales i zobacz o czym piszesz o starych osiedlach a mi sugerujesz ze nie potrafie czytac ze zrozumieniem to w takim razie u Ciebie problem z rozdwojeniem wystepuje. 400zl za 50metrow pogratulowac dodam tylko na zaprzeczenie tego ze w nowym budownictwie przy ulicy Milej za 60metrow placi sie 170zl za sprzatanie,fundusz i utrzymanie czesci wspolnych. Dziwny masz cel w bronieniu wysokosci skladki na koronie.
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1305
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dodo » 31 mar 2017, 1:45

Tak ewidentnie deweloper robi nas w konia. Drzwi antywłamaniowe miały być w cenie a tu już 250 zł... o ile te mniejsze mieszkania się "zmniejszą" czy nie jest tak że wtedy deweloper nam odda różnicę? Jestem tu nowym forumowiczem zaczyna mnie to już drażnić że co rusz dopłaty. A co sądzicie o pociągach tam jeżdżących?
dodo
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Na forum od: 31 mar 2017, 1:35

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: peter » 31 mar 2017, 6:32

Tak na odbiorze kluczy do mieszkania mierzysz powierzchnie jezeli jestvwieksze doplaca klient jezeli jest mniejsze kwestia dogadania sie z deweloperem. Jezeli chodzi o pociagi przy zamknietych oknach ich nie slychac przy otwartych slychac ale to nie jest jakos uciazliwe przynajmniej dla mnie sa chwile w ktorych na osiedlu panuje totalna cisza i nic sie nie dzieje.
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1305
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: WkSopt » 31 mar 2017, 7:47

peter pisze:Prosze przeczytaj swoje oba posty ktore tutaj dodales i zobacz o czym piszesz o starych osiedlach a mi sugerujesz ze nie potrafie czytac ze zrozumieniem to w takim razie u Ciebie problem z rozdwojeniem wystepuje. 400zl za 50metrow pogratulowac dodam tylko na zaprzeczenie tego ze w nowym budownictwie przy ulicy Milej za 60metrow placi sie 170zl za sprzatanie,fundusz i utrzymanie czesci wspolnych. Dziwny masz cel w bronieniu wysokosci skladki na koronie.


Znów nie czytasz ze zrozumieniem. "Nie widzę w swoim poście żadnego porównania ( tak dla wytłumaczenia post liczba pojedyncza i sugerujący wpis oznaczał ostatni post). :D
Celu nie mam żadnego w bronieniu składek bo sam chętnie bym troszkę opuścił swoją opłatę ale aż tak na kieszeni mi to nie ciąży, w wspólnocie w której jestem też non stop ludzie zadają pytania odnośnie opłat za mieszkanie i większość ludzi nie rozumie co wchodzi w skład pomimo tego że jest napisane czarno na białym. Posiadam parę nieruchomości więc staram się pomóc innym i odpowiedzieć na większość pytań nie regułką lecz doświadczeniem. Dlatego chciałem wytłumaczyć co i jak, ceny są zróżnicowane w Rzeszowie fakt że można szukać tych tańszych co nie zawsze oznacza lepszych lub wypośrodkować swoje wybory wszystko zależy od kupującego.
WkSopt
 

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: peter » 31 mar 2017, 11:26

Dyskusja z Tobą to jak walka z wiatrakami, wybacz ale czytać potrafię ze zrozumieniem odnosząc się do Twojej oceny na ten temat to naprawdę lata mi ona koło komina (nie koniecznie koło tego na Załężu). Podkreślę abyś mógł zrozumieć (przeczytać ze zrozumieniem) że chodzi o różnicę między tym co podaję deweloper max 3.30 za m2 a faktycznym wartością która wychodzi finalnie po podliczeniu wszystkich kosztów 5.50 które są ujęte na rozliczeniu.
Nawiązując do Twojej kieszeni, spokojnie nie tylko Twoja ma się dobrze ale to nie jest temat do przechwalania się tym na forum. Podkreślę jeszcze raz że nadal chodziło mi o wysokość składki porównując Koronę do innych nowo powstających inwestycji w mieście mam punkt odniesienia aby tak twierdzić.
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1305
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: waldi0804 » 31 mar 2017, 12:55

a jak wygląda sprawa z ogrzewaniem ktoś sie zdecydował na podłogowe?Ponoć w pierwszym bloku maja wszyscy tak słyszałem.
Zastanawiam się bo u nas bedzie to parter jakoś konkretnych informacji ze strony dewelopera brak oprócz ceny :( może ktoś się wypowie z was bo widzę że zaczeło się coś dziać na forum ostatnio
waldi0804
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 37
Na forum od: 05 paź 2016, 16:03

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości