[ul.Podwisłocze] Capital Towers 85m (CT MGroup Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ETernit » 30 wrz 2017, 21:01

Jeżeli inwestycja została faktycznie sprzedana to tylko trzymać kciuki za jej rychły start.

Nie mniej jednak sprzedaż inwestycji wcale nie determinuje jej budowy w takim kształcie. W dodatku, jeżeli prace (budowa) nie były prowadzone przez 2 lata od dnia wydania decyzji pozwolenia na budowę, to chyba trzeba projekty doprowadzić do zgodności z nowymi przepisami i ponownie zatwierdzić projekt w wydziale architektury. Przy tym można trochę pozmieniać (wyżej, więcej? ;D)

Jestem zdania, że inwestycja, w takiej lokalizacji, w takim kształcie sprzeda się na pniu na obecnym rynku pod warunkiem, że trafi w ręce wiarygodnego developera. Praktycznie bliżej centrum miasta budować się już nie da...
ETernit
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 330
Na forum od: 15 paź 2015, 18:53

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 30 wrz 2017, 21:10

Odbiory 2 etapu CT były gdzieś w połowie 2016 roku więc nie minęło jeszcze 2 lata. A w między czasie była zmiana koncepcji tego 120 metrowego wieżowca bo zmienił się kształt(?) więc pewnie jeszcze mają czas.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8571
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ETernit » 30 wrz 2017, 21:34

pisul pisze:Odbiory 2 etapu CT były gdzieś w połowie 2016 roku więc nie minęło jeszcze 2 lata. A w między czasie była zmiana koncepcji tego 120 metrowego wieżowca bo zmienił się kształt(?) więc pewnie jeszcze mają czas.


Odbiory nie mają za dużego znaczenia ponieważ liczy się termin wydania decyzji pozwolenia na budowę, a nie jej zakończenie (zakończenie etapu). Sama budowa trwa ok 2 lat więc może być sytuacja, że pozwolenia już nie obowiązują jeżeli budowa formalnie "nie trwa nadal". Nie mam jednak pewności -nie znam tej inwestycji w szczegółach. Oby tak nie było i nowy Inwestor dokończył budowę w takim kształcie i w szybkim tempie. Całość w mojej ocenie wygląda spójnie i dość współcześnie.
Mnie się podoba pod warunkiem, że nie będzie zmian racjonalizatorskich jak w przypadku okrągłej wieży. Zdaje się, że pierwotnie z elewacji miały wystawać jakieś elementy, które dodawały dynamiki. Teraz wygląda to porostu jak zielony walec. Jednak w skali całej inwestycji, wszystko komponuje się sensownie.

Poważnie, ten najwyższy budynek ma mieć 120m? To będzie ze 38kondygnacji? Na wizualizacjach nie wygląda na przeszło 2krotnie większy ok okrągłej wieży CK, która ma 18k.
Może kwestia perspektywy.
ETernit
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 330
Na forum od: 15 paź 2015, 18:53

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 30 wrz 2017, 22:12

Toya pisze:Mi też się wydaje, że sprzedaż NP idzie dość ślamazarnie. Zauważcie, że Bulwary Park ruszały mniej więcej w tym samym czasie i teraz są na tym samym poziomie zaawansowania, a sprzedali już 180 mieszkań.\


Zauważ, że w Bulwary Park dużą część stanowią niewielkie kawalerki (poniżej 40m2 - a nawet poniżej 25m2 :lol: :shock: ) które w większości pójdą pod wynajem dla studentów. W NP mieszkań poniżej 40m2 jest dosłownie kilka.

Wracając do tematu, najwyższy budynek CP ma (miał) mieć 23-24 kondygnacje - to daje około 80m.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2954
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: flyRZE » 30 wrz 2017, 22:15

Tam byl projektowany budynek ok. 85 metrowy, nigdy nie slyszalem i niczym wyższym.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1334
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: iamRZE » 30 wrz 2017, 22:48

Pozwolenie zostało wydane 2016-03-16
Awatar użytkownika
iamRZE
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 351
Na forum od: 15 lip 2014, 12:56

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: strit000 » 01 paź 2017, 1:35

Odsyłam do strony http://capitaltowers.pl/C/ (nie wiem czy wiarygodna) ale według wizualizacji budynek ma 23 kondygnacje. Z takiej ilosci pięter ciężko bedzie uzbierać 85m co nie zmienia faktu ze będzie to nareszcie coś okazałego :) :)
strit000
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 91
Na forum od: 06 kwie 2017, 16:07
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pieczarkowy » 01 paź 2017, 16:12

Liczę na to, że wizualizacja się zmieni i to w dobrym tego słowa znaczeniu. Z drugiej strony, nie liczyłbym na szybki start budowy wieżowca, co najwyżej bloki wokół.

Obrazek

Jeśli inwestycja została sprzedana, to nic tylko się cieszyć i liczyć na szybki start, tak jak kolega wyżej napisał. Jeśli inwestor pozostał ten sam, to strach się bać kiedy zostanie to ukończone... :roll: Fakt faktem, ten teren aż prosi się o zagospodarowanie.
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 959
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: hoophoop18 » 02 paź 2017, 11:47

Ludzie chyba nie wzięli sobie do serca tego że parking miał być pusty od 1 października...Kilka aut stoi dalej. Koło wieży jest zwyżka, bo prawdopodobnie ekipa myje okna, ale jest jeszcze paru robotników którzy wbijają drewniane pale i widziałem jak nosili elementy ogrodzenia to być może grodzą teren.
hoophoop18
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 115
Na forum od: 22 mar 2017, 22:53

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bystry » 02 paź 2017, 14:38

Jak wczoraj zobaczyłem wpisy na forum i zdjęcie tej kartki, że należy usunąć samochody to byłem w szoku i musiałem tam dzisiaj pójść to zobaczyć.
Oni nie myją okien tylko chyba wymieniają tą pękniętą szybę, o której ktoś kiedyś wspominał, wydawało mi się jak przechodziłem, że szybę mieli na samochodzie czy obok. Ale jak widać na zdjęciu, tuż obok zwyżki Panowie faktycznie coś dłubią przy ogrodzeniu. Ale nie podniecajmy się dopóki tablicy budowy nie wstawią :D może tylko nowy właściciel teren chce zabezpieczyć.
Załączniki
3.jpg
3.jpg (175.25 KiB) Przeglądany 4736 razy
2.jpg
2.jpg (162.39 KiB) Przeglądany 4736 razy
1.jpg
1.jpg (82.44 KiB) Przeglądany 4736 razy
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości