[ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 02 lip 2017, 16:42

Mobilee pisze:... Siedzą i siedzą w tej dziurze. Robotników tez jakoś specjalnie nie widać. Ciekawe bo wg harmonogramu ma być wybudowany do końca roku. Jakoś tego nie widzę póki co...


Daj im szanse. Prace ziemne i przy płycie dennej za bardzo nie widać a to dużo prac przy zbrojeniach i betonowaniu dużych powierzchni...
Ale już są pierwsze szalunki ścian i teraz już budynek będzie rósł w górę i tego nie da się nie zauważyć ;)


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8538
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bulaa90 » 02 lip 2017, 17:19

Ktoś wie z jakiego pustaka będzie ten blok budowany ?
bulaa90
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 89
Na forum od: 14 maja 2017, 11:00

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 02 lip 2017, 17:45

Szukałem tej informacji na stronie inwestycji. Niestety brak info. Ale na stronie firmowej jest ikonka Zapytaj o mieszkanie pewnie dziś Pan zapyta to w pracujący dzień Panu wyślą odpowiedz czyli jutro.

http://www.smenergetyk.com.pl/inwestycj ... lerie.html
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8538
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mike » 03 lip 2017, 11:43

Witam wszystkich!

Jest to mu pierwszy post na forum, ;) .

Jestem zainteresowany zakupem mieszkania w drugim etapie inwestycji Energetyka. Przeczytałem cały temat odnośnie tej inwestycji przy czym najbardziej interesowały mnie opinie osób, które zakupiły mieszkania w pierwszym etapie. Znalazłem tylko wymianę zdań między @tekla oraz @Miro.

Stąd też ponowne pytanie do tych użytkowników oraz innych osób, które już mieszkają w pierwszym budynku. Powiedzcie, czy jeśli mielibyście tak jak ja decydować czy kupić mieszkanie w tej okolicy i od tej spółdzielni to zrobilibyście to jeszcze raz??

Pewnie nie będzie mi dane oglądnąć jak wygląda mieszkanie w stanie deweloperskim zanim go kupie, także jestem ciekawy Waszych wrażeń, opinii i wszystkiego co by mogło pomóc mi w podjęciu decyzji.

Z góry dzięki za pomoc!
Pozdrawiam.
Mike
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 29
Na forum od: 03 lip 2017, 11:24

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bulaa90 » 03 lip 2017, 12:31

Mike pisze:Witam wszystkich!

Jest to mu pierwszy post na forum, ;) .

Jestem zainteresowany zakupem mieszkania w drugim etapie inwestycji Energetyka. Przeczytałem cały temat odnośnie tej inwestycji przy czym najbardziej interesowały mnie opinie osób, które zakupiły mieszkania w pierwszym etapie. Znalazłem tylko wymianę zdań między @tekla oraz @Miro.

Stąd też ponowne pytanie do tych użytkowników oraz innych osób, które już mieszkają w pierwszym budynku. Powiedzcie, czy jeśli mielibyście tak jak ja decydować czy kupić mieszkanie w tej okolicy i od tej spółdzielni to zrobilibyście to jeszcze raz??

Pewnie nie będzie mi dane oglądnąć jak wygląda mieszkanie w stanie deweloperskim zanim go kupie, także jestem ciekawy Waszych wrażeń, opinii i wszystkiego co by mogło pomóc mi w podjęciu decyzji.

Z góry dzięki za pomoc!
Pozdrawiam.



Czesc Mike!

Powiem Ci tak. Miałem okazje być u kolegi na mieszkaniu, który kupił mieszkanie w I etapie. Wszystko wygladało naprawde bardzo dobrze. On mieszka tam od roku i nic sie nie dzieje (rok to troche malo czasu ale zawsze jakis poglad jest :) ). Standard wykonczenia ocenia jako bardzo dobry (chodzi o jakosc okien, klatek schodowych, drzwi wejsciowych). Ma on bezposrednie porownanie tej inwestycji z nowo zakupionym mieszkaniem od Dewelopera i mowi ze mieszkanie od Energetyka jest o niebo lepsze (zmienia ze wzgledu na wielkosc mieszkania). Tlumaczyl to jako:

Deweloper buduje, robi ewentualnie wspolnote mieszkaniowa za ktora i tak ludzie placa i maja to gdzies daleko...

Spoldzielnia mieszkaniowa jest inwestorem i wlascicielem budynku (i terenu) i deklaruje sie dbac o ten budynek tak wiec nie powinni odstawic maniany zeby po 5 (?) latach rękojmi naprawiać coś co chwile ... Podobno używają troche lepszych materiałów.

To mi wystarczyło, żeby podjąć decyzje o zakupie mieszkania w 2 inwestycji :)
bulaa90
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 89
Na forum od: 14 maja 2017, 11:00

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mike » 03 lip 2017, 13:18

bulaa90, dzięki za odpowiedź!

Mam nadzieję, że jeszcze ktoś się podepnie pod moje pytanie i przeczytam kolejne spostrzeżenia, ;).
Mike
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 29
Na forum od: 03 lip 2017, 11:24

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartes_7 » 05 lip 2017, 23:15

Jestem właścicielem mieszkania I etapu i chciałbym podzielić się swoimi przemyśleniami:

LOKALIZACJA:
Jest to bardzo dobre miejsce do życia. Niby na uboczu ale bardzo blisko do centrum. Nie słychać w ogóle ruchu drogowego z głównych arterii (Powst. Warszawy, Sikorskiego). Czasami mam wrażenie, że mieszkam na wsi, jest tak cicho i spokojnie. Bliskie sąsiedztwo terenów rekreacyjnych (Park Papieski, Żwirownia, Bulwary, promenada wzdłuż zalewu, Lisia Góra), Stosunkowo bliskie sąsiedztwo sklepów wielkopowierzchniowych i galerii handlowych (Plaza, Millenium Hall, hipermarkety spożywcze budowlane i meblowe). Natomiast trochę daleko do małych sklepów spożywczych. Jedyny w najbliższym sąsiedztwie to Słoneczko na ul.Strażackiej (5 minut piechotą). Również najbliższy przystanek autobusowy znajduje się koło słoneczka. W okolicy jest też kilka żłobków i przedszkoli (zarówno prywatnych jak i państwowych)

INFRASTRUKTURA DROGOWA:
to najsłabszy punkt. Wąskie drogi dojazdowe do bloku. Ul. Zaciszna to porażka. Trochę lepiej będzie na ul. Uroczej ale tylko w kierunku Strażackiej. Powiedzmy sobie szczerze - ile osób jedzie w kierunku Białej i Tyczyna a ile w kierunku centrum miasta? Jak to się nie zmieni w perspektywie kilku lat to będzie bardzo źle. Tym bardziej, że powstaje kilka inwestycji przy tych ulicach. Na minus też brak latarni na ul. Zacisznej i jak idziemy po ciemku to zupełnie już jak na wiosce. Na plus na pewno ceny taksówek powiedzmy w kierunku rynku :)

BLOK I INFRASTRUKTURA OKOŁO BLOKOWA:
Sam budynek jest solidnie wykonany. Na uwagę zasługuje wykończenie elewacji. Zastosowano szarą kolorystykę w połączeniu z imitacją drewna co finalnie dało bardzo dobry efekt. Do tego dochodzi mleczne szkło na balkonach. W porównaniu do konkurencyjnych inwestycji gdzie dominuje pstrokacizna to jest bardzo dobrze. We wnętrzu dominują duże i przestronne klatki schodowe oraz spore windy. To był zdecydowany atut przy urządzaniu mieszkania. Na minus brak na zewnątrz koszy na śmieci oraz podjazdów dla wózków (ale mam nadzieje, że to się zmieni). Pisałem, też w sąsiednim temacie, że nie ma u nas wilgoci w garażach podziemnych oraz komórkach lokatorskich. Po zakończeniu budowy drugiego etapu w miejscu kontenerów dla pracowników ma powstać plac zabaw.

MIESZKANIE:
Generalnie jak sobie urządzimy tak będzie ale jest kilka szczegółów odgórnie ustalonych przez inwestora. Słaba wentylacja w łazience (jak miałbym możliwość to założyłbym teraz wiatrak w kratce wentylacyjnej). Wystąpiło pęknięcie na suficie. Ale to będę reklamował dopiero po 1 - 1,5 roku jak już wszystko co ma siąść do siądzie. Niektóre mieszkania mają bardzo przestronne balkony. Zdecydowany plus to ogrzewanie z sieci miejskiej i brak instalacji gazowej.

SPÓŁDZIELNIA ENERGETYK:
Chyba wszystko ok w porównaniu do tego co czytam w innych wątkach jak ludzie narzekają na deweloperów itp. Wszystko w terminie, dobry kontakt itp. Nie mam nic do zarzucenia.

REASUMUJĄC:
Jeśli miałbym zdecydować czy kupuje jeszcze raz mieszkanie w tej lokalizacji i od tego inwestora? To mówię - TAK. Kupiłbym bez wahania mimo kilku słabych punktów i minusów. Zdecydowanie więcej jest atutów tej lokalizacji, tego miejsca, tej inwestycji.
bartes_7
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 187
Na forum od: 07 lut 2016, 16:45

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mike » 06 lip 2017, 9:01

bartes_7, dzięki za długi feedback. Kolejna opinia na plus, ;)

Ciekawe jest to co piszesz odnośnie kontaktu ze spółdzielnią. Byłem tam wczoraj i jestem zniesmaczony tym jak zostałem przyjęty przez Panią w sekretariacie.

Nie wiem czy Wy wszyscy załatwialiście formalności z inną osobą niż ta na którą ja trafiłem...
Mike
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 29
Na forum od: 03 lip 2017, 11:24

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bulaa90 » 06 lip 2017, 11:49

Mike pisze:bartes_7, dzięki za długi feedback. Kolejna opinia na plus, ;)

Ciekawe jest to co piszesz odnośnie kontaktu ze spółdzielnią. Byłem tam wczoraj i jestem zniesmaczony tym jak zostałem przyjęty przez Panią w sekretariacie.

Nie wiem czy Wy wszyscy załatwialiście formalności z inną osobą niż ta na którą ja trafiłem...


Możesz podać przykład co było nie tak ? W moim przypadku wszystko raczej było w porządku. Może po prostu gorszy dzień miała Pani w sekretariacie :)
bulaa90
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 89
Na forum od: 14 maja 2017, 11:00

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mike » 06 lip 2017, 11:56

Ta Pani powinna mnie zachęcić do zakupu a jak wyszedłem od niej to odechciało mi się wszystkiego.

Wszystkie dalsze formalności też z nią są załatwiane??
Mike
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 29
Na forum od: 03 lip 2017, 11:24

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości