[Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: OloB » 10 gru 2015, 10:06

Mieszkaniec pisze:Ja osobiście nie lubie wysokich budynków mieszkalnych. Widok to raczej sprawa drugorzedna. Bo co by powiedzieli np mieszkańcy apartamentów w stolicy w centrum, bądź blisko niego. Tam większość ma nijaki widok przeważnie na ruchliwą ulicę albo na okno sąsiada. Wolę widok na blok oby tylko słońca nie zasłaniał, klatki mniejszej kosztem wiekszych mieszkan niz na odwrot czym to chwala sie co niektorzy developerzy. Zamiast wind max 2 piętra. Zamiast 20 mieszkan kilka na pietrze. Blisko centrum Ladna nowoczesna zabudowa. Wiec narazie BOZ na celowniku.

Większość czynników, które wymieniłeś to tzw. kwestia gustu i preferencji, więc nie podlega dyskusji. Jednak z tą bliskością centrum, uwzględniając skalę Rzeszowa, mocno się nie zgadzam. Chyba, że chodziło o centrum Tyczyna lub Budziwoju ;)
OloB
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 01 wrz 2015, 11:12

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: teddy58 » 10 gru 2015, 10:18

icetruck pisze:ile lat stoi VISPRO oraz te bloki na Lewakowskiego pokrzywdzone? bo mowa była o długich latach, a ty już sobie z tego wieczność wymyśliłeś


Używając powiedzenia "Nic nie jest wieczne" chciałem podkreślić, że trudno jest wyrokować jak potoczy się historia danego terenu lub zakątka. Ponieważ dyskusja toczy się w związku z inwestycją przy Sikorskiego tutaj też ciężko powiedzieć czy widok zieleni aż po horyzont z tego określonego budynku utrzyma się rok, pięć czy dziesięć lat. Tego nikt nie wie. Podobnie jest z budynkami wysokimi. Capital Towers ma ładny widok na starówkę, pewnie jednak jego mieszkańcy za kilkanaście miesięcy będą zaglądać do okien wieżowcowi na Olszynkach, z ich lewej strony powstanie też coś wysokiego. Ja bym z tym widokiem na długie lata nie przesadzał, szczególnie w centrum miasta.

A tak przy okazji. Jedna z najbardziej spektakularnych historii związanych z widokami za oknem rozegrała się na osiedlu Cegielniana I. Kiedyś jego mieszkańcy mogli cieszyć się spektakularną perspektywą na rzeszowski zamek, Olszynki a głównym zmartwieniem niektórych były skrzeczące bażanty na nadrzecznych łakąch. Ich walka z planowanymi kolejnymi inwestycjami okazało się bezowocna i dzisiaj osiedle to, praktycznie ze wszystkich stron, zostało otoczone różnej wysokości bryłami architektonicznymi. I zapewne niejeden mieszkaniec Cegielnianej I patrząc rano w okno wzdycha głęboko myśląc sobie "nic nie jest wieczne".
teddy58
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 09 gru 2015, 19:27

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: OloB » 10 gru 2015, 11:16

Oczywiście, że nie każdy wysoki budynek będzie na zawsze "samotnym białym żaglem". Po prostu trzeba się pogodzić z tym, że jeśli mamy widok w stronę pustego pola czy łąki, to o ile nie jest to park najpewniej prędzej czy później coś tam zostanie wybudowane.
Są jednak miejsca, gdzie ładny widok z okien nie zmienia się od lat i najpewniej nic go nie zepsuje przez następne długie lata. Z istniejących od dawna przykładów: bloki przy ul. Solarza, gdzie mieszkańcy wysokich pięter mogą cieszyć oko panoramą Rzeszowa. Z nowości to Capital Towers (wieżowiec na Olszynkach będzie jednak w znacznej odległości i nie przesłoni panoramy ale stanie się jej elementem), lub mieszkania skierowane na północ na wysokich piętrach w "Nasz Gaj".
Zapewne dla wszystkich chętnych nie wystarczy ale cóż, nie ma sprawiedliwości ;)
No ale, temat o osiedlu BOZ a nie o panoramie Rzeszowa, więc EOT.
OloB
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 01 wrz 2015, 11:12

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arrival » 10 gru 2015, 11:17

Widok/lokalizacja to zawsze kwestia gustu. Dla mnie najlepszy widok jest właśnie na ulicę i żyjące miasto. Ktoś inny może woleć zieleninę za oknem. Nie ma sensu o tym dyskutować ;).
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mieszkaniec » 10 gru 2015, 22:50

Zeby nie odbiegac od tematu glownego - pomijajac juz ewentualne zagospodarowanie terenu w przyszlosci wokol osiedla na Sikorskiego, ciekawy jestem ile wyniesie kwota tzw "remontowki". Maja to byc mieszkania bezczynszowe. Na FB widnieje przykladowa aranzacja kuchni jednego z mieszkan. Nie wiem jak Wy ale ja z niecierpliwoscia czekam na aranzacje wnetrz wszystkich proponowanych mieszkan, a najlepiej kazdego z pomieszczen :D.
Mieszkaniec
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 74
Na forum od: 07 gru 2015, 21:33

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: teddy58 » 11 gru 2015, 7:39

Mieszkaniec pisze:Zeby nie odbiegac od tematu glownego - pomijajac juz ewentualne zagospodarowanie terenu w przyszlosci wokol osiedla na Sikorskiego, ciekawy jestem ile wyniesie kwota tzw "remontowki". Maja to byc mieszkania bezczynszowe. Na FB widnieje przykladowa aranzacja kuchni jednego z mieszkan. Nie wiem jak Wy ale ja z niecierpliwoscia czekam na aranzacje wnetrz wszystkich proponowanych mieszkan, a najlepiej kazdego z pomieszczen :D.


Co kwota "remontówki" ma wspólnego z przykładową aranżacją wnętrz?. Przecież profil FB ma charakter wybitnie reklamowy i BOZ Development tego nie ukrywa. To raczej pokaz możliwości ich dekoratorów i stoiska meblowego. Raczej nie spodziewaj się wizualizacji wszystkich mieszkań i nie czekaj na nie :-)
teddy58
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 09 gru 2015, 19:27

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mieszkaniec » 13 gru 2015, 16:07

Nie ma nic wspólnego Kolego i nie ma mieć ;) Wymienilem co mnie interesuje ;) A co do aranżacji to już jest -" biznesistyl" ukazal zdjęcia poszczególnych pomieszczen ;)
Mieszkaniec
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 74
Na forum od: 07 gru 2015, 21:33

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: cherubin » 10 sty 2016, 0:53

Parter na wysokości gruntu na terenie zalewowym to ryzykowna sprawa.
Tutaj kiedyś były stawy hodowlane z dworu na Zalesiu. Pozostałości grobli ładnie widać na geoportalu: http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?locale=pl&gui=new&sessionID=2307497
cherubin
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 23
Na forum od: 08 lis 2014, 1:44

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 10 sty 2016, 4:28

Cała Polska objęta rządowymi Mapami Zagrożenia i Ryzyka Powodziowego
Zbliżasz miasto, konkretny rejon i klikasz prawym klawiszem, rozwija sie lista (na samym dole)- Wybiesz arkusz mapy. Pojawia sie fikuśny kursor. Wybierasz numer kwadratu i możesz sprawdzać mapy powodzi które wylewają raz na 25/100/500 lat. Na mapie zaznaczono głębokości wody, prędkość, zniszczenia, wylewania wałów...

http://mapy.isok.gov.pl/imap/

Tyle że w miejscu tego osiedla jest to niemożliwe. Na mapie po wybraniu nawet powodzi raz na 500 lat, powodzi brak. To nie ten teren miasta

Obrazek

Obrazek

_________________

Teren nie dość że nie jest zalewowy to wyżej położony niż rejony Millenium czy Tesco. Patrz na metry npm.

Osiedle 204-203 m npm
Obrazek

tesco 203-201 m npm

Obrazek

millenium 201-199 m npm

Obrazekfot. http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mmxv » 10 sty 2016, 12:47

Mapka (tylko) na podstawie wysokości nad poziomem morza. Białym plusem jest zaznaczona inwestycja. Oczywiście ze względu na rzeki sytuacja będzie wyglądać nieco inaczej, ale tak jak Pisul wspomniał, teren raczej nie zalewowy, jak na mapach isok (chyba że rzeka Matysówka może wylać).

Obrazek
mmxv
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 10 sty 2016, 12:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości