[ul.Podwisłocze] Capital Towers 85m (CT MGroup Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (CT MGroup Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: rzeszowiak23 » 24 maja 2018, 19:06

Prawdopodobnie jest to konstrukcja fundamentu części usługowej, garaży, która wystaje za obrys budynków. Przyglądając się wizualizacji to wydaje mi się że parking będzie na całości inwestycji na poziomie -1 a na obecnym poziomie -2 mogą zostać wykonane komórki lokatorskie. Albo parkingi na całości, tylko pewnie zostanie wykonany z osobną cieńszą płyta i zdylatowany od reszty, aby zachować osobna pracę budynków. Ciężko jest ocenić bez wglądu do projektu, jak to projektanci zaprojektowali, ale raczej wszystko na jednej wielkiej płycie nie miałoby sensu. Stąd też wykop w środkowej części inwestycji - parkingi, a nad nimi dziedziniec.
rzeszowiak23
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 141
Na forum od: 26 lut 2016, 11:54

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (CT MGroup Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: rzeszowiak23 » 25 maja 2018, 11:09

pisul pisze:
kacper.40 pisze:Byłem teraz na budowie, 5 osób i trzy nieobsługiwane przez operatorów żurawie...



Znowu Ci na złość zrobili :lol:


Obrazek
fot.Melnyk/facebook



Gratulacje za wyposażenie BHP, niestety kask i kamizelka to nie wszystko. Bardziej przydałyby się buty z metalowym noskiem, bo nie chce wiedzieć jak wyglądałaby noga po spadnieciu bloczku. Piękne adidaski na pierwszym planie.
rzeszowiak23
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 141
Na forum od: 26 lut 2016, 11:54

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (CT MGroup Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Slawek0102 » 25 maja 2018, 12:19

Dla naszej działki RZ1Z/00188135/2 w księgach wieczystych https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl w części III jest już 88 wpisów. Co oznacza, iż wielu z nas spotkało się z notariuszem. Myślę, iż jest to stan z przed 2 tyg, bo rejestracja trochę trwa.
Ciesze się, że budowa ruszyła i sprzedaż mieszkań idzie dobrze. Wg strony developera sprzedanych zostało juź 109 mieszkań a rezerwacji jest 115 co stanowi w sumie ok 46% wszystkich mieszkań. Jest to bardzo doby wynik, zważywszy na fakt iż budowa zakończy się za ponad 2 lata.

Nie będę się rozpisywał na temat zależności między liczbą sprzedanych mieszkań a powodzeniem inwestycji :) Mam nadzieję, że wszyscy to wiemy. :) Moim zdaniem wszystko jest OK.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2018, 11:58 przez Slawek0102, łącznie zmieniany 1 raz
Slawek0102
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 25 kwie 2018, 18:26

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (CT MGroup Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: rafik » 25 maja 2018, 17:46

Pierwszy raz się z taką sytuacją spotykam.Murują na oddzielnym murku nie połączonym z płytą główną nawet chudziakiem.Murek oporowy?Tylko po co.Fundament części usługowej też na moje oko to nie jest bo ciężar budynku i tak działał by na te ściany gdyż są bardzo blisko płyty fundamentowej.
Taki pustaki stosuje się przy budowie parterowych domów jednorodzinnych zamiast wylewania fundamentów.Jest to szybkie i ekonomiczne rozwiązanie,ale przy kilkupiętrowym bloku??Nie mam pojęcia co oni wymyślili.

P.S Budowlańcem jestem jedynie z zamiłowania...
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1063
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (CT MGroup Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: rzeszowiak23 » 25 maja 2018, 22:51

Jeśli konstrukcja garaży, lokali usługowych zostanie oparta przegubowo na konstrukcji głównej (bloki) to nie będzie zbytnio oddziaływać. obciążenie od samych ścian i stropu nie będzie znaczne, dodatkowo widzę co parę metrów murowane ściany wzmocnione będą słupkami betonowymi.
rzeszowiak23
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 141
Na forum od: 26 lut 2016, 11:54

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (CT MGroup Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 26 maja 2018, 13:56

Jeśli ktoś krytykował postępy prac dziś będzie mile zaskoczony.
Sobota, dużo pracowników, prawie 14 godzina, żar leje się z nieba a wysokich murów przybywa ;)


Obrazek



Ta murowana ściana ze zbrojonymi słupkami chyba w około będzie? Dźwig widziałem porozkładał już kilknaście palet tych betonowych pustaków po obwodzie.



Obrazek




Obrazek




Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8538
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (CT MGroup Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Toya » 27 maja 2018, 6:45

Ale przyznacie, że technologia budowy niespotykana dotąd w Rzeszowie. Chyba jednak ukraińskie wzorce. Ciekawe czy się sprawdzi i ewentualnie przyjmie u innych?
Toya
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 267
Na forum od: 07 maja 2017, 4:54

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (CT MGroup Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: rafik » 27 maja 2018, 12:37

pisul pisze:Jeśli ktoś krytykował postępy prac dziś będzie mile zaskoczony.
Sobota, dużo pracowników, prawie 14 godzina, żar leje się z nieba a wysokich murów przybywa ;)

Takie przerzucanie pracowników między zadaniami na tak dużym placu budowy nie ma żadnego sensu i na pewno nie zwiększa tempa budowy.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1063
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (CT MGroup Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Sindus » 27 maja 2018, 15:58

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Sindus
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 02 wrz 2015, 9:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (CT MGroup Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: harpun » 27 maja 2018, 21:00

Ja podobne coś widziałem w Krakowie
Obrazek

https://investmap.pl/watek/krakow-hoste ... 76#p423381
harpun
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 378
Na forum od: 05 sie 2014, 22:00
Lokalizacja: Kraków

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości