[ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: riko » 03 sty 2017, 16:37

Jestem ciekaw czemu SM ENERGETYK nie wykupił tego małego kwadracika co jest u swietego na planie osiedla.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ETernit » 03 sty 2017, 22:24

Niestety brak spójnej zabudowy to efekt braku Miejscowego Planu Zagospodarowania Terenu. Pozwolenia wydaje się w oparciu o warunki zabudowy, gdzie bierze się pod uwagę otoczenie, z tego co się orientuję w 3promieniach frontu działki... Wydział Architektury zdaje się, jest bardzo przychylny Inwestorom i w zasadzie każdy uzyskuje to, o co wnioskował pod warunkiem spełnienia wszystkich wymogów formalnych (zgodnie z Przepisami Prawa Budowlanego). Efektem jest duże zróżnicowanie zabudowy, bark spójności pod względem architektonicznym (różne kształty budynków, różne nachylenie połaci dachów, niespójna kolorystyka etc...).

W miejscach, gdzie został opracowany MPZP, jak na przykład na północy od centrum, zabudowa jest w miarę spójna, a układ funkcjonalno-użytkowy terenu jest przemyślany. Przemyślana jest również lokalizacja układów komunikacyjny, terenów zielonych, lokali handlowo-usługowe, zabudowy wielorodzinnej niskiej i wysokiej. Każdy z rodzajów zabudowy ma przewidziane konkretne miejsce, bryły budynków są z grubsza określone, podobnie jak wysokość zabudowy i nachylenie połaci dachu co daje wrażenie spójności. Dobrym, przykładem jak dla mnie jest osiedle staromieście (ogrody). Osiedla choć nie w pełni ukształtowane, to przy udziale wielu różnych Inwestorów, zabudowa sprawia, że osiedla stanowią jednolitą całość.
Problem jednak leży po stronie Własności działek, ponieważ większość z nich jest w rękach prywatnych, a Właściciele mają znikomy udział w decydowaniu, co planuje UM Rzeszowa. Jeżeli na terenach jest planowana droga, to zapewne tam powstanie. Jeżeli MPZP przewiduje tereny zielone w danym miejscu, zapewne tam powstaną bez możliwości budowy domków jednorodzinnych etc. To niestety wpływa na niezadowolenie mieszkańców pomimo magicznego zapisu na każdej z jednostek ewidencyjnych "zachowanie dotychczasowej zabudowy". Jeżeli ktoś zdąży wybudować się przez uchwaleniem MPZP, to ma dużo szczęścia. Podobnie, jeżeli na prywatnych działach projektuje się zabudowę mieszkaniową wielorodzinną lub usługową. Wartość tych działek wzrastam ku uciesze większości Właścicieli.
Niestety uchwalenie MPZP trwa wiele lat i jest to dość kosztowne. Stąd większość decyzji wydaje się w oparciu o WZ. No i mamy misz-masz.
ETernit
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 329
Na forum od: 15 paź 2015, 18:53

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: gragar » 04 sty 2017, 16:57

Mam wrażenie ,że jednak trochu już się nasycił rynek mieszkaniowy i sprzedaż nie idzie tak szybko. Te najciekawsze lokale sprzedadzą się w parę dni a potem długa będzie droga do znalezienia właścicieli wielkich lub małych dziupli. Deweloperzy muszą urealnić cenę do zarobków przeciętnego nabywcy a poza tym ludzie już nie szukają tylko miejsca do przespania się ,ale chcą mieć duży taras na który nie sięgają oczy sąsiadów,chcą mieć przestronną komórkę,(bo 2- 3 m2 to kpina z ludzi i ich potrzeb) ,rowerownię ,wózkownię i zapewnioną zieleń niedaleko blok, miejsca postojowe dla gości.CZY TO TAKIE WIELKIE OCZEKIWANIA??? Jeżeli deweloperzy tego nie zrozumieją to zostaną z tymi pustostanami,a ci nieszczęśnicy którzy już się zdecydują na zakup ,będą ponosić większe czynsze za mieszkanie .... :o niestety.
gaga
gragar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 16 lut 2016, 20:21

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tekla » 07 sty 2017, 23:43

Pierwszy blok też beznadziejnie zaprojektowany. Ściany bardzo cienkie, wszystko słychać od sąsiadów, klatki schodowe bez dostępu do powietrza i światła dziennego, przegrody między balkonami porażka. Nawet ościeżnice w drzwiach wejściowych pomalowane na inny kolor niż same skrzydła drzwiowe. Brawo Panie/Pani architekcie! Blok oprócz tabliczki z numerem nie ma żadnych oznaczeń jeśli chodzi o numer klatki schodowej jak i nr mieszkań.Jest to duże utrudnienie dla np gości czy kurierów. Od oddania bloku minęło już ponad pół roku. Plac zabaw to kolejna porażka: malutka piaskownica i ławka WOW. A na parkingu naziemnym miejsca postojowe tak namalowane że nie ma szans żeby stanąć w wyznaczonych liniach i otworzyć normalnie drzwi. Żadnego planu odnośnie zieleni wokół bloku po prostu trawa. Jednym słowem jestem mocno zawiedziona.
tekla
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 25 mar 2016, 10:35

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Miro » 11 sty 2017, 19:25

tekla pisze:Pierwszy blok też beznadziejnie zaprojektowany. Ściany bardzo cienkie, wszystko słychać od sąsiadów, klatki schodowe bez dostępu do powietrza i światła dziennego, przegrody między balkonami porażka. Nawet ościeżnice w drzwiach wejściowych pomalowane na inny kolor niż same skrzydła drzwiowe. Brawo Panie/Pani architekcie! Blok oprócz tabliczki z numerem nie ma żadnych oznaczeń jeśli chodzi o numer klatki schodowej jak i nr mieszkań.Jest to duże utrudnienie dla np gości czy kurierów. Od oddania bloku minęło już ponad pół roku. Plac zabaw to kolejna porażka: malutka piaskownica i ławka WOW. A na parkingu naziemnym miejsca postojowe tak namalowane że nie ma szans żeby stanąć w wyznaczonych liniach i otworzyć normalnie drzwi. Żadnego planu odnośnie zieleni wokół bloku po prostu trawa. Jednym słowem jestem mocno zawiedziona.


Droga pani ja jestem odmiennego zdania uważam że blok jest bardzo dobrze wykonany jak na rzeszowskie warunki bo oglądałem wiele mam osobiście tam mieszkanie i wogóle nie słyszę sąsiadów, klatki oddzielne są fajnym rozwiązaniem, bardzo dobra izolacja cieplna i wentylacja jedynie zgodzę się z Panią w kwestii kremowych ościeżnic to jest kiszka powinni je przemalować reszta naprawdę ok oby drugi też im tak wypadł. No i żeby spółdzielnia dobrze nim zarządzała bo w niektórych inwestycjach jest z tym rzeczywiście słabo. pozdrawiam

P.S oczywiście wszystko jest kwestią gustu.
Miro
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 27 kwie 2016, 14:25

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tekla » 13 sty 2017, 14:59

Ja też niestety tam mam mieszkanie i ściany są tak cienkie że słychać każde słowo sąsiadów. To raczej nie jest kwestią gustu a fakt i jest to bardzo uciążliwe. To że klatki są dodatkowo oddzielone nie jest dobrym rozwiązaniem bo ciągle jest tam duszno, nie ma wymiany powietrza. Okna na klatce zamykane na klucz to tez porażka przy palących na klatce sąsiadach.
tekla
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 25 mar 2016, 10:35

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: riko » 10 lut 2017, 17:11

No jeszcze budowa nie rozpoczęta a tylko 69 mieszkań wolnych zostało jeszcze.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: marrok » 24 mar 2017, 15:12

Jak tam panowie i panie, ktos byl juz na podpisaniu umowy (ja sie wybieram w srode) ktos zdradzi czego mam sie spodziewac, jakies nowinki :)
marrok
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 43
Na forum od: 24 mar 2017, 15:08

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mobilee » 25 mar 2017, 22:35

Ja wybieram się w poniedziałek więc coś pewnie sie dowiem:-) Już wiosna powinni już coś działać.
Mobilee
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 21
Na forum od: 25 mar 2017, 22:31

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: marrok » 26 mar 2017, 17:45

Mobilee pisze:Ja wybieram się w poniedziałek więc coś pewnie sie dowiem:-) Już wiosna powinni już coś działać.

to zdaj panie relacje :)
marrok
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 43
Na forum od: 24 mar 2017, 15:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości