[ul.Podwisłocze] Capital Towers 85m (CT MGroup Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 19 paź 2017, 13:02

Na Ukrainie milionerów więcej jak w Polsce. Nie mam nic przeciwko żeby ktoś u nas z Nich zainwestował choć część swoich pieniędzy w moje miasto. A kto wie czy nowy gracz nie rozbije monopolu i nie wprowadzi niższy cen za m2 chociaż o kilka %? Pamiętam jak za Wielkiej Trójki ceny za minutę telefonii komórkowej GSM były po 2 złote i było tak kilka lat i fachowcy z tej branży mówili że tak musi być bo niższe ceny to brak opłacalności. I wszedł Play i namieszał. Gdyby tu było coś podobnego nasi lokalni deweloperzy mieliby niezły problem.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: n51 » 19 paź 2017, 14:34

pisul pisze:Na Ukrainie milionerów więcej jak w Polsce. Nie mam nic przeciwko żeby ktoś u nas z Nich zainwestował choć część swoich pieniędzy w moje miasto. A kto wie czy nowy gracz nie rozbije monopolu i nie wprowadzi niższy cen za m2 chociaż o kilka %? Pamiętam jak za Wielkiej Trójki ceny za minutę telefonii komórkowej GSM były po 2 złote i było tak kilka lat i fachowcy z tej branży mówili że tak musi być bo niższe ceny to brak opłacalności. I wszedł Play i namieszał. Gdyby tu było coś podobnego nasi lokalni deweloperzy mieliby niezły problem.


Na rynku rzeszowskim mamy deweloperów jak psów, nie widzę tu monopolu. Jest popyt jest podaż. Cena mogłaby spaść w momencie kiedy popyt by spadł.
n51
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 02 lut 2016, 17:45

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 19 paź 2017, 15:25

Gdyby ten ukraiński deweloper budował tylko swoimi ludźmi od siebie koszty mogłyby być niższe. Czy podobnie polski hartbex nie buduje w Niemczech? Nawet gdy zatrudni lokalną firmę do budowy i nie będą pazerni i tak zarobią. A to żaden argument przeciw że budynek buduje Ukrainiec. Tu nie będzie sentymentów jeśli zaoferują niższą cenę za m2. A jest z czego zbijać.

Nie wiem jak jest dziś ale 3 lata temu tyle deweloperzy mogli zarobić na każdym m2:

http://twinn.pl/?idd=8&poz=ml1&show=all ... =8&poz=ml1
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: hoophoop18 » 19 paź 2017, 16:25

WoJa pisze:Spółka mająca 100 kPLN kapitału zbuduje pierwszy w Rz wysokościowiec. Wierzysz w to? Kto im pożyczy kasę? Chyba, że udziałowcy udzielą pożyczki swojej spółce z prywatnego majątku - a w to ja nie wierzę.

100k PLN to oni mogą mieć na papierze,a ile maja faktycznie to tego nikt nie wie, a po drugie zawsze oni mogą figurować w KRS a tak naprawe rządzi kto inny :shock:
hoophoop18
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 115
Na forum od: 22 mar 2017, 22:53

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Grzegorz44 » 19 paź 2017, 16:50

Przepraszam za enigmatyczny ton, ale wolę zachować pewien poziom dyskrecji. Zastrzegam też, że nie twierdzę, iż poniższe informacje są stuprocentowo prawdziwe itd. To raczej taki przyczynek do uważniejszego obserwowania pewnych działań na terenie naszego miasta. Otóż, jakieś dwa miesiące temu pewna znana osoba na pewnym spotkaniu (ogólnie było ono jawne ale adresowane do określonej grupy) powiedziała, że wkrótce dowiemy się o podejmowanych działaniach gospodarczych na terenie Rzeszowa prowadzonych przez Ukraińców. Ci obywatele Ukrainy już działają, ale na razie powiedzmy w fazie przygotowawczej, bez nagłośnienia medialnego. Za jakiś czas działania te przybiorą jednak spektakularny kształt. Osoby, które będą prowadzić ową działalność, wspomniana zorientowana osoba identyfikowała czy też utożsamiała z kręgami, jakie potocznie nazywa się mafią czy też po prostu grupami przestępczymi. Jak jednak wiemy są przestępcy i przestępcy. Czym innym jest dokonywanie rozbojów z bronią w ręku, a czym innym np. wyłudzanie VAT. Wspomniana działalność może być też jakoś powiązana z pewną aktywnością polityczną. Tak czy inaczej Rzeszów ma być przyczółkiem dla pewnych działań (oficjalnie jawnych i legalnych) prowadzonych w Polsce i ogólnie w UE, których cel nie jest do końca jasny, ale ma przynosić korzyści nazwijmy to stronie ukraińskiej.
Czyżby te prognozy miały się sprawdzić w ramach realizacji CT?
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 295
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: WoJa » 19 paź 2017, 19:44

hoophoop18 pisze:
WoJa pisze:Spółka mająca 100 kPLN kapitału zbuduje pierwszy w Rz wysokościowiec. Wierzysz w to? Kto im pożyczy kasę? Chyba, że udziałowcy udzielą pożyczki swojej spółce z prywatnego majątku - a w to ja nie wierzę.

100k PLN to oni mogą mieć na papierze,a ile maja faktycznie to tego nikt nie wie, a po drugie zawsze oni mogą figurować w KRS a tak naprawe rządzi kto inny :shock:


Myślę, że nie masz wiedzy finansowej. Działań spółki z o.o. nie można finansować z tajnej kieszeni. Albo ma kapitał na starcie (ta nie ma), ale w trakcie działalności wypracowała duże zyski (ta na pewno nie bo niedawno otwarta), albo ma finansowanie z banku (z kapitałem 100 kPLN + 1 rokiem działalności nie dostaną kredytu z żadnego banku) albo mają pożyczkę od osób prywatnych (tylko kto normalny finansowałby prywatną pożyczką to niepewne przedsięwzięcie). Opcja z praniem brudnej kasy, albo próba wałków na VAT możliwa.
WJ
WoJa
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 453
Na forum od: 01 gru 2016, 12:05

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bystry » 20 paź 2017, 9:52

Kapitał zakładowy jeszcze o niczym nie świadczy, kapitał zakładowy jest przede wszystkim po to, żeby zaspokoić wierzycieli w razie problemów, minimalny kapitał zakładowy w przypadku spółki z o.o. to 5000 zł, niestety większość przedsiębiorców ogranicza się tylko do minimum nawet przy dużych inwestycjach. Poza tym spółkę w różny sposób zawsze można dokapitalizować jeśli jest taka potrzeba, a źródła finansowania działalności gospodarczej mogą być różne. Wielu inwestorów ukraińskich ucieka z kapitałem ze swojego kraju i inwestuje wszędzie tam gdzie nie ma wojny i sytuacja gospodarcza jest stabilna. Może oni też chcą przeczekać kryzys w swoim kraju i inwestują u nas . Na razie najczarniejszej wersji bym nie zakładał bo już zaczęli coś dłubać na placu budowy, myślę, że najbliższe ok. 6 miesięcy będzie decydujące. Jeśli chcą na serio budować ten kompleks to będą musieli od nowa robić reklamę i pewnie w nowych reklamach i informacjach o inwestycji wskażą źródła finansowania.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 913
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Person » 20 paź 2017, 11:39

Dokładnie 5000 zł miał Nasz Gaj jak startował, znajomy się przestraszył i nie kupił mieszanka w 1 etapie
Person
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 142
Na forum od: 02 lip 2014, 15:08
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: WoJa » 25 paź 2017, 14:33

Czy ktoś wie, czy prace są kontynuowane i czy pojawiła się tablica budowy?
WJ
WoJa
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 453
Na forum od: 01 gru 2016, 12:05

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pieczarkowy » 25 paź 2017, 15:15

Na kamerce żadnych prac i maszyn w chwili obecnej nie widać. :roll:
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości