[ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bulaa90 » 27 paź 2017, 6:40

Mike pisze:Dla zainteresowanych:

Budowa nie pięła się do góry w ostatnich dniach bo jest problem z pojawiającą się wodą, dlatego też musieli wykonać dodatkowe palowanie. Mimo to wykonawca nie przewiduje większych opóźnień.

Informacja pochodzi ze spółdzielni.

Jednym słowem lipa...


Hej,
Takie pytanko z mojej strony, co ma pojawiajaca sie woda z dodatkowym palowaniem ? szukam w internecie co to jest palowanie- jest osadzanie budynku na palach - ale jaki to ma zwiazek z woda ?
bulaa90
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 89
Na forum od: 14 maja 2017, 11:00

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 29 paź 2017, 17:00

Coś musieli powiedzieć. To spory budynek i budowa troszkę musi potrwać. Ale spokojnie są postępy prac mimo paskudnej ostatnio pogody.
Zaczęli kolejne piętro ;)


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bulaa90 » 29 paź 2017, 20:33

pisul pisze:Coś musieli powiedzieć. To spory budynek i budowa troszkę musi potrwać. Ale spokojnie są postępy prac mimo paskudnej ostatnio pogody.
Zaczęli kolejne piętro ;)



No niby tak ale... jaka pewnosc ze faktycznie nie ma problemow z fundamentami i woda gruntowa tak jak w Naszym Gaju ? Jest to naprawde powazny klopot z ktorym pozniej ciezko bedzie cos zrobic.

Z drugiej strony "dodatkowe palowanie" do wody w fundamentach nie ma kompletnie zwiazku ... sam nie wiem.

Jesli ktokolwiek posiada jakies dodatkowe informacje to prosimy o ich umieszczenie na forum :) z gory dzieki :)
bulaa90
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 89
Na forum od: 14 maja 2017, 11:00

Re: [ul. Urocza] Blok mieszkalny (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bulaa90 » 30 paź 2017, 13:24

Miro pisze:wg mnie hartbex to sprawdzony wykonawca ja mieszkam w I bloku energetyka i jest naprawdę solidnie i starannie zrobiony może wolno ale raczej dokładnie co do tego drugiego wykonawcy to narazie trudno powiedzieć zobaczymy.



Na forum przeznaczonym dla II Inwestycji Energetyka ludzie pisza ze opoznienia sa spowodowane problemem z fundamentami/woda gruntowa... ktos ma jakiekolwiek info na ten temat? Patrzac na inwestycje naszego gaju przy powstancow warszawy, problemy z woda gruntowa i przeciekajacymi fundamentami/scianami fundamentow nie sa wesole.. pytanie czy Hartbex tak sie tylko tlumaczy z opoznien czy faktycznie ma jakies problemy
bulaa90
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 89
Na forum od: 14 maja 2017, 11:00

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bulaa90 » 30 paź 2017, 13:27

bulaa90 pisze:Witam,
chciałbym poruszyć inny temat, mianowicie z tego co sie dowiedziałem, Nasza spółdzielnia planuje jedynie podjazd na wózek z jednej strony - od strony tunelu -tzn od strony 5 piętrowego budynku.

Niestety od strony 3 piętrowego bloku (gdzie są 2 pary schodów) nie będzie podjazdów na wózek... Może warto zacząć zgłaszać uwagi do tego projektu i może jest szansa, żeby jeszcze na etapie budowy, zrobili podjazdy na wózek ? w tym momencie sądzę ze jest to zerowy koszt a jeśli zaczniemy o tym mówić po wprowadzeniu się to będzie za późno i może nam to zrobią ale na pewno za nasze pieniądze...

Zwracam się oczywiście do ludzi, którzy kupili mieszkanie i znajdują się na liście mieszkańców.

Proszę o wyrażenie Waszej opinii. W załączeniu dodaje zdjęcie, żeby zobrazować o czym mówię


Chcialbym wrocic do tego tematu- wciaz nie ma chetnych ?
Załączniki
7A687742-ED3A-4A97-B0C1-3343B5F3EAFD.png
7A687742-ED3A-4A97-B0C1-3343B5F3EAFD.png (287.76 KiB) Przeglądany 4161 razy
bulaa90
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 89
Na forum od: 14 maja 2017, 11:00

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mike » 08 lis 2017, 23:50

Siemka!

Potwierdzał ktoś może moje ostatnie rewelacje, które otrzymałem od spółdzielni odnośnie problemów z wodą gruntową. Może jakieś dementi...
Mike
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 29
Na forum od: 03 lip 2017, 11:24

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tomiczek » 19 lis 2017, 14:09

witam
Mi tez spółdzielnia mówiła że chodzi o poziom wody gruntowej, że początkowo pomiary były robione w czasie suszy wiec wynik różnił się od czasu późniejszego kiedy zaczęli kopać....za ok 2 tygodnie miła być budynek cały wybudowany a ile jest aktualnie 1 piętro? Spółdzielnia mówi że zdążą z oddaniem na czas (ale niepokój jest).Pani w sekretariacie w lecie mówiła że ekipy będą pracować na 3 zmiany żeby zmniejszyć opóźnienie. Oczywiście to ściema bo każdy kto bywa w okolicy widzi jak jest...;(
Sprawa druga: o co chodzi z tymi podjazdami od strony 3 piętrowego bloku.Pomysł dobry. zgłaszał ktoś to?Przecież to nie są aż takie duże koszty...
Sprawa trzecia: czy mieszkańcy bloku nowo powstałego finansują plac zabaw??? Można przeczytać na forum konkurencji że bardzo się cieszą z tego powodu...że ich deweloper się o to nie musiał starać....Przecież sąsiedzi im go sfinansują....
Sprawa czwarta: czy ktoś wie z czego mają być zadaszenia na balkonach na pietrach ostatnich?
Sprawa piąta:czy ktoś wie czy elewacja będzie biała, czy nawiązywać do bloku energetyka 1.

pozdrawiam
tomiczek
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 17 wrz 2017, 13:58

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: adek01 » 20 lis 2017, 8:01

tomiczek pisze:witam
Mi tez spółdzielnia mówiła że chodzi o poziom wody gruntowej, że początkowo pomiary były robione w czasie suszy wiec wynik różnił się od czasu późniejszego kiedy zaczęli kopać....za ok 2 tygodnie miła być budynek cały wybudowany a ile jest aktualnie 1 piętro? Spółdzielnia mówi że zdążą z oddaniem na czas (ale niepokój jest).Pani w sekretariacie w lecie mówiła że ekipy będą pracować na 3 zmiany żeby zmniejszyć opóźnienie. Oczywiście to ściema bo każdy kto bywa w okolicy widzi jak jest...;(
Sprawa druga: o co chodzi z tymi podjazdami od strony 3 piętrowego bloku.Pomysł dobry. zgłaszał ktoś to?Przecież to nie są aż takie duże koszty...
Sprawa trzecia: czy mieszkańcy bloku nowo powstałego finansują plac zabaw??? Można przeczytać na forum konkurencji że bardzo się cieszą z tego powodu...że ich deweloper się o to nie musiał starać....Przecież sąsiedzi im go sfinansują....
Sprawa czwarta: czy ktoś wie z czego mają być zadaszenia na balkonach na pietrach ostatnich?
Sprawa piąta:czy ktoś wie czy elewacja będzie biała, czy nawiązywać do bloku energetyka 1.

pozdrawiam


Mam mieszkanie w SM ENERGETYK I AD.3 -tak I ty później bedziesz płacił za utrzymanie , jest napis na placy zabaw "Plac wyłącznie dla mieszkańców SME itd" ale jak to bedziesz weryfikował?
adek01
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 166
Na forum od: 26 paź 2014, 20:36

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: gstudio » 20 lis 2017, 8:49

adek01 pisze:
tomiczek pisze:witam
Mi tez spółdzielnia mówiła że chodzi o poziom wody gruntowej, że początkowo pomiary były robione w czasie suszy wiec wynik różnił się od czasu późniejszego kiedy zaczęli kopać....za ok 2 tygodnie miła być budynek cały wybudowany a ile jest aktualnie 1 piętro? Spółdzielnia mówi że zdążą z oddaniem na czas (ale niepokój jest).Pani w sekretariacie w lecie mówiła że ekipy będą pracować na 3 zmiany żeby zmniejszyć opóźnienie. Oczywiście to ściema bo każdy kto bywa w okolicy widzi jak jest...;(
Sprawa druga: o co chodzi z tymi podjazdami od strony 3 piętrowego bloku.Pomysł dobry. zgłaszał ktoś to?Przecież to nie są aż takie duże koszty...
Sprawa trzecia: czy mieszkańcy bloku nowo powstałego finansują plac zabaw??? Można przeczytać na forum konkurencji że bardzo się cieszą z tego powodu...że ich deweloper się o to nie musiał starać....Przecież sąsiedzi im go sfinansują....
Sprawa czwarta: czy ktoś wie z czego mają być zadaszenia na balkonach na pietrach ostatnich?
Sprawa piąta:czy ktoś wie czy elewacja będzie biała, czy nawiązywać do bloku energetyka 1.

pozdrawiam


Mam mieszkanie w SM ENERGETYK I AD.3 -tak I ty później bedziesz płacił za utrzymanie , jest napis na placy zabaw "Plac wyłącznie dla mieszkańców SME itd" ale jak to bedziesz weryfikował?


Witam, ad3 - nie uważam aby ktokolwiek się z tego powodu cieszył, nie broniąc żadnej ze stron uważam że mieszkańcy niższego bloku powinni "dołożyć się" do powstającego placu zabaw i powinno być utworzone jakieś dojście do niego.
Było by to najkorzystniejsze rozwiązanie dla każdej ze stron ponieważ nikt nie będzie w stanie tego weryfikować a większość i tak wolała by z niego korzystać "legalnie" i co za tym idzie - płacić za utrymanie.
Kwestia dogadania się developerów / spółdzielni, lepiej pójść na jakiś kompromis niż tworzyć ogrodzenia i place zabaw w odległości 5m od siebie ;)
gstudio
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 33
Na forum od: 23 gru 2016, 18:48

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bulaa90 » 20 lis 2017, 10:29

tomiczek pisze:witam
Mi tez spółdzielnia mówiła że chodzi o poziom wody gruntowej, że początkowo pomiary były robione w czasie suszy wiec wynik różnił się od czasu późniejszego kiedy zaczęli kopać....za ok 2 tygodnie miła być budynek cały wybudowany a ile jest aktualnie 1 piętro? Spółdzielnia mówi że zdążą z oddaniem na czas (ale niepokój jest).Pani w sekretariacie w lecie mówiła że ekipy będą pracować na 3 zmiany żeby zmniejszyć opóźnienie. Oczywiście to ściema bo każdy kto bywa w okolicy widzi jak jest...;(
Sprawa druga: o co chodzi z tymi podjazdami od strony 3 piętrowego bloku.Pomysł dobry. zgłaszał ktoś to?Przecież to nie są aż takie duże koszty...
Sprawa trzecia: czy mieszkańcy bloku nowo powstałego finansują plac zabaw??? Można przeczytać na forum konkurencji że bardzo się cieszą z tego powodu...że ich deweloper się o to nie musiał starać....Przecież sąsiedzi im go sfinansują....
Sprawa czwarta: czy ktoś wie z czego mają być zadaszenia na balkonach na pietrach ostatnich?
Sprawa piąta:czy ktoś wie czy elewacja będzie biała, czy nawiązywać do bloku energetyka 1.

pozdrawiam



Witam,
Odnosnie sprawy drugiej - ja poruszylem temat bo podpytalem Pana Roberta ze spoldzielni i powiedzial mi ze od tej strony, ktorej zaznaczylem nie bedzie podjazdow na wozek. Mysle ze moznaby bylo napisac jakies pismo ale napewno potrzebowalbym podpisow duzej ilosci osob - poki co nie widze niestety zainteresowania... Pytanie czy mozemy uczestniczyc w spotkaniach spoldzielni z mieszkancami ? jesli tak to tez moglo by byc wyjscie - pojsc i powiedziec o Naszych prosbach - moge wszystkiego sie dopytac ale potrzebuje miec pewnosc ze ktos mi sie podpisze/przyjdzie na spotkanie.

Sprawa 3: tak, to nasz plac zabaw
Sprawa 5: elewacja bedzie tak jak na wizualizacji - bialo szara

Dla lepszego zobrazowania punktu drugiego zalaczam kolejne zdjecia:
Załączniki
bryla1jpg788.jpg
bryla1jpg788.jpg (162.42 KiB) Przeglądany 3571 razy
bryla5jpg2514.jpg
bryla5jpg2514.jpg (142.79 KiB) Przeglądany 3571 razy
bulaa90
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 89
Na forum od: 14 maja 2017, 11:00

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości