[os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno I-II etap (2x55m) (Hartbex)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [os. Pobitno] Budynek wielorodzinny 80m (Hartbex)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 18 lut 2015, 18:36

Na zdjęciu z Super Nowości widać chyba jakieś plany w rękach radnej?

Obrazek

http://supernowosci24.pl/25-pietrowy-wi ... ieszkancow
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2937
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [os. Pobitno] Budynek wielorodzinny 80m (Hartbex)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: DocenT » 06 mar 2015, 16:17

pisul pisze:Poniedziałkowa sesja rady miasta nie zablokowała budowę dwóch bloków liczących po 18 i 25 pięter!
Czyli wszystko idzie w dobrą stronę i będzie co fotografować ;)


Ręce mi opadają jak czytam takie mądrości... cieszysz się z inwestycji bo będziesz miał co fotografować? Nabijasz posty na forum inwestycyjnym - a o pzp słyszałeś ??? Zagospodarowanie przestrzenne nie ma służyć twojemu fotograficznemu hobby tylko logicznemu... logicznemu!!!!! planowaniu przestrzeni miejskiej... jeszcze pod kazdym artykułem w lokalnych gazetach wypisujesz te same banialuki o nowych miejscach pracy i ogromnych pieniądze które napędzają lokalną gospodarke... to mają być argumenty popierające takie działanie?

ten wieżowiec jest wcisnięty tak jakby już w Rzeszowie żywcem nie było gdzie budować.. ani to centrum, ani jakaś ekskluzywna miejscówka.. kawałek łąki na osiedlu


p.s jak ci brakuje miejsc do fotografowania to sobie pojedź na drabinianke na strażacką i okolice... tam juz do kompletu brakuje tylko Zamku, Klasztoru Szaolin i stadniny koni huculskich - to jest doskonały przykład budowania po rzeszowsku !
DocenT
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 20 lip 2014, 8:38

Re: [os. Pobitno] Budynek wielorodzinny 80m (Hartbex)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mirek » 06 mar 2015, 16:46

DecenT ja też się cieszę że coś nowego będzie budowane w tamtym miejscu, i z niecierpliwością czekam na pierwsze fotki. Rozumiem że część osób się bulwersuje bo jest stroną zainteresowaną i nie mam nic przeciwko. Ale myślę że większość mieszkańców Rzeszowa z radością przyjmuje informacje że coś tak wysokiego tam powstanie!
Mirek
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 06 mar 2015, 16:40

Re: [os. Pobitno] Budynek wielorodzinny 80m (Hartbex)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 06 mar 2015, 16:58

DocenT bardzo emocjonalna wypowiedz. Mi bardziej chodziło o to że to forum jednak budowlane i każda inwestycja jest raczej na plus. No nie może być tak że moderator będzie przeciwny inwestycji, nie będzie wrzucał zdjęć a jak dostaną pozwolenie to zamknie temat i pogrąży się w smutku i żałobie.

Co do osobistych wycieczek, łapania za słowa i przeinaczania słów wyrwanych z kontekstu. Kiedyś i ja miałem przed domem widok po horyzont. Jakieś 20 lat temu kawał mojej działki poszedł pod droge a od stycznia jesze pozwoliłem na zabranie 1.5m pod chodnik. Wszystko dla budowy nowego osiedla które rośnie obok mnie. Nie można być samolubnym i zawsze kierować się tylko słowami JA, MI, MOJE...

A to teraz staje się powoli normą. Ludzie przeciwni wszystkiemu. Tylko w lutym protestowali przeciwko budowie na Pobitnem, drogi na Zalesiu czy przeciwko firmie która buduje archiwum państwowe i dojeżdza publiczną drogą do swojej inwestycji a wcześniej protestowali na hałas jaki robią flagi firmy zawieszone obok ogrodzenia!...

A co do fotografowania Drabinianki: http://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=30&t=77&p=282#p282
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8516
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [os. Pobitno] Budynek wielorodzinny 80m (Hartbex)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: klamar1214 » 06 mar 2015, 19:40

a o pzp słyszałeś ???
O ile ja pamiętam bo sam budowałem w tamtym jakże już odległym czasie to PZP dla Rzeszowa wygasł w 1999?niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.Pare lat nie interesowałem się sprawami budowlanymi i mogę się mylić ale chodziło jak zwykle o kase na taki plan(całego RZ)Wniosek jeśli to co napisałem jest prawdą to niestety jest taki że pan el Presidente nie był nigdy zainteresowany ustanowieniem takiego PZP.Był wybierany na kolejne kadencje głosami mieszkańców zarówno Pobitna jak i reszty osiedli bo robota się musi robić...tak ale nie pod moim blokiem ulicą chodnikiem,domem!No niestety drodzy mieszkańcy jest już po herbatce.Deweloperzy mają tyle wykupione już gruntów WSZĘDZIE że teraz to silne lobby nie popuści aby nie wycisnęli z tych gruntów maxa zgodnie z prawem.Ostatnie protesty np:Zwięczyca-grunty deweloperowi sprzedali bo kasa nie śmierdzi a teraz protest?nie lepiej było zostawić sobie?W Jasionce Hartbex i być może inni skupują ziemie ale ludzie niechętnie sprzedają bo wiedzą że bloki powstaną ale pewnie i tak KASA wygra.
klamar1214
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 264
Na forum od: 16 lut 2015, 21:53

Re: [os. Pobitno] Budynek wielorodzinny 80m (Hartbex)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: DocenT » 07 mar 2015, 7:24

pisul pisze:DocenT bardzo emocjonalna wypowiedz. Mi bardziej chodziło o to że to forum jednak budowlane i każda inwestycja jest raczej na plus. No nie może być tak że moderator będzie przeciwny inwestycji, nie będzie wrzucał zdjęć a jak dostaną pozwolenie to zamknie temat i pogrąży się w smutku i żałobie.


Tartak, betoniarnie albo pieczarkarnie też w tamtym miejscu poprzesz? Bo podatki, bo miejsca pracy? Zastanów się...czy brakuje "łąk" w tym mieście? Od kilku lat nowe "łąki" są przyłączane...a bloki się wciska w stare osiedla... Jest kilka dobrych przykładów tworzenia nowych przestrzeni miejskich = faktycznego powiększania miasta, dajmy na ten przykład osiedle Zawiszy, Staromieście Ogrody - osiedla zaplanowane, jeden deweloper kilkanaście bloków (kilka, kilkanaście hektarów) albo np. Osiedle Słoneczne na wilkowyji i sąsiadujące z nim bloki na królowej marysieńki, teren pomiędzy nimi też zapewne zabuduje się blokami i powstanie nowe całkiem spore osiedle... nowa część miasta z infrastrukturą

jeszcze ten przypadek jest na tyle "niesympatyczny", że ten blok powstanie na boisku i placu zabawa, bez alternatywy... Czyli: dzieciaki na klatki schodowe, trzepaki(których już pewnie nie ma) i na ławki przed blokami. Ale, uwaga! są przecież płatne zajęcia... W nowym bloku będzie zapewne siłownia - to sobie karnety wykupią i sportu zaznają.
DocenT
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 20 lip 2014, 8:38

Re: [os. Pobitno] Budynek wielorodzinny 80m (Hartbex)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: DocenT » 07 mar 2015, 7:35

Matius pisze:Niech protestują. I tak ich nikt nie bierze na poważnie. Na każdym osiedlu znajdzie się taki delikwent, któremu się rozwój miasta i zmiany nie podobają, ale jakby Ratusz słuchał takiego ciemnogrodu to by nic w tym mieście nie powstało. Mam nadzieję, że tak jak w przypadku Capital Towers, tak i w tym - władza nie posłucha głosu zacofanego ciemnogrodu, tylko wykaże się zdrowym rozsądkiem i nie będzie utrudniać rozpoczęcia budowy inwestorowi ;)



I to jest sedno problemu, ktokolwiek zaprotestuje, bez względu na to z jakiego powodu... zostanie skarcony i pogoniony... dotyczy to wszystkich.

cyt: "- Ci, którzy teraz protestują, protestowali też przeciwko budowie bloków, w których mieszkają – mówił prezydent Tadeusz Ferenc, który chciał, aby radni dobrze zastanowili się zanim zagłosują za przyjęciem uchwały."

Przecież ci ludzie mają logiczne argumenty których nikt nie bierze pod uwagę...
DocenT
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 20 lip 2014, 8:38

Re: [os. Pobitno] Budynek wielorodzinny 80m (Hartbex)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: rafik » 07 mar 2015, 11:04

Inwestor zapowiedział budowę nowego boiska i placu zabaw aby zrekompensować fakt że obecne zniknie?Wątpię a to powinno być obowiązkiem przy wydawaniu pozwolenia na budowę.Jestem w 100 %przeciwny tej inwestycji,nie służy ona niczemu a jest tylko przykładem chaosu urbanistycznego.I myślę że wyzywanie kogoś od ciemnogrodu dlatego że wyraża swoje racje jest nieodpowiedznie na forum bardziej pasuje do anonimowych komentarzy na gazecie czy nowinach.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1060
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [os. Pobitno] Budynek wielorodzinny 80m (Hartbex)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 07 mar 2015, 11:14

Panowie spokojnie, myśle że każdy z Was ma trochę racji. Kompromis leży gdzieś pośrodku. Wg mnie budowa takiego wieżowca w tym miejscu to też lekkie nieporozumienie - maks to 12-13 kondygnacji.
Z drugiej strony trochę jest w tym racji, że co u nas chcą cos budować to zaraz płacz i lament. Praktycznie każda inwestycja jest oprotestowana. Niektóry to by chcieli chyba mieszkać w centrum miasta a jednocześnie mieć otoczenie jak na wsi. Przykład Ap. Zamkowych czy Capita towers. O zablokowaniu biurowca na Krakowskiej nawet nie wspominam. budynek wystawiony na sprzedaż bo kilka starszych osób zablokowało budowę.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2937
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [os. Pobitno] Budynek wielorodzinny 80m (Hartbex)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: letowniak » 09 mar 2015, 16:37

Na Pobitnie ten wieżowiec nie powinien być budowany.... Obok Mostu Zamkowego, Kopisto, Rejtana... to są główne tereny pod wysoką zabudowę. A jak się pozwoli wszędzie na wysokościowce to nigdy się nie dogęści tych rejonów. Niestety trzeba promować wysoką zabudowę w określonych miejscach i o określonej jakości.

To też nie jest tak że wszędzie mieszkańcy blokują słusznie lub nie słusznie, każdą sprawę trzeba rozpatrywać indywidualnie, bo np na Krakowskiej tego biurowca żal i tam akurat budowa powinna mieć miejsce.
Hardkloc - developer oferujący mieszkania w najwyższej jakości klocach
letowniak
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 374
Na forum od: 21 lip 2014, 1:55

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości