[ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 20 cze 2018, 12:00

Raz że cena, dwa okolica a trzy jest wiele lepszych mieszkań do wyboru nie wspominając już o metrażach i aranżacji
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dStan » 20 cze 2018, 12:04

Pytanie, skąd informacje, że tyle mieszkań jest pustych? Takie macie "przeczucie" czy jednak opiera się to na jakichś realnych danych? Ponieważ mi "wydaje się" że tak jednak nie jest. W dodatku, w przeciwieństwie do tego co twierdzi ETernit, wcale większość lokali usługowych nie jest pusta. Ostatnio powierzchnie wynajęły 2 firmy, centrum medyczne Avatar oraz centrum rehabilitacji Sanomed. Wolny pozostał chyba tylko jeden lokal na rogu, jednak ogłoszenie na witrynie o sprzedaży ostatnio znikło a w środku trwają prace wykończeniowe. Reszta wynajęta. Więc nie wiem skąd informacje o "pustostanie".

Tak samo na 99% informacje o tym, że budynki były już w sprzedaży są nieprawdziwe. Dowiadywałem się w Developresie jak wygląda sytuacja, pokazywali mi wstępny projekt budynku (bo projekt Jedynki był inny, Developres zdecydował się na zmiany), jednak nie chcieli pokazywać rzutów mieszkań, ponieważ chcieli z tym zaczekać aż ruszy oficjalna sprzedaż. Więc jestem prawie pewny że żadne mieszkania nie były jeszcze w sprzedaży, nie były nawet rezerwowane.

rafik pisze:Wizja osiedla była naprawdę niezła.Szkoda że drugi blok już w wykonaniu Developresu zupełnie do niego nie nawiązuje i zrobili go już całkowicie po swojemu.

Co masz na myśli, że zrobili "po swojemu", skoro Developres realizował projekt Jedynki? Budowali według początkowej wizji.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 20 cze 2018, 12:12

Przejedz się w tamte okolice to się przekonasz skąd takie "przeczucie". Firanek oraz innych zasłon brak a wieczorami ciemno w oknach. Myślę, że bardziej niż przeczuciem można to nazwać obserwacja. Nie trzeba być wróżbita, żeby się domyślić, że tam nikt nie mieszka
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ETernit » 20 cze 2018, 13:35

dStan pisze:... wcale większość lokali usługowych nie jest pusta. Ostatnio powierzchnie wynajęły 2 firmy, centrum medyczne Avatar oraz centrum rehabilitacji Sanomed. Wolny pozostał chyba tylko jeden lokal na rogu, jednak ogłoszenie na witrynie o sprzedaży ostatnio znikło a w środku trwają prace wykończeniowe. Reszta wynajęta. Więc nie wiem skąd informacje o "pustostanie".


Piszesz o kilku lokalach które są dostępne z zewnątrz ale zwróć uwagę, że 80%powierzchni usługowych znajduje się w pasażu w środku, który jest zamknięty od głównego wejścia.
Znaczna część mieszkań była przepisywana z Właściciela na Właściciela na etapie upadku spółki. Powody, dla których tak robiono są oczywiste. Teraz trudno dociec, kto jest faktycznym Właścicielem więc stoją puste. Cześć lokali o ile wiem, przejął Syndyk.
Nie jest też tajemnicą, że budynek jest słabo zarządzany. Utworzona została wspólnota, która ma ograniczone środki (z uwagi chociażby na ilość lokali, jakie są wykorzystywane oraz potężne powierzchnie wspólne), a usługami z tego co wiem, zarządza inny podmiot.

W porównaniu do budynku nr 2, wyprzedane zostały niemalże wszystkie mieszkania i w większości są zamieszkane.
Jeżeli masz inne informacje, to napisz śmiało. Może się mylę.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2018, 18:24 przez ETernit, łącznie zmieniany 1 raz
ETernit
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 329
Na forum od: 15 paź 2015, 18:53

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: rafik » 20 cze 2018, 18:21

ETernit pisze:Rafik, przyglądnij się proszę jeszcze raz jak wygląda pierwszy budynek na tym osiedlu i jakiej jakości użyto materiałów. Strach podchodzić do tego budynku i patrzeć w górę bez obaw, że jakiś element ażurowej konstrukcji pod balkonami nie odpadnie, zjedzony przez rdzę. Budynek jest bardzo słabo zarządzany, większość lokali mieszkalnych jest pusta, o usługowych na parterze nie wspomnę. Pustostan.

Fakt,z bliska się nie przyglądałem.Sprawdzę jak będę w okolicy.
dStan pisze:
rafik pisze:Wizja osiedla była naprawdę niezła.Szkoda że drugi blok już w wykonaniu Developresu zupełnie do niego nie nawiązuje i zrobili go już całkowicie po swojemu.

Co masz na myśli, że zrobili "po swojemu", skoro Developres realizował projekt Jedynki? Budowali według początkowej wizji.


Kształt budynku został ten sam bo Jedynka zakończyła budowę na etapie trzeciego piętra ale chyba elewacja uległa całkowitej zmianie co widać w porównaniu do 1 budynku.Np. stolarka okienna jest inna,nie ma ażurowych balkonów.części elewacji z kamienia.Drugi blok jest podobny do Zawiszy czy Uroczego Nowego Miasta-oklejony styropianem.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ŁukaszKorzeniowski » 23 cze 2018, 11:56

ETernit pisze:Rafik, przyglądnij się proszę jeszcze raz jak wygląda pierwszy budynek na tym osiedlu i jakiej jakości użyto materiałów. Strach podchodzić do tego budynku i patrzeć w górę bez obaw, że jakiś element ażurowej konstrukcji pod balkonami nie odpadnie, zjedzony przez rdzę. Budynek jest bardzo słabo zarządzany, większość lokali mieszkalnych jest pusta, o usługowych na parterze nie wspomnę. Pustostan.

Ja osobiście uważam, że zarówno pierwszy jak i drugi budynek osiedla nad Wisłokiem nie jest perłą architektury. Moje nadzieje wzbudziły kolejne projektowane przez Developres budynki ale jak widać, coś uniemożliwiło ich budowę. Raczej nie tłumaczyłbym tego dużą ilością Inwestycji.
Zdaje się, że budynki były już w sprzedaży ale po jakimś czasie zaniechali dalszych rezerwacji. Na wszystkich materiałach promocyjnych są wizualizacje tego osiedla. Temat musi być poważny.


No właśnie jakich użyto materiałów ;) ? Warto wspomnieć, że budynek jest z 2011 roku i jak na tamte (i nawet te) czasy użyto bardzo dobrych materiałów, których ciężko szukać u obecnych deweloperów.
- budynek w całości jest ocieplony wełną mineralną a nie styropianem
- elewacja to nie tani tynk akrylowy a w większości "kamień"
- wykończenie wszystkich balkonów i wystających elementów ze stali nierdzewnej (to, że barierki zaczynają rdzewieć to normalne - nie są ze stali nierdzewnej i raz na jakiś czas wystarczy malowanie - budynek ma już w końcu 7 lat)
- w większości klatek schodowych na każdym piętrze są tylko 2 mieszkania i wszystkie ciągi komunikacyjne oddzielone są szkłem
- blok ma własny plac zabaw na 1 piętrze z trawą i systemem nawadniania, windy i bardzo duży garaż podziemny
- do ogrzewania zastosowano logotermy (w 2011 r), gdzie teraz deweloperzy się chwalą, że stosują "innowacyjne" ogrzewanie.

Sprzedaje na co dzień mieszkania z rynku pierwotnego i wiem jak budują deweloperzy - obecnie gdyby taki budynek powstawał, ceny za 1m2 kształtowałyby się na poziomie ok 6 tyś zł/1m2.

Jeżeli chodzi o pustostany, nie jest to wynik tego, że tam nikt nie chce kupić i mieszkać, tylko tego, że deweloper, który to budował upadł a część mieszkań jest zabezpieczonych przez bank i innych wierzycieli. W przyszłości, po uregulowaniu stanu prawnego na pewno zostaną zamieszkałe.
Co do lokali na parterze w większości są wynajęte i nawet obecnie są na sprzedaż z najemcą, jako produkt inwestycyjny po 6500 - 6700 zł/1m2.

Pozdrawiam ;)
Keep calm! - I'm Metrohouse Expert
Awatar użytkownika
ŁukaszKorzeniowski
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 87
Na forum od: 19 gru 2014, 17:16

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kuba85rz » 25 cze 2018, 13:11

aktualny widok z budowy
Załączniki
_20180623_141025.JPG
_20180623_141025.JPG (358.05 KiB) Przeglądany 8909 razy
kuba85rz
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 36
Na forum od: 19 cze 2018, 10:35

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 25 cze 2018, 13:50

Ten widok jest aktualny od około 3 lat :D
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: johny20010 » 17 cze 2022, 23:10

Bardzo długo było info że nowy etap w przygotowaniu, teraz jednak chyba dali sobie spokój, zmienione na wyprzedane.
Załączniki
Zrzut ekranu 2022-06-17 231007.jpg
Zrzut ekranu 2022-06-17 231007.jpg (97.02 KiB) Przeglądany 2824 razy
johny20010
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 105
Na forum od: 25 cze 2018, 22:15

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dStan » 21 cze 2022, 17:33

Może ma to coś wspólnego z projektem MPZP, w którym teren całego osiedla jest oznaczony jako strefa usługowa? Może ktoś ma jakieś info co Developres dalej planuje z tym terenem?
Obrazek
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości