[ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: krn20 » 13 sty 2017, 22:51

Cześć.
Z tego co mi wiadomo i co mówił administrator (ale było to kilka miesięcy temu) to cena za m2 ma się wahać pomiędzy 1,70 a 2,50 zł - tego jeszcze się nie da ustalić. A skąd masz takie wyliczenia? I co to za wyliczenia jeśli można wiedzieć? :)
krn20
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 146
Na forum od: 04 paź 2016, 18:54

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: peter » 14 sty 2017, 8:15

Ilość m2 podzielona przez wysokość czynszu która place uwzględniając ilość osób które mieszkają. Temat mnie zainteresował czytając o stawkach na innym osiedlu którzy są na podobnych zasadach czyli wspólnoty mieszkaniowej.
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1295
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: WkSopt » 25 sty 2017, 9:14

Czynsz czy też opłata administracyjna bo tak się to teraz nazywa ma rożne składniki opłat które na pewno są a też nawet powinny być wymienione w dokumentach które dostaje mieszkaniec co miesiąc od administracji MZBM czy też innej zarządzającej instytucji. Wszystko jest uzależnione od metrażu mieszkania. Im większy metraż tym większa opłata całościowa do tego dochodzą kwoty które narzucone są przez Urząd miast lub gminy właściwej dla danej nieruchomości np gospodarowanie odpadami komunalnymi , zimna-ciepła woda , ścieki + popularny fundusz remontowy który jest ustalany poprzez wspólnotę + wszystkie dodatkowe opłaty ustalone poprzez podjęte uchwały wspólnoty. Powiem tak w mieście w budynkach jednego z większych zarządców przy metrażu 44m2 opłata liczona tak jak ty liczysz wynosi około 9zł za metr kwadratowy i tutaj podaje kwotę bez rozliczenia opłaty za grzanie w okresie zimowym gdzie często są niedopłaty rzędu 200 do nawet 1000zł, bez uwzględniania prądu, gazu i innych opłat za media. Ogólnie w Rzeszowie są bardzo duże czynsze i tak jest od dawien dawna na nowym mieście z historii które słyszę czynsze są tak drakońskie że ludzie z chęcią płacili by te 5 zł za metr niż np od 9 do 15zł. Swoją droga najlepiej iść do administracji właściwej dla ciebie i oni wszystko ci wytłumaczą. Jeśli ktoś mówi że płaci czynsz lub opłatę administracyjna mniejsza zapewne liczy tylko opłaty zwykłe bez funduszu remontowego, śmieci, wody, ścieków. (Bo tak naprawdę to jest opłata czynszowa - lub administracyjna) reszta to urządzenia opomiarowane na które tylko my mamy wpływ np. zawsze można zgłosić liczbę wody zużytej miesięcznie ciepłej lub zimnej na której podstawie liczona jest zaliczka.
WkSopt
 

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pawel_188 » 17 lut 2017, 11:11

post przeniesiony
Ostatnio zmieniony 17 lut 2018, 9:15 przez pawel_188, łącznie zmieniany 1 raz
pawel_188
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Na forum od: 23 cze 2016, 19:58

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: martin » 21 lut 2017, 11:07

Z tego co widziałem to budynek B1 jest zamknięty , wstawiona stolarka okienna, ocieplony i elewacja idzie w ruch ;) a w środku nie mam pojęcia, może ktoś jest bardziej zorientowany ??
martin
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 21 lip 2016, 21:49

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: krn20 » 21 mar 2017, 10:12

Witam,
chciałem zapytać, czy wiadomo jak stoją prace? Co się obecnie dzieje na budowie? Jakieś zdjęcia? Z góry dzięki :)
krn20
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 146
Na forum od: 04 paź 2016, 18:54

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pablooo » 21 mar 2017, 20:09

Witam jeśli mogę proszę o opinie właścicieli budujących się mieszkań na tym osiedlu.
Kupiłem tam mieszkanie i dostałem ostatnio e-maila odnośnie drzwi.
Za drzwi antywłamaniowe( co powinno być w standardzie bo wszędzie juz takie wstawiają w standardzie) chcą dopłaty 250 zł.
Za każdą duperelę którą powinni zrobić w cenie mieszkania żadają pieniędzy.
Co sądzicie o tym?
Czy to ja żle myślę bo juz się pogubiłem.
Proszę o Wasze opinie na temat tej budowy...
Pablooo
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 21 mar 2017, 20:01

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: peter » 21 mar 2017, 20:44

No niestety tak u tego dewelopera jest ja jako mieszkaniec musialem zaplacic za zamki w drzwiach za odpalenie pieca od centralnego ale to chyba jedyne wydatki jakie mi przyszlo zaplacic. Jedyne do czego sie mozna przyczepic do do wysokosci czynszow na tym osiedlu bo to nie sa te z dolniego pulapu na rzeszowskim rynku. Natomiast co do postepow bud. B ma juz skonczona elewacje i z tego co widzialem ropoczynaja klasc ja na bud C.
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1295
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pablooo » 21 mar 2017, 20:47

A na jakim poziomie są czynsze? Bo nas zapewniano ,ze w tym bud. co jest wybudowany to jakies 2.50 za metr i tu nie beda wyższe
Pablooo
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 21 mar 2017, 20:01

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: peter » 21 mar 2017, 21:18

Okolo 5.50 za metr wychodzi nam na poczatku tez wmawiano 2.70- 3zl no ale rzeczywistosc to co innego
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1295
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: dStan i 30 gości