[ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: leirion » 05 gru 2018, 1:17

tommek pisze:Tyle ze spoldzielnia z mieszkancami zostaje na lata. Blyskotliwy deweloper przesciguje sie w blyskotkach, nowinkach, ktore maja wyroznic jego inwestycje i spowodowac szybka sprzedaz mieszkan. Jak sie to stanie, to pedzi z budowa, byle szybciej, byle taniej. Nastepnie nic nie mowiac pozostawia mieszkancow samych sobie :):):)
A ci budza sie z pretensjami, ktore kierowac nalezy niewiadomo do kogo.. po 5 latach rekojmi deweloper smieje sie jeszcze glosniej, a mieszkancy zostaja z reka w nocniku..

Jak odbierałam mieszkanie w spółdzielni mieszkaniowej 15 lat temu, zostałam poinformowana, że mam 3 lata na zgłaszanie ewentualnych wad, usterek i zostaną w ramach gwarancji (bądź rękojmi, nie pamiętam dokładnie) poprawione, a potem to już spółdzielnia odpowiada tylko za części wspólne, mieszkanie to już mój problem. Teraz jest 5 lat, bo prawo się w między czasie zmieniło...ale tak samo dotyczy mieszkań deweloperskich, jak i w spółdzielniach. No chyba, że akurat Energetyk nie sprzedaje mieszkań jako odrębną własność.
Owszem spółdzielnia zostaje...czesze mnie na opłaty co miesiąc na ponad 750 zł za mieszkanie 40,5m za 3 osoby (bez gazu i prądu). Każdy kto usłyszy, że płacę tak wysoki czynsz jest w szoku...ale zaprzyjaźniona rodzina 2 piętra wyżej za takie samo mieszkanie i również za 3 osoby płaci podobnie....Już kilka osób na osiedlu porównywało zestawienia opłat różnych spółdzielni... i nasza jest jedną z dwóch o najwyższych opłatach w Rzeszowie.
Spoldzielnie w ogolnosci maja to do siebie, ze pracuja w nich ludzie na etatach, rowniez w zarzadach.
.....Dlatego decyzje spoldzielniane czesto wychodza naprzeciw mieszkancom, sa pomyslem grupy osob, choc nie zawsze sa najwyzszych lotow.

No właśnie, cała administracja nieźle rozbudowana i zarząd i Pan Prezes muszą zarobić... ;). Poza tym, w ciągu 15 lat płacenia na fundusz remontowy spółdzielnia wyremontowała w 3 pionach balkony (Ci pierwsi co się wkurzyli na odłażące płytki), pozostali się dowiedzieli, że to nie należy do spółdzielni...ponad miesiąc temu pogotowie hydrauliczne w niedzielę zrobiło dziurę w suficie na klatce schodowej bo lała się strumieniem woda z pękniętej rury centralnego ogrzewania, do tej pory dziura w suficie podwieszanym jest nie ruszona...
Nie wiem, jakie masz doświadczenia ze spółdzielniami... ale ja bym na Twoim miejscu z tymi pochwałami pod adresem Energetyka poczekała.... jest takie powiedzenie "Nie chwal dnia przed zachodem słońca"

Jak podejmowałam decyzje o kupnie mieszkania konsultowałam się z osobą pracującą od 30 lat w MZBM, która średnio kilka razy w tygodniu bywa na zebraniach różnych Wspólnot mieszkaniowych. Miałam wątpliwości... czy nie za mały blok ? czy taka wspólnota licząca 55 mieszkań sobie poradzi...Usłyszałam, że mają w zarządzie mniejsze na 40 kilka mieszkań i sobie świetnie radzą. ... zdecydowałam, że zaryzykuję...
leirion
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 15 cze 2017, 12:12

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: gragar » 05 gru 2018, 16:06

:o
Ostatnio zmieniony 09 gru 2018, 17:03 przez gragar, łącznie zmieniany 1 raz
gaga
gragar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 16 lut 2016, 20:21

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 05 gru 2018, 17:39

@Leirion w mojej kamienicy gdzie jest 18 mieszkań administruje MZBM, bo tak zdecydowalismy jako ich właściciele, na prawdę nie ma problemu...ogarniaja temat, wiec ilość mieszkań nie ma tu znaczenia. Poza tym NG od strony wschodniej (od wyjazdu) ma w planach coś jeszcze budować, więc wspólnota będzie większa....Mozecie sobie też poczytać na grupie na FB osiedla Nasz Gaj jak wyglada współpraca z NG. Panie z biura na bieżąco odpowiadają na grupie na większość pytań i nie ma problemu z usterkami, które oczywiście zawsze się pojawiają jak blok jest nowy, a mieszkańcy tego osiedla na prawdę są aktywni i nic im nie odpuszczaja... Deweloper organizuje też tam cykliczne pikniki integracyjne, daje od siebie prowiant na start, wspólne treningi na powietrzu dla chętnych itp. W czasach gdy chcą przetrwać na rynku przy takiej konkurencji a jest internet, gdzie wszystko można udokumentować, muszą się starać za dwoje...
Ostatnio zmieniony 05 gru 2018, 19:30 przez pogodynka, łącznie zmieniany 5 razy
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pavlo101 » 05 gru 2018, 17:58

Miejmy nadzieję ze osobą odpowiedzialnym za ten płot - wyjdzie to bokiem ...

A przy okazji toczącej się walki przypominam o wspólnej grupie mieszkańców Energetyka i NG na facebook :D

https://www.facebook.com/groups/583636312068612/

Zapraszam !
pavlo101
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 09 paź 2018, 21:08

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: gragar » 06 gru 2018, 22:14

:o
Ostatnio zmieniony 09 gru 2018, 17:04 przez gragar, łącznie zmieniany 1 raz
gaga
gragar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 16 lut 2016, 20:21

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mila » 09 gru 2018, 15:02

"toczącej się walki??? "- sami tą walkę wywołujecie złośliwymi komentarzami...
"wspólna grupa"- po co?...Urocza ma swoją, Zaciszna swoją...
"zaczyn do współpracy oraz komunikacji międzyludzkiej"- jakiej współpracy? mieszkańcy Energetyka nie muszą tworzyć wspólnoty mieszkaniowej.
A nie przyszło Wam do głowy że to ogrodzenie Spółdzielnia zrobiła na prośbę swoich mieszkańców?...Tym samym zabezpieczyła swoje miejsca parkingowe bo przy NG jest ich bardzo niewiele...i może mieszkańcy Zacisznej nie mają ochoty żeby cały czas ktoś chodził pod ich oknami.
Jakoś Wasz 3 metrowy betonowy mur od strony południowej nikomu nie przeszkadza...
Ogrodzenie Energetyka jest przeźroczyste, subtelne na pewno da się jeszcze go czymś obsadzić i będzie super:)...
A tak wychwalany przez Was deweloper zamiast drugiego budynku powinien wybudować plac zabaw dla dzieci i więcej miejsc parkingowych na zewnątrz. Jeśli o mnie chodzi popieram działania spółdzielni w 100%.:)))))))))))))
mila
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 14 mar 2018, 20:07

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: gragar » 09 gru 2018, 16:18

Ciekawe czy mieszkańcy osiedla Energetyk nie czerwienią się czytając takie komentarze jak wcześniejszy forumowiczki Mila. :oops: :oops: :oops:
gaga
gragar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 16 lut 2016, 20:21

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mila » 09 gru 2018, 16:40

ale o co chodzi??? prawda w oczy kole???...i chyba każdy ma prawo do swojej opinii!!!...

Pewno czerwienią się ze złości gdy są wyzwani od Kargulów, Grażyn i Januszów...i gdy są posądzani o brak poczucia estetyki...i jak wcześniej pisała gragar cytuje" są piratami drogowymi " którzy sturlają się z drogi przed czym ma chronić ta siatka.
Po za tym wierzę w to że utworzycie idealną wspólnotę, zgadzającą się we wszystkim...bo przecież z tego co widzę wszyscy muszą myśleć tak samo, a jak ktoś ma inne zdanie to jest be!
Jesooo...jak ja się cieszę że kupiłam mieszkanie w Energetyku:)))))))))))...proponuję zakończyć temat ogrodzenia, jest i już.
mila
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 14 mar 2018, 20:07

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: gragar » 09 gru 2018, 17:21

Ja też się cieszę Mila , że kupiłaś mieszkanie w Energetyku :D
gaga
gragar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 16 lut 2016, 20:21

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: leirion » 09 gru 2018, 18:07

mila pisze:"toczącej się walki??? "- sami tą walkę wywołujecie złośliwymi komentarzami...


Nie rozróżniasz mila żartu, czy nawet ironii (mam na myśli np. o tych piratach drogowych ;) ) od złośliwości, ale to już Twój problem. Nie będę cytować Twoich poprzednich wypowiedzi, ale wszyscy którzy je czytali zapewne zauważyli, że były najbardziej złośliwe...a nawet "jadowite". Pomijając to, że ta "walka" się uciszyła kilka dni temu i był spokój, dopóki marrok (a przecież wg Niego to tylko "płot... płot jak płot") znów nie włożył przysłowiowego kija w mrowisko, ponownie rozdmuchując temat, które Ty natychmiast podchwyciłaś... więc kto tu ma problem ?

mila pisze:"wspólna grupa"- po co?...Urocza ma swoją, Zaciszna swoją...


Akurat nie mam konta na FB, więc póki co temat mnie nie dotyczy, i mam nadzieję, że nie będę musiała zakładać.

mila pisze:"zaczyn do współpracy oraz komunikacji międzyludzkiej"- jakiej współpracy? mieszkańcy Energetyka nie muszą tworzyć wspólnoty mieszkaniowej.


A nie pomyślałaś mila, że może chodzić o coś więcej niż płot i plac zabaw ?... o bardziej szersze spojrzenie na funkcjonalność okolicy (z premedytacją nie użyję słowa Osiedla) np. poszerzenie ul. Zacisznej (bo mam nadzieję, że Urocza będzie jednak przebudowana do końca...), o oświetlenie na całej długości Zacisznej, o zagospodarowanie tego ugoru co jest na działce obok łącznika Uroczej i Zacisznej ...może kiedyś puszczenie komunikacji miejskiej ? Po co ? przecież Tobie wystarczy to co jest obok bloku....Mam nadzieję, że razem z mieszkańcami Uroczego Nowego Miasta wspólnie coś uda się wywalczyć...

mila pisze:A nie przyszło Wam do głowy że to ogrodzenie Spółdzielnia zrobiła na prośbę swoich mieszkańców?...Tym samym zabezpieczyła swoje miejsca parkingowe bo przy NG jest ich bardzo niewiele...i może mieszkańcy Zacisznej nie mają ochoty żeby cały czas ktoś chodził pod ich oknami.


Swoich mieszkańców ? może... ale myślę, że jeśli nawet to raczej w dużej mniejszości...
Natomiast co do tych miejsc parkingowych, to mam wątpliwości... Jeśli dobrze rozumiem to Energetyk na 141 mieszkań zapewnił 92 miejsca parkingowe w garażu podziemnym, więc musi zapewnić co najmniej 49 na zewnątrz, aby na każde mieszkanie przypadło jedno miejsce. NG na 55 mieszkań w garażu podziemnym zapewnił 48 miejsc, a na zewnątrz 16, tj. w sumie 64. Kiedy w dzisiejszych czasach w wielu rodzinach, jeśli nie w większości jest dwa samochody, to przy Energetyku sytuacja wcale nie jest lepsza, a być może gorsza.. Akurat u mnie jest tylko jeden samochód, więc na co dzień problemu nie będzie, ale już jak nas ktoś będzie chciał odwiedzić to też, będzie nie wesoło...

mila pisze:"Ogrodzenie Energetyka jest przeźroczyste, subtelne na pewno da się jeszcze go czymś obsadzić i będzie super:)....


Jest prymitywne i najtańsze z możliwych... słupki i tania hipermarketowa siatka, nawet ten klasyczny murek od dołu by poprawił wizualny efekt, ale to przecież podniosłoby koszty, zwłaszcza robocizny, więc zostawili tą ohydną dziurę...

A dewelopera nie zaważyłam, aby ktoś tu i w wątku sąsiednim wychwalał....wszyscy moim zdaniem podchodzą bardzo ostrożnie i czekają na efekty
leirion
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 15 cze 2017, 12:12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości