[ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: looky » 21 wrz 2015, 21:10

Mieszkam na 1000 - leciu więc może i mogę się co nieco wypowiedzieć.
1. O ile mnie pamięć nie myli, to raczej się nie zdarzyło, żeby tam Wisłok wylał.
2. Sąsiedztwo raczej nie jest z tych uciążliwych. Dużo gorzej sytuacja ma się z zakładem drobiarskim koło torów kolejowych. Tam ludzie mają przerąbane, tutaj raczej nie. Dookoła też przeważnie hurtownie, małe sklepy.
looky
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 105
Na forum od: 02 sie 2014, 13:01
Lokalizacja: Rzeszów, 1000-lecia

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 21 wrz 2015, 22:44

^^ O jakich zakładach piszesz? ResDrob? Przecież to kawał drogi od osiedla Nad Wisłokiem. Druga sprawa, że w ciągu najbliższych lat przeniosą się pewnie do Sieniawy gdzie będą budować kilka hal hodowlanych + zakład uboju.

Gerber nie jest uciążliwym zakładem, Koral raczej też. Nie wiem jak z zapachem z oczyszczalni - czasami może coś tam zalecieć ale raczej rzadko.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: looky » 22 wrz 2015, 0:14

Tak piszę o ResDrobie i wcale nie napisałem, że jest to uciążliwe dla przyszłych mieszkańców tego osiedla, tylko dla mieszkańców z okolicy tego zakładu. Przeczytaj jeszcze raz ;)
looky
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 105
Na forum od: 02 sie 2014, 13:01
Lokalizacja: Rzeszów, 1000-lecia

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: letowniak » 22 wrz 2015, 1:42

Zepsuty pisze:1. Czy istnieje prawdopodobieństwo, że mogą wystąpić podtopienia z tytułu bliskości z Wisłokiem? Czy w przeszłości były takie sytuacje żeby te tereny były pod wodą?
2. Czy bliskość Gerbera, Korala i innych firm jest bardzo uciążliwa/dokuczliwa? Dymią uciążliwie? Smrodzą? itp. itd.

1. takie samo jak to że budynek spłonie i wszyscy zginą ;)

2. Nie są uciążliwe ale istnieje pewne ryzyko związane z Koralem

taki fragment artykułu z przed lat jak jeszcze był inny inwestor
Koral protestował już wtedy, kiedy deweloper zdobywał pierwsze decyzje i protestuje do dziś, choć w marcu rozpoczęła się budowa pierwszego z bloków. Koral zarzuca, że bloki staną zbyt blisko zakładu i na wypadek awarii, czyli wycieku amoniaku, ludzie znaleźliby się w niebezpieczeństwie. Pierwszy blok jest oddalony o blisko 450 m od fabryki Korala, kolejne mają być jeszcze bliżej, nawet w odległości 60 m.

- Oczywiście my dokładamy wszelkich starań, aby do awarii nie doszło, ale przecież zawsze jakiś stopień niebezpieczeństwa istnieje - mówi Tadeusz Sum, dyrektor ds. technicznych w Koralu.
Hardkloc - developer oferujący mieszkania w najwyższej jakości klocach
letowniak
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 374
Na forum od: 21 lip 2014, 1:55

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: holee » 22 wrz 2015, 7:11

Witam;

Ja jestem mieszkańcem i nie odczułem do tej pory żadnych przykrości związanej z sąsiedztwem Korala, Alimy, oczyszczalni, czy Wisłoka. Dwa pierwsze zakłady żadnych zapachów nie wydzielają, a przynajmniej nie docierają one do osiedla.
Dwóch kolejnych nie czuć także.

Sąsiedztwo tych zakładów ma swoją zaletę, na weekend jest cicho jak na wsi ;)

W okolicy ul. Żółkiewskiego jakiś "farmer" hoduje świnki i ich zapach latem czasem zalatuje, ale to dotyczy głównie mieszkań od ulicy Urzędu Skarbowego.

Pozdrawiam
Forum osiedla "Nad Wisłokiem" / "Wisłok Osiedle" - http://www.wislok-forum.pl
holee
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 12 wrz 2015, 10:30
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 22 wrz 2015, 14:04

Bank, most, istniejące budynki mieszalne i ten obecnie budowany wszystkie dużo wyżej jak wisłok. Pracowałem chwile z 500 metów dalej na ul. Generała Maczka. Nigdy nie było żadnych powodzi czy podtopień. Po prostu budynki na górce. A jak podwyższony poziom wody to wylewa sie czasem na działeczki z drugiej strony rzeki .Tamten teren dużo niższy. A to osiedle niezagrożone. Żadnych przykrych zapachów nie odczułem.

Obrazek

http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Zepsuty » 22 wrz 2015, 21:36

Dziękuje wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi.
Marzą się własne 4ry kąty i szukam alternatywy dla Drabiniaki gdzie niestety obecnie powstaje większość nowych bloków.
Zepsuty
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 21 wrz 2015, 20:42

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 23 wrz 2015, 10:08

To szukaj na Karoliny lub Staromieście ogrody, o wiele lepsze otoczenie choć Ogrody to w powijakach dopiero ale Karoliny fajne osiedle
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Kano » 23 wrz 2015, 10:51

Witam,

nie odczułem żadnych negatywnych skutków sąsiedztwa Korala bądź Nestle/Alima. Po 16 jest totalny spokój, jak napisał kolega powyżej. Na rynek idzie się 20 minut, a jak ktoś kupi mieszkanie w budowanym właśnie bloku po właściwej stronie to będzie miał widok na nowy Most Mazowieckiego. Za 2-3 lata pewnie zagospodarują brzeg Wisłoka (Developres), a w niedługim czasie będzie pewnie doprowadzona ścieżka rowerowa od mostu lwowskiego.

Poza tym w najbliższych kilku latach zrobią przedłużenie Wisłokostrady i plac targowy będzie 10 minut piechotą.
Kano
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 64
Na forum od: 31 mar 2015, 14:17

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 23 wrz 2015, 12:37

Kano pisze:Za 2-3 lata pewnie zagospodarują brzeg Wisłoka (Developres)


Developres nie zagospodaruje brzegu rzeki - to nie jego teren. Zagospodarowaniem tego terenu musi zająć się miasto.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości